Избор на столче за кола

  • 418 173
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 825
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Дъщеря ми и аз сме така, става ни лошо при пътуване.Аз съм лесна, пия хапче и нямам проблем вече.При нея най-вече действа една хомеопатична комбинация от боароновата хомеопатия + капки Вомитус Хийл при нужда.ЛЛ на дъщеря ми ги изписа.Ако пътуваме за кратко не яде преди пътуване, ако е за по-дълъг път яде, но задължително лека храна, в никакъв случай нищо мазно или дразнещо.Понякога просто хапва препечена филийка със сиренце или нещо такова.Солетите ги ползваме за из път, жалко че нямате там, защото това е, което можем да гризем със щерката като се возим.Близалката още не съм я пробвала и не мога да дам отзиви.Забелязах, обаче че с израстването щерката да не казвам голяма дума, но по-малко се оплаква по време на път, надявам се да не е като мен и да го израсте.И ние като имаме възможност се съобразяваме и избягваме пътища с много завои.Ако няма как да избегнем, по-често спиране и ако може да се разтъпче.Чистият въздух също помага, имам предвид да има въздух в колата, ако много ѝ прилошее, отваряме прозорец да ѝ стане течение.В колата нямаме ароматизатор/ на мен ми става лошо от тях/.И по принцип трябва да е леко прохладно в колата, за да сме Ок.Щерката не чете по време на път, не гледа филмчета, нито аз.Слушаме музика, ако детето е по-голямо това разсейва.И също най-вече да следи пътя, така тялото отчита движението, както очите и мозъкът.
Дано на някого съм помогнала.

# 3 826
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Всички съвети са полезни. И на мен ми става лошо по принцип особено като се водя сега отзад при малчо.
Подържаме 20 гр в колата и спираме на всеки 200- 250 км за едночасова почивка .
С ядене и неядене е по трудно защото малчо е на 15 месеца. Надявам се да го израсте.

# 3 827
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Всички съвети са полезни. И на мен ми става лошо по принцип особено като се водя сега отзад при малчо.
Подържаме 20 гр в колата и спираме на всеки 200- 250 км за едночасова почивка .
С ядене и неядене е по трудно защото малчо е на 15 месеца. Надявам се да го израсте.
Ако не си кърмачка може да пробваш за себе си Димен Хидринат.Това ме спасява мен по време а път.За съжаление за деца не става / под 12г. мисля беше/.

# 3 828
  • Мнения: 506
Моля за съвет. Търся столче 3-та група. Синът ми е 100 см/16 кг и вече столчето, което ползваме му умалява.
Баткото е със Cybex solution X. Колебая се между него и Romer Kid II.

# 3 829
  • Мнения: 290
Здравейте,
И аз съм в търсене вече, нашето е chicco  ама е 0-9 кг демек кошницата си е още,която е и за количка.. Малкия е на 8+,9+ кг и около 72,73см .. Чудя се са britax, Be safe и нещо да препоръчате!? Ще поръчвам от Англия така или иначе..

# 3 830
  • Мнения: 2 369
Здравейте, бихте ли казали мнението си за този стол https://www.amazon.co.uk/Britax-R%C3%B6mer-FIRST-CLASS-Birth-18k … p;sr=1-8&th=1
Става ли за новородено? Иначе, доколкото разбрах, този е по посока, обратна на движението, нали?
ЕДИТ: Има ли къде в Пловдив да се види Бритакс?

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 10:38 от Шефът Антонио

# 3 831
  • Мнения: 4 465
Рошко, идеално се получи стола (Be Safe izi Combi X3), прибрах го максимално на седалката, даже мисля че седи по-добре от преди. Сега мога да седна на предната седалка и няма да се налага да обръщам стола, за да возя и бебето по-нататъка. За пореден път благодаря за съвета.

# 3 832
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Рошко, идеално се получи стола (Be Safe izi Combi X3), прибрах го максимално на седалката, даже мисля че седи по-добре от преди. Сега мога да седна на предната седалка и няма да се налага да обръщам стола, за да возя и бебето по-нататъка. За пореден път благодаря за съвета.

По принцип колкото е по - прибран към облегалката е по - добре.
Разбира се след като детето порасне ще има нужда от повече пространство и с растежа ще го увеличавате плавно Wink
На разположение съм ако има нужда от помощ.
Безаварийно шофиране Ви пожелавам!

# 3 833
  • Мнения: 45
Здравейте, синът ми е на 2,5 г., търся столче за втората ни кола, която ще се кара само в града. Бюджета е до 300 лв., най-вероятно ще поръчам от амазон или ибей. Колебая се между Graco mileston, Britax evolva и Recaro young sport. Моля помогнете в избора Simple Smile

# 3 834
  • in a Lovesong
  • Мнения: 63
Здравейте, имам нужда от помощ в избора на столче 9-18 кг Simple Smile нужна ми е най-комфортната позиция сън за дълги пътувания. Както и да е подходящо за VW Golf 4 комби. Спряла съм се на следните варианти:
Maxi Cosi Tobi
Maxi Cosi Rubi
Britax Roemer Duo Plus
Britax Roemer King II
Britax Roemer Eclipse

П.п. В момента сме с Matrix light 2 - пътува легнало бебето за дългите разстояния и Maxi Cosi Cabrio за по-кратките.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 10:19 от hopе

# 3 835
  • Мнения: 284
Така.. хайде и аз да се наредя на опашката за съвети. Търся столче за бебе 9кг. около 74-75см, да е без изофикс, с максимално голям наклон за сън и с възможност за монтиране обратно по посоката на движение. Колебаех се между 0-18 и 9-18, но не съм сигурна дали 9-18 могат да се монтират обратно на движението. Също така, ако може някой да ме ориентира къде в Бургас предлагат качествени марки столчета, защото искам да отида с детето да пробвам. Да поръчвам по интернет не ми се рискува, защото искам да видя как стои детето в стола и стола в колата.

# 3 836
  • Мнения: 4 465
Идете в магазин Рошко във Варна, не е много далече.

# 3 837
  • Мнения: 2 442
Също така, ако може някой да ме ориентира къде в Бургас предлагат качествени марки столчета, защото искам да отида с детето да пробвам. Да поръчвам по интернет не ми се рискува, защото искам да видя как стои детето в стола и стола в колата.

Ще Ви разочаровам, но аз също съм от Бургас и когато търсих преди 4 месеца просто нямаше качествени марки. Нито Бритакс има къде да видиш, нито Макси Кози, нито Би Сейф. Изобщо тук е пълно с евтини полски столчета за кола, с които с тях и без тях честно казано. Ако искате да пробвате ще трябва да пътувате до друг град.
По принцип сте права на 100 процента, че е по-добре да се пробва как седи детето в колата, както и просто да видите практически как става монтажът на столчето. Не е хубаво да се поръчва по интернет точно това. Обаче при нас така бяха обстоятелствата, че просто нямаше как да пътуваме с 10 месечно бебе и рискувах с поръчката по интернет.

# 3 838
  • Мнения: 284
В интерес на истината обмислях и този вариант с пътуване до друг град. Столче ще вземем от приятели, така или иначе и друг път се е налагало. Но ми се иска да отида с ясна идея кои модели да търся и пробвам, а не да се лутам и накрая да се подведа от прибързване или неадекватна консултация. Затова ми е нужна насока, за да проуча нещата преди да тръгнем.

# 3 839
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Също така, ако може някой да ме ориентира къде в Бургас предлагат качествени марки столчета, защото искам да отида с детето да пробвам. Да поръчвам по интернет не ми се рискува, защото искам да видя как стои детето в стола и стола в колата.

Ще Ви разочаровам, но аз също съм от Бургас и когато търсих преди 4 месеца просто нямаше качествени марки. Нито Бритакс има къде да видиш, нито Макси Кози, нито Би Сейф.

В Бургас може да намерите Besafe в магазин Синди

Общи условия

Активация на акаунт