Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 123
  • 3 051
  •   2
Отговори
# 1 485
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Доколкото си спомням в другата тема от Филипс бяха препоръчали епилаторът да не се ползва от момичета преди 14 навършени години.Точно заради хормоните.

Да споделя и аз нещо.От средата на януари не съм се святкала, трябваше да правя поддръжка в началото на март, но разбрах, че съм бременна и вече нямаше как.Та от скоро наблюдавам, че косъмчетата пак си минаха във фаза на растеж, защото почнаха да се показват.Растат по-бавно все още, но очаквам до месец и нещо да си излязът всички.Това е нормално, аз си имам доста и самият епилатор влияе само на фазите на растеж, не ги унищожава напълно.Та така, очертава се да си почакам доста преди да започна пак да го ползвам.А иначе съм доволна, много сполучлива покупка.

# 1 486
  • Мнения: 4 275
И аз направих една пауза, от мързел, защото ми става лошо само като си помисля, че трябва да мина едно 70% от тялото ми... И... космите се връщат със страшна сила

# 1 487
  • Мнения: 2
Здравейте! Simple Smile
Изчетох доста по темата тук и реших да вляза, за да споделя своите впечатления, както и някои препоръки от моите "грешчици". Преди няколко седмици приятелят ми ме изненада със SC1997 (май беше доста намален на няколко места) и аз нямах търпение най-накрая да го ползвам.
На първо място, малко се шашнах като гледам тук начина, по който се определя нивото на светлината. Аз лично от упътването (а и от препоръките в приложението) един вид разбрах, че 4/5 са най-леките степени точно за кожа като моята (бяла кожа и тъмни или светли косми). Учудвам се защо някои от вас споделят, че като им запари на 4-5, променят на по-ниска: 3, 2, 1, при условие, че аз разбирам, че 1 е един вид най-силната светлина. Open Mouth Може ли някой да ми сподели къде греша в своята преценка?
На второ място, в момента съм вече след 2ра процедура на подмишници - там съм най-безстрашна - и виждам ефект на намаляване на окосмяването (по-скоро забавяне, засега). Вчера опитах малко в зоната на триъгълника, но се притеснявам да си святкам по целия интим. Frowning1 За крака, ще започна, когато имам малко повече време. Единствено не знам как ще повлияе на епилирани в продължение на поне 10 години крака, без някога да са бръснати - космите са бледосиви, тънки и редки. Както и да е, ще споделя мнение по-нататък като пробвам.
Та, снощи, понеже бях заета през деня, реших да си светна вечерта на уж силно осветена стая. Е да, ама не. Явно защото беше по-тъмно, отколкото на дневна светлина, а и защото подмишниците са близо до лицето, светлината ужасно ми подразни очите - дори като ги затварях, пак я "виждах". И цяла нощ едно дразнене, сълзене, а на сутринта - и сухота. Днес бях на очен лекар в Токуда и се оказах с осветени очи, та се наложи да си купя капки и да се лекувам, така че моят съвет е много да внимавате и САМО НА ДНЕВНА СВЕТЛИНА!
За да не става много дълъг поста ми, това е от мен засега. Очаквам отговорът на по-опитните от вас относно степените на светлината. Blush

# 1 488
  • Мнения: 12 677
1 би трябвало да е най-ниската, 5 най-високата, освен ако не са по различен начин на различните модели. Ако не е написано достатъчно ясно в упътването, защо не пробвате да видите на коя степен се зарежда импулс по-бързо след светване? По-високата мощност ще иска по-голям заряд и съответно повече време за зареждане, има осезаема разлика между най-ниската и най-високата.
И да, колкото по-бяла е кожата, толкова по-висока степен позволява, по-тъмните кожи абсорбират повече от светлината и по-лесно могат да изгорят, при тях се използват по-ниските степени.
Относно използването вечер... явно представите ни за "добре осветена" стая са различни, ако е достатъчно светло в стаята няма да ви дразни очите повече отколкото на дневна светлина. При мен добре осветена си е наистина много светло, светвам всички лампи, които иначе използвам поотделно, сигурно ако реша мога и гоблен да бродирам на тази светлина Grinning Не съм имала проблеми, само вечер използвам епилатора, денем не мога да стигна до него изобщо.

# 1 489
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз имам 1997, на всички модели степента е еднаква.Най-ниска е 1 и тя е за по-тъмна кожа.А 5 е най-висока е и е подходяща за много светла кожа и тъмни косъмчета.Затова на някои момичета може да им пари и се налага да намалят на по-ниска степен.
За светлината, аз съм се правила и на дневна, също и вечер на нормално светла стая и съм нямала никакви проблеми с очите.Но пък и гледам да не гледам право в светлината на импулса.

# 1 490
  • Мнения: 130
Аз имам 1997, на всички модели степента е еднаква.Най-ниска е 1 и тя е за по-тъмна кожа.А 5 е най-висока е и е подходяща за много светла кожа и тъмни косъмчета.Затова на някои момичета може да им пари и се налага да намалят на по-ниска степен.
За светлината, аз съм се правила и на дневна, също и вечер на нормално светла стая и съм нямала никакви проблеми с очите.Но пък и гледам да не гледам право в светлината на импулса.

Извинявам се за тъпия въпрос предварително, ама по-добре да попитам!
Понеже и аз съм нова, скоро ще правя втора процедура, и например на триъгълника, където кожата ми е малко по-тъмна, аз издържам на 4-5 степен, това не ми е проблем, но ефекта на 1-ва ще е по-голям, така ли излиза? Flushed

# 1 491
  • София
  • Мнения: 3 833
Няма как да е по-голям на 1, по-слаб ще е.

# 1 492
  • Мнения: 12 677
Първа степен е най-ниската (най-слабата), няма смисъл да я използвате ако по-висока степен не ви създава проблем. Ниските се използват когато по-високите степени причиняват болка, раздразнения и/или изгаряния. Няма как ефектът да е по-голям при по-слаби импулси, обратното е по-вероятно.

# 1 493
  • Мнения: 2
Благодаря ви много, момичета! Blush Безкрайно глупаво се почувствах, но пък се радвам, че попитах, за да мога сега без притеснение и с адекватните знания да си продължавам процедурите - в интерес на истината, остава един сърбеж след процедура на степен 5 и може би на по-ниска няма да го има. Логиката ми беше свързана някакси, че тъмната кожа повече удържа на УВ лъчи и не изгаря така лесно на слънце, та затова за мен бе логично за светличките да е по-нежна светлина - явно съвсем не е такава логиката.
А спазвате ли правилото за неизлагане на зоните на слънце в продължение на 48 часа след фотоепилация?

# 1 494
  • Мнения: 12 677
Логиката ми беше свързана някакси, че тъмната кожа повече удържа на УВ лъчи и не изгаря така лесно на слънце, та затова за мен бе логично за светличките да е по-нежна светлина - явно съвсем не е такава логиката.
Светлинните импулси са в спектър, който се поглъща от меланина - и в кожата, и в косъма и фоликула, от това се и увреждат фоликулите във фаза на растеж. Затова и не става за бели и руси косми - няма меланин в тях.  По-светлите кожи нямат много пигмент (меланин) и просто не се загряват при третирането, понеже не поглъщат толкова от светлината, но при по-тъмните е проблем, независимо дали са естествено по-тъмни или с тен от слънце. От там е и проблемът с бенките, ако се свети върху тях, те се загряват също много и изгарянето е почти сигурно.
Не знам дали го написах достатъчно ясно в един и половина посреднощ Grinning

# 1 495
  • Мнения: 22 828
Аз чакам да минат две седмици след процедура, за да се пека, но ставам мн.тъмна и има риск от изгаряне.Затова лятото спирам процедурите и от октомвсри пак

# 1 496
  • Мнения: 29 313
Лятото си правих процедура, но аз не почернявам много от слънцето, т.е. нямам много тен. И все пак имаше зачервяване, което изчезна след няколко часа. Peace

# 1 497
  • Мнения: 63
Дами, насвятках се за първи път днес Simple Smile за сега само краката до коляно и подмишници. На краката ми даде на 5-та, а подмишниците на 4-та. Не знам как успявате толкова бързо да се насвяткате, обаче не знам дали аз съм флегма, но ми отне сигурно около час (с малки почивки).

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 21:34 от mpoto

# 1 498
  • Мнения: 29 313
Не е много време час, особено за цяло тяло.
На мен ми отнема почти толкова само за крака, обаче се святкам много нагъсто, т.е. застъпвам зоната на светкане. Peace

# 1 499
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Сигурно пише някъде, но.... лятото как действате?

Общи условия

Активация на акаунт