Бременни майки в чужбина - тема 41

  • 31 224
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Здравейте, назад съм с няколко теми  Embarassed
Искам да питам нещо. Виждам, че само аз съм в Холандия, но се надявам да хвърлят по едно око и тези, които са родили тук.

Кора е в Холандия и скоро роди, пиши й на лични  Peace
лека бременност  Hug

Чебурашка, аз също се чудех дали да взимам непромукаемата джаджа, но така се задържа топлина и това не е добре за бебето. все пак матраците са специално направени, така че да не задържат топлина, за да не се прегрява бебето.
съвременните пелени не пропускат, че да се намокри матрака... евентуално може да се ползва като започне спането без пелени.
аз не съм си взела подобно нещо, бебо спи в моето легло и до сега нищо не е било мокро. единствено имам една кърпа, там където му е главата, че нощем понякога връща и да не ми цапа чаршафа  Peace

# 361
  • Мнения: 0
Благодаря и на 2те ви със Зоуи за съвета!  Hug
Нашият матрак е непромокаем, но ми се струва, че на бебето няма да му е достатъчно мекичко. А може би не трябва да е.  newsm78 Сигурно си въобразявам някакви неща, знам ли  Thinking  Embarassed
Може да пробваме и ние без като за начало, да видим как ще е.

# 362
  • Мнения: 79
На бебето не трябва да му е прекалено мекичко (пак от съображения за SIDS) Peace

Ето извадка от книжката за спането, която споменах преди (информацията е събрана от авторката от различни организации занимаващи се с предотвратяването на SIDS):

"Do not allow your baby to sleep on a soft sleeping surface
such as a pillow, sofa, water bed, beanbag chair, pillow-top
mattress, foam pad, sheepskin, feather bed, or any other soft
and flexible surface. Baby should sleep only on a firm, flat
mattress, with a smooth, wrinkle-free sheet that stays
securely fastened around the mattress."

# 363
  • Мнения: 279
Zoie,благодарим за инфото за амазон Peace
Много добре направи 4е напомни о6те веднъж на мамите първескини за подготовката при появата на бебето.Аз съ6то 4есто напомням особенно за кърменето.Много е важно и полезно да са информирани 4е аз така се овапцах с първата бременност,цяла бременност гледах в нета за не6та които ме интересуваха на момента ,а не след появата на бебето. Peace

# 364
  • Мнения: 1
Зайче, честита ти бебка Ема! Да расте здрава и красива мома Hug

Добро утро от чистачката Зелка Close Сори, че ще ви занимавам с такава тема, но я кажете мами как да се оправя в следната ситуация:
- много малък апартамент+ куче. Ситуацията изисква прахосмучене и чистене поне един път на два дни.
- двама мъже ( мъж ми и брат му) за които почистването е сведено до измита чиния и забърсване на плота/ масата след като са го омазали с намокрена с вода салфетка ( така да стане още по- красив предполагам) Sick
Мъжът е готов да започне да попочиства след появата на бебето, брат му изглежда втори месец откак сме тук си мисли, че е на гости и нищо не трябва да пипа.....Съответно и двамата нямат представа, че чистенето включва и миене на под където трябва, бърсане на прах..та даже и от щорите и лампите..почистване на хладилника..и от вътре отвреме-навреме и сто други дребни нещица.. Rolling Eyes Вече съм на края на силите си да чистя толкова често, прахосмукачката ми тежи...ще ми се повече да почивам, а тези двамата.. #Cussing outМного съм цапната в устата по принцип..та нямам представа как да им обясня "нормално"( особено на този дето мисли, че е на хотел), че имат задължения към този апартамент независимо, че са на работа по цял ден или, че не стоят повече от час в дневната....( единият е философ и знам, че ще ми излезе с тоя довод "мен ме няма по цял ден, защо да чистя"). Сама съм си виновна за създала се ситуация..та време е да се поправят нещата...
п.с. освен цялото чистене се занимавам с абсолютно всички сметки, банкови истории, имиграционна бумащина и всичко що касае боравене с документи.... #2gunfire ПОМОЩ!  Rolling Eyes

Бибияна, затова и съм започнала частта с памперсите- няма кой иначе да се поинтересува какво му трябва да това бебе....
Люци, благодаря ти за информацията за памперсите. Много полезно Hug
Б.Б, благородно завиждам на всички които могат да шият:) Да покажеш произведението като го завършиш Peace
Чебурашче, кучката-кака е особено доволна от всяка нова покупка която пристига- обожава да се рови из чанти и да проверява какво има вътре. Иначе поръчала съм й нейно си от тези кучешките легла защото досега все спи по земята- до леглото ни. Скоро ще я изолирам от спалнята та затова и леглото..да си успокоя душицата, че изолирам бежовото дете Embarassed Wink За желязото знам как се приема интересното е, че след 6 месеца не само не ми го спряха но и увеличиха дозата на 2 на ден.  За пада за матрака- последно време съм изумена колко неща магазините държат да си купиш преди да сложиш бебeто в леглото- матрак, подложка,пад, чаршаф..та отгоре и sheet saver.. Confused За бъмперите и ние няма да ползваме. Мериленд наистина вече ги забраниха.
Zоie, благодаря ти за чудесните съвети. Аз определено се опитвам да чета Peace Амазон мом- в списъка съм от 5 месеца - май няма да ме огрее скоро като гледам.  Sad Babies R Us ги недолюбвам като цяло- ходя там само да видя как изглежда даден продукт.."промоциите" им ми се струват повече от неизгодни, особено както си и споменала сложи таксата;)
Сори, че пак написах роман.. Embarassed

# 365
  • Мнения: 245
Зелче не знам какво да ти кажа, ти твоите мъже най-добре си ги познаваш и най-добре знаеш как да подходиш.

До скоро аз бях единствената, която се занимаваше с домашна работа мъжът ми за нищо не го търсех, но като му казах, че ми тежи и го помолих да ми помогне се съгласи без да мрънка. Бях пряма и откровена, без да се муся и натяквам. Само че в същото време не го карам да върши всичко, а това което на мен ми тежи - прахосмученето. Прахосмукачката ни е много хубава, но и доста тежка и действително вече не мога да я ползвам. Другото аз си го правя, но е невероятно колко бързо изчистваме като си поделяме работата, нещо което нормално ми отнема половин ден да свърша (живеем в голяма къща) с негова помощ успявам за 2 часа Simple Smile но пък и аз намалих малко OCD-то. Вече чистим само веднъж седмично, като през ден пускаме само прахосмукачката, че и ние си имаме една космарлатка в къщи.

# 366
  • Мнения: 429
Признавам си не мога да ви изчета и гледам поне по отгоре, от горе. Срещам и полезна информацийка, да споделя и аз нещо. Ще търся възможно най рано термометър за ухо. Убедих се, че би било много полезно. Жалко, че малко късно се поусетих. Сега ще гледам в ибея какви са цените

# 367
  • Мнения: 27
Зайче - честито ти бебешорче - да сте живи и здрави и много много послушни  Hug


Олеле Зелче,
на мен всички познати и приятелки ми разправят как сега е момента да се ГЛЕЗЯ, да ИСКАМ, да се лигавя дори и т.н. а аз хич не ги умея тези процедури - не знам що не ми се отдават, свикнала съм както казваш да поемем много дини под една мишница и да си ги влача докато не се строполя, та дори не разбирам какво ми се говори....
но факт,че като ми дотежа прахосмукачката ревнах и си купих роботче...
тъй че опитай се да мислиш от тая камбанария, инъче оправия с такоз чудо няма, аз поне тъй си мисля

# 368
  • Мнения: 8
ехо здравейте и от мен,аз съм в Германия и чакам моето първо  бебче на 28.07  Simple Smile

# 369
  • Мнения: 245
Добре дошла, Сузи1.

# 370
  • Мнения: 505
Добре дошла, Сузи1.

Честита принцеса на Зайче.

Зелче, какво да кажа незнам. Аз отдавна съм дала да се разбере че чистенето не ми е любимото занимание. Затова и се борих за чистачка, която идва веднъж в седмицата за по 4-ри часа. Тя чисти и глади. Иначе през седмицата мъжа ми пуска прахосмукачка - нали си му е подарък.... Laughing

Аз само готвя, така да се каже и подреждам сутрин кочините ни от вечерта.


# 371
  • Мнения: 1 089
Hirsen, благодаря за милата покана   bouquet

Привет момичета, надявам се приемате нови попълнения. Нашия термин е около 8.8 (според днешния УЗ 10.Sunglasses.

Все още не ви знам историите. Забелязах само, че много бебета са се родили и ще се раждат скоро, което е страхотно. Честито на всички  Hug

Имам нужда от малко идеи и въпроса ми е специално към мамите в САЩ. Днес сутринта се предадох окончателно и приех факта, че вече ми трябват нови дрешки, за бременни. Бях си втълпила твърдо, че ми е мноооого рано, но фактите са каквито са. Намерих няколко сайта за онлайн пазаруване и цените изглеждат отлично, но ме е страх да ги ползвам, защото и кг качих, и ще се оплета като пате в калчища в размерите. Кои магазини харесвате и предпочитате (които не функционират само онлайн) и ако може да са все пак с прилични цени (претенции, претенции  Rolling Eyes). Благодаря ви предварително  Hug




# 372
  • Мнения: 279
Добре до6ли на Сузи1 и ДарленаSimple Smile

Заи4е
и тук 4естита ти принцеса да ти е жива и здрава!

Дарлена на мен Burlington и Target ми свършиха страхотна работа,в JC Penny maternity section също имаше хубави неща на сносни цени.Не те съветвам да пазаруваш за тези неща онлайн:) Peace

Зел4е-мел4е
,абе много марзеливи тия твоите мъже!!!!!Да вземеш да ги стегнеш,седни и поговори с тях,то ти си ги нау4ила така ,ама кажи 4е им е време да се захванат с домашната работа ве4е, защтото си си напреднала бременност.Ако те правят сега така ,то какво остава като се роди бебето,не се заблуждавай и ги строявай!
Аз моя мъж съм си го нау4ила да си разпределяме работата от преди по4ти 10 години,не може  да вършиме вси4ко, а те да ми стоят със скръстени ръце,а не, не става! Peace

# 373
  • USA
  • Мнения: 1 323
Дарлена не можеш да си представиш колко се радвам да те вия в тази тема. Лека бременност ти пожелавам и едно здраво пухкаво бебче  Hug

# 374
  • София
  • Мнения: 204
С малко закъснение, ама бебка запълва прекрасно цялото ми ежедневие:

Честити бебчета на Зайче и Ирката!
Да са ви здравички и много послушни!


Зелче, кураж мила! Hug
Кажи си на мъжете в къщи как се чувстваш, нормално е да имаш нужда от помощ!

На всички пупинки и бебчета желая хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт