Не си слага играчките в устата.

  • 5 286
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Голямата ми дъщеря беше така. Не съм сигурна дали има връзка, но проговори по-късно от обичайното и се сетих за това когато логопедите започнаха да й предлагат различни сетивни материали и занимания. В някакъв по-късен етап започна да пъха неща в устата си (беше на 2+) и по-бързо й мина... Може и да няма връзка между едното и другото, а и да има - няма място за притеснения, всяко дете се развива по своя собствена програма.

# 16
  • Мнения: 11 840
Голямата ми дъщеря беше така. Не съм сигурна дали има връзка, но проговори по-късно от обичайното и се сетих за това когато логопедите започнаха да й предлагат различни сетивни материали и занимания. В някакъв по-късен етап започна да пъха неща в устата си (беше на 2+) и по-бързо й мина... Може и да няма връзка между едното и другото, а и да има - няма място за притеснения, всяко дете се развива по своя собствена програма.

Най-вероятно има връзка Peace, моя син също не лапаше нищо и също е от късно проговарящите деца, даже все още не е проговорил както трябва Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 676
Ние се чудим как да си отучим децата да лапат всичко, ти се притесняваш, че не ги лапа и ги буташ в устата.  Joy
Не се притеснявай, ами кажи тайната, че с моята калпазанка няма отърване - всяко нещо е порядъчно облизано, дори обувките ако успее да ги докопа  Sick

# 18
  • Мнения: 780
Дъщеря ми лапаше всичко и късно проговори.Едва ли има връзка.

Притеснявах се именно от това облизване на всичко...

# 19
  • Мнения: 109
И моя син не е лапал игра4ки,на мен също ми беше направило впе4етление 4е вси4ки бебета около нас лапат,а той не. Rolling Eyesдецата са разли4ни няма място за притеснение Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 1 456
 Два пъти четох заглавието, за да се убедя че не съм сбъркала  Mr. Green Не мисля, че това е повод за притеснение   Peace

# 21
  • Мнения: 212
Здравеѝте.Моят сладур като си играе с играчките си не си ги слага в устата,което е характерно за малките деца.като му ги доближа до устните и прави една физиономия,като да му е досадно.нормално ли е да не иска да ги "опитва".

Да ви имах проблема  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 216
Два пъти четох заглавието, за да се убедя че не съм сбъркала  Mr. Green
Peace Толкова много сме свикнали с разни безумия, че ни липсват Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 897
И синът ми започна да си слага всичко в устата доста рано и все още е така,но не виждам скоро да проговори Rolling Eyes,според мен няма връзка всичко е индивидуално,но ако не лапаше нямаше да се притеснявам,напротив Thinking

# 24
  • Мнения: 4
Проблемът не опира само до лапане или не на играчки! Реално той идва, когато детето трябва да започне да се храни само, както е в моя случай с 11 месечната ми дъщеря. Та тя просто не може да направи връзка между ръцете и устата си, защото ръцете й никога не са поднасяли нищо към устата й. Сега разбирате ли същината?

# 25
  • София
  • Мнения: 44 106
не , пак не разбирам.... моят при все, че лапаше други неща, отказваше да се храни сам до 3 година възраст...че и после предпочиташе още да го хранят година поне...
По същият начин не пречи дете ако не е лапало играчки, да  се научи подражавайки на родителите например, да се храни самостоятелно  от рано.

Ама чак пък  да поднасяш играчките към устата на бебето и да се тревоши, че не иска да ги оближе...малко в повече ми идва...

# 26
  • Мнения: 4
Хм, за играчките хич не ми е зор, просто започна да ми прави впечатление как другите деца на нейната възраст си държат шишетата сами, ядат си бисквитите и бананите ...

# 27
  • Мнения: 348
Моята е на една година,но също не си държи шишето сама.Тя просто не знае какво е това  Wink
За храната е същото-храни мен.И аз съм се чудела как така другите си държат бисквити ,а тя не.Като малка всичко и беше в устата,сега са ръцете,като я дразнят зъбите.Аз постоянно и ги вадех и вадя от устата.Мисля ,че като почне да гледа другите как го правят и тя ще почне.Тогава ще трябва да се внимава да не се задави.

# 28
  • Мнения: 4
 Grinning Точно - и моята ме храни и чак се чувства щастлива, като си изяждам дажбата Simple Smile
Пробвах педагогическото захранване, но освен омазване, друг успех така и не постигнах и съм се отказала от този метод.
За момента и аз се надявам като гледа деца на нейната възраст да започне полека!
Мисля, че устата й е някаква свещена зона - сега опитвам да въведа и преходни чаши, сламки...трудна работа!

# 29
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ама моля ви,ако едно дете не облизва играчките си значи е проблем така ли?  Shocked
Абсурдно ми звучи и връзката необлизване-късно проговаряне...... Laughing
Дъщеря ми е на малко повече от 2г,гризалки,чесалки и подобни не употребяваше въобще,за това пък говори абсолютно разбираемо за възрастта си ,свързва изречения,разбира и отговаря на въпроси.
Хайде стига,това звучи повече от смешно... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт