Philips - Lumea - фотоепилация

  • 645 028
  • 3 051
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 113
И аз се интересувам как стоят нещата в по-дългосрочен план.
Имам фотоепилатор от Декември.. и не бях особено стриктна в процедурите, но след всичко направено за 3-4 месеца единственото, което постигнах е да е да не знам кога, къде и какво окосмявяне се очаква да порасне  Mr. Green
То не беше бръснене, епилация, фотоепилация.. съвсем омешах нещата особено с това отвратително бръснене. Преди си знаех - в месеца веднъж минавам крачета и всичко е готово. А сега отсякъде изкачат косми, защото едни са минавани с бръснач, други са махати по различен начин. Пълно мазало.  #Crazy

# 736
  • Мнения: 1 110
Днес се нащраках на трета степен! Дано да започна да виждам ефект от втората процедура. Много ми е неприятно това бръснене - кожата ми се разранява, започват да ми излизат пъпчици, които са именно от самобръсначката, защото и друг път ми се е случвало, косъмчетата стават по - дебели  Sick Sick Sick
За сега ползвам фотоепилатора единствено на краката и триъгълника. Няма да го ползвам за ръцете, защото не винаги се сещам да сложа слънцезащита, а при първите топли дни съм по къс ръкав. Живот и здраве другата зима ще пробвам там.

# 737
  • Мнения: 978
След коя процедура видяхте ефект?Правих трета ..има изпадали най много по ръцете а по краката си седят ..много малко са изпадалите.Дали не бъркам някъде...на 2 седмици се минавам.

# 738
  • Мнения: 12 855
Индивидуално е, при мен след 2-3 по прасците не остана почти нищо, а по другите зони ефект видим нямаше... след повечко процедури има някакъв, но за сега само за краката съм доволна. Другото е че се забелязва да опадват чак като е почти време за следващата процедура, поне при мен, при някои казват че опадват по-бързо.

# 739
  • Мнения: 978
Благодаря! Hug

# 740
  • Мнения: 667
Здравейте. Направих втора процедура. Между процедурите премахвам често космите, защото при бръсненето, ако ги оставя по-дълго така ми излизат пъпки (за да не излизат се налага често бръснене). Така не мога да установя въобще има ли резултат някакъв или не. След втора процедура да кажем, оставих няколко дена вповече, за да видя, но пак започнаха пъпките и обръснах. Но и по това, което видях-не ми се струва да е "опадало" нещо.
Четох доста, но не разбрах защо е точно такъв интервала на обработка-а именно две семдици? Може ли по-кратък да е периода, например на 10 дена?

# 741
  • Мнения: 308
Периодът е такъв, защото е съобразен с цикъла на растеж на косъма. Освен това внимавай с кожата. Препоръчвам ти да спазваш указанията и да се святкаш най-често на 2 седмици. Аз например се епилирам от вече 3 месеца, някои области ги правя веднъж, други два пъти в месеца, но винаги си следя графика, така че да спазя интервалите  Peace

# 742
  • Мнения: 22 948
Аз имам Лумеа от повече от 2г., много съм доволна и нямам връщане на окосмяването, имайки предвид, че последната година не съм много редовна.Лятото не го ползвам въобще, съветвам ви и вас.Преди и след процедура, поне седмица ,не в добре кожата да вижда слънце.
Аз уж се пазех цяло лято, но много бързо ме хваща слънцето.Две седмици след лятната ни почивка, имах процедура с професионален IpL апарат и въпреки пазенето, ме изгориха зверски, явно тенът ми бе повлиял на силата на апарата.
Случи ми се да се парна и аз сама на две места в Лумеата, затова лятото почивам.

# 743
  • Мнения: 6 558
А на колко време си правиш процедурите /извън лятото/ през втората година?

# 744
  • Мнения: 378
Космите само се приспиват с фотоепилатора. Ако прекъснете, в един момент отново започват да растат. Затова поддържащи процедури веднъж месечно.

Това ще ми е първо лято с Лумеа. Мисля да спазвам точно указанието. Доста трудно ще е, при условие, че плажа е на 10 крачки и децата ще правят проблеми. Свикнали са всеки ден да са там, но хубавото е, че ходим рано сутрин. Ще пробвам така, рано сутрин или късно следобед.

Иначе вече с механчния се епилирам цялата, освен дълбок интим. Много съм доволна, повече подбедрица никога няма да бръсна.

# 745
  • Мнения: 667
Периодът е такъв, защото е съобразен с цикъла на растеж на косъма. Освен това внимавай с кожата. Препоръчвам ти да спазваш указанията и да се святкаш най-често на 2 седмици. Аз например се епилирам от вече 3 месеца, някои области ги правя веднъж, други два пъти в месеца, но винаги си следя графика, така че да спазя интервалите  Peace

Разбирам, благодаря.
А премахваш ли косми между святканията?
Как, ако да?
Аз, както казах, теглих бръснача специално за целта, иначе се епилирах. Съответно, на 3 ден от бръсненето стават множество пъпки. За да се махнат, трябва пак да обръсна. Трябва ли да го правя или да чакам да растат? Така не виждам всъщност какво е "опадало" съвсем добре, но и на 3 ден наболо си личи, че "плешиви" петна няма. Едва след 2 процедура съм, така че е рано предполагам за резултат.
Ако въобще стигна до плешивина, като се бръсна, как се предполага да видя къде точно расте и да минавам пак?
Може би звуча глупаво, но някак си не мога да се ориентирам въобще какво точно правя. ooooh!
Четох преди това тук, така и не ми стана ясно-на прясно обръснато ли се прави, или на ден два след бръснене, когато е наболо?
Светнах се последно на 4 степен от възможни 5. Не ми се зачервява кожата, не ме пари, нямам никоя от страничните действия, които прочетох тук, че може да се появят, като изгаряне някакво. Кожата ми е светла иначе, лесно изгарям, почти не почернявам, косъмът ми е тъмен. Thinking

# 746
  • Мнения: 978
Степента влияе ли по някакъв начин на опадването на космите?

# 747
  • Мнения: 2 838
Мече, прави се на бръснато, може и току що, а не на наболи косми. След кола маска се прави след ден, два с цел да няма раздразнение на кожата. Не се святкат бенки и татуировки.

# 748
  • Мнения: 47 993
Степента влияе ли по някакъв начин на опадването на космите?
Не би трябвало, степента е за вида кожа/косми
Аз пък питах съдов хирург пречи ли на разширени вени, и каза твърдо не Simple Smile
Доволна съм от това, защото имам леки козметични вени и ме беше страх да не си докарам проблем

# 749
  • Мнения: 29 407
Бръснете ли ръцете преди процедура?
Досега все се епилирах на ръцете, но се чудя дали да не избръсна този път? Да не пораснат много твърди косъмчетата после.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт