HiPP Comfort - в случаи на запек и колики

  • 61 322
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Здравейте. Днес нашата педиатърка ми препоръча Хип Сензитив понеже от другото мляко синът ми се запече. Каза, че е ново мляко и досега няма оплаквания от него. Обаче ми се струва, че се е объркала нещо и май е имала предвид Хип Комфорт, но както виждам не се намира навсякъде, а ние сме от провинцията. Може би ще ми се получи малко сложно (близо сме до София, но да пътуваме за млякото всеки път?!?).

# 16
  • Мнения: 671
Здравейте,

Да лекарката се е объркала - за колики и запек млякото е HiPP Comfort.
Ще ви помолим да ни пишете къде живеете, за да ви упътим към подходящ търговски обект. Също ще ви помолим да ни пишете за координатите на лекарката, за да и изпратим допълнителна информация. Ако прецените, че не желаете да споделяте информацията във форума, ни пишете на office@hipp.bg

# 17
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

От 2-рия си месец бебето ми пие Хип Комбиотик. Минахме през много силни колики и сега когато е на 5 месеца и половина и започнахме захранването реших да взема Комфорт, за да се чувства по-добре стомахчето му. Имах намерение да му дават от новото мляко сутрин.
При първия прием обаче изпи само 60 мл и започна да му се гади, след което тотално отказа да пие от него. Явно не му е допаднал вкуса му  Simple Smile

Въпросът ми е в такъв случай мога ли да слагам малко от Комфорт, когато му правя Комбиотик? Има ли строго съотношение, в което трябва да е, но да не се променя вкуса на Комбиотик?

Благодаря ви

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте,

Не е трябвало да вземате HiPP Comfort ако детето вече не е имало колики или запек - доколкото разбрахме от писмото. Млякото е хидролизат и наистина е лесно за храносмилане, но децата в тази възраст вече имат изграден вкус на тази храна, която са приемали досега и трудно приемат храна с коренно различен вкус, аромат. HiPP Combiotic в периода на захранване е мляко, което няма да затрудни храносмилателния тракт. Ако детето вече няма колики, наддава добре, чувства се добре продължете с HiPP Combiotic. Не смесвайте двете млека. HiPP Comfort можете да използвате за приготвяне на безмлечните каши, като за да подобрите вкуса добавете към млечната каша и плодово пюре, което се харесва от детето. Кашите по принцип затягат и в комбинация веднъж дневно с HiPP Comfort и пюре ще се приемат добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте,

Много ви благодаря  Simple Smile

Явно не съм го обяснила добре, но взех Комфорт, защото след въвеждането на твърдата храна коликите се възобновиха, макар и в по-лека форма, газовете също се увеличиха.

Мисля, че е добра идея да използвам Комфорт за приготвяне на кашите. Ще опитам  Wink

# 20
  • Мнения: 59
Здравейте!

Дъщеричката ми е на 1 месец и 6 дена. От 10-тина дни се появи проблем с изхождането. А имаме и колики. На кърма е, като я дохранвам с около 30 мл. АМ. Вчера взех Hipp Comfort. Въпросът ми е да продължвам ли да й давам капки Инфакол и Биогайа? И възможно ли е в началото на приемането на това мляко коликите да се увеличат? Тъй като вече 3 хранения й давам и по мои наблюдения след хранене започват сериозни колики.

Благодаря Ви!

# 21
  • Мнения: 671
Здравейте,

Как редувате храненията с кърма и мляко? По колко и кога давате от едното и другото? Препоръчваме постепенно включване на тази формула, тъй като вие кърмите, а кърмата също добре повлиява проблема с изхождането. Нашата препоръка е да давате веднъж дневно от HiPP Comfort и ако детето добре се повлиява, останалите хранения да останат на кърма + млякото което сте давали досега. Ако резултата не е добре изразен, то включете още едно хранене или смесено хранене със специализираната формула.

# 22
  • Мнения: 59
Благодаря за отговора!

Кърмата ми е около 80 до 100 мл. (сутрин). Т.е. дохранвам до 120-130 мл. в зависимост от количеството кърма (меря я преди кърмене на везна, за да засичам колко е кърмата).
Значи аз съм допуснала грешка, като изключих предишното мляко и преминах изцяло на Hipp Comfort?
След колко време може да се види резултат от приемането на млякото?
Бях Ви попитала и дали да спра капките Инфакол, които давам за коликите?

Благодаря Ви!

# 23
  • Мнения: 671
Здравейте,

По-добре в периода на колики да продължите с капките против колики, те биха могли да допълнят ефекта на пробиотика в млякото в този период. Но ако забележите, че не се понасят добре или нямат ефект, то помолете педиатъра за консултация.
Обърнахте ли внимание кога започна проблема с изхождането, дали той съвпада с момента, в който включихте млякото за кърмачета?
Понякога проблемът с изхождането  дори с един прием с HiPP Comfort се разрешава. Рязката смяна на млякото понякога не се отразява добре на организма. Нашият съвет е в първото хранене за деня да дохраните с HiPP Comfort - 30 мл., а останалите хранения да останат както са били досега. Ако ефекта е минимален, то на следващия ден включете още едно хранене с тази формула и така постепенно да увеличите дозировката, но само ако е необходимо.
Също приемайте много течности - най-малко 2,5 - 3 литра дневно, тъй като липсата на течности повлиява лактацията, а оттук се отразява и на бебето.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 20:34 от HiPP

# 24
  • Мнения: 59
Не, проблемът с изхождането започна сякаш от нищото. Аз дохранвам от самото раждане. И единственото, което имаше като промяна е, че тъй като коликите станаха доста силни, започнах да давам от капките преди всяко хранене. И след около 20 дневна употреба на капките възникна този проблем. Но, както Вие казвате, тя продължава да има колики, което показва, че капките не действат достатъчно ефективно. А Hipp Comfort започнах да давам вчера - след като вече този проблем с изхождането се появи.
Трябваше предварително да Ви попитам - аз точно това направих - рязко смених млякото. Давам й го 4 приема подред... Обаче пък няма резултат - все още няма изхождане. Значи ме съветвате да го разредя?
Затова Ви питах след колко време от приема на Hipp Comfort може да се види резултат?
Извинете за обърканите ми обяснения....

Благодаря Ви!

# 25
  • Мнения: 671
На какъв период от време се изхожда детето?
Ако решите ни позвънете утре на 02 925 20 63, тъй като кореспонденцията може да продължи дълго.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 21:34 от HiPP

# 26
  • Мнения: 59
Да...
Благодаря Ви и лека нощ   Hug

# 27
  • Мнения: 62
Здравейте!Да попитам мога ли да комбинирам Hipp Comfort  с друга марка АМ която не е Hipp?Понеже вече и при нас започна проблема с трудното изхождане,а вечер има ужасни колики искам да пробвам с това мляко сутрин да видя как ще действа.Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 671
Здравейте,

Включете постепенно HiPP Comfort, независимо от това останалите хранения дали са с кърма или на друга марка мляко. Ако е необходимо и възможно постепенно увеличавайте броя на храненията с тази формула.

# 29
  • Мнения: 62
Купих от млякото и му дадох една добавка вече ,но повърна малко дано я понесе.Не искам да давам постоянно от това мляко,но искам да продължа с Hipp.Предложете ми мляко което да взема за да заменя постепенно това с което храня в момента.

Общи условия

Активация на акаунт