HiPP Comfort - в случаи на запек и колики

  • 61 421
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте, каква е разликата между Хипп Комбиотик и Хипп Комфорт? Благодаря

# 1
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort е специализирана формула, която се прилага в случаи на запек и колики. За да повлиява тези толкова сериозни състояния в HiPP Comfort е обработен белтъка, намалена е лактозата и са поставяни специфични мазнини, които преобладават в кърмата.
Формулата е подложена на хидролиза, която не само профилактира алергията към белтъка на кравето мляко, но и прави млякото по-лесно за храносмилане, с по-меки изпражнения, със значително по-малко стомашно-чревни симптоми и плач, както и ускорява транзитното време на изпразване на стомаха.
Също формулата е с по-ниско съдържание на лактоза, за да намали коликите. С по-висок дял на бета палмитат, който не позволява осапуняването на Калция, това осигурява меки изпражнения и по-малко запек.
Също това е формула, която съдържа Пробиотик в лицето на Lactobacillus - първоначално изолиран от кърма, който също осъществява млечно кисела ферментация на остатъчната лактоза в дебелото черво и по-този начин облекчава коликите. Съдържа и пребиотик, който гарантира развитието на Пробиотика в храносмилателния тракт.

# 2
  • Мнения: 80
Благодаря за отговора Simple Smile А може ли да се намери в магазинната мрежа или само в аптеките, и то в кои аптеки - големи, денонощни?

# 3
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort можете да откриете в големите детски магазини и големи аптеки. За София аптеки Ремедиум, Медея, детски магазини Вис Виталис, Бейби Кидс Шоп, BABYTORIA.
Ако решите, пишете къде ви е удобно да пазарувате, като регион, за да ви насочим към подходящ търговски обект.
В супермаркетите няма да можете да откриете специализираните формули.

# 4
  • Мнения: 80
Аз съм от Русе. Бихте ли ми казали къде тук да го търся? В момента съм в 28 седмица от бременността и твърдо съм решила да кърмя, но проучвам и вариантите за изкуствено хранене, понеже с първото дете така и не успях да кърмя повече от 1 месец.  Благодаря Ви!

# 5
  • Мнения: 671
Здравейте

Магазини Доналд Дъг предлага в Русе най-богат асортимент. Млякото го има в наличност.

# 6
  • Мнения: 80
Благодаря Simple Smile

# 7
  • Мнения: 378
За пръв път чувам за ХИП Комфорт, ново ли е? Само за малки бебчета ли е, има ли 2-ка?

# 8
  • Мнения: 2 456
Здравейте. Детето ми е на Хип Розов/ Комбиотик от 2-рия си месец. С нередовен стомах е, мога ли да сменя млякото с Комфорт и трябва ли да има плавно преминаване от едното към другото?

Другото, което искам да питам защо в Аптеки Ремедиум вече 3-та седмица не зареждате голяма опаковка 800гр 2-ка, а има само по 300гр.? Попитах в аптеката и ми отговориха, че това е решение на доставчика.  newsm78

# 9
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort може да се дава от раждането до 1 годишна възраст. Това е нова формула - от есента на европейския пазар.
HiPP Comfort може изцяло да замести HiPP Combiotic, но може и да се прилага само за част от храненията, когато проблема на детето не е задълбочен.
Нашата препоръка е да включите HiPP Comfort в сутрешното хранене и ако ефекта не е достатъчен, то постепенно да включите още едно или няколко хранения със специализираната формула, а останалите хранения да продължат с HiPP Combiotic.
HiPP Combiotic 2 - 800 g. я има в складовете на вносителя и дистрибутора. Причината да не се открива в аптеки Ремедиум, е че от 1-ви до 10-ти Януари всяка година склада е в ревизия и търговските обекти са предупредени за това. Въпрос на организация от тяхна страна. Тази седмица със сигурност ще имат зареждане. В Кауфланд и Метро, както и в големите детски магазини ще го откриете.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 16:50 от HiPP

# 10
  • Мнения: 2 456
Благодаря! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 27
Къде във Варна мога да намеря Hipp Comfort?

# 12
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort можете да откриете в детските магазини в гр. Варна. Най-добре заредени са ДЕПО БЕБЕ ЦЕНТЪР, ДЕТСКИ МАГАЗИН - БЕБЕ БОРСА. Повече информация можете за адресите можете да откриете - http://hipp.bg/index.php?id=763.
Ако имате затруднения, ще ви помолим да ни пишете

# 13
  • София
  • Мнения: 52
И аз имам нужда от това мляко.Засега сме на combiotic 1,но искам и от това да купя.
От София съм -жк Младост 4,ако има някъде наоколо,кажете ми,моля,а в която и да е точка на София,също не ми пречи да отида . Peace

# 14
  • Мнения: 671
Здравейте,

В магазини Вис Виталис, аптеки Ремедиум. Също проверете в търговските обект в близост до вашия дом, опоменати на нашия сайт - http://www.hipp.bg/index.php?id=763 В супермаркетите няма да откриете специализираните формули като AR, Comfort и HA.
Можете да комбинирате двете млека Comfort и Combiotic без притеснения, ако детето се повлиява само с едно хранене от специализираната формула.

# 15
  • Мнения: 439
Здравейте. Днес нашата педиатърка ми препоръча Хип Сензитив понеже от другото мляко синът ми се запече. Каза, че е ново мляко и досега няма оплаквания от него. Обаче ми се струва, че се е объркала нещо и май е имала предвид Хип Комфорт, но както виждам не се намира навсякъде, а ние сме от провинцията. Може би ще ми се получи малко сложно (близо сме до София, но да пътуваме за млякото всеки път?!?).

# 16
  • Мнения: 671
Здравейте,

Да лекарката се е объркала - за колики и запек млякото е HiPP Comfort.
Ще ви помолим да ни пишете къде живеете, за да ви упътим към подходящ търговски обект. Също ще ви помолим да ни пишете за координатите на лекарката, за да и изпратим допълнителна информация. Ако прецените, че не желаете да споделяте информацията във форума, ни пишете на office@hipp.bg

# 17
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

От 2-рия си месец бебето ми пие Хип Комбиотик. Минахме през много силни колики и сега когато е на 5 месеца и половина и започнахме захранването реших да взема Комфорт, за да се чувства по-добре стомахчето му. Имах намерение да му дават от новото мляко сутрин.
При първия прием обаче изпи само 60 мл и започна да му се гади, след което тотално отказа да пие от него. Явно не му е допаднал вкуса му  Simple Smile

Въпросът ми е в такъв случай мога ли да слагам малко от Комфорт, когато му правя Комбиотик? Има ли строго съотношение, в което трябва да е, но да не се променя вкуса на Комбиотик?

Благодаря ви

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте,

Не е трябвало да вземате HiPP Comfort ако детето вече не е имало колики или запек - доколкото разбрахме от писмото. Млякото е хидролизат и наистина е лесно за храносмилане, но децата в тази възраст вече имат изграден вкус на тази храна, която са приемали досега и трудно приемат храна с коренно различен вкус, аромат. HiPP Combiotic в периода на захранване е мляко, което няма да затрудни храносмилателния тракт. Ако детето вече няма колики, наддава добре, чувства се добре продължете с HiPP Combiotic. Не смесвайте двете млека. HiPP Comfort можете да използвате за приготвяне на безмлечните каши, като за да подобрите вкуса добавете към млечната каша и плодово пюре, което се харесва от детето. Кашите по принцип затягат и в комбинация веднъж дневно с HiPP Comfort и пюре ще се приемат добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

Много ви благодаря  Simple Smile

Явно не съм го обяснила добре, но взех Комфорт, защото след въвеждането на твърдата храна коликите се възобновиха, макар и в по-лека форма, газовете също се увеличиха.

Мисля, че е добра идея да използвам Комфорт за приготвяне на кашите. Ще опитам  Wink

# 20
  • Мнения: 59
Здравейте!

Дъщеричката ми е на 1 месец и 6 дена. От 10-тина дни се появи проблем с изхождането. А имаме и колики. На кърма е, като я дохранвам с около 30 мл. АМ. Вчера взех Hipp Comfort. Въпросът ми е да продължвам ли да й давам капки Инфакол и Биогайа? И възможно ли е в началото на приемането на това мляко коликите да се увеличат? Тъй като вече 3 хранения й давам и по мои наблюдения след хранене започват сериозни колики.

Благодаря Ви!

# 21
  • Мнения: 671
Здравейте,

Как редувате храненията с кърма и мляко? По колко и кога давате от едното и другото? Препоръчваме постепенно включване на тази формула, тъй като вие кърмите, а кърмата също добре повлиява проблема с изхождането. Нашата препоръка е да давате веднъж дневно от HiPP Comfort и ако детето добре се повлиява, останалите хранения да останат на кърма + млякото което сте давали досега. Ако резултата не е добре изразен, то включете още едно хранене или смесено хранене със специализираната формула.

# 22
  • Мнения: 59
Благодаря за отговора!

Кърмата ми е около 80 до 100 мл. (сутрин). Т.е. дохранвам до 120-130 мл. в зависимост от количеството кърма (меря я преди кърмене на везна, за да засичам колко е кърмата).
Значи аз съм допуснала грешка, като изключих предишното мляко и преминах изцяло на Hipp Comfort?
След колко време може да се види резултат от приемането на млякото?
Бях Ви попитала и дали да спра капките Инфакол, които давам за коликите?

Благодаря Ви!

# 23
  • Мнения: 671
Здравейте,

По-добре в периода на колики да продължите с капките против колики, те биха могли да допълнят ефекта на пробиотика в млякото в този период. Но ако забележите, че не се понасят добре или нямат ефект, то помолете педиатъра за консултация.
Обърнахте ли внимание кога започна проблема с изхождането, дали той съвпада с момента, в който включихте млякото за кърмачета?
Понякога проблемът с изхождането  дори с един прием с HiPP Comfort се разрешава. Рязката смяна на млякото понякога не се отразява добре на организма. Нашият съвет е в първото хранене за деня да дохраните с HiPP Comfort - 30 мл., а останалите хранения да останат както са били досега. Ако ефекта е минимален, то на следващия ден включете още едно хранене с тази формула и така постепенно да увеличите дозировката, но само ако е необходимо.
Също приемайте много течности - най-малко 2,5 - 3 литра дневно, тъй като липсата на течности повлиява лактацията, а оттук се отразява и на бебето.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 20:34 от HiPP

# 24
  • Мнения: 59
Не, проблемът с изхождането започна сякаш от нищото. Аз дохранвам от самото раждане. И единственото, което имаше като промяна е, че тъй като коликите станаха доста силни, започнах да давам от капките преди всяко хранене. И след около 20 дневна употреба на капките възникна този проблем. Но, както Вие казвате, тя продължава да има колики, което показва, че капките не действат достатъчно ефективно. А Hipp Comfort започнах да давам вчера - след като вече този проблем с изхождането се появи.
Трябваше предварително да Ви попитам - аз точно това направих - рязко смених млякото. Давам й го 4 приема подред... Обаче пък няма резултат - все още няма изхождане. Значи ме съветвате да го разредя?
Затова Ви питах след колко време от приема на Hipp Comfort може да се види резултат?
Извинете за обърканите ми обяснения....

Благодаря Ви!

# 25
  • Мнения: 671
На какъв период от време се изхожда детето?
Ако решите ни позвънете утре на 02 925 20 63, тъй като кореспонденцията може да продължи дълго.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 21:34 от HiPP

# 26
  • Мнения: 59
Да...
Благодаря Ви и лека нощ   Hug

# 27
  • Мнения: 62
Здравейте!Да попитам мога ли да комбинирам Hipp Comfort  с друга марка АМ която не е Hipp?Понеже вече и при нас започна проблема с трудното изхождане,а вечер има ужасни колики искам да пробвам с това мляко сутрин да видя как ще действа.Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 671
Здравейте,

Включете постепенно HiPP Comfort, независимо от това останалите хранения дали са с кърма или на друга марка мляко. Ако е необходимо и възможно постепенно увеличавайте броя на храненията с тази формула.

# 29
  • Мнения: 62
Купих от млякото и му дадох една добавка вече ,но повърна малко дано я понесе.Не искам да давам постоянно от това мляко,но искам да продължа с Hipp.Предложете ми мляко което да взема за да заменя постепенно това с което храня в момента.

# 30
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

При преход от едно мляко на друго организма може да реагира. HiPP предлага две сериии млека - HiPP Combiotic с про и пребиотици и HiPP Био без Про- и Пребиотици. Ако детето е в период на колики, то HiPP Combiotic ще подобри храносмилането, ще повлияе имунната система, ще профилактира гастроинтестинални инфекции. Предлагаме малки и големи опаковки - опитайте първо с малката, за да сте сигурна, че ако нещо се обърка няма да изхвърлите от продукта.
Все пак преди да направите смяната на млеката е препоръчително да се консултирате с педиатъра на детето.
За специализираната формула HiPP Comfort да споменем, че е хидролизат, а това означава и по-различен вкус, характерен за този вид продукти.

# 31
  • Мнения: 62
Решението за моя педиатър на този етап не било да сменям млякото на детето и за това искам да вкарам поне на своя глава Hipp Comfort за да облекчи изхождането.Според моя педиатър е добре да давам дуфалак или вода от овесени ядки,което аз категорично не искам да правя.За сега ще пробвам да давам сутрин от това мляко да видя дали ще има резултат.Надявам се да го понася добре,макар че не повърна много от него (около една лъжичка).Благодаря ви!

# 32
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Здравейте, детето ми е на месец и пие Комбиотик от деня на раждането си. Има обаче ужасно силни колики и искам да въведа и мляко Комфорт. Въпросът ми е на кое хранене е добре да го включа и къде в Бургас го има. Също искам да попитам кога можем да минем на Комбиотик 2?

# 33
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort го въведете постепенно. Първия ден го включете в едно от храненията и наблюдавайте как се отразява върху организма, след което ако всичко е наред постепенно увеличете броя на храненията с HiPP Comfort. Не е задължително всички хранения да бъдат на това мляко. Имайте предвид, че вкусово двете формули се различават и детето може да предпочита повече едната от другата.
Също консултирайте се с вашия педиатър по повод на въвеждането на тази специализирана формула, както и относно капки против колики, които могат да бъдат включени.
Можете спокойно да включите чай от копър и лайка за облекчаване на храносмилателния тракт.
Коликите са резултат на незрялостта на храносмилателната и нервната система. Понякога те са толкова силни, че трудно биха могли да бъдат повлияни, но все пак с включване на различни храни, чайове и медикаменти могат да бъдат облекчени.
HiPP Combiotic 2 може да бъде включена най-рано след шестия месец, но не е задължително. Смяната може да стане и по-късно, в зависимост от индивидуалното развитие на детето. Има застъпване между единиците и двойките. HiPP 1 Combiotic може да се приема до една годишна възраст.

