Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Момичета,засрамете се.Всеки има право на щастие,молете се дори врага ви да е щастлив.Какво сме виновни ние,които се молим поне за една здрава рожбичка,нима трябва да сме гузни от това,че са отпуснати средства,за да се подпомогнат финансово затруднените двойки,а на умиращите от коварни болести дечица не.Ами обвинявайте управниците за това.Като няма за нас да няма и за вас-така ли.Ето я злобата българска.За това американците са на светлинни години от нас,включително и в заместващото майчинство.Бъдете здрави,раздавайте любов и светлина и ще ви се връща същото.Честита Нова Година1

# 16
  • Мнения: 9
Какво сме виновни ние,които се молим поне за една здрава рожбичка,нима трябва да сме гузни от това,че са отпуснати средства,за да се подпомогнат финансово затруднените двойки,

Моите уважения, но точно вие си го "издействахте" това, когато преди години цели орди кандидат-мамички бяха налазили яко парламента и посипваха сол на главите на депутатите. Ама болните как да се надигнат, кой да се постави на тяхно място, всеки своята паничка си гледа. Stop Пък после - бъдете благородни, обичайте врага си, блям-блям.  Sick
То няма лошо да се отпускат, но в нормална държава. Да се искат такива средства от държавата, същата държава, която не отпуска нищо за лечение на деца и млади хора, позволява децата в домовете да биват държани гладни и в мизерия, а увредените да умират в глад и мизерия, си е чиста проба нахалство и егоизъм.

# 17
  • Мнения: 107
И какво предлагаш да се направи?

# 18
  • Мнения: 61
Всяко мнение, което не съвпада с вашето се тълкува от вас като провокация Rolling Eyes Laughing

Какво знаеш ти за всичко, което ние преживяваме... Тук изобщо не става въпрос за пари, а за борбата на всички хора с репродуктивни проблеми...
Мястото ти очевидно не е в темата...

# 19
  • Мнения: 822
Моето остро мнение - Църквата да си гледа църковните дела и ако обича да не се намесва в светския живот.
Когато Синода и свещенниците придобият " божие" подобие за което претендират тогава да да изразяват менние, виждания или претенции. Бяхме свидетели на РАЗКОЛА и трябваше Кобурготски да ги " оправа". Сега сме свидетели на "ДАРЕНИ" " божи служители" , които по каноните трябва да живеят скромно, но се возят в скъпи коли и т.н. ЗАЩО те не помагат на изоставените деца, а се обясняват, как колите им били икономични. Тази кола е бюджета на един детски дом.
Много жалко момичета, ДУХОВНИЦИТЕ се обявяват за, и без това ЗАСТАРЯВАЩАТА ни нация и проблема им са разни ФАНТАСМАГОРИИ, а те самите са по-грешни от грешниците.
morning_sun да съгласна съм, така наречения ФОНД не изпълни целите си - той се превърна в система за обогатяване, на гърба на ДЪРЖАВАТА на няколко ДОКТОРА. Никой не помисли за пзциентите, да не говорим, че никой не помисли за ДРУГИТЕ, много тежко болни и нуждаещити се....
 Hug

# 20
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Какво сме виновни ние,които се молим поне за една здрава рожбичка,нима трябва да сме гузни от това,че са отпуснати средства,за да се подпомогнат финансово затруднените двойки,

Моите уважения, но точно вие си го "издействахте" това, когато преди години цели орди кандидат-мамички бяха налазили яко парламента и посипваха сол на главите на депутатите. Ама болните как да се надигнат, кой да се постави на тяхно място, всеки своята паничка си гледа. Stop Пък после - бъдете благородни, обичайте врага си, блям-блям.  Sick
То няма лошо да се отпускат, но в нормална държава. Да се искат такива средства от държавата, същата държава, която не отпуска нищо за лечение на деца и млади хора, позволява децата в домовете да биват държани гладни и в мизерия, а увредените да умират в глад и мизерия, си е чиста проба нахалство и егоизъм.


Наше право е да изискваме, живеем в демократична държава, плащаме данъци и осигуровки. Не знаех, че трябва да се срамувам от това.
Темата е за БПЦ и лицемерието и цинизмът и. Докато се занимава да анатемосва  бездетните, че са се осмелили да поискат да имат деца(деца, представи си, не лимузини и айфони), можеше да се погрижи за болните и сираците. И да се замисли, дали и нейното бездействие не е причината толкова злоба, глупост и завист да се шири по българските земи.

# 21
  • Мнения: 1 622

Наше право е да изискваме, живеем в демократична държава, плащаме данъци и осигуровки. Не знаех, че трябва да се срамувам от това.
Темата е за БПЦ и лицемерието и цинизмът и. Докато се занимава да анатемосва  бездетните, че са се осмелили да поискат да имат деца(деца, представи си, не лимузини и айфони), можеше да се погрижи за болните и сираците. И да се замисли, дали и нейното бездействие не е причината толкова злоба, глупост и завист да се шири по българските земи.

