Избор на столче за кола

  • 418 530
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 2 985
  • София
  • Мнения: 23 199
98см е  и 14кг в момента.
явно трябва да разгледам пак този ADVANSAFIX, щом до 25кг може с неговите колани.

# 2 986
  • Мнения: 13
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате столче, което да има възможност за обръщане обратно на движението, да има изофикс и да може да се ползва поне до 4-5г (в посока обратна на движението). Сегашното ни е сybex sirona, но вече му умаля нищо, че още няма и 2г. 12кг е, но му стръчи главата. За сега съм се спряла на britax axkid duofix. Цената не е от значение.
Zireael ако сте в Германия бих ви препоръчала да се обърнете към http://www.zwergperten.de  мн добро обслужване и проба на всяко столче както с детето така и в колата Ако сте активна във фейсбук ви препоръчвам групата reboard-unsere kinder fahren rückwärts

И сега към моя въпрос Има ли възможност някъде да се вземе седалка под наем Ще ни трябва за 2-3 седмици и не си заслужава да купуваме понеже евтините са явно боклуци а скъпа за 2-3 седмици не си задлужава

# 2 987
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате столче, което да има възможност за обръщане обратно на движението, да има изофикс и да може да се ползва поне до 4-5г (в посока обратна на движението). Сегашното ни е сybex sirona, но вече му умаля нищо, че още няма и 2г. 12кг е, но му стръчи главата. За сега съм се спряла на britax axkid duofix. Цената не е от значение.

Всъщност britax и Axonkids (axkid) са две отделни марки и нямат нищо общо помежду си.
Едната е английска, другата шведска.
Единствената пресечна точка е, че и двете марки имат седалки с удължено ползване обратно на движението.

Препоръчвам ви да разгледате и моделите на Besafe (http://www.besafe.de/?country=Germany) - имат варианти до 18 и до 25 кг. с монтаж обратно на движението.

# 2 988
  • Мнения: 13
ако се спрете на besafe бихви препоръчала besafe izi plus до 25 кг е в посока обратно на движението Функцията за спане е също мн добра а и самата седалка може да се монтира под наклон което подобрява още повече функцията за спане Ние пробвахме axikid  заема по малко място в колата и човека на предната седалка има повече място но беше доста по ниска от izi plus и детето не можеше да гледа спокойно назад и през прозореца затова се спряхме на izi plus Но най-добре е да се пробват различните модели и с детето и с колата в някой от магазините  😊

Никой ли не знае дали има възможност да се вземе седалка под наем за няколко седмици 😑?

# 2 989
  • София
  • Мнения: 7 645
Не съм чувала/чела за седалка под наем в българия

# 2 990
  • София
  • Мнения: 44 292
Аз намирам това, не знам колко е актуално http://bebenaem.com/index.php?route=product/category&path=17
Иначе може да се пита във фирмите, които дават  коли под наем.
Обаче какви точно ще са - божа работа, дори и да ги дават без да наемате и кола.

# 2 991
  • Мнения: 13
Благодаря за отговорите Ще попитам тук и там за столчета под наем ако няма качествени ще трябва да купим някой до 300 лв сме предвидили Някакви препоръки до толкова пари да имате? за 2-3 седмици в годината 😑 Да пази господ да не стават злополуки

# 2 992
  • София
  • Мнения: 7 645
Нашето на пег перего струва под 300 в момента мисля.
Не знам обаче в коя група ви трябва. То е за над 3г
Има хубава оценка в Адак

# 2 993
  • София
  • Мнения: 44 292
Благодаря за отговорите Ще попитам тук и там за столчета под наем ако няма качествени ще трябва да купим някой до 300 лв сме предвидили Някакви препоръки до толкова пари да имате? за 2-3 седмици в годината 😑 Да пази господ да не стават злополуки
в коя категория ти трябва стол?

# 2 994
  • Мнения: 13
Здравейте детето е 2.8 години и 95 см и 14 кг мислих категория 9-36 кг

# 2 995
  • Мнения: 6
Здравейте,

Аз няма да ви препоръчвам столчета само ще ви кажа че най-добрия вариант е столчето да е полегнало.
Много пъти малката принцеса заспива в колата и имахме едно столче което е Г образно и като заспи главата и падаше постоянно напред - някой трябва да я държи.
Като си взехме столче което да е в леко легнало положение всичко си дойде на място.

Малката принцеса спи като къпана по време на път Simple Smile

# 2 996
  • Варна
  • Мнения: 4 958
Това с падането на главата е коментирано доста и не е закономерност при всики столове. При много няма тази "екстра", която така и трябва да я няма.
Имаше даже отделна тема за някакви безумни кърпи, с които връзват главите на децата да не падали по време на сън  Shocked
Моето си е почти седнало от 9 месечно и никога не му е падала главата. Със Сайбекс съм.
Друга съфорумка с Конкорд също беше изумена от падащите глави.
Вие за коя марка имате наблюдения за този проблем? Мисля, че би било полезно.

# 2 997
  • Мнения: 6
Съжалявам, нова съм тук и не съм прегледала целия форум а и може би и няма и да мога защото е много голям.

Не съм виждала теми свързани с падането на главата.
А честно казано за марки ... не гледам, гледам само да е полезно.
А столчето което падаше главата напред го бяхме взели от Джъмбо, но за марка - не знам а и не е около мен за да видя.

# 2 998
  • Мнения: 13
Някой да има отзиви за марката avionaut? Приятели ми препоръчват cam или chipolino....

# 2 999
  • Мнения: 54
Здравейте,

До каква възраст е препоръчително децата да се возят в посока, обратна на движението?

Общи условия

Активация на акаунт