Питане за София - къде се пързаляте със шейни?

  • 8 129
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
В Борисова градина под големия обелиск е хубаво за шейни, а нагоре, посока парк-хотел Москва даже засичаме скиори на разходка по пътеките. Иначе Витоша не е чак Черни връх, над Драгалевци е чудесен баир и широка пътека, Княжево - също  Peace Дотам ходи и трамвай 5-ца, и е лесно за достигане от центъра.

# 16
  • София
  • Мнения: 864
в градинката до Патиланци в Младост също става за шейни. Има 2 или 3 хълма
в градинката до КАТ също било хубаво но не съм ходила.

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Близо до блока имаме хълмче и там се пързалят моите деца. Живеем в Люлин.
В Люлин 2 ли? И ние там се пързаляме  Sunglasses...пълно е с дечурлига...Не знам какви са тези хълмчета  между блоковете  newsm78, но има такова същото и в Надежда 2 , до високите блокове. Лошото там е , че ако не се спреш на време , изхвърчаш директно на улицата от едната страна...

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За пързаляне става и в градинката пред "Кристал".

# 19
  • Мнения: 472
В кв.Гео Милев точно под църквата Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 864
Прекрасна тема точно за сега- когато навън се сипе ли сипе сняг:)

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
Още един глас за Бонсови поляни. Освен, че има много простор, много повече сняг (над 30 см вчера) и въздухът е несравнимо по-чист, все пак там си е над София. Но ще чакам и други близки планински предложения.

а как се стига до тези Бонсови поляни?

# 22
  • Мнения: 15 379
а как се стига до тези Бонсови поляни?

С кола.
Дотам не знам да има градски транспорт.
Вероятно донякъде може да се ползва автобус 260 и после пеша.

# 23
  • София
  • Мнения: 864
а как се стига до тези Бонсови поляни?

С кола.
Дотам не знам да има градски транспорт.
Вероятно донякъде може да се ползва автобус 260 и после пеша.


може ли по-подробно да обясниш къде се намират

# 24
  • Мнения: 15 379
Местност Бонсови поляни се намира над кв. Горна баня.
Ходила съм само с кола.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
Местност Бонсови поляни се намира над кв. Горна баня.
Ходила съм само с кола.



да, аз точно за маршрут с кола питах. някакви ориентири има ли или може да се намери на карта?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 061
Местност Бонсови поляни се намира над кв. Горна баня.
Ходила съм само с кола.



да, аз точно за маршрут с кола питах. някакви ориентири има ли или може да се намери на карта?

Ресторант "На върха" не беше ли на Бонсови поляни? В сайта им би трябвало да има маршрут  newsm78 И аз съм била само веднъж с кола, но съм толкова зле с ориентацията, че...

# 27
  • Мнения: 15 379
Джем, пресичате квартала в посока Люлин планина. Минавате гробището.
Пътят е един.
Има хубаво манастирче - Св. св. Кирил и Методий. И поляни, поляни...
Страхотно е през пролетта и лятото.

Исках карта да предложа, но нещо не намирам. Има само координати за джипиес, но на хижата.

# 28
  • Мнения: 75
За пеша от последната спирка на 260 е ужасно много, особено за детенце. Има автобус, който тръгва от Автогарата в Овча купел, 103, ако не се лъжа.

преди години вървеше и 107, но идея нямам дали не са го спряли вече. Ние също ходим с кола дотам, но за пеша хич, хич не е близко  Naughty

# 29
  • София
  • Мнения: 1 285
Момичета, в момента правят канализация на Горна баня, улиците, водещи до Бонсови поляни, са кални и разкопани. Миналата Неделя ни се искаше да прелетим след 30-минутно обикаляне по малки и кални улички. Как ли се чувстват хората, които си живеят там ooooh!. Вярно заслужава си после пързалката, но се подгответе за лунния пейзаж преди и след нея.

Общи условия

Активация на акаунт