Суеверията...

  • 4 835
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 999
Не вярвам на никакви суеверия! Naughty Докато бях бременна бях чула, че ако имаш киселини - бебето ще се роди с коса. За радост нямах никакви киселини, но София се роди с много коса! Grinning

# 91
  • Мнения: 1 866
Аз никакви суеверия не съм слушала, нито преди, нито след като родих. Май и хората си даваха сметка, че с мен такива не минават и не са ми досаждали много, освен с едно: да си кусам от всичко за ядене. Направо ми прилошаваше. В такива случаи се заканвах, че ще повърна и ме оставяха на мира. Аз и сега в първото тримесечие много повръщам, та взимат доста насериозно заплахите ми. Wink

# 92
  • София
  • Мнения: 13 217
За косата- ни ми се е гадело, ни съм повръщала, София си се роди с коса, и след това растеше като бясна  Mr. Green

Любимото ми суеверие, че ако жената се уплаши от чужд мъж, бебето ще прилича на него  Joy четох го в една статия в "9 месеца"

Ето как може да се оправдае едно кръшкане  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
После казваш "Ми аз се уплаших от него... " и въпросът се приключва  Grinning Grinning Grinning

# 93
  • Мнения: 258
hah,ami tova,che kogato te ritne za pyrvi pyt bebeto shte prilicha na tozi,koito si vidql v momenta..ili pyk kato ritnelo za pyrvi pyt,broish ottam ne pomnq kolko dni tochno beshe i togava shte se rodi Stuck Out Tongue i az ne im vqrvam osobeno,zashtoto trqbva inache da si stoq vkyshti i da ne myrdam,a za qdeneto-otvratitelno e naistina ..vyv vlak,v avtobus i kydeto i da e-qde li se neshto,trqbva da mi byde predlojeno,a pyk az kakvato sym mynichka(daje i s korema Wink ) ako qm ot vsichko ne znam na kakvo shte zaprilicham.a,setih se oshte edno sueverie-ako se stresnesh i dyrjish neshto ili pipash neshto v tozi moment,bebeto shtqlo da ima beleg vyv formata na tova neshto po telceto nqkyde..gluposti vsqkakvi.. smile3555

# 94
  • Мнения: 1 555
Оооо, то повечето които съм чувала са ти ги написали мамите, но то си и има и за след като родиш  Mr. Green
хайде ми кажете знае ли някоя, защо дрехите на бебо трябва да се прибират от простора преди залез слънце  newsm78
Знаеш ли ако си суеверна ги спазвай, но все пак гледай да не те затрупат със суеверия, че то ще излезе че не трябва да излизаш от вкъщи  Simple Smile
 
ето някои които съм чувала
- ако се стреснеш не трябва да се пипаш никъде по тялото, защото там където си се пипнала бебето ще има нещо като червен белег (ако става за въпрос точно за това имам много приятелки, които могат да го докажат, защото при тях се е случило ), но не се стряскай казах ти само ако вярваш в суеверия !
- не трябва да криеш че си бременна, че детето щяло да е срамежливо или късно да проговори  #Cussing out р обаче пък има и обратното - не трябва да тръбиш навсякъде !!!  #Crazy

Да ти кажа, учила съм фолклор и ако от там започна да ти изреждам какво трябва и какво не трябва да правиш докато си бременна, а и след като родиш , просто свят ще ти се завие !

Затова  си се радвай на детенце в коремче и се забавлявай !   Party

# 95
  • Мнения: 5 103
Днеска научих още едно, че бремената жена не се постригва много защото реже от живота на бебето

# 96
  • Мнения: 4 362

хайде ми кажете знае ли някоя, защо дрехите на бебо трябва да се прибират от простора преди залез слънце  newsm78

Ами аз до колкото знам мисля,че за някаква болест става въпрос  Rolling Eyes ама съм чувала от пра баба си ,че самодивите щели да го вземат  Mr. Green но не съм сигурна точно така ли беше  newsm78

Ох на мен сега започват пак с пазаренето ,че не трябвало преди да се роди,ама като се замисля кой ще ги купува като ме няма мен щото свеки е на село тя пък хал хабер си няма какво да взима пък да не говорим,че половинката хич няма се оправи ooooh! както и да е

# 97
  • Мнения: 175
СУЕВЕРИЯТА РАЖДАТ НЕУДАЧНИЦИ!!!
Мили момичета, най-жалкото от всичко е, че една приятелка, младо`момиче ми изтърси най-големия хит до момента - да не ям риба, защото детето щяло да хърка. Представяте ли каква простотия. Иначе и аз си се подстригвам на воля и подминавам суеверията с усмивка - има доста забавни между тях.

# 98
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ето ви и едно което аз одобрявам:ако ти се яде нещо трябва да
го получиш иначе бебето ще има родилен белег във формата
на това тоето ти се е ядяло.
 Когато бях бременна си берях джанки от едно дърво и мина
една жена която ми каза да се хвана за дупето защото крада
и ако ме хванат там да излезе родилен белег на бебето(не ме
хванаха или никой не ми направи забележка(ама бях огромна Laughing)
и Георги няма родилен белег там)Не знам има ли нещо вярно в тези
неща,но първото много го харесвам. Mr. Green

# 99
  • Мнения: 1 735
Хората навремето са нямали телевизори,радиа и компютри!Какво да правят завалиите... Mr. Green То суеверията са били много важна част от ежедневието.Сега обаче тези неща са напълно ненужни.
Докато бях бременна и се разхождах из парка ,приближи до мен една бабичка с един геврек.  chef
"Вземи си!" ми вика.
"Не благодаря"-отговарям.
"Ама не.Трябва да си вземеш"-настоява.
"Не,не! Не искам.Мерси все пак."-отстоявам аз
"Ама хайде,де!!! Отчупи си малко поне"-става нахална!!!
"Не-казах!"-отсякох аз
Бабата седя и ме гледа с протегнат геврек в ръка,след което се врътна и каза:"Не е на хубаво това,да знаеш!"
Брей направо ме изпоти с глупостите си!


# 100
  • Мнения: 258
хах,най-новото,което днес научих-не трябвало майката да си пие от кърмата,защото щяла да започне да уручасва много  Joy

# 101
  • Мнения: 313
Докато бях бременна,всеки който ме срещнеше казваше" А-а-а момченце..."дори си организираха залагания в работата....е, родих най-прекрасното момиченце на света.

# 102
  • Мнения: 270
хайде ми кажете знае ли някоя, защо дрехите на бебо трябва да се прибират от простора преди залез слънце  newsm78

от майка знам,че се прибират дрешките на бебо за да не ги кацат буболечки вечер както и че е хубаво да се обръщат на опаковата страна,а колкото до постригването в миналото са плашели така младите момичета,защото тогава са искали момчета за наследници и ако се поди момиче причината няма да е в мъжа,а в жената.
и на мен всички от началото на бременноста ми  ми казват,че ще е момче,а доки каза,че ще е момиче-много ми е интересно!!!

# 103
  • Мнения: 1 581
Любимото ми суеверие, че ако жената се уплаши от чужд мъж, бебето ще прилича на него  Joy четох го в една статия в "9 месеца"
Joy
Особено ако и при зачеването се е "уплашила" от него  Laughing

# 104
  • Мнения: 7 803
Любимото ми суеверие, че ако жената се уплаши от чужд мъж, бебето ще прилича на него  Joy четох го в една статия в "9 месеца"
Joy
Особено ако и при зачеването се е "уплашила" от него Laughing

хахахаха много си права iv100yanova   Joy

Общи условия

Активация на акаунт