 Hug  bouquet Heart Eyes

Няма да коментирам скодоумието на Св. синод, както и на някои тук. Ще ви успокоя с това, че истински хора с големи души има навсякъде.
Преди 20-ина дни извикахме поп да освети новооткрития ни център за репродуктивно здраве в Русе. След ритуала седнахме с разчупената питка и с по няколко глътки червено вино в чашите. Бях леко притеснена как ще се изкаже нашият поп за дейността на центъра, след като няколко месеца преди това бях прочела малоумствата, написани от друг, при това млад русенски поп. Този човек излъчваше истинска благост. Той ни каза, че благодарение на асистираната репродукция от една година се радват на третото си дете, като предните са били заченати нормално. Та и неговите думи бяха в контекста на това, че ние сме модерни и съвременни хора и трябва да се възползваме от познанието, което ни е дадено. А каквото и да било за да се случи, така или иначе трябва Божията воля. Беше ми много приятно и спокойно да гледам и слушам този мъдър и благ човек и да се радвам, че дори и част една ужасно закостеняла структура, той е толкова съвременен и обективен!
Не обръщайте внимание на зложелателите, момичета. Това, което ще ви помогне и обогати, е общуването с добронамерени хора. Търсете тях и игнорирайте останалите!  newsm10 newsm51  love001 Two Hearts

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 10:46 от Margaritka

# 22
  • Мнения: 263
Та и неговите думи бяха в контекста на това, че ние сме модерни и съвременни хора и трябва да се възползваме от познанието, което ни е дадено. А каквото и да било за да се случи, така или иначе трябва Божията воля.

Естествено! На Бог определено не Mу е нужна БПЦ, че да Му казва каква е волята Му!

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 16:23 от Tedi B.

# 23
  • Мнения: 961

 Разкарай се от темата и потърси помощ от психотерапевт!  #2gunfire Когато изпиташ болката на тези хора, тогава пиши! #Cussing out

Joy В темата и във форума може да пише всеки, независимо дали на тебе ти е кеф, от това което четеш. За болката на тези хора мога да кажа, че едва ли е по-силна от болката на умиращо от левкемия дете например или на тежко болен млад човек, на когото му се живее. Но държавата не отпуска 60 милиона за лечението на тези деца, а ги отпуска за създаване на нови хора. #2gunfire(и аз малко ще пострелям, защото това е вбесяващо)
 Ти изпитала ли си болката на човек умиращ, искащ да живее, но ненамиращ средства, че знаеш че болката на бездетните е едва ли не най-силната болка в света?

morning_sun разбирам болката ти. Трудно и тежко е да загубиш близък човек или да гледаш как детето ти гасне, а няма как да му помогнеш. Но се замисли, ние ли сме виновни за това? Всяка болка е силна сама по себе. Хората, които нямат дете също страдат. Да не мислиш, че е лесно да виждаш други двойки радващи се на рожбите си и да знаеш, че може би няма да можеш да изпиташ същата радост? Не искам да сравнявам двете неща. И едното и другото е страшно, тежко, болезнено. Споделям болката ти, но моля те, не изкарвай нас виновни, за нещо което не сме направили, за нещо което не зависи от нас. Управниците са хората, които решават дали да отпускат пари, а всеки човек има право да се бори за мечтата си и да се мъчи да я постигне. Никой не казва, че болката на хората с репродуктивни проблеми ("бездетни" ми звучи доста грубо) е най-силната на света. Може да я разбере само човек, които се е сблъскал с нея, както е с всяко друго нещо. Винаги съм казвала, че чуждата болка си е чужда, докато не ти дойде до главата. И наистина е така. Когато, човек се сблъска с нещо ново, си мисли, че неговата е мъка е най-голяма, но не е така. Всяка мъка, всяко страдание и всяка загуба е тежка, независимо на кой се случва.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 801
Цялата политика на държавата заедно с църквата е много порочна не мисля че могат да се степенуват по важност болните от неизлечими болести и семействата с репродуктивни проблеми болката и на едните и на другите човек може да я разбере само ако я изпита, което не пожелавам на никого дори на враговете си.

На morning_sun мога да кажа че усещането след всяка не успешна АРТ продседура и болката която чувствам е като че губя нещо макар и никога да не съм го имала още се будя нощем обляна в сълзи и усещам болката от неуспешното ин витро преди 2 месеца аз ли съм виновна че имам ПКЯ та нали това е заболяване нали медицината е за това да лекува болните не бих искала да звучи като оплакване а и опитите си ги плащаме сами и нито ти нито църквата ще определят кое е богоугодно и кое не.


ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА МНОГО ЗДРАВЕ ЩАСТИЕ КЪСМЕТ И НЕКА БЪДЕМ ПО ДОБРИ А НЕ ДА ГЛЕДАМЕ САМО ПОД НОСА СИ

# 25
  • Мнения: 9
Цялата политика на държавата заедно с църквата е много порочна не мисля че могат да се степенуват по важност болните от неизлечими болести и семействата с репродуктивни проблеми болката и на едните и на другите човек може да я разбере само ако я изпита, което не пожелавам на никого дори на враговете си.



Съвсем не съм съгласна, разбира се че е по-важно да се помогне на един умиращ човек, особено дете да оздравее, отколкото да се влагат толкова пари за нероден Петко. Струва ми се, че няма как страданията на неродените(ако въобще имат такива страдания) да са по-силни от болката на умиращия и на неговите близки. Страданията са само за майките на неродените, не за самите тях. Съмнявам се, че има здравомислещ човек в света, който мисли, че да се влагат пари за създаването на хора чрез изкуствени методи, е по-важно или равно по важност с това да се лекуват вече създадени, родени, живи хора . И не, не трябва да си го преживял за да знаеш, не трябва да си го преживял за да плачеш за всеки един човек, молещ за дарение от телевизора, за всяко болно дете, за което събират пари по банкова сметка и разчитат на телевизиите и вестниците да им намерят спасители , не не трябва - трябва да си човек.
Разбирам, че имате болка, която ви кара да мислите само за нея и да гледате размътено и с пренебрежение на всичко останало, но ако за момент се абстрахирате от собствения си проблем и погледнете трезво на нещата, ще разберете че съм права.

# 26
  • Мнения: 961
Явно няма смисъл да се говори с теб. Ти си знаеш само твоето, дори не полагаш усилия да прочетеш другите постове. Не знам дали ние имаме "имате болка, която ви кара да мислите само за нея и да гледате размътено и с пренебрежение на всичко останало, но ако за момент се абстрахирате от собствения си проблем и погледнете трезво на нещата" или ти. Аз се отказвам да споря с теб или да те убеждавам в нещо, защото ти дори не си положила труда да прочетеш последния ми пост. А и всъщност темата е за съвсем друго. Така, че не мисля, че постовете ти са за тук.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Цялата политика на държавата заедно с църквата е много порочна не мисля че могат да се степенуват по важност болните от неизлечими болести и семействата с репродуктивни проблеми болката и на едните и на другите човек може да я разбере само ако я изпита, което не пожелавам на никого дори на враговете си.



Съвсем не съм съгласна, разбира се че е по-важно да се помогне на един умиращ човек, особено дете да оздравее, отколкото да се влагат толкова пари за нероден Петко. Струва ми се, че няма как страданията на неродените(ако въобще имат такива страдания) да са по-силни от болката на умиращия и на неговите близки. Страданията са само за майките на неродените, не за самите тях. Съмнявам се, че има здравомислещ човек в света, който мисли, че да се влагат пари за създаването на хора чрез изкуствени методи, е по-важно или равно по важност с това да се лекуват вече създадени, родени, живи хора . И не, не трябва да си го преживял за да знаеш, не трябва да си го преживял за да плачеш за всеки един човек, молещ за дарение от телевизора, за всяко болно дете, за което събират пари по банкова сметка и разчитат на телевизиите и вестниците да им намерят спасители , не не трябва - трябва да си човек.
Разбирам, че имате болка, която ви кара да мислите само за нея и да гледате размътено и с пренебрежение на всичко останало, но ако за момент се абстрахирате от собствения си проблем и погледнете трезво на нещата, ще разберете че съм права.


Ти наистина нищо не разбираш, чета цял ден темата и все се въздържах от коментар. Не ти прави чест да казваш тези думи, Роден Петко или Не роден Петко ........ това е проблем и ние се борим с него. Загубата на близък човек е мъка, непреодолима. Но и това което ние се борим не е по малко мъка както и Шоко го е казала. Виж, разгледай Форума има и теми в който можеш да се иззявиш, тук определено според мен не си желана Sad(((((((((((((((

# 28
  • Мнения: 9
Явно няма смисъл да се говори с теб. Ти си знаеш само твоето, дори не полагаш усилия да прочетеш другите постове.  Аз се отказвам да споря с теб или да те убеждавам в нещо, защото ти дори не си положила труда да прочетеш последния ми пост.

Аз не съм казала, нито намеквала, че съм загубила рано близък човек, ти така си си го разчела. И твоят пост го прочетох прекрасно и го разбрах.Peace Само не разбрах дали наистина мислиш, че трябва да е починал рано твой роднина, за да разбираш болката на тези хора!? Защото това звучи меко казано абсурдно. Няма нищо по-тежко и страшно от смъртта. И всеки жив човек съчувства на всеки, загубил близък и на всеки един гаснещ млад живот. Това е най-страшното. Колкото и да вярвате, че да не можеш да имаш дете е най-страшното нещо в света, е не е, смъртта е най-страшното. Без съмнение за повечето хора е далеч по-страшно да си имал и да си загубил, отколкото да не си имал.

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Колкото и да вярвате, че да не можеш да имаш дете е най-страшното нещо в света, е не е, смъртта е най-страшното. Без съмнение за повечето хора е далеч по-страшно да си имал и да си загубил, отколкото да не си имал. Загубата на близък човек е много страшно нещо, смъртта е неизбежна. Рано или късно всички ще отидем ...... там на небето Mr. Green Mr. Green Mr. Green, колкото и да не ни се иска Mr. Green Mr. Green
Ти наистина ме "впечатли"  newsm78 newsm78 newsm78 ти да май мразиш децата, а ???????????? бягай от темата и от форума незабавно, не ти е мястото тук, вече го казах веднъж. Няма да го повтарям  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт