Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 288
  • 3 051
  •   1
Отговори
# 2 655
  • Мнения: 5 678
Здравейте. След изчитане на цялата тема и дълги проучвания,вече и аз се сдобих с модела BRI953 . Малко насред нищото (една слънчева Юлска утрин ) му прищрака на половинката да ходим да го купим (има прИмоция с 14-20% отстъпка ) . Тествах на мишници на 3та степен и след морето ще включа и интим,а на есен и краката. Надявам се на положителни резултати,като при повечето от вас. Simple Smile  Пожелавам ви едно прекрасно лято и все по малко окосмяване ,за да всички да сме гладки и мекички и мноогоо доволни Simple Smile
Извинявай, но ако не е тайна, на каква цена го купи? Искам и аз да си купя и търся изгодна цена. Тази есен смятам да започна да го ползвам и дано да и ма ефект.

# 2 656
  • Мнения: 656
За хора с целогодишен лек тен и черни косми дали става крака и ръце. И кога да не се ползва, ако човек е излижен всеки ден по половин час на леко слънце?
Подобен тен:

# 2 657
  • Мнения: X
За хора с целогодишен лек тен и черни косми дали става крака и ръце. И кога да не се ползва, ако човек е излижен всеки ден по половин час на леко слънце?
Подобен тен:


Има си различни степени за определен цвят на кожата, но за слънцето - нямам си представа. Наскоро ходих на плаж, мазах се с spf 50, нищо ми нямаше. И преди, и след фотоепилацията.

# 2 658
  • Мнения: 10 600
От едно ходене на плаж нищо няма да стане.
Но в книжките изрично е записано колко време не трябва да се излагаш на слънце и тн.
Аз съм много бяла с тъмни косми. След пет процедури, почти нямам косми под мишниците. Интимната зона е като петниста хиена, защото явно не приплъзвам плътно. На краката не светкам, защото ги излагам на слънце всеки ден. На ръцете нямам намерение да пробвам, защото там са ми тънки и руси космите.

# 2 659
  • Мнения: 656
Точно това е, че пролет-лято краката и ръцете са изложени на слънце и ми харесва да имам тен. Косми под мишница нямам генетично, а за интим няма добро отзиви и не бих разчитала за перфектни резултати. Така че за зимата да се обезкосмявам ми е малко безпредметно, не зная.

# 2 660
  • Мнения: 22 842
От едно ходене на плаж нищо няма да стане.
Но в книжките изрично е записано колко време не трябва да се излагаш на слънце и тн.
Аз съм много бяла с тъмни косми. След пет процедури, почти нямам косми под мишниците. Интимната зона е като петниста хиена, защото явно не приплъзвам плътно. На краката не светкам, защото ги излагам на слънце всеки ден. На ръцете нямам намерение да пробвам, защото там са ми тънки и руси космите.
Петната не са поради тази причина.Неколкократно писахме за фазата на растеж на косъма и за тов,че имтим,горна устна се повлияват най-трудно при повечето хора заради хормоналната връзка на окосмяването там.
Абсолютно нормално е да стане окосмяването не петна и не е заради изпуснати участъци.

# 2 661
  • Мнения: 10 600
ДХ3,
Благодаря, явно съм проспала, че може да има друга причина за петната.
Така или иначе аз съм много доволна!

# 2 662
  • Мнения: 2 015
След 1 година ползване, ето и моята равносметка - най-добре се повлияха ръцете, от 1-2 процедури после почти не се появяваха, а там са ми най-тънки космите. Но... сега лятото като спрях и съответно наистина космите се върнаха, да, растат по-бавно и сякаш са по-тънки, но определено се върнаха.

Крака - там не успях да постигна кой знае какъв ефект, освен голи петна на места и това, че наистина растат доста по-бавно.

Интим - в горната част след 2-3 процедури имаше доста голи петна, но по големите срамни устни изобщо не се повлияха, въпреки че ги святкам на 5.

Мишници - преди 10 години бях ходила на 10 процедури фотоепилация в салон и оттогава имам по -2-3 косъма само.

И сега въпросът ми е - смятате ли, че фотоепилациите в салони са по-ефективни от епилаторите, които ние имаме (Филипс Лумеа) или наистина всичко си зависи от организма ни. Ако взема предвид мишниците ми, там наистина е трайно обезкосмяването, което ми направиха в салон. А на зоните, които аз епилирам, пропусна ли и всичко се връща...

# 2 663
  • Мнения: 22 842
При мен ,след 5г ползване,като последните 2г се светкам по 3-4 пъти годишно, нищо не се е върнало.
Имам същите резултати с Лумеа както с професионални апарати в клиника за естетична дерматология.
Имам познати,които имат много добри резултати, както при мен, но и една приятелка,която също казва,че при нея има връщане,макар и по-слабо, на окосмяването.Тя има Лумеа и е ходила и в салон на IPL.Явно е според зависи.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 15:34 от ДХ3

# 2 664
  • Мнения: 207
След 4 процедури моят резултат е задоволителен. Наистина най-добре се повлияха мишниците - почти нищо не остана. След това са краката - тук-таме някое малко островче (може и аз да съм пропуснала въпросното място). Триъгълникът се повлия най-слабо, но като цяло съм доволна. Преди се бръснех всеки ден, сега веднъж на 3-4 дни, а мишниците ги забравих съвсем.
С две думи - доволна съм. 😁

# 2 665
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Аз сив зех фотоепилатора април и естествено нямах търпение да го пробвам. Запонах да правя процедури на крака, ръце, подмишници и интим (бикини зона и отгоре само), но поради излагане на слънце една по една изключвах зони. Ръцете в средата на май спрях да святкам, краката не помня от кога, подмишниците до средата на миналия месец, при интим само бикини зоната спрях да третирам. На ръцете, краката и подмишниците косъмчетата се върнаха навсякъде, май са наистина по-тънки, но ги има. Надявам се като започна да се свткам през студените месеци отново да имам по-трайни резултати.

# 2 666
  • Мнения: 22 842
По принцип не бива да се спират процедурите , аз ги спурам заради моята кожа, защото ставам много тъмна и после изгаря кожата от уреда, но по правило са си всеки месец светканията.Просто не е ок малко преди или малко след излагане на слънце, не помня вече какво пишеше в упътването точно.

# 2 667
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Май месец бях хванала съвсем малко тен на ръцете и като дойде време за святкане пробвах на един участък и много ми пареше. При положение, че юли и август ходих на море, а и ми предстои и през септември, няма как да започна пак да се святкам. Не почернявам много, но ще изчакам тенът да избледнее доста преди да започна пак.

# 2 668
  • Мнения: 917
Момичета, аз пък искам да се оплача. Имам по 4 процедури на мишници и интим (цял), но засега нямам абсолютно никакъв резултат!  Аз съм с бяла кожа и тъмно рус косъм в тези зони, и според Филипс би трябвало да имам добри резултати, но уви. Засега ще продължавам... мислех есента да направя и крака и ръце, но май няма смисъл, понеже там косъма си е рус и тънък...

# 2 669
  • Мнения: 29 322
На руси косми не влияе.

Общи условия

Активация на акаунт