Разкажете за работата си

  • 9 790
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някои хора под работа разбират само физическа такава или онази с твърдо работно време.

# 46
  • Мнения: 14 833
blizna4e , djoleva професиите ви са прекрасни !...
И може би едни от най-тежките. Човек ако не може да "изключва" и преживя съдбите на хората, рискува сам да се поболее. Аз нямам психика за това и аз ви се възхищавам.

BirdsFlu, каква е работата на мъжа ти. Ама, че ме зачовърка любопитството. newsm78
Има професии, свързани с много пътуване.
Баща ми беше пилот и цял живот е обикалял света. Но време за разглеждане е имал само при продължителни командировки. А биологичния му часовник въобще не работи, дори сега, след няколко години в пенсия- денем спи, а нощем се чуди какво да прави.


Наистина е тежка професия и никога не можеш напълно да хлопнеш вратата и да изключиш. Много често прибирайки се в къщи продължаваш да мислиш за пациентите и дали си свършил всичко както трябва

# 47
  • Мнения: 934
Не съм учила специално за това което работя. Но много исках и ми беше интересно - с две думи съм самоука, а това е трудно в моята професия. Често ме изморява и то психически, но не искам друго да работя. Трудно е за жена и то на моите години, доста чета и както не обичах ученето, все се налага да уча, за да не изоставам от младежите.
Радвам се че се реализирах точно в тази сфера, интересно, но психически натоварва поне мен.
П.С -  Web Developer съм.

# 48
  • Мнения: 27
Работя с психично болни.И колкото и странно да е, много си обичам работата.Дори не я приемам като работа.Достатъчно ми е да видя благодарността в очите им, малката промяна в живота им към по-добро и изобщо всяка малка стъпка нагоре ме прави щастлива. Понякога се чувствам адски натоварена от ровенето в  душите на тези хора, а парите, които вземам са смешно малко, но мисля, че това ми е призванието Wink

# 49
  • Мнения: 1
Не си харесвам работата,по точно не харесвам хората с които работя-въпреки че съм много отскоро на нея,за да правя някакви заключения...Не работя и по специалността си засега...но не смятам да се заседявам дълго на сегашната ми...по-скоро го смятам за преходен момент....

# 50
  • Мнения: 130
Потвърждавам това за пътуванията. Броят на страните, в които съм била значително се разминава с броя на тези, в които съм видяла нещо. И това въпреки ентусиазмът ми, и често лишаване от сън, за да разгледам поне през нощта нещо.
Обичам работата си. В медиите е. Това за образа на нахаканата бляскава журналистка, живееща във вихъра на събитията е по-скоро изключение. Не трябва да си нахакан, а много умен, мислещ и аналитичен. И задължително да знаеш езици и да четеш много във всякакви области, не се знае коя информация кога ще ти потрябва.

# 51
  • Мнения: 1 404
Моята работа е като онази песен на Васил Найденов  - "Бързаш нямаш време", особено в частта, където лежа в хола уморена.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 735
Работя това за което съм учила,но най съм доволна,че работя с млади хора.Това ми дава много енергия и се чувствам доста по-млада.Работата е разнообразна,диначина,непрекъснато има новости,които може да се използват при желание от моя страна.Уча се непрекъснато,понякога не само за работата си,но и житейски уроци получавам.Трябва да прилагам много такт,търпение,настойчивост и дипломатичност.Най-обичам работата си обаче,защото имам доста време да съм вкъщи с детето си.

# 53
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Харесвам работата си - кандидатствах във въпросната фирма в продължение на две години, докато накрая ме одобриха за обявена вакантна длъжност там. С течение на времето преминах доста обучения, конкретните ми задължения развиха у мен аналитичност, умение за вземане на решения, толерантност и куп други качества, за което съм безкрайно благодарна.
В момента съм на средно управленско ниво, отговорностите и сресът понякога ми идват в повечко, но като се обърна назад, виждам, че си е заслужавало. Работата ме промени много, смятам, че е към добро  Peace

# 54
  • Мнения: 0
А с каква собствено цел?

Работа има два вида - за пари и по любов. Който работи за пари - няма какво добро да каже, който работи по любов - дитирамби няма да пее. Туй то.

Много добре казано  hahaha Споделям напълно мнението ти  bowuu

# 55
  • Мнения: 1 525
Едно учих и завърших. После с друго се захванах, но за сега не  съм го довършила. Работя обаче в областта му.
Харесвам работата си.
Това, което правя днес и този месец, ще се повтори чак догодина по същото време. Разнообразна е. Имам срещи с хора. Малко, но достатъчно, за да не ми омръзнат.

# 56
  • Мнения: 154
В момента имам мечтаната от мен работа, за която доста се борих - работя вкъщи, разполагам с времето си, сама съм си началник   Mr. Green, когато имам повечко работа, изкарвам много добри пари. Правя това, за което съм учила - т.е. използвам образованието си активно, като не спирам и да се усъвършенствам, да трупам нови знания във всякакви сфери. Вярно, нямам кой знае колко активен професионално-социален живот (т.е. с пратньорите и клиентите не се виждам и не контактувам особено), но за мен не е проблем - поне засега не изпитвам нужда от засилена комуникация. Само едно ме дразни: както беше писал някой по-горе, има хора, които смятат, че ако не си в офис и на пълен работен ден и твърда зпалата, не работиш  Naughty. Даже често ми пускат коментари от сорта "ами ти нали имаш много свободно време (разбирай "не работиш)". Върви обяснявай, че понякога тази свобода през деня, която използвам, за да взема детето от училище, да го заведа от т. А до т. В или да му помогна в самоподготовката, да се погрижа за домакинските задължения и т.н., понякога ми коства часове нощен труд (не се оплаквам, просто се чувствам недооценена, а финансово се справям по-добре от много познати, работещи "от-до"  Crossing Arms ). Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 647
Евреите са го казали: "Ако искаш да забогатееш, спри да работиш."

# 58
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Всъщност вече 20 години работя по специалността си. Длъжността ми към момента е технолог-нормировчик. До един момент ми харесваше... всъщност и сега ми харесва, но някак усещам, че тъпча на едно място... поне във фирмата в която съм и то защото работим с поостаряла техника и технологии  и все по-често чувам  от пряко заетите с производството "това не можем да го правим". Хубавата страна на медала за мен е, че към момента ми се гласува доверие за работа "от мейл до оферта" и аз сама разработвам нещата и търся това, което ми е необходимо, за да изпълня изискванията на клиента. Така и аз получавам допълнителни познания. Именно затова в момента се боря с два езика, които са ми нужни за работата - английски и френски (вторият си го почвам от а-бе). Ако офертата стане поръчка, разбира се, се включва цял екип, но там също има възможност за индивидуални решения. Малко лошо може да прозвуча, но аз предпочитам индивидуалната работа, като вълкът дето сам си върши работата. НЕ че не мога да работя с екип, не крия от никого нищо, не се правя на интересна, винаги съм склонна да помагам, но се побърквам от факта, че трябва да разчитам на други хора за свършването на дадена работа.

# 59
  • Мнения: 2
Работя това което в момента ми е желание, а след 10г. не знам GrinningРаботата ми е свързна с много хора които разчитат да се справя добре, работното ми време не е фиксирано, парите са добри.Другото полезно е, че каквото знам ми помага да се грижа добре и за себе си, колектива е изцяло женски.Няма пътувания които да разнообразяват ежедневието ми, но пък имам много усмивки след часа прекаран при мен GrinningКозметик съм bowuu

Общи условия

Активация на акаунт