Отговори
# 15
  • Мнения: 1 001
Изтръпването на кожата около белега още не ми е минало.
И на мен, а детето вече мина година и половина.

Моят син се вижда на колко е и пак нямам кой знае каква чувствителност на корема от белега до пъпа.  Peace
"Изтръпнал" си ми е корема и това е. Но успокояващото, е че се "свиква" и като, че ли леко намалява.  Wink

# 16
  • Мнения: 92
Мами да питам още нещо,малко ми е неудобно но не виждам решение и затова се престрашавам...   Embarassed Тъй като ме раздвижиха чак на третия ден след операцията(всички акушерки бяха заети с някакви по-важни неща и никой не се сети да ме вдигне за 5 минути ) тоалета ми го правеха акушерките само с вода и памук.След като почнах да ставам се справях сама в банята със сапун, но почна да ме сърби ..... дупето   Embarassed Помислих си че съм се изринала от дългото лежане, но когато се прибрах вкъщи установих че имам парчета лигнин по себе си, които направо се бяха вкопали в кожата ми  Shocked Явно не е практика на акушерките да се престарават много много с почистването. Вече 15 ден махам от себе си лигнин  Sick и почвам да се притеснявам от инфекция. Лекарката ми каза че ми се белела кожата...... нямам думи. Вече съм стигнала до положение в което като прокарам ръка пада като.......  Embarassed кир. Но пада и пада и пада и няма изгледи да спре. моля ако някоя е имала подобен проблем да сподели

# 17
  • Мнения: 1 001
Мами да питам още нещо,малко ми е неудобно но не виждам решение и затова се престрашавам...   Embarassed Тъй като ме раздвижиха чак на третия ден след операцията(всички акушерки бяха заети с някакви по-важни неща и никой не се сети да ме вдигне за 5 минути ) тоалета ми го правеха акушерките само с вода и памук.След като почнах да ставам се справях сама в банята със сапун, но почна да ме сърби ..... дупето   Embarassed Помислих си че съм се изринала от дългото лежане, но когато се прибрах вкъщи установих че имам парчета лигнин по себе си, които направо се бяха вкопали в кожата ми  Shocked Явно не е практика на акушерките да се престарават много много с почистването. Вече 15 ден махам от себе си лигнин  Sick и почвам да се притеснявам от инфекция. Лекарката ми каза че ми се белела кожата...... нямам думи. Вече съм стигнала до положение в което като прокарам ръка пада като.......  Embarassed кир. Но пада и пада и пада и няма изгледи да спре. моля ако някоя е имала подобен проблем да сподели

Нямала съм такъв проблем - мен започнаха да ме раздвиждат на 10-я час  Tired, ползвахме дамски превръзки, не лигнин и като ми махнаха катетъра бях право в банята за душ, но се сещам като за "дезинфекция" - за начало си вземи един Триклобактер от някоя аптека и се мий с него като интимен гел.
Може да си направиш и отвара от смрадлика и да седнеш да поседиш малко в нея.
Лекарката не предложи ли някакво лечение?

Сигурна ли си че не са гъбички?

# 18
  • Мнения: 92
Не са гъбички.В първите дни съвсем ясно се виждаше - като подхвана отнякъде и падаше направо на малки парченца, а и проблема е отвън а не вътре.Това скапано нещо е по дупето, срамните устни и даже малко по бедрата.Просто от лежането и течението е полепнало някое парче и веднъж като не е измит и върху него е слаган още лигнин сега няма махане.Отделен е въпроса с качеството му.Тук в нашата болница не дават нищо друго освен лигнин  #Cussing out Ще пробвам както ми казваш.А иначе сега промивам с йодасепт и после мажа с крем здраве за да омекне  ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 001
Не са гъбички.В първите дни съвсем ясно се виждаше - като подхвана отнякъде и падаше направо на малки парченца, а и проблема е отвън а не вътре.Това скапано нещо е по дупето, срамните устни и даже малко по бедрата.Просто от лежането и течението е полепнало някое парче и веднъж като не е измит и върху него е слаган още лигнин сега няма махане.Отделен е въпроса с качеството му.Тук в нашата болница не дават нищо друго освен лигнин  #Cussing out Ще пробвам както ми казваш.А иначе сега промивам с йодасепт и после мажа с крем здраве за да омекне  ooooh!

Йодасепт и крем здраве ми звучи ок - от това няма как да ти стане инфекция.  Peace

Сега като казваш, че и кожата ти се бели се сещам, че може да се мажеш/пръскаш с Пантенол - той и охлажда (за сърбежа), действа овлажняващо, възстановяващо, противовъзпалително. Може пък да помогне. Крем Здраве има цинк и по-скоро подсушава, въпреки че действа и възстановяващо де.  Peace

# 20
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Биляна, преди операцията нали мажат с йод. Мен поне ме омазаха до колената и до гърдите. Понякога кожата се бели от йода. Да не е нащо такова?

# 21
  • Мнения: 4 615
Дълбоки гащи поносих доста дълго време. Не ми беше комфортно нещо да ми се трие по белега. За тесните панталони и аз ще кажа, че ги обух веднага щом успях да вляза в тях. По корем започнах а спя от как се прибрах у дома. Друга поза не обичам. Така си спях и през бременността, но с крак изнесен в страни (разбираемо). Детенцето си вдигнах веднага щом ми го дадоха и не съм го пускала от тогава. Макар и не много в реда на нещата започнах заниманя по пренасяне и почистване веднага щом се прибрах. На едно място не мога да седя. Сексуалния живот подновихме около месец по-късно.

биби, ама аз си мсля, че няма как да е лгнин. Мен също ми правиха тоалета само с вода и памук.

# 22
  • Мнения: 92
Ами то вече е по-добре почти падна каквото и да беше, но си мисля че е лигнин защото първите дни на пипане не се усешаше кожа а  нещо грубо и грапаво, не мисля че са гъбички защото не е само по интимните части но и по бузите на дупето и малко по бедрата (там където е имало лигнин).Когато пада се вижда че е сиво и твърдо, също като мокра хартия.Ще кажа някои да ми вземе пантенол и дано се излющи тотално че вече ме подлудява.И аз вече влизам в ритъм, правя си всичко с малката и в домакинството  Party Благодаря ви момичета страхотни сте и много ми помагат вашите отговори  Hug

# 23
  • Мнения: 8 999
Детето разнасях точно 12 часа след операцията. Всичко вкъщи и по отглеждане на бебето поех от първия ден след изписването /пети ден след операцията/. Дълбоки гащи не съм носила, но пък и аз нямам чак толкова плитки, че да ми опира ластикът в раната - поне 2-3 см. над разреза са ми всички гащи. Лигнин не съм ползвала, носех си дамски превръзки в болницата. Секс - след като ми спряха лохиите.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Още 1-2 седмици и дори няма да помниш, че си родила секцио, грижите покрай детето поглъщат вниманието. Колкото повече неща правиш сама - толкова по-уверена ще ставаш и винаги помни, че си най-добрата майка за детето си Simple Smile
Според мен не е било правилно, че късно са те раздвижили, но пък сега колкото повече движение толкова по-добре за теб.
Аз се възстанових доста бързо - на 5-я ден вече нямах никакви болки, имах непромокаема превръзка/купена от аптеката/ и се къпех също без проблем.
Всичко покрай детето правя сама -  отначало таткото ми помагаше, за някои неща, детето го нося от 1-я ден, никой не ми го е подавал Simple Smile. Количката, кошницата с детето също нося. Белега мажех с Гермастан - вече започна да избледнява по краищата.
Не съм губила чуствителност в областта на корема.
Започнах да спя по корем около 6-7я ден след операцията.
Бельо нормално нося от самото начало, но от по-меки материи.
Интимния си живот поднових около 40-я ден, такава беше препоръката и на лекаря.

# 25
  • Мнения: 4 615
Белега мажех с Гермастан - вече започна да избледнява по краищата

Да не говориш заКонтратубекс? Гармастана е за гърди...
Аз не съм мазала с нищо, но белега е почти незабележим. Такива са и от предходнте ми операции отново без да са мазани, което ме навежда на мисълта, че едва ли кремовете вършат кой знае каква работа.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Simple Smile знам, че е за гърди, лекаря ми също, но каза, че добре ще повлияе на шева след махане на конците и така стана. Не съм се мазала с цел заличаване на белега, а за да не се възпали и беше леко подут - все пак е рана.

# 27
  • Мнения: 60
Контратубекс го препоръчвам на всички, много съм доволна, но трябва упорито мазане

# 28
  • Мнения: 1 262
Ти ме уби с тези въпроси. Аз вероятно, защото много исках да родя секцио и след това много се радвах, че съм успяла да си го уредя и изобщо не съм внимавала толкова да пазя операцията или нещо подобно. На 4-тия час от операцията седнах, защото ми донесоха бебето и исках да го видя по-добре. Седнах без никой да ме види  - хихи. Вечерта ме раздвижиха, на другата сутрин ми донесоха бебето и то постоянно си седеше при мен, само през нощта го взимаха. Та от следващата сутрин като припнах по коридорите заедно с бебето, добре че никой не ме видя.  Laughing После идват да ме взимат с една инвалидна количка да ме качват и аз си мисля "вие, ако знаете до сега какви разходки си правих заедно с бебето...".  ooooh!  Laughing Като се прибрах си вършех всичко като преди, само се пазех да не вдигам много тежко. Иначе проблеми с нито една работа не съм имала, а бельо си носех и през бременността, и след раждането само прашки.  Laughing Те са ми най-удобни, че не ги усещам. Другите гащи са ми много неприятни да ги усещам.  Laughing Белега от секциото си го пазя като един хубав спомен и не искам да го заличавам - нека да си стои като усмивка да ми напомня за едно хубаво събитие.  Grinning Само че тези дни забелязах, че той от самосебе си се е заличил на места, стана ми много странно.  Thinking Вече не е непрекъсната, а прекъсната линия - като тропоска.  Joy Ама и аз съм голяма скица.  Laughing

# 29
  • Мнения: 92
Мамчета много ви благодаря за отговорите ! Няма нищо по-хубаво да споделиш с хора, който вече са минали по този път  Simple Smile Вече месец след операцията наистина забравих за нея. Гледаме се с бебка, върша си всичко сама вкъщи и забравих всички неприятни усещания ! Страхотни сте  Hug А за белега лекарят ми предписа Дерматикс но ми се видя неоправдано скъпичък затова мисля на първо време да пробвам с контратубекс пък ще видим какво ще стане, въпреки че не се шашкам толкова заради този белег  Thinking Не запомних коя мама каза по-горе, че проблемите може да са от гъбички но да и благодаря - оказа се права и решихме и този проблем  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт