КЛУБ "Чакащи - 40+"

  • 134 136
  • 809
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте , Момичета !
   От 22.03.2011 г. сме в Регистъра... и съм на 42:)!!!
  Изчетох много от темичките  и научих и споделих много ценна информация и Емоции с някои от Вас !!!ИСКРЕНО ВИ БЛАГОДАРЯ Hug Hug Hug
   Започвам Тази Темичка с Надеждата да се включат повече момичета около тази цифра на годините  ... , понеже установих от практиката, че има някои специфични проблеми и особености , които се появяват по пътя към таак Желаното Майчинство за Нас -  уви...
    А  също открих , че и отношението на  Системата- в лицето на Социалните- е доста по-различно към тази Възрастова група????!!!!
   Иска ми се да обменяме мисли и опит - кои с какво се е сблъсквал, какво е преодолял, да си даваме Кураж и Надежда от , които имаме нужда Всички !!!
  БЛАГОДАРЯ ВИ предварително   bouquet  bouquet  bouquet Peace Peace Peace

# 1
  • Колибите
  • Мнения: 357
Здравей Сара Hug, аз съм на 45 Grinning.

Засега съм на етапа 3-месечен срок, в който социалните да ми изготвят доклада и да ме включат в регистъра на кандидат-осиновителите.

Да ти кажа, не съм забелязала някакво особено отношение, поради възрастта ми, която аз лично много си харесвам Peace.
Напротив, много човешко и съпричастно общуваха с мен.
Аз съм подала документи за момиченце, 2-3 годишно, без претенции за етнос.

И аз тръпна в очакване... Hug



# 2
  • София
  • Мнения: 1 865
Здравейте момичета   Hug
От половин година съм вписана в регистрите, сега съм на 46  Simple Smile Много си ни е готина възрастта - хем сме хубави, хем сме и малко помъдрели Laughing И аз като Розмариня ще си гледам сама детенцето, когато му дойде времето. Дано да е скоро ...
Сара, при мене не е имало по-различно отношение заради възрастта ми, още повече на курса за кандидат-осиновители голяма част бяха на доста по-сериозна възраст от моята. Ако някой се опитва да ти внушава разни вредни мисли - шунтирай го! Няма никаква основателна причина заради възрастта отношението да е различно - не го позволявай! С тебе сме и ако имаш нужда от морална подкрепа  - имаш я! Успешна година на всички очакващи Мами и мноооооого търпение  Hug

# 3
  • Мнения: 95
Alleks,Розмариня  Hug
   И аз честно казано си харесвам възрастта newsm10!!!
    - и лично за себе си нямам притеснения , че  сме по-малко  достойни  от по-младите кандидати в "Листата" Laughing, Но .... ни беше "намекнато"/не в прав текст , разбира се / и то не само от социалните които писаха доклада , а дори и от съфорумки , работещи в системата , че било по-добре , с оглед на повишаване на шансовете ни  - да се ориантираме към детенце в по-голямя възраст /3-5-7/ , понеже при разглеждане на кандидатури за по-малките дечица - предпочитали по-млади кандидати!!!!!!!!!Въпреки , че никъде в закона няма подобно изискване......!!!!!!!
  и Въпроса ми е - според вас от къде произхожда този БГ - феномен??? newsm78 #Crazy

# 4
  • Мнения: 712
Сара, не обръщай внимание на подобни намеци... Според мене социалните просто са си намерили повод (аргумент) да те убеждават да промениш изискванията - те винаги са много доволни, ако успеят да въздействат на който и да е кандидат (без значение от възрастта) да разшири рамката...

Има много осиновители на много по-голяма възраст от твоята. Скоро приятели (42г.) получиха писмо за детенце (днес трябва  да си го вземат от дома) на 13 месеца - здраво и от български произход, което непосредствено преди това е получило отказ от 60-годишна кандидат-осиновителка... По какви критерии са избрали точно нея за по-подходяща от приятелите ни, не знам...

А относно споменатия "български феномен" - мисля си, че той постепенно избледнява. И у нас, като на Запад, се измества възрастта, в която хората стават родители... - срещат се все по-малко 19-годишни майки и са все повече жените, които се сдобиват с наследник след 35...

Успех! Пожелавам на тебе и останалите в темичката скорошна радост у дома! Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 09:59 от Chandra_Den

# 5
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен! Поздравления за темата:)Аз съм ..все още на 41(утре навършвам 42 Simple Smile)Вписани сме в регистъра на 01.03.2011 г. и....чакаме! През тези 10 месеца и у мен се прокрадваше идеята да променя критериите,за да ускоря идването на нашето щастие у дома,но явно наддвляваше принципа на избор,решението,което сме посочили с моята половинка-нямаме предпочитания за пол,възрастта е 1,6 г.Надявам се,че ще се случи това,което чакаме в най-скоро време! Пожелавам същото и на Вас  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 787
  и Въпроса ми е - според вас от къде произхожда този БГ - феномен??? newsm78 #Crazy

Този "феномен" произтича от добрите практики в някой европейски страни да има максимална разлика във възрастта между осиновител и осиновен. Произтича и от нормалната логика, която подсказва, че е дборе един човек да има време и да е в активна възраст докато детето му достигне възраст за да е в състояние да се справя само.

Мисля че е планирано такава максимална възрастова разлика да бъде регламентирана в новия семеен кодекс и у нас.

# 7
  • София
  • Мнения: 76
"........Таван за възрастта на осиновителите предвижда да въведе правосъдното министерство. Според зам.- министър Даниела Машева ограничението ще бъде записано в новия Закон за детето, който в момента усилено се работи. Текстовете за осиновяванията

ще бъдат извадени от Семейния кодекс

и ще намерят място там. Предложението на юристите е разликата във възрастта на кандидат-родителя и детето да не надхвърля 45 г. Това означава, че ако двойките осиновят по-голямо дете, те самите също ще може да са малко по-възрастни. Границата ще е динамична, а не закована и ще зависи от годините на самото хлапе. Според Даниела Машева подобни ограничения има в редица страни, като например Италия и Холандия. В Швеция за осиновяване могат да кандидатстват само до навършени 42 г. В съседна Гърция лимитът пък е 60 г.........."

В регистъра за международни осиновявания има и мераклии над 70 години, като част от тях са се възползвали от особеностите на своето национално законодателство и са получили съответното разрешение. Целта е да намерим семейство и близки за детето, сред които то да израсне, а не да изпълним желанието на кандидатите, коментира зам.-министърката. Според Цветелина Василева, шеф на Регионалната дирекция за социално подпомагане в София, и у нас има осиновители до 74 г. Най-често обаче средната им възраст се колебае от 40 до 55 г.

Такава е обичайната възраст и на самотните жени, които искат да гледат изоставени деца. Василева също подкрепя възрастовото ограничение, защото ще е в интерес на детето.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 197
Аз съм на 35, съпруга ми на 55. Социалните нищо не казаха за възрастта, намекнаха ни обаче, че е добре за сме семейни по смисъла на закона. Е отидохме и подписахме след 4 дни точно... вписани сме в регистъра юни месец, до този момент не ни е предложено дете. Занимавам се с други неща и гледам да не мисля  Wink да си призная, че не ми се отдава, де... Добре, че тръгнах на работа, че пощенската кутия изрева от мен

# 9
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Да ви кажа честно прочитайки как на 60-годишна кандидат-осиновителка е предложено 13-месечно бебе направо настръхнах. Ми не е естествено и честно към детето някак, откъдето и да го погледнеш... За съм за промени на законодателството - 45 е може би една добра възраст за максимална разлика родител-дете. Предвид пенсионната реформа - 63 години за жените (засега) -до абитуриентския бал няма мърдане от работа.

Кандидат-мами на 40+, пожелавам ви много, много скоро да гушнете децата си и да почувствате онова обсебващо чувство на майчинството.  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 847
момичета, 40+ всъщност е чудесна възраст за това, но все пак ви пожелавам много здраве и енергия, щото си трябва ... аз тази година влизам в тая декада, та горе долу имам вече представа Wink имам една преподавателка в момента, бойна мадама, не й знам годините, но по СВто като изчисля, трябва да е някъде 60ти набор, много горда обяви, че е майка на малки деца, ей сега декември си прибра второто бебе китайче, първото е на три и половина вече Simple Smile
друг е въпросът, че има ли по-млади кандидати, интересът на детето е от по-младите, при равни други условия, и съответно те ще бъдат предпочитани ... ама такъв е животът, винаги е по-добре да си млад, здрав и богат, нали, отколкото ...  исках да кажа, че зависи от наличните деца. вижте за справка възрастовите ограничения, които отворените при нас страни поставят за кандидатите в международно осиновяване - не само, че не е бъларски феномена, но и напрактика всичките страни слагат горна граница (е, някаква) ...

Армения    18-55;   
Китай   30-54   За „нормалните” деца възростовото ограничение е от 30 до 49 години, от 30 до 54 – за осиновяване на деца със специални нужди.
Колумбия   25-55   За международно осиновяване се предлагат деца над 4 години, има допълнителни критерии съобразно възрастта на кандидатите. На сам кандадат осиновител се предлага дете на 8 и повече години.
Южна Корея   25-45   Разликата във възрастта на съпрузите не трябва да превишава 7 години. Досието трябва да постъпи най късно шест месеца преди навършване на 45 г.
Хондурас   25-51   Практиката показва, че осиновителите между 25 и 40 г могат да очакват предложение за дете под 30 месеца, тези между 40-45 – за дете на 30 месеца и повече, тези над  45 г – за дете над 4 години
Мали   30-50   
Нигер   35-50   
Доминиканска република   30-60   
Русия   25-60   За кандидати над 50 г се допуска осиновяване на дете над 2 години
Тайван   30-40   
Украйна   Над 18   Не по-малко от 15 г и не повече от 45 години разлика между възрастта на осиновителите и детето
Виетнам   Поне 20 г разлика   

# 11
  • Мнения: 712
Да ви кажа честно прочитайки как на 60-годишна кандидат-осиновителка е предложено 13-месечно бебе направо настръхнах.

И аз така, но случката е факт (скорошен,... ако може да се вярва на думите на служителите, предложили бебето на нашите познати)... И най-странното е, че жената била дала отказ с мотива, че детето е твърде малко за нея... Тя е знаела, а социалните - не...  Confused Какво да кажа...

Бъдещи мами 40+, като посетите курса за осиновители, вероятно ще се окаже, че не толкова малка част от кандидатите са във вашата възрастова група... Семинарите ще ви помогнат като цяло да се ориентирате... Стискам палци!... Simple Smile

# 12
  • Колибите
  • Мнения: 357
Момичета    bouquet , бях сама на курса, защото нямаше други кандидати, вниманието беше насочено специално към мен и съм много доволна yes .

Харесвам си възрастта и начина по който изглеждам, и то много  yes. И приятелят ми мисли така, пък и доста мъже около мен Simple Smile. Скромна съм, но да се похваля Simple Smile.  Нямам проблем с движението, планинар съм и ходя много пеша     superuu.


Мисля, че дъщеря ми ще се радва да има майка като мен. Мога да я науча да обича хората и да уважава постиженията на другите.
Най-голямото ми желание е дъщеря ми да бъде здрава, в мир със себе си и света и да бъде щастлива. Дано да успея.
Както каза една позната американка, на висок пост, с две осиновени деца от индийски произход: "Не ги искам да са 'изучени', искам да са щастливи".

Изобщо, момичета-форумки, животът е хубав Hug Hug Hug.


  jumpuu  jumpuu  jumpuu



Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 09:43 от Розмариня

# 13
  • Мнения: 712
Забравих... Simple Smile

Lisisko, Честит Рожден Ден! Simple Smile С най-добри пожелания за много здраве, любов и осъществени желания... Simple Smile

# 14
  • Колибите
  • Мнения: 357
Забравих... Simple Smile

Lisisko, Честит Рожден Ден! Simple Smile С най-добри пожелания за много здраве, любов и осъществени желания... Simple Smile

Я-а-а, Честит Рожден ден bdbaloni, Lisisko!

П.С. Как се разбира кой кога има рожден ден без да се гледа в профила? Например във фейса веднага излиза съобщение, кой от хората в списъка на приятелите има.

Общи условия

Активация на акаунт