Книги за деца в предучилищна възраст

  • 11 073
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 096
Ще я видим в библиотеката дали я имат. В този ред на мисли зачетохме "Надолу по вълшебната река" на Успенски, но нямаме базовите знания за приказки, които е хубаво да сме чели преди да вземем тази. Говорят за Касчей безсмъртни, Василиса умница и други такива руски приказни герои. За съжаление и аз не съм запонзата с тях. Някой да има идея какво да четем за да се запознаем. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 11 917
Ето, тук са едни от най-популярните:
http://www.lecsiko.com/7353_gaski-lebedi-ruski-narodni-prikazki.html

и още:
http://detstvoto.net/index.php?newsid=1206

Не е много по темата, но като стана въпрос за руски приказки, във Филиала е направена драматизация за деца "По заповед на щуката", премиерата беше през декември.Питала съм на касата, казаха, че е подходящо за деца в градинска възраст, аз мисля моето да го водя.

# 17
  • Мнения: 4 399
Приказки всякакви, да не ги изреждам, напред са споменати някои от тях. Енциклопедии също, но те не стават за веЧер преди заспиване. Последно Четохме Тошко Африкански, Пинокио, Буратино, а Емил от Льонеберя буквално я глътна за 10 дена. В план са Магьосникът от Оз и Пипи. Моето дете по отношение на книгите е всеядно, приема всиЧко и желае всиЧко и вестник да му Четеш, пак ще е доволно, така Че изборът е изцяло мой като се съобразявам с тематиката, но и с езика, защото на нея българският не и е първи език.

# 18
  • Мнения: 8 229
Много четем, засега предимно приказки и книжките за Франклин. Чела съм също разкази от "Патиланско царство", много му харесват. Също така "Емил от Льонеберя", "Приключенията на Буратино". Искаше да започнем "Пинокио", обаче му казах, че нея ще си я чете сам, когато се научи да чете. Не ми се иска аз да започвам да му чета дълга книга - по 2-3 глави на ден, ще има да я четем един месец поне. Лично аз доста се изморявам когато чета на глас, отделно ми действа много приспивателно  Embarassed. Затова засега сме се ограничили до приказки и до други книжки, където има отделни истории, които не са свързани сюжетно. Първата книга, която аз прочетох като малка, беше "Вълшебникът от Оз" и мисля точно нея да му предложа, когато и той се научи да чете.

# 19
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Доктор Охболи и доктор Дулитъл,Фердо мравката,децата от улица Тряскаджийска(главната героиня е на 5 г.)...Обаче Петсън и Финдъс и Зайчето Феликс са му фаворити от по-новите.
Иначе явно си е до дете-моето прави през март 6 г.и Дългъчева изобщо не му омръзва-приказакта за петлето я знам наизуст  Embarassed кажи-речи,толкова пъти съм му я чела.

# 20
  • Мнения: 2 452
 Забавна поредица е "Макс и Зои -топ детективи"
   Заниманията-главоблъсканици, в книгата са за наблюдателност, съобразителност и логично мислене.

# 21
  • Мнения: 3 695
Много хубава тема, определено ще почерпя идеи.  Hug
На моята дъщеря много й хареса "Пипи дългото чорапче", Лукчо не го одобри въобще, много любим й стана Карлсон, който живее на покрива:

и тази книга- любима на мъжа ми от детството му, хареса и на детето:

За следваща книга съм приготвила "Патиланско царство".
Но много се чудя сега като й ги четем ние, после дали ще й е интересно да ги прочете сама?

# 22
  • Мнения: 2 096
Според мен ще им е интересно. Също така много психолози съветват да се чете на децата дори като се научат да четът. А и те обичат да повтарят прочетени и харесани книги.

# 23
  • Мнения: 3 447
Пипи, Емил от Льонеберя и малкият Никола са му фаворити, въобще, предпочита истории с хумор (макар че Карлсон не можа да му влезе под кожата). Сега се кефи на Лукчо (който пък на мен не ми влезе под кожата нито като малка, нито сега  Simple Smile). "Вълшебникът от Оз" ще е следващата. Туве Янсон ми е много любима, но там има едни фини психологически детайли, които не може да улови все още, макар че му беше интересно. Енциклопедии също обича.
Чудя се на Роалд Дал книгите дали са подходящи за тая възраст?

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Сетих се и за тези
-това са истории за едно мече,което непрекъснато се забърква в неприятности,но децата го харесват...

# 25
  • Мнения: 2 452
За Мечо Падингтън сме гледали серийки.Svetlaem ,благодаря,че сподели -незнаех за   поредицата книжки!

# 26
  • Мнения: 2 096
Пет приказки за Валери Петров.

# 27
  • у дома
  • Мнения: 7 143
За Мечо Падингтън сме гледали серийки.Svetlaem ,благодаря,че сподели -незнаех за   поредицата книжки!
Ние пък не сме гледали серийки,само книгите сме чели-къде да ги търся  Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 452
За Мечо Падингтън сме гледали серийки.Svetlaem ,благодаря,че сподели -незнаех за   поредицата книжки!
Ние пък не сме гледали серийки,само книгите сме чели-къде да ги търся  Embarassed
http://axelbg.net/details.php?id=33465        В "АКСЕЛ"тези-1. Мечето Падингтън отива в метрото
2. Падингтън излиза на тепиха
3. Господин Къри е под пара
4. Посещение в банката
5. Малка неприятност с риболова
6. Мечешка благотворителност
7. Посещениетo в болницата

# 29
  • София
  • Мнения: 6 680
Детето ми харесва всякакви приказки, също и Емил от Льонеберя, Пипи и Карлсон. Финдъс и Петсън са много любими, Франклин винаги й е бил скучен май. С Лукчо нещо не се спогодиха, също и Двойната Лотхен -оптивам се да й чета мои любими книги, но явно е рано за нея, скоро ще стане на 5, може би тя е за 6-7 год. Нямам търпение, аз много харесвам всичко на Кестнер. Grinning
Намерих много интересен Вълшебникът от Оз - със звук и панорамни картинки:
http://www.book.store.bg/p62879/vylshebnikyt-ot-oz-ozvuchena-pan … n-frank-baum.html

Общи условия

Активация на акаунт