Philips - Lumea - фотоепилация

  • 645 030
  • 3 051
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някой да има проблем с накрайника за лице? Ползвам епилатора от началото на януари,  на предната ми процедура правеше проблеми - ту се задействаше, ту изобщо не искаше да светне индикаторът за готовност. Снощи тотално отказа - светна само първия път и после не искаше, каквото и да го правех. С основния накрайник няма проблем, но пък него не мога да го ползвам на лицето...
Писах на Амазон, откъдето съм го купила, те ми предлагат да върна цялата машинка и да ми върнат парите. Аз се чудя, купих го на добра цена и не мисля, че пак ще намеря такъв на същата цена... Но пък с един неработещ накрайник... Rolling Eyes

Иначе като резултати - дотук имам 7 процедури, чак между 6-тата и 7-мата направих пауза от 3 седмица, преди това ги правих през две. На ръцете ефектът е Уау!, косми ма вече няма никакви, още от първия път. На краката съм като петниста хиена - на места съвсем няма, на места са си като преди. Интим и подмишници почти никакъв ефект няма...

# 766
  • София
  • Мнения: 803
Чоколина а накрайника за лице пробвала ли си го върху ръката ти например дали светка?
Защото аз имам проблем да успея да наглася моя на лицето и спорадично успявам, но ако е на ръката ми няма никакъв проблем. Така че при мен не е проблема в накрайника, а в моите умения да го поставям на лицето Simple Smile също така ако не съм го почистила от крем с мицеларна вода, нямам шанс, просто не сработва.

# 767
  • Мнения: 1 457
При последното светкане ми направи впечатление че уредът не генерираше импулс, докато телефонът ми беше до мен. Притесних се много, понеже помислих че се е развалил. След малко го преместих и пробвах пак и уредът си работеше. Не зная каква може да е връзката.  newsm78

# 768
  • Мнения: 2 838
Чоколина, при мен беше подобна ситуацията. Светнах веднъж с накрайника за лице и след това не успях повече. Намествам го на ръката и свети индикацията, че мога да светна, но на мустака не ще и не ще. В крайна сметка се святках с големия накрайник. За сега само веднъж ми се е случвало, тия дни пак ще святкам мустак и ще видя как ще е.

Иначе аз процедури правих през 2 седмици (първите 5), след това изчаках 4 седмици и светнах, но виждам че доста косми са се възвърнали, така че мисля да възобновя отново през 2 седмици, а след това да разредя на 3, а не на 4.

# 769
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чоколина а накрайника за лице пробвала ли си го върху ръката ти например дали светка?

Пробвах на крака и става, но с доста голям натиск, повече отколкото с накрайника за тяло. Определено нещо не прави контакт както трябва, защото нямаше такива проблеми преди.
Ще пробвам да го почистя добре, но никога не съм го ползвала върху крем или, ако имам нещо върху лицето, всеки път е било директно след баня. Rolling Eyes

Katnis, нямаше телефон наблизо, само компютър, ама два ли оказва някакво влияние... newsm78

Чоколина, при мен беше подобна ситуацията. Светнах веднъж с накрайника за лице и след това не успях повече. Намествам го на ръката и свети индикацията, че мога да светна, но на мустака не ще и не ще. В крайна сметка се святках с големия накрайник. За сега само веднъж ми се е случвало, тия дни пак ще святкам мустак и ще видя как ще е.

Значи не е единичен проблем... жалко, че Филипс вече не пишат тук, можеше да дадат полезна информация по въпроса. Ще взема да им пиша, да видим какво ще кажат. Peace

# 770
  • Мнения: 2 838
Ще те помоля да споделиш след това какво са казали Simple Smile

Аз не мисля, че е от непочистено стъкло. Всеки път го чистя старателно след употреба. Реших тогава, че проблема е в мен и не успявам да натъкмя позата на фотото върху мустака  Mr. Green

# 771
  • Мнения: 3
Рефрешвам само ако случайно се намери някой с коментар по тази тематика.
И да попитам дали има данни този уред потенциално да бъде карценогенно-предизвикващ.

Благодаря!

Здравейте.

Случайно някой да е изпитвал проблеми с новопоявяване на пъпки в областта на бедрата? При мен се появиха няколко дни (ок. 4-5) след първата процедура на 2-ра степен. И са основно във вътрешната част на бедрото и около колената. Ала се намират и други по прасците, но рядко. Сумарно е минал месец и не са се махнали още.
На гърдите след 3 процедури няма никакви обаче..

Приличат на пъпки от новопоникващи косъмчета, но не ми е сигурно това.

Благодаря предварително.

# 772
  • Мнения: 47 993
Аз имам такива на интим, въпреки че само два пъти правих там и повече от няколко месеца не съм правила там

# 773
  • Мнения: 667
И аз съм в групата с пъпчиците. Но аз знам причината. Както писах, при мен е заради бръсненето. Аз иначе не се бръсна, правя кола маска и епилатор ползвам, но специално за целта да изравня и да започна с Лумеата да се светкам се обръснах. И на 3 ден-пъпчици. Не поддържам ли без косъм да е мястото и бръсна ли-веднага имам този неприятен ефект. Не е от Лумеата при мен, а от начина на обезкосмяване.

# 774
  • Мнения: 22 948
Като се обръснете минете мястото с нещо дезинфекциращо- спирт, лосион с алкохол против акне.Това ще помогне да не става възпаление.
КОСМИТЕ ЗАПОЧВАТ ДА ПАДАТ ОКОЛО 15-20 дни след процедура.
Дотогава кожата избутва тези, които са се повлияли и те все вдно си растат.

# 775
  • Мнения: 667
Аз дезинфектирам винаги, независимо от начина на обезкосмяване. Не е в това причината. Просто на пробиване на косъма се образуват пъпчици. Тези пъпчици не са от възпаление точно. Предстои ми трето фоткане, този път съм махнала ден-два предварително космите, да видим. Thinking

# 776
  • Мнения: 45
Здравейте отново.Купих си Лумеа-та от промоцията на Шел,направих и първа процедура.Уредът е много удобен,става бързо и лесно епилацията.Няма накрайник за лице точно този модел и не съм се престрашила да опитам.Аз съм с матова кожа и се святках на 4/5 степен,повече на 4-та,защото на места на 5-та пареше доста,косъмчетата са тъмни.Третирах всичко,без интим и мишници,защото там ходя на професионални лазерни процедури и нямам растеж все още  от последното ходене преди месец.Ще дам отзиви какво се случва.

Здравейте, а знаете ли за косми над горната устна на коя степен да ползвам фотоепилатора?

# 777
  • Мнения: 45
Здравейте отново.Купих си Лумеа-та от промоцията на Шел,направих и първа процедура.Уредът е много удобен,става бързо и лесно епилацията.Няма накрайник за лице точно този модел и не съм се престрашила да опитам.Аз съм с матова кожа и се святках на 4/5 степен,повече на 4-та,защото на места на 5-та пареше доста,косъмчетата са тъмни.Третирах всичко,без интим и мишници,защото там ходя на професионални лазерни процедури и нямам растеж все още  от последното ходене преди месец.Ще дам отзиви какво се случва.

Здравейте, а знаете ли за косми над горната устна на коя степен да ползвам фотоепилатора?
Също така се интересувам мога ли да ползвам фотоепилатора над горната устна без да си бръсна мустака, а директно върху косъмчетата. Или е по добре да ги премахна с депелтоар и после да ги светна с епилатора(нежелая да си бръсна мустака и затова се интересувам)? И за последно, мога ли да го ползвам и през лятото или има вероятност да ми се появят кафеви петна от слънцето?


# 778
  • Мнения: 1
Zdraveitee ima li efekt tozi fotoepilator sled kolko vreme kosumcheetata padat ? Dovolni li ste

# 779
  • София
  • Мнения: 9 483
Аз до сега съм фоткала не повече от 3х.
Много съм доволна още след 1вата процедура космите оредяха на 60%-70%! Уточнявам, че не съм от много косматите. След 2рото фоткане нямам косми по ръцете и краката. На краката виждам 10-15% остатъци на много скрити места, примерно, където трудно съм достигала.
Подмишници имам малко петно с косъмчета което виждам, което излиза да речем на 2 седмици без третиране  с епилатор и фоткане. Остава да преборя и интимни косъмчета и вече го броя за успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт