Имен ден на бебе ненавършило 1 година!

  • 7 850
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
И ние празнувахме имен ден на детето,въпреки,че беше на дни.Та това е празник,почита се името.Наша позната от Кюстендил каза,че в техния край не празнуват даже и 1 рожден ден,не знам на какво се дължи това.Суеверие някакво,но е просто ужасно.
Даже всеки месец до навършване на годинка си го отбелязвахме с почерпка/бонбонки,кафе/,ей така,просто за здраве.Май си търсехме и поводи де. Laughing

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 073
И ние сме празнували именните дни преди да навършат децата годинка. Много глупаво поверие. Някой някъде бил казал нещо си, мълвата се разнесла и станало от мухата слон. Whistling
Празнуваме или поне отразяваме всеки възможен повод по карй децата. Peace

# 17
  • Мнения: 8 999
Ние празнувахме.

# 18
  • Мнения: 1 677
Ние сме празнували. Ако вие имате желание, празнувайте.

# 19
  • Мнения: 337
Каква е логиката в това да не се празнува Thinking

# 20
  • Мнения: 808
Ние го отпразнувахме, тогава синът ми беше на 6 м. Не виждам причина да не се прави.

# 21
  • Мнения: 445
Ние църковно кръщение му направихме на първия имен ден,детето беше на 9 месеца.

# 22
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
И ние празнувахме първия имен ден. Не бях чувала за подобно суеверие. Thinking

# 23
  • Мнения: 3 736
Ами то всъщност, освен ако бебето не е родено на именния си ден, той май все ще се падне в рамките на първата му годинка.  Laughing И ние си го отпразнувахме.

# 24
  • Мнения: 1 243

добре де - ще се включи ли авторката (или някой друг), за да разбули мистерията около логиката да не се празнува имен ден докато детето не стане на 1 годинка? следя темата с интерес, но отговор не идва..
;–)

# 25
  • Мнения: 304
Празнува се разбира се!Миналата година беше на почти 10 месеца и го празнувахме.

# 26
  • Мнения: 1 677

добре де - ще се включи ли авторката (или някой друг), за да разбули мистерията около логиката да не се празнува имен ден докато детето не стане на 1 годинка? следя темата с интерес, но отговор не идва..
;–)
Според мен отговорът е - това е просто едно суеверие.

# 27
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Доколкото знам, преди традицията е била да се кръщават след като навършат годинка. Съответно се е смятало, че не е правилно детето преди годинката да празнува именния ден, защото то де факто няма светец покровител пред Бога. Поне така съм чувала, не съм много религиозна и не съм запозната точно с вярванията.Но това съм го чела тук в някаква тема свързана с поверията.

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 20:32 от Aлекcандрa

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Няма такова нещо да се кръщават децата след 1 година. Преди много години от времената, от които идват суеверията са кръщавали децат възможно най-рано. Това с цел да се предпазят от влиянието на зли сили и нечисти духове.

# 29
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
даа, и аз знам,че едно време са кръщавали децата до 40 ден,защото смъртността е била висока,и да може детето да си има ангел-хранител

Общи условия

Активация на акаунт