Свръхконтрол от страна на майка ми

  • 9 330
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 214
И моята майка ме подслушва когато говоря по телефона, реве ми се вече Cry.
Като не знаела нищо за нас (мен и сестра ми) и се принуждавала да си фантазира (дословно нейни думи от преди малко). Иска да и се каже причина за всичко.
Например ако тази сутрин кажа, че не съм гладна, трябва да и кажа причина, иначе се е хвърлила в огромен филм, че нарочно гладувам и т. н. 
И имам чувството, че тя няма да преодолее раздялата с мъжа ми и няма да остави и мен да я преодолея.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Нали ви казвам да хлъзгате с отговорите....С майка ми дълги години живяхме на 2000 км разстояние в различни държави. Ама от 6 години сме пак заедно, та се учех наново да живея с нея. За телефона - ми и тя обича да пита. Веднага имам версия, състояща се от 2-3 изречения и готово! Винаги гледам нещата да ги завъртя да изглеждат леки и лесно...и това оставя впечатление за безпроблемност. А ако ти доде много - винаги вечер има удобен балкон, на който може да се дръпне цигара и ако ти се реве - да ревеш....Аз вече отданва пуша на балкона за чисто удоволствие и релакс Wink Wink

# 17
  • Мнения: 6 214
При нас случаят е тежък. И да е всичко наред, пак има нещо, за което да рови. Успокоявам я аз нея, вместо тя мене след раздялата ми. До там чак сме стигнали.
Ох не знам, аз все търся причината в себе си, а на нея все ние сме и виновни.

# 18
  • Мнения: 564
Дани и при нас е така относно успокояването.Тя много пъти ми е казвала,че това което ми е се е случило го приема като някакъв вид победа от страна на БНД.Аз си изживях болката,гледам си детето,радвам му се и гледам напред,но тя нееее.Е ще не ще ще приеме нещата.
За това че ми е като сянка не ме притеснява,живота ми от три години е доста скучен,нищо не ми се случва,а и да ми се случи и го казвам и тя все пак гледа да си ме разпитва и да ми е като сянка.

# 19
  • Мнения: 54 793
diani81 , заедно ли живеете ?

Не знам дали е така , но от това , което чета имам чувството , че майка ти има невротичен проблем .
Братовчедка ми по подобен начин , цял живот е потърпевша от вечните проблеми и недоволство на майка си . Тя е с доказана страхова невроза , все умира , ама вече е на 81 .
А братовчедка ми , на 53 , остана без семейство и деца , защото майка й все не беше добре и все момента за обвързване беше неподходящ , от страх , да не би да остане сама и да няма кой да й ходи по гайдата .
Трудно е с такива обсебващи хора , но при всички положения единствения начин е да поставиш твоето щастие и личен живот пред капризите на майка ти .
По-малко информация , по-малко обяснения и постоянно повтаряне , че си голям човек и искаш сама да управляваш живота си .
И най-вече , не й се връзвай !
Такива хора са ужасни манипулатори ! Twisted Evil
Независимо , че ти е майка . Hug

# 20
  • Мнения: 6 214
Заедно живеем през отоплителния сезон Simple Smile, после аз и детето ще сме си на отделен етаж.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Говорите за успокояването...Ние го докарахме до там, че аз чакам да ме вземат за операция и звъннвам да й кажа, че влизам в операционната...Ми наложи се да я успокоявам, че всичко ще бъде наред и да не се шашка...И в един момент ме стегна шапката и казвам - "Гледай сега, след малко мен ще режат, така че престани да се тръшкаш! Аз имам нужда от успокояване, а не ти да ме товариш!"....И така...свикнала съм вече Wink Wink Wink

# 22
  • Мнения: 6 214
То явно оправия няма, ами дано и ние да не станем такива  Praynig.

# 23
  • Мнения: 31
То явно оправия няма, ами дано и ние да не станем такива  Praynig.
Често се замислям,  дали ще стана като майка си , на този  етап не съм но за в бъдеще  не знам.  Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Не, няма да стана като майка ми...Ама може и по-лоша да стана  Joy Joy Joy Joy Joy
Много сме различни по характер и светоусещане

# 25
  • Мнения: 303
Привет на авторката!
И аз имам същия проблем, но и с двамата си родители-помагат ми финансово и въпреки, че не живеем заедно, постоянно ми се месят, и то за всичко.
Имам чувството, че майка ми иска да ми изземе майчинските функции, но засега нищо не мога да направя, тъй като работя в чужбина и оставям детето на нея.
Единственото, което правя, е да не си го слагам на сърце. Друг избор нямам, тъй като БНД не може да гледа детето, докато аз съм в чужбина и печеля пари, а свекърва ми е живее на село.

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 15:24 от stacy77

# 26
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И моята е властна натура Tired Предстои ми много скоро да се преместя при родителите ми и това е една от причините,която ме яде най-много.Не финансите,не пространството,работата или яслите ами това вмешателство.С кой излизам,къде излизам,защо,....айде,майната им на въпросите.Проблемът е вечното подозрение,че излизам с момче да изневерявам или кой знае какво ooooh! Вярно,имам много приятели,но пък с повечето сме приятели от деца и тя ги познава.А се появи някой нов елемент,вече ми е гадже,любовник ...Няма значение,че е колега,съученик или просто приятел.Като им съобщих,че се разделяме с БНД,направо се почна:"Ти сега си си намерила друг.Ако е заради това ще ядеш бой Shocked"(Иначе вярно ще ме ступат ).От къде и хрумват подобни неща на майка ми не знам.Аз споделям с нея.От доста време знае за проблемите ни.А и такива двойни игри никога не съм играла,че да и дам повод някакъв за обвинение.
И ооо да,наложи се ,и още го правя да я успокоявам за случващото се.Имаше опити за намеса-решили с татко и БНД да дойде да живее в тях с мен Laughing Имам чувството,че няма да я преживее тая раздяла  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Ро, ама ти си толкова млада, естествено, че ще излизаш!
Вземи поговори сериозно, ако се налага - тропни с крак! Никой не може да ти налага да живееш с някого! Не го приемай толкова навътре...По една доза "майната му" на всеки два часа!
Ух, ако майка ти те е родила рано има огромна вероятно да сме набори...леле.... newsm78 newsm78 newsm78 Ма моите набори не сме такива хора...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 680
През годините колкото повече се е мъчила да ми се налага и да ми прави непрекъснати забележки как не се справям с това или онова толкова повече виждам, че сме се отчуждили. И до сега е така, когато сме заедно дори само за няколко часа или на някой празник.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Към авторката - има някои неща, които не се променят и няма как да се оправят.  Sunglasses
Казвай "да, добре", прави си каквото си знаеш, не се впрягай прекалено и това е. Няма друг изход.

Общи условия

Активация на акаунт