КЛУБ "Чакащи - 40+"

  • 134 164
  • 809
  •   1
Отговори
# 60
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Елито, ти си била голям оптимист! Пожелавам ти още 60, не 50 Wink Аз лично и 40 ще съм доволна, ама....каквото каже шефа.

 Недей 60, че ще стана на трицифрено число и отгоре и може да нямам време за удоволствия Wink
То винаги е каквото каже Шефа, ама нека гледаме позитивно  Grinning
Ние пък през февруари се видяхме и си спомням как минахме Шипка ooooh! Ентусиасти в общи линии, добре че зимата беше мека Simple Smile

# 61
  • Мнения: 54
Kartiche  Hug добре дошла между нас  Simple Smile Пожелавам ти много скоро да получиш дългоочакваното писмо, а относно възрастта аз съм 40+  Rolling Eyes, но това ни най-малко ме притеснява, мисля, че като си дойде детенце в къщи всички ще се подмладим  Embarassed поне с 10 години... Успех, търпение и позитивни мисли ти желая  Hug Hug Hug

# 62
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Ще се подмладите определено.
Но е по-трудно на 40+ и то много.

# 63
  • Мнения: 483
Благодаря момичета за гостоприемството!
Сисли ами аз попълвах тогава формуляра и така го написах - отлично здраве, да имах в предвид да е здраво дете.
Чета че ходите на курс но нас не ни карат да ходим. Аз няколко пъти се интересувах но ми казаха, че за сега  няма организиран такъв курс.  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 54
До колкото съм запозната, този курс е вече задължителен - и ние го минахме - 40 учебни часа, но е нещо много полезно и мотивиращо  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 712
Sara, бързо са ви насрочили делото, браво! Simple Smile Предполагам, че в момента си в треска по приготовленията... Simple Smile Ако освен всичко необходимо си решила да купуваш и литература, ще се опитам отново да си пробутам книжката  Laughing, която аз лично (и други видни мои приятелки) намирам за страхотна! Ето линк:
Санди Хатауей, Хайди Мъркоф, Арлийн Айзенберг: Какво те чака през втората и третата година на детето, ИК "Емас", София, 2004 /ISBN 954-8793-58-X/

Kartiche, много се зарадвах да те видя тъдява...  Grinning Hug  Дано чакането ви бъде кратко и без много стрес! От сърце ви го желая! Да, и аз си помислих, че не възрастта, а условието за "отлично здраве" може да възпре някои социални... Желанието ви да осиновите здраво детенце е напълно разбираемо, но дори и по този начин формулирано, пак не носи гаранции... Едва ли има особена разлика, дали в документите ще запишете, че желаете да осиновите дете: "здраво", "в добро здраве" или "в отлично здраве" - всичко е въпрос на лична интерпретация... И в крайна сметка тази думичка "отлично" може да се окаже (ненужно) ограничаващ фактор, който да намали шансовете да ви изберат за определено дете. Отделно е възможно, само заради едната формулировка някои членове от комисията да ви намерят за прекалено "взискателни"...  Къртиче, а на тебе ходи ли ти се на курс? Щом са ви вписали в регистрите без него си е ок, но ти винаги можеш да попиташ социалните, дали могат да ти предложат такъв семинар... (и така да напомниш за себе си Wink) Стискам мноооого палчета! Flowers Four Leaf Clover

Относно възрастта - аз бях на 38, гонех 39-тата + съпругът ми на 44, а ни предложиха 5 месечно бебе... Simple Smile Мисля си, че всеки тип родителство си има предимствата и недостатъците. Младите често страдат по неизживяната си младост или отделят по-малко време за децата, докато по-възрастните не са така енергични, но пък се отдават много по-осъзнато на родителската си  роля... Аз лично засега не чувствам умора, но понякога ми тежи, че когато децата ни порастат, ние ще сме твърде възрастни... (Между другото, интересното е, че БР на дъщеря ни са на нашите години... )

Хубав ден на всички! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 325
Чандра, при нас бабата е на моята възраст...Смятай колко съм дърта

# 67
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Я да оспамя и аз темата  Simple Smile И на моята дъщеря БР  е на моята възраст, затова си мисля, че детето си е създадено да бъде мое Embarassed
Къртиче, аз бях на 39, а мъжо на 37 като ни я предложиха, а тя беше на 5 месеца, затова не мисля, че нямате шанс за по-малко дете, просто ме притеснява формулировката за здравето и произхода. Ако не ти се чака, или ако чакането продължи прекалено можеш да отидеш и да промениш изискванията си./Ако те интересува - пиши на лични, ще ти кажа как да поискаш същото,но с други думи, които не стряскат толкова/ Wink Ние чакахме две години и два месеца, но човек се учи докато е жив Naughty

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 14:04 от elitto

# 68
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
И при нас сума ти съвпадения.... С БР на голямото сме набори - и с двамата. Единият е роден на датата и месеца, на които е родена майка ми, рождената дата и месец на другия са с ден разлика с тези на свекърва ми.

# 69
  • у дома
  • Мнения: 1 160
A на мен БМ ми е дете,значи сега това диване ми е внучка ли  ooooh!
Изчезваме да се пързаляме   Nature Partly Sunny
пп стресирах се от тая статистика,която открих сега  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 325
Джиджи, май само ние сме с внуците Mr. Green И на мен БМ може да ми е дете.

# 71
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Изчезваме да се пързаляме   Nature Partly Sunny

Завиждам ви съвсем благородно значи. При нас духа един тънък пронизващ ветрец и с тези -8 градуса си е доста студено Sad  Иначе и ние вече имаме шейна и миналата събота я изпробвахме продължително. Дано се постопли и тук, или поне да не духа.
Моето направо подивя вкъщи, добре че е широко и сме монтирали и люлката, кара колата, язди коня и изобщо не се уморява като не излиза. ooooh!

# 72
  • у дома
  • Мнения: 1 160
А Сисле,ти си по-младичка от мен май  Hug
Ели,напече слънце,но вятъра спря,беше -12,но за 30мин.поиграхме.
В тоя студ сме наврени в една стая,сещаш се за какво иде реч нали?
отивам да си пия хапчето  Joy

# 73
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Диджи, направо ми е ясно! Долу при майка само едната стая топлим и виждам за колко време мога да я спра да стои в нея ooooh!
Абе какви хапчета пиете бе, млади хора!
Аз се отдадох на удоволствия и си възстанових спокойствието Embarassed Никога не съм вярвала, че така ми действа шиенето и колко ми е липсвало през последните две години Thinking

# 74
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Е,казвай какви сЪ тез удоволствия,само да са без ръце,че моите пъхнати в г... Joy

Общи условия

Активация на акаунт