Как се чувствате в кожата си?

  • 7 084
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 371
в правопропорционална зависимост от нивата си на естроген и прогестерон.

# 76
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Вече започнах да се чувствам в кожата си много добре

# 77
  • Мнения: 814
Никога не съм се чувствала по -добре в кожата си, както на този етап от живота си , но знам , че най -прекрасните усещания в тази кожа тепърва ми предстоят.

# 78
  • Мнения: 399
Отлично се чувствам-нямам претенции към външността си-тази в огледалото е много по-хубава от това,което съм си представяла,че ще е на почти 33г и с две диванета!В душата ми обаче не е такова положението...но това е едно друго "подкожие"!  Peace
Единствено не харесвам мястото,където преди имах гърди  Joy ...е,остатъците им определено не се чувстват добре в кожата си Crazy ,обаче и техния ред ще дойде скоро!  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 2 803
Всичко е въпрос на настроение при мене, чувствам се добре, когато съм наспана.
Не съм остаряла видимо, но загубата на здравето е това което силно ме тревожи и не ми дава покой.

# 80
  • Мнения: 3 181
С годините се чувствам все по-добре в кожата си  Mr. Green
Peace

# 81
  • Мнения: 2 510
С годините се напасвах в моята кожа.
Сега нещо започва да не ми е удобна .

# 82
  • Колибите
  • Мнения: 357
Ако говорим за външен вид - да.  Кожата на лицето ми е запазена, изглеждам по-млада за възрастта си (45) и то без никаква козметика. Благодаря на съдбата за това. С годините пък опитът и помъдряването явно си личат и често ми казват, че сияя. E, косата ми почна да се прошарва Sad, но няма да я боядисвам.

По отношение на фигурата - слаба съм, винаги съм била слаба, но целулитът почна да се проявава още на 30 Cry. Както казва една приятелка, няма all inclusive Joy. Друга моя приятелка е само две години по-млада от мен. Носи къси поли през лятото без чорапи и няма грам, ама грам целулит Sunglasses. Но пък кожата й е суха и има доста дълбоки бръчки на лицето..

А за по-важното, дали духът ми е в тялото Simple Smile - ами чувствам се добре в кожата си но не напълно  Sad- доволна съм от себе си, но докато умра, ще има какво да уча, да превръщам болката в сила и знание. Няма как Peace.

# 83
  • Мнения: 420
На външен вид не съм се променила кой знае колко. За усещането- физически понякога никак добре. Останалото се влияе от настроението.

# 84
  • Мнения: 273
Да, добре се чувствам в кожата си.Харесвам това,което виждам в огледалото,а и виждам,че и другите са с добри впечатления от външния ми вид  Blush когато нещо не ми харесва просто го променям,вместо да живея с комплекси за малоценност

# 85
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не съм нарцис,но обичам моето АЗ.
С годините станах по улегнала,търпелива,аналитична/от зодията ще да е  Laughing/
Огледалото не ми е пръв съветник,но се обичаме взимно.
Не се научих само да контролирам хормоните при ПМС... #Cussing out тогава светът ми е крив.
Абе харесвам се,колкото и самовлюбено да звучи. Wink

# 86
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
С годините  се научих да се обичам. Когато бях на около 20 + все исках да се променям, все не бях доволна от себе си, още се търсех. Исках друг цвят на очите, друга коса, друго тяло.
Сега на 30+ се харесвам, дори мисля, изглеждам по-добре от преди 10 години. Все още съм суетна (явно такава ще си остана), но пък съм в хармония с тялото си. Намирам дори леките бръчици от усмивки около очите за чаровни.

# 87
  • Мнения: X
Имайки предвид, че откакто се "познаваме" с огледалото, все нещо не си харесвам,смятам, че съм постигнала "съвършенството да се приемам такава, каквато съм".
А душевно се чувствам съвсем на място и добре " в кожата си".


Не съм остаряла видимо, но загубата на здравето е това което силно ме тревожи и не ми дава покой.
Не е конкретно към теб, просто използвам изречението....    Peace
Последната година чух подобни изречения и от 2-3 мои познати-как изглеждали добре за годините си (вярно е), а откъм здраве много са го закъсали.
И ми е странно ,при положение, че можем доста по-успешно да влияем на здравето си, отколкото на външния си вид, защо се стига дотам:да полагаме толкова много грижи, за да изглеждаме добре, а проявяваме пълно безхаберие към здравето си.

# 88
  • Мнения: 4 300

И ми е странно ,при положение, че можем доста по-успешно да влияем на здравето си, отколкото на външния си вид, защо се стига дотам...
Toва, за съжаление изобщо не е вярно. Човек много по лесно може да влияе на външния си вид, отколкото на здравето.
Достатъчни са 15 килограма над нормата, за да си увеличиш сериозно рисковете за инфаркт и сърдечно съдови заболявания.
Освен ако нямаш здравословен проблем, който да води до проблем с външния вид, той е въпрос на елементарна култура и усилия. Макар че и тук наследствеността има значение, защото наднормените килограми при жени тип круша ( около дупето и бедрата) са много по малко рискови от тип ябълка ( около корема и горната част на тялото). При втория тип директно се затруднява работта на сърцето, а пиша само за жените, защото мъжете почти винаги са тип ябълка.
Но ще ми е интересно да прочета колко е лесно да влияеш върху гените си, върху въздуха, който дишаш, ежедневието си, пасивното тютюнопушене от колеги и партньор, дори случайността ако щеш.

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 13:18 от Рокси

# 89
  • Мнения: X

И ми е странно ,при положение, че можем доста по-успешно да влияем на здравето си, отколкото на външния си вид, защо се стига дотам...
Toва, за съжаление изобщо не е вярно. Човек много по лесно може да влияе на външния си вид, отколкото на здравето.
Достатъчни са 15 килограма над нормата, за да си увеличиш сериозно рисковете за инфаркт и сърдечно съдови заболявания.
А нима не е в ръцете на човек да свали въпросните кг и така Сам да намали риска от сърдечно съдови заболявания?   Simple Smile
Мисля, е пределно ясно, че не става въпрос за генно обусловени болести.
А за масово разпространените от типа високо кръвно, диабет, гастрит, язва на стомаха....да не изброявам.
Дори и да има наследствена обремененост, напълно е възможно чрез начина на хранене и живот да се намали риска да се развие заболяване.


И какво точно имах предвид с предишния си пост:
Когато се установи ,че човек например, започва да вдига кръвно,най-лесния начин е да отиде на лекар, да му предпишат хапчетата и готово.Но никакво усилие да промени начина на хранене, начина на живот , начина на работа....Имам познат, който , колкото пъти го видя, аз или мъжът ми, оплакванията му са все едни и същи-боли го корем, става му лошо, получава киселини....от 20 години е все така.Дали е променил нещо, за да си помогне?Не.Ходи с една шепа хапчета за всичко , пие ги нон-стоп, яде като за последно и се чуди що не му помагат.

Мога още много примери да дам, но мисля, че стана ясно.
Не казвам, че човек може да се излекува от всичко само с добра воля и усилия, но определено масовите стандартни оплаквания, които постоянно чувам, са напълно в личните възможности на оплакващите се.

Общи условия

Активация на акаунт