# 34
  • Мнения: 1
Zdraveite deteto mi e na 5 meseca ot rajdaneto beshe na hipp combiotik no se zapeche i doktorkata ni preporacha frizovom -zapochnahme s frizovom i neshtata se poopraviha ,po kasno pochnah da go smesvam s hipp combiotik zashtoto mi se iskashe pak da minem na nego no v edin moment pak se vloshi polojenieto i reshih da probvam noviqa hipp comfort, piem vtora opakovka , v nachaloto izhojdaneto beshe po lesno no stana zeleno i s mirizma davam na deteto pure ot krushi i qabalki dopalnitelno no pak se izhojda po edin pat na 24h i e dosta gasto ,dosta se napava. Kakav e vashiqa savet za moqa sluchai dali zelenoto ako e ot comforta i da prodaljavam li s nego. Blagodarqa vi predvaritelno!

# 35
  • Мнения: 671
Здравейте,

В тази възраст, когато се включват нови суровини, като плодове и зеленчуци, се променят и изпражненията. Те се оформят, честотата на изхожданията намалява. Все пак не е добре ако детето не се изхожда поне веднъж за 24 часа. Този проблем се засилва и с увеличаване на температурите, тъй като нуждата от течности се увеличава и ако не се удовлетворят, то това веднага оказва влияние върху консистенцията на изпражненията и перисталтиката. Ако не се внася регулярно достатъчно количество вода, то ще забележите, че проблема ще се задълбочи още повече. Също внасянето на твърда храна също кореспондира с увеличен прием на вода.
Във вашия случай ще ви посъветваме да включите вода, колкото може да изпие детето около 15-20 минутки сутрин преди първото хранене. След това нахранете бебето. Внимавайте трябва да има време между приема на вода и първото мляко, което ще дадете. Приложете схемата само за няколко дни и вижте ефекта. Продължете с храненето, както е било досега, като можете да включите пюре от круша или слива между храненията сутрин. Даването на вода през деня между храненията, не би имало такъв ефект върху храносмилателния тракт.

По повод на зелените изпражнения вече сме писали:
От време на време изпражненията на изкуствено хранените бебета могат да бъдат зелени. Това не е причина за притеснение. Цветът на изпражненията на кърмените бебета може да варира от жълто-зелен до зелен. Зелените изпражнения на здрави деца, хранени с млека за кърмачета е класифицирано като съвсем нормално състояние.
Възможните фактори, оказващи влияние на цвета на изпражненията са по-високото съдържание на желязо в млеката. Суроватката в млеката за кърмачета също променя цвета на изпражненията, което е свързано с незрялостта на храносмилателния тракт. По-бързото транзитно време на преминаване на жлъчните соли в червата също променят изпражненията, котето също е свързано с незрялостта на храносмилателния тракт. Чревната флора също има влияние върху цвета на изпражненията.
В заключение - Зелените изпражнения при кърмените и изкуствено хранените деца е съвсем нормално.
Необходимо е да се притеснявате, когато наблюдавате червени, черни или бели изпражнения, кръв или слуз.

Това са авторите, които са коментирали проблема в различни научни публикации:
  Singh K, Kumar K. Mother’s concept of the ideal number, colour and consistency of stools of their infants. Indian J Matern Child Health 1993; 4(2): 62-3
  Malacaman EE, Abbousy FK, Crooke D, Nauyok G Jr. Effect of protein source and iron content of infant formula on stool characteristics. J Pediatr Gastroenterol Nutr 1985; 4(5): 771-3
  Hyams JS, Treem WR, Etienne NL, Weinerman H, MacGilpin D, Hine P, Choy K, Burke G. Effect of infant formula on stool characteristics of young infants. Pediatrics 1995; 95(1): 50-54
  Hyams JS, Treem WR, Etienne NL, Weinerman H, MacGilpin D, Hine P, Choy K, Burke G. Effect of infant formula on stool characteristics of young infants. Pediatrics 1995; 95(1): 50-54
  Meyer J. Stuhlfarbe im Säuglingsund Kleinkindalter

Все пак ако проблема не се повлияе или задълбочи, се консултирайте с вашия педиатър.
Ще очакваме да ни пишете, как се е повлияло и почуствало детето.

# 36
  • Мнения: 80
Здравейте, бебето ми не беше акало 4 дни. дадох Хип Комфорт 2 пъти на сутрешното хранене и той се изходи, но много рядко от обикновено и доста обилно. Да продължавам ли да давам още няколко пъти от млякото или да премина на Хип Комбиотик. Само да добавя, че кърмя. Давам добавката на сутрешното и обедното хранене, защото в този период кърмата ми не му достига.

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 12:32 от *MaGiKa*

# 37
  • Мнения: 671
Здравейте MaGiKa,

Когато кърмачето приема кърма е нормално изпражненията да са редки жълтеникави и много на брой - до 7-8 пъти за 24 часа. Редките изпражнения за кърмените деца не се приемат за диария или проблем с храносмилането. 4 дни на не изхождане са много дълго време, това може да причини проблеми. Не изхождането може да бъде и признак, че детето не приема достатъчно количество храна - кърма.
Нашата препоръка е да продължавате с кърма, като запазите един прием добавка към нея с HiPP Comfort, за да сте сигурни, че детето няма да се запече отново. Ако забележите, че коликите се засилват и нямате достатъчно кърма, то тогава можете отново да увеличите количеството на добавката с HiPP Comfort. Останалите добавки могат да бъдат с HiPP Combiotic, в случай че не ви достига кърмата.
Приемайте поне по 3 литра течности, вода и лактогонни чайчета, за да поддържате количеството на кърмата.

Весели празници!

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 15:57 от HiPP

# 38
  • Мнения: 80
Благодаря ви.

# 39
  • Мнения: 80
Здравейте, има ли разлика във вкуса между Хип Комбиотик и Хип Комфорт. Бебето ми два пъти яде от Комфорт, но повече не иска. Дърпа се, нервира се, плаче. Когато му дам Комбиотик си го изяжда без проблем.

# 40
  • Мнения: 671
Здравейте MaGiKa,

Да има разлика между двете млека. HiPP Comfort e хидролизат т.е не е толкова приятно както HiPP Combiotic. Ако детето не го иска то можете да приготвяте половин доза от двете млека и да ги смесвате, за да подобрите вкуса.

# 41
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте.
Имам едно питане и дори и да ви се стори безкрайно малоумен въпросът ми,за мен е от изключителна важност да знам.За това моля Ви за бърз и адекватен отговор.
Така-бебката ми се роди с тегло 2.800кг.Изписаха ни на 2.600 кг.
От първият И ден  живот сме на Хип Комбиотик,защото аз и по време на бременността,и след раждането ,съм на медикаменти,които не позволяват да кърмя.
Бебенцето прие добре млякото,но още от началото ака само по един път на 24 часа.
При последната ни консултация лекарката ми вдигна луд скандал,че бебка тежи цели 6.400 кг...

Храним се 6 пъти на денонощие.В последните 2-3 дни тя сама проспива едното си хранене,та май ще станат 5/24.Млякото го приготвям старателно по указаната схема.Ядем по 170 гр(150 мл вода и 5 мерителни лъжички мляко).
Дали и къде в храненето греша?Дали бебенцето ми влиза в графа"Наднормено тегло",как да процедирам оттук-насетне? Sad

# 42
  • Мнения: 671
Здравейте,

Успокойте се. Нормално е през първите 3 месеца детето да наддава максимум до около килограм на месец. Повече на месец не е препоръчително.
Колко е голямо вашето дете и последния месец колко е наддало?
На опаковките са описани максималните количества по възрасти, брой на хранения, както и милилитри на хранене. Ако детето приема по-малко не е проблем. Ако детето приема повече от оказаните дози, то е необходимо да редуцирате броя на храненията на 5 / 24 часа. Ако детето наддава повече, то също намалете броя на храненията и постепенно нещата ще се регулират. Също след 4 месец обикновено децата започват да наддават по-малко на тегло, въпреки по-големия прием на храна, което е свързано с това, че детето започва да се движи повече и изразходва повече енергия. Към 6 месец детето трябва да удвои килограмите си т.е да е около 6- 6,5 килограма. Към 11,12 месец децата почти не наддават, но трябва да са утроили килограмите си т.е да са около 10-11 килограма.
Не се притеснявайте с възрастта и намаляване в броя на храненията нещата ще се регулират.

Последна редакция: пт, 20 апр 2012, 22:51 от HiPP

# 43
  • София
  • Мнения: 52
Много благодаря за отговора  bouquet
В момента детето ми е на 3 м.и 3 седм.-на 09.05. става на 4 месеца.Тежи 6.600 вече.
Аз съм по-спокойна сега,защото бебенцето отхвърли едно от храненията и си изяжда толкова,колкото му се иска-не настоявам да изпразва непременно шишето.
В момента наистина качва по-бавно кг,защото вече се обръща по коремче самичка,опитва се после да се върне в изходна позиция и действително започва да се движи все по-интензивно.
Отново благодаря за реакцията.
Поздрави-мама Любомира  bouquet

# 44
  • Мнения: 732
Къде в Бургас или Созопол може да се намери това мляко?

# 45
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort можете да откриете в Бургас в ДЕТСКИ МАГАЗИНИ - БАМБОЛИНО, ШАМПИОН,  ЕКСПЕРИМЕНТ 52 - адресите можете да ги откриете тук:http://hipp.bg/index.php?id=763
В Созопол в началото на м. Юни ще бъдат заредени аптиките Хрисифарм в новата и старата част на града. Ако ви възникнат въпроси или проблеми с откриването на продукта, ще ви помолим да се свържете с нашия мениджър за Бургас г-н Градишки, който ще ви даде най-подробна информация - 0887 56 11 62

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте,
бебка е почти на 2 м, изцяло на изкуствено хранене е почти от месец и понеже се стигна и до запек, а и има ужасни колики, реших да давам Hipp Comfort. Давам го от 3 дни, но резултат няма - не спира да плаче, свива крачета, а и не ака. Възможно ли е Hipp Comfort да няма ефект или трябва да се изчака? Някъде в отговорите по-горе прочетох, че давал резултат още на първия прием. Само при нас ли не действа?

# 47
  • Мнения: 671
Здравейте,

Колко често включвате HiPP Comfort? Изцяло ли всички хранения са на HiPP Comfort? Детето приема ли някакви течности освен млякото, като вода или чай между храненията? Колко често ака?

# 48
  • Мнения: 3
От 3 дни е изцяло на Hipp Comfort, пие достатъчно вода (200-250 ml за денонощие), за коликите давам Infacol. Вчера се наложи да я изакам, защото не беше акала повече от 48 ч, а и много плачеше. Акитата бяха твърди. Днес вече направи 24 ч без да се изхожда. Иначе педи й изписа Дуфалак.

# 49
  • Мнения: 671
Здравейте,

Съжаляваме за това, че не можем да бъдем полезни, явно формулата не е достатъчно ефективна във вашия случай. Има деца, при които действа дори с един прием. При всички положения Дуфалак заедно със специализирана формула биха имали добър резултат. Имайте предвид, че проблема обикновено отминава със съзряването на храносмилателния тракт, както и с включване на някои плодове, зеленчуци - влакнини след 4-ти месец. Детето трябва да се изхожда минимум веднъж на 24 часа.
Консултирайте се с вашия педиатър, дали да продължите с HiPP Comfort или е необходима смяна на формулата.
Също проверете на опаковката, правилно ли дозирате млякото.
Успехи!

# 50
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите!

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте,моето бебе след 2 дни става на 3 месеца.След родилното го хранех смесено,цедях карма+хипп комбиотик,когато кармата спря и тои спря да се изхожда,пробвах с хипп комфорт постепенно преминах изцяло на него,но изхожданията станаха на 3 денонощия,след това по препоръка на педито смених с Нан сенситив,тотален запек,твърди изпражнения с кръв и слуз,отново смених млякото,сега сме на Блемил АЕ -против запек,вече всичко Е НАРЕД.Изхожда се сам (без термометри , мушката, масажи и т.н.) почти всеки ден и изпражненията са като по учебник. Успех на другите мами с този проблем!!!!!!

# 52
  • Мнения: 671
Здравейте,

Радваме, де че сте открили най-добрия вариант, за да преодолеете запека. Искаме да обърнем внимание, че може да има различни причини за наличието на запек в тази възраст, като незрял храносмилателен тракт, недостиг на вода в организма, липсата на достатъчно Пробиотици и Пребиотични фибри и т.н.
Понякога включването на повече течности в сутрешните часове много добре повлияват проблема, по-късно в комбинация с плодове и зеленчуци постепенно храносмилателния тракт започва да функционира, така че проблема постепенно се преодолява. Все пак всяко дете се развива индивидуално и запека може да продължи с месеци и дори години. Също и млеката за кърмачета не са идеалната храна, като кърмата. Има деца, при които HiPP Comfort ще повлияе проблема дори само с едно хранене и деца при, които някоя друга формула би им се отразила по-добре.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 440
Моето бебе е на 45 дни и се храни с HIPP AR, защото имадашше проблеми с повръщане на млякото. В първите няколко дни се изхождаше по 4 пъти дневно и кашаво, а сега веднъж дневно с твърди изпражнение и болезнени напъни.Може ли да се комбинира HIPP AR с HIPP Comfort

# 54
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP AR е разработена формула при повръщане, но поради нейния състав, тя може да се прилага, тогава когато има смесен проблем и повръщане и запек. Все пак ако детето повръща няма как да не прилагате сгъстяваща формула.
Все пак детето се изхожда веднъж дневно, което не е толкова тревожно. Също може би детето изпитва стомашен дискомфорт, тъй като има колики.
Нашият съвет е преди първото хранене да предложите вода, както и между първите хранения за деня, тъй като твърдите изпражнения се дължат на по-малкото течности внасяни сутрин в организма и по-високите температури навън. Ако включването на вода, което има много добър резултат по принцип не ви помогне, то тогава бихте могли да приготвяте 50:50 HiPP AR и HiPP Comfort, но поотделно трябва да ги разтворите и след набъбване на HiPP AR да ги смесите.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 440
Забравих да попитам комбинацията от HiPP AR и HiPP Comfort 50:50 при всяко хранене ли да се дава или само 1-2 пъти дневно ?

# 56
  • Мнения: 671
Здравейте,

Започнете само с един прием, по възможност сутрин и само ако е необходимо увеличавайте приема всеки ден. Имайте предвид, че HiPP Comfort е по-неприятно на вкус мляко, в сравнение с HiPP AR.

# 57
  • Мнения: 222
Здравейте,
днес за пръв път дадох на едната си дъщеря хип комфорт. Приготвих млякото, но детето заспа и й го дадох след час и половина. За мое учудване на половината бутилка се беше образувала бистра утайка. След като разклатих шишето пак се получи хомугенна смес, но тази утайка ме притеснява. Защо като престои млякото се разделя на две течности.

# 58
  • Мнения: 671
Здравейте,

Всички млека за кърмачета независимо от производителя се прилагат веднага след приготвяне или поне най-много до половин час след приготвяне при по-големи деца. В противен случай има риск от развитие на патогенна микрофлора, попаднала в храната по време на нейното приготвяне.
Не се притеснявайте от двете фази на продукта. Разделянето на две фази е свързано с това, че в продукта се съдържат различни вещества - белтъци, влакнини, мастни киселини и др. и вода в която са разтворени. Нормално е ако престоят да се разделят на две фази. Също както прясно изцеден сок - ако го оставите, той също ще се раздели на две фази. В продуктите HiPP не се съдържат допълнителни вещества, които да поддържат хомогенността на продукта. HiPP Comfort е мляко за кърмачета, което гарантира най-добро развитие на детето, дори то да го консумира непрекъснато до една годишна възраст.

# 59
  • Мнения: 1 706
Къде в Шумен мога да намеря Хип Комфорт?
По-гъсто ли е от Хип Комбиотик и мога ли да ги смесвам 2:1 в полза на Комбиотика, защото се опасявам, че Комфорта няма да се хареса на вкус?
И дали ще има ефект така приготвено?

# 60
  • Мнения: 671
Здравейте синя птичка,

Можете да смесвате HiPP Combiotic и Comfort, като ако няма ефект увеличете пропорцията на 1:1. Тъй като различните деца реагират по-различен начин, някои имат по-затегнати стомахчета или проблем с перисталтиката, по-силни колики, то млякото може да повлияе проблемите дори само с един прием при някои, и с няколко приема при други. Ето защо ако съотношенията 2:1 или 1:1 имат слаб ефект, то включете първото млечно хранене да бъде изцяло на HiPP Comfort ако детето не е на кърма и може да го приема.
В повечето случаи в съотношения или дори само с едно хранене с HiPP Comfort, ефекта е налице.
Прилагам координатите на търговския представител за Шумен и региона, който най-подробно може да ви насочи къде можете да откриете продукта - Николай Атанасов - 0887 66 39 91
Също всяка по-голяма аптека, може при поръчка от ваша страна да го зареди от Стинг и да го получите в рамките на деня или следващия ден.

# 61
  • Мнения: 4
Здр.моят син е на 4месеца.Основно сме на hipp comfort+кърма.След 6месец съм ре6ила да захранвам,но въпросът ми е:на кутията пи6е 5+,от 6 месец с кои hipp мога да продължа.Благодаря предварително

# 62
  • Мнения: 671
Здравейте denym,

HiPP Comfort може да се дава до 1 г. възраст. Ако детето в момента все още има запек, то е препоръчително освен кърмата, поне едно или две от храненията да се запази на HiPP Comfort, а останалите хранения постепенно могат да преминат към HiPP Combiotic 1. Тази формула може да се прилага също до 1 г. възраст, нищо че на двойката минималната възраст е 6-ти месец. Когато забележите, че детето започва да не го засища единицата и става гладно преди часа на хранене, то можете да преминете към HiPP Combiotic 2, която е доста по-гъста и засищаща.

Успех!

# 63
  • Мнения: 7
Здравейте, след много четене стигнах и до тази страница!
Моето дете е на 3 месеца, от два месеца е на адаптирано мляко - Frico VOM (против повръщане)!
От началото имаше ефект, но от скоро започна пак да повръща, когато се напъва от болки в корема (от колики)! За коликите поръчвам от Англия инфакол + чай на Hipp с анасон!
Моля Ви кажете към коя храна да се обърна, как да я прилагам, за да мога да помогна на детето си!

# 64
  • Мнения: 671
Здравейте sss_ (:,

Ако детето повръща и има колики, то по подходящо е да се прилага формула против повръщане. Ако обаче повръщането е минимално т.е по-малко от 5 мл. на хранене и детето въпреки това наддава добре, то прилагането на специализирана формула не е наложително. Това обаче трябва да го прецени наблюдаващия педиатър на детето след преглед.
Нашият съвет е да продължите с антирефлуксна формула + капки и чай против колики, като и двата проблема с времето ще бъдат преодолени от детето. Ако решите да преминете към специализирана формула против колики първо се консултирайте с педиатъра.

# 65
  • Мнения: 7
Здравейте sss_ (:,

Ако детето повръща и има колики, то по подходящо е да се прилага формула против повръщане. Ако обаче повръщането е минимално т.е по-малко от 5 мл. на хранене и детето въпреки това наддава добре, то прилагането на специализирана формула не е наложително. Това обаче трябва да го прецени наблюдаващия педиатър на детето след преглед.
Нашият съвет е да продължите с антирефлуксна формула + капки и чай против колики, като и двата проблема с времето ще бъдат преодолени от детето. Ако решите да преминете към специализирана формула против колики първо се консултирайте с педиатъра.

Благодаря Ви за бързия отговор!
Детето е на 3 месеца и е 6,030кг, това е нормално. Повръща малко, но след като се напъва, защото го боли коремчето... надявам се всичко да отмине бързо и да започнем да се радваме на щастливо детство sohappy

# 66
  • София
  • Мнения: 3 714
Здравейте!
Бихте ли споделили как може да се различи т.нар. "гладен" или "фалшив" запек, ако на разположение нямаме везна, за да проверим дали наддава детето?
И, ако позволите, още един въпрос- преминаваме на Хип Комфорт от Лактана. Прави ми впечатление, че дозите, описани на кутията са доста по-големи. Какво количество бихте препоръчали за бебе на почти 4 месеца, хранено до сега 6 пъти през 3,5 с нощна пауза от 6 часа? Педиатърката настоява да не даваме повече от 130 мл. на хранене, но видимо детето не се чувства добре с тази доза.
Предварително благодаря за вашето мнение!

# 67
  • Мнения: 671
Здравейте Beeps,

Количествата описани на опаковките са максимални и са ориентир за родителите, че повече от тези количества не бива да прилагат за възрастта. Всяко дете обаче се развива индивидуално и не може да се прилага една и съща схема на хранене. Ето защо ако забележите, че на детето не му стига и иска храна по-рано от предвиденото време, то увеличете малко количеството.
130 мл. за едно бебе, което е на 4 месеца може би е малко, но това зависи от килограмите развитието и т.н. Не се притеснявайте да увеличите леко милилитрите на хранене.
Ако храната не му стига, то това би оказало влияние на количеството и честотата на изпражненията. HiPP Comfort е мляко, което е адаптирано, спрямо параметрите на кърмата т.е и количествата са съобразени спрямо този състав и балансираност на формулата. Тя е с доста по различен вкус от този на Лактана и детето може да направи разлика. С увеличаване на количеството мляко, както и с включване на повече течности между храненията, стартиране с пюретата и сокчетата в тази възраст, проблема може бързо да се преодолее
И не се притеснявайте да заведете детето при педиатъра да го измери, за да сте сигурна колко е наддало детето. Обикновено около половин килограм на месец за тази възраст е нормално.

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 17:43 от HiPP

# 68
  • София
  • Мнения: 3 714
Благодаря за съветите и бързата реакция!
Ще пиша след няколко дни, че засега ме е страх да не урочасам ситуацията Laughing, но накратко: детето се отчете два пъти още на следващия ден, завишихме количеството предлагана храна и правим паузи от по 4 часа между храненията, като така намаляха на 5 за деня. Видимо е доста по-спокоен и коремчето не издава звуци, съперничещи на пералнята Grinning. Със сокчетата и пюренцата ще зачака малко, че поне майка му да забрави коликите от млякото и да се подготви за евентуални нови. Вкусово нямаше проблеми при прехода!
Успех!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 472
Здравейте, имам следния въпрос може ли хип comfort и combiotic да се смесват. Имам предвид в едно шише да се слага една лъжичка comfort и две лъжички combiotic например. Ние пием combiotic, но бебчето на месец и шест дена ака трудно и искаме да добавим komfort с надеждата да може по-лесно да се изхожда. Сега се мъчи, плаче и трудно и се получава. Надяваме се новия хип да помогне.

# 70
  • Мнения: 671
Здравейте EliZ,

Да, може да се смесват, но ако детето вкусово не хареса HiPP Comfort. Ние ви препоръчваме първото сутрешно хранене да бъде изцяло на HiPP Comfort, а останалите да са с HiPP Combiotic. Ако е необходимо постепенно увеличете броя на храненията с HiPP Comfort.

# 71
  • София
  • Мнения: 284
Здравейте! И аз имам въпрос относно приема на Хипп Комфорт.
Моето бебе е на 45 дни, още от раждането го дохранвам с Хип НА, после с Хип Комбиотик. Но от известно време започна да се изхожда по веднъж на 48 часа (горе-долу), което е съпроводено с много напъни, свиване и видими болки. Иначе като се изходи изпражненията са кашави. От понеделник сутринта смених млякото на Хип Комфорт (изцяло, без да редувам с Комбиотик), но вече трети ден все още не е акал  Shocked Но забелязвам, че няма такива силни болки и напъни, както преди, това от Комфорта може ли да бъде  newsm78
В момента половината хранения са кърма + Комфорт, а другата половина само Комфорт. Не давам вода, нито чай. Сутрин е на 2 капки Вигантол и преди следобедните хранения давам Инфакол. Но няма ефект върху изхожданията - какво да правя?
И още един въпрос - давам дозата на Комфорт както я давах и на Комбиотик (около 120 мл. на хранене за 2 месец), но като че ли не му е достатъчно - много по-бързо огладнява. Комфорта в по-голяма доза ли трябва да се дава?

# 72
  • Мнения: 671
Здравейте desita_g,

В момента детето е на месец и половина, тогава когато и коликите обикновено са най-силни. Много добре сте направили, че сте преминали към HiPP Comfort, тъй като това е специализирана формула при колики и запек. За изпражненията е важно детето в тази възраст да няма гъсти и оформени изпражнения, особено когато е на смесено хранене. Ако са кашави то това е добре, нищо че се изхожда по-рядко. Това всъщност показва, че може на детето да не му стига количеството храна и течности, които приема. Нашият съвет е плавно да предлагате водичка или чай между храненията и леко увеличаване на количеството на храната, ако детето иска, според таблицата на гърба на млякото.
От HiPP Comfort не е необходимо да се дава по-голямо количество, в сравнение с HiPP Combiotic, тъй като енергийно продуктите са съобразени да задоволяват нуждите на кърмачето. Следвайте количествата и дозировките обозначени на кутията за съответната възраст. Дори детето да не приема максималните количества мляко, според етикета, то това не е проблем. Важното е да не приема повече, от количествата, които са обозначени.

# 73
  • София
  • Мнения: 284
Много благодаря за отговора! Всъщност бебето рядко изпива тези 120 мл, които му давам, затова и не спазвам указаната доза в таблицата (150 мл). Но пък след по-малко от два часа вече отново е гладен - явно ми е ящно детето  Mr. Green Но пък за един месец беше наддал много и затова не мисля да му увеличавам дозата. Ще започна да предлагам по малко водичка.
По обяд най-после детето се изака и беше малко по-рядко от обикновено. Да продължавам ли само с HiPP Comfort или да редувам Comfort  и Combiotic? Или да давам само HiPP Comfort докато се регулират изхожданията поне до 1 на ден и тогава да се върнем на Combiotic? Какво ще ми препоръчате?

# 74
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Ако имате кърма, направете всичко възможно да задържите нейното количество с редовно кърмене или изцеждане и прием на много течности, тъй като тя ще гарантира най-добрата консистенция на изпражненията и честота на изхождания. Освен нея препоръчваме на този етап да дохранвате с HiPP Comfort. Дори детето да започне да се изхожда по-често или да се изхожда, както в момента, то най-важното е консистенцията на изпражненията да е по-рядка, те да не са твърди.
Продължете така 2-3 седмици и ако всичко е наред, постепенно можете да преминете към HiPP Combiotic. Този преход може да стане и в момента, когато включите плодовете и зеленчуците.

# 75
  • София
  • Мнения: 284
Гледам да кърмя колкото се може повече, винаги доизцеждам, но за съжаление количеството малко по малко намалява. Ще продължа да дохранвам с HiPP Comfort и дано бързо регулираме изхожданията.
Още веднъж много благодаря за съдействието и подробните обяснения.
Поздрави от мен и Виктор  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 284
Здравейте Hipp! Да споделя как върви при нас проблема с изхожданията. Амиии...вече нямаме проблем  newsm44
В началото като започнахме приема на Hipp Comfort сякаш проблема се задълбочи и започна да ака на 4 дни. Към средата на втората кутия нещата се регулираха и постепенно бебето започна да се изхожда през ден. Към днешна дата вече трети ден се изхожда по един път на ден. Сега в горещините предлагам и повече водичка.
Сърдечно благодаря за помощта  Hug

# 77
  • Мнения: 671
Браво на детето,
радваме се, че сме били полезни.   love001

# 78
  • Мнения: 12
Zdraveite!Izviniavam se za latinicata , no v momenta niama izbor na komp.Deteto mi ot 2mesechnata si vazrast promeni izhojdaniata si ot edin pat dnevno na edin pat na tri dni .Izcialo karmeno dete S vremeto se zadalboci problema I zhojdaniata stavat prez 4-5 di mnogo bolezneni provejdahme lecenie zapochnahme zahranvane Frizovom no bez promiana Dnes sled porednata konsultacia ni preporachaha Hipp Comfort Letnite meseci sme v provinciata I tuk ne predlagat Comfort moga li prez internet str. da go poracham ili da mi predlojite dr. variant Blagodaria!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 44
Здравейте, бебето ми е на 3 месеца, изцяло на кърма, давам и водичка. Имаме проблем с изхождането откакто се е родил. Отначало изхождането беше по веднъж на ден, после през два дни, а от средата на май (тогава беше на месец и половина) започна да прави паузи по 3-4 дни. Към днешна дата по около 4-5 дни. Изхождането става изцяло с лактулоза, термометър и прочие. Педиатърката ни съветва да започвам сокчета, но аз не желая, тъй като кърмата ми е в изобилие, а и тъкмо се отървахме от коликите. Това е предисторията, а въпросите ми са следните:
1. Предстои ми медикаментозно лечение за няколко дни и ще се наложи хранене с АМ. Спряла съм се на Hipp Comfort. Мога ли изцяло да храня детето с него (имайки предвид упорития запек), или да комбинирам с HiPP Combiotic.
2. Когато спра медикаментозното лечение и започна отново активно кърмене, дали според вас заместването на 1 от храненията с Hipp Comfort (като превенция) ще разреши проблема с изхождането?
Благодаря предварително!

# 80
  • Мнения: 671
Здравейте,

Кърмата е тази, която е най-доброто лекарство против запек. Тя е много по-добра от най-доброто и съвершенно специализирано мляко против запек.
В ранна кърмаческа възраст, преди включване на твърдите храни, важно е изпражненията да не са твърди и оформени, както при по-големите деца т.е дори детето да не се изхожда всеки ден, ако изпражненията са кашави то не бива да се притеснявате и включвате специализирани храни.

niki_svetli, включете HiPP Comfort във всички хранения, като между тях предлагайте вода. Също включете вода сутрин малко преди първото хранене и ще видите как изпражненията ще станат по-кашави и по-начесто. Пишете ни в кой град или село ще бъдете през лятото, за да ви насочим към най-близкия търговски обект.

laskakb, Можете изцяло да храните детето с HiPP Comfort без това да ощети развитието. Тази формула може да замести всички хранения до една годишна възраст. На първо време при толкова упорит запек не комбинирайте с HiPP Combiotic. След време ако изпражненията станат кашави и по-меки, то тогава можете да започнете да ги комбинирате.
Кърмата е най-добрата превенция против запек, ето защо ако имате кърма за всички хранения, то нека те да бъдат изцяло с кърма. Също задължително е да включете вода сутрин малко преди първото хранене и ще видите как изпражненията ще станат по-кашави и по-начесто. Между храненията също предлагайте вода, тъй като с нарастване на температурите навън проблема се задълбочава.

# 81
  • Мнения: 12
Zdraveite.Vav vtornik ochakvam da polucha parvata k-ia Hipp Comfort v edin ot detskite magazine v grada Blagodaria za otgovora

# 82
  • Мнения: 24
Здравейте! Имам въпрос към вас! Бебчето ми беше постоянно на кърма, но тъй като тя ми намалява сякаш ММ купи една от големите кутии Хип Комбиотик. От три дни вече й давам, по 2-3 пъти на денонощие и то само за дохранване ( 30 мл. вършат работа). Вече съответно се сдоби със запек и сутрин от 6 се започва едно напъване днес до 13 часа  Confused . Сега това какво означава? Трябва да изхвърля тази опаковка и да купя от този Комфорт ли? А той ще свърши ли работа за този проблем? Чудя се защо като по етикет са толкова "здравословни" и едва ли не досущ като майчината кърма, се появяват тези проблеми  ooooh! ... Какво да направя по въпроса със този сутрешен запек? ( и още нещо, спря да пълни памперса на всяко хранене, тази нощ примерно, нито веднъж не се изходи..., а я кърмих през 2 часа понеже е на поискавне, но във вечерното й меню й дадох от Комбиотик-а, защото не успя да се нахрани с кърмата която имах и резултата беше на лице Sad )...

# 83
  • Мнения: 671
Здравейте siqna_si,

Кърмата е най-добрата храна за вашето бебе. Всички млека за кърмачета, независимо от производителя не могат да достигнат нейното съвършенство, тъй като се произвеждат на основата най-вече на краве мляко. Въпреки, че млеката се адаптират изцяло спрямо параметрите на човешката кърма, така че да гарантират най-добро развитие и без да липсва нищо за растежа, те остават само алтернатива и не толкова съвършени, като кърмата.
Нормално е когато детето е на кърма да се изхожда почти след всяко хранене. При преминаване към смесено хранене, броя на изхожданията намалява. Ако детето ви има кашави изпражнения и се изхожда поне веднъж в денонощието, то няма запек и не е необходимо да включвате нищо допълнително.
Ако изпражненията са твърди и оформени, можете да включите HiPP Comfort и повечко вода в сутрешните часове, между храненията.
Направете всичко възможно да запазите количеството на кърмата с прием на повече течности и лактогонни напитки - най-малко 3 литра дневно, за да гарантирате смесено хранене за възможно най-дълъг период от време.

# 84
  • Мнения: 24
Щом това не е запек, на какво се дължат часовете напъване при бебето, съответно липса на сън?

# 85
  • Мнения: 671
Здравейте siqna_si,

Изпражненията кашави ли са или са оформени? Ако са кашави, то не може да се говори за запек, ако са оформени, то трябва да се вземат мерки. Може напъните, свиването и зачервяването да се дължат на колики, ако сте във възрастта до 4-5 месечна възраст, когато храносмилателния тракт е незрял.

# 86
  • Мнения: 53
Здравейте!
Бебето ми е на месец и половина и пие Хип Комфорт. Купуваме го от Вис Виталис в Пловдив. Онзи ден, обаче, нямаха в наличност и купихме от аптека една кутия. Оказа се, че всъщност е различна - надписите на опаковките на немски бяха различни/ на едната имаше написана думата колики със звездичка, а на другата не/. Описанията на български са еднакви.
Бихте ли ми дали подробности и информация!
Предварително благодаря!

# 87
  • Мнения: 671
Здравейте plazma,

Не се притеснявайте. Новата партида от специализираните млека HiPP Comfort и HiPP AR ще бъдат вече в 300 гр. опаковки и лека промяна във визията на опаковката.  Няма промяна в състава на млеката.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 44
Здравейте, бебето ми е на 3 месеца, изцяло на кърма, давам и водичка. Имаме проблем с изхождането откакто се е родил. Отначало изхождането беше по веднъж на ден, после през два дни, а от средата на май (тогава беше на месец и половина) започна да прави паузи по 3-4 дни. Към днешна дата по около 4-5 дни. Изхождането става изцяло с лактулоза, термометър и прочие. Педиатърката ни съветва да започвам сокчета, но аз не желая, тъй като кърмата ми е в изобилие, а и тъкмо се отървахме от коликите. Това е предисторията, а въпросите ми са следните:
1. Предстои ми медикаментозно лечение за няколко дни и ще се наложи хранене с АМ. Спряла съм се на Hipp Comfort. Мога ли изцяло да храня детето с него (имайки предвид упорития запек), или да комбинирам с HiPP Combiotic.
2. Когато спра медикаментозното лечение и започна отново активно кърмене, дали според вас заместването на 1 от храненията с Hipp Comfort (като превенция) ще разреши проблема с изхождането?
Благодаря предварително!


Здравейте,
Искам да споделя, че Хип Комфорт чудесно пасна на бебето ми Hug Коремчето му го прие чудесно, без напрежение, къркорене и болки. 4 дни го хранех със изцедена кърма +около 80 грама Хип. На ден му се събираха около 2 пълни хранения без кърма. Засищаше го по 3 часа. Изхождаше се редовно без проблем, от няколко дни сме отново на кърма, но да чукна на дърво вече си се изхожда всеки ден. Благодаря ви за съветите, ще препоръчвам! Peace

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 193
Здравейте,
бебето ни е на месец и половина и още от болницата го захраниха с Хип Комбиотик, после продължихме с него. Още от третата седмица се появиха силни колики и пробвахме с всякакви капки - ефекът никакъв. Купих Хип КОмфорт и сега детето е по-добре, но се появи друг проблем -  от както пие Хип КОмфорт (давам го като първо хранене, на следващото 50:50 Комфорт и Комбиотик и след това продължаваме само с Комбиотик) започна да ака много по-рядко. Преди акаше веднъж на 24 часа. А сега вече стига до 48 часа пауза, като акото е тъмно зелено на цвят  Tired Възможно ли е с това смесване на млеката да се получи така?
Иначе помага при коликите,  в началото намаляха, но от два дни пак се засилиха. Какво ще препоръчате - да увелича храненията с Хип Комфорт и да ги правя по две на ден или да давам при всяко хранене 50:50?

# 90
  • Мнения: 671
Здравейте Dashenka,

Зелените изпражнения са нещо нормално за тази възраст, по напред в темата много подробно сме описали на какво се дължи. Ако в момента се засилват коликите и изхожданията са нередовни, можете изцяло да преминете към HiPP Comfort, докато храносмилателния тракт съзрее и коликите отминат. Консултирайте се с вашия лекар какви капки против колики да включите към храненията.
Също, дори ако детето се изхожда веднъж на 48 часа, важна е консистенцията на изпражненията. Те трябва да са редки и кашави, а не твърди и оформени. Ако са такива не се притеснявайте.
Успех!

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 193
Благодая ви Хип,

изпражненията наистина са кашави и знам, че не е запек. От два-три дни давам отново само Комбиотик, за да видя как ще се отрази на детето. Сега ака всеки ден, но и коликите като че ли са малко по-изразени (сякаш започват още в ранните часове) Thinking
Струва ми се,че при нас Хип комфорт помага за коликите, но е причина детето да ака на 48 часа. Възможно ли е?

# 92
  • Мнения: 12
Здравейте! След какъв период от прием на ХИПП Комфорт може да очаквам ефект В момента сме в края на първата кутия пие не повече от 120мл вечер т.к. все още иска да се кърмим Благодаря!

# 93
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP Comfort не е лекарство против запек, а мляко, което подпомага организма, тъй като е с леко обработен белтък т.е той става по-лесен за храносмилане, с повече специфични мастни киселини, такива каквито са в кърмата, с цел по меки изпражнения. Но всяко дете е различно и реагира по различен начин. Има деца, при които млякото има бърз ефект само с един прием дневно и деца с минимален ефект с всички хранения дневно както и времето за реакция да е различно. Нашият съвет е освен тази специализирани формули да предлагате и повечко вода в сутрешните часове, което има много добър ефект в кърмаческа възраст.

# 94
  • Мнения: 12
Точно това имах предвид "лекарство" което подпомага организма Благодаря Хипп!

# 95
  • София
  • Мнения: 284
Здравейте HIPP! Отново имам нужда от съвета Ви.
От месец и половина бебето ми е на Hipp Comfort, чувства се много добре, изхожда се всеки ден или през ден, а коликите така и не разбрахме какво са  Grinning
Но вече започвам да го захранвам и възникват някои въпроси и притеснения:
Първо притеснява ме, че много дълго време вече е на тази специализирана формула и да не би това да повлияе на усвояването от организма му на другата по-тежка храна?
Кога трябва да премина към Hipp Combiotic и как трябва да стане този преход?
Благодаря Ви предварително и поздрави  Hug

# 96
  • Мнения: 671
Здравейте desita_g,

HiPP Comfort можете да давате до една годишна възраст, без това да ощетява развитието.
Започнете захранването, като в момента в която сте въвели няколко зеленчука, плода и каши преминете към HiPP Combiotic, така прехода ще стане по плавен. Няма привикване и зависимост на организма към която и да е от формулите на HiPP.

# 97
  • София
  • Мнения: 284
Благодаря Ви Hipp!
Аз тепърва започвам със захранването, така че още поне месец ще бъдем на Hipp Comfort.
А преминаването към Hipp Combiotic изведнъж ли може да стане или постепенно, т.е. първо едно хранене с Combiotic, а останалите с Comfort, после две хранения с Combiotic и т.н. То всъщност като яде всичко, което сте изредили ще останат само първото и последното хранене да е на АМ  Grinning

# 98
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Да, може първоначално само едно от храненията да бъде с HiPP Combiotic и постепенно преминаване от едната към другата формула с наблюдение на изпражненията. Имайте предвид, че кашите, банана, моркова, картофа са затягащи. Ето защо стартирайте със зеленчуци като пащърнак, тиквичка, тиква, плодове, като круша и слива.


# 99
  • София
  • Мнения: 284
ОК, Hipp! Много благодаря за ценните съвети  Hug

# 100
  • Мнения: 12
Здравейте!Предвид по-горе написаното означава ли че Хипп Комфорт не покрива нуждите на едно дете след 1г и трябва ли да преминем на друго АМ

# 101
  • Мнения: 671
Здравейте silveto_niki_svetli,

След една годишна възраст състава на HiPP Comfort не може изцяло да покрие нуждата на подрастващия организъм, ето защо е необходимо да се премине към преходно мляко за кърмачета или мляко за подрастващи деца, каквито са HiPP 3 или HiPP 4.

# 102
  • Мнения: 520
Здравейте HIPP,
искам да попитам дали има нещо вярно в това , че вече е спряна доставката в България на  HIPP Comfort ?
Днес в кварталния бебешки магазин това ми казаха.В аптеки Медея след това си купих 3 кутии.Аз смесвам от двете млека от  Comfort i Combiotic  и на малкия му се отразява много добре. Да изкупувам ли всички млека които има или просто от магазина така се измъкнаха понеже го нямаха налично в момента ?

# 103
  • София
  • Мнения: 971
Здравейте HIPP,
имам следния въпрос: Дъщеря ми е на 1г.3м. и е с АБКМ и лактозна непоносимост. Досега е хранена с Фризопеп, като в момента приема мляко сутрин и вечер. Предстои да я провокирам с краве белтък и лактоза. По принцип препоръките са да се даде първо ХА формула и след това обикновено АМ. Разбирайки за млякото Комфорт се чудя дали ще е подходящо да захраня с него - освен че е с хидролизиран белтък има и намалено количество лактоза, което за нашия случай е добре. След това ако приеме добре тези съставки ще премина на Комбиотик 3 или 4. Разбирам, че Комфорт е за деца до 12м., но в случя става въпрос за кратък период от време (не повече от месец) за да може да направим по-плавен преход при въвеждането на белтък и лактоза.
Благодаря предварително за отговора Ви.

# 104
  • Мнения: 671
Здравейте,

Djudjeto, с HiPP Comfort досега не сме имали проблем с доставките. Млякото е налично в нашите складове.

anita7, обикновените HA формули са с нормално количество лактоза, ето защо HiPP Comfort за вашия случай е по-подходящото мляко. Нашият съвет е да провокирате организма с около 30 мл. мляко, еднократно, дохранвайки с Фризопеп. След което е необходимо да изчакате най-малко 4-5 дни преди отново да предложите HiPP Comfort. В този период следете състоянието. След 4-5 дни отново провокирайте с още 30 мл. от HiPP Comfort след което изчакайте отново няколко дни. Ако всичко е наред, то всеки ден можете да давате HiPP Comfort и да увеличите неговото количество.
Тъй като проблема е сериозен, преди това се консултирайте с лекуващия лекар на детето.

# 105
  • София
  • Мнения: 971
Благодаря Ви много HiPP.
Ще последвам вашия съвет. Ако имам други въпроси отново ще ви потърся.

# 106
  • Мнения: 1
Hi my Son have been prescribed with Hipp Comfort. We leave in Sofia but here there is no place where to find this formula.  We try contact the suptplier but they keep providing us a list of shops who are supposed to sell this products.  We have visited them and in few cases they don't even know the formula.  PLEASE Where can we actually buy this formula?

# 107
  • София
  • Мнения: 284
Здравейте Hipp! При 10 навършени месеца се преминава на Combiotik 3, нали? А тройката само по 300гр. ли има?

Извинявам се, сега видях, че не съм писала в точната тема  Embarassed

# 108
  • Мнения: 351
Здравейте!

Бебенцето ми е на 1 месец и половина. За жалост се оказа че няма да мога да го кърмя и от раждането сме на Hipp Combiotic 1. Нямаме проблем с изхожданията, но коликите му се засилиха доста. Ползваме капки за колики, които помагат до някъде. Може ли при това положение да включа и Hipp Comfort и как? И да попитам защо напоследък трудно откривам Hipp Combiotic 1?

Благодаря предварително!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт