Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 492
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990

............................................................

Споделят си болката,няма лошо PeaceВъпросът е,когато детето е прието вече и се случи нещо,което да ги разочарова/винаги има нещо ...навсякъде/,как ли ще си спомнят тази паметна нощ Crazy

И още нещо-според мен е нормално да се подават документи за календарна година , а не да си пазиш ред , докато детето навърши нужната възраст , иначе лавината се увеличава и става още по-трудно за следващите.

Е,сега се чакат списъците и дано всички,будували пред ОДЗ-то да са удовлетворени.Защото както бях писала по наше време-с номер,с който би трябвало да е прието детето/4_,при прием на 60 деца/ то не беше в списъка Whistling

# 31
  • Мнения: 3 861
А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки".
Не съм много съгласна с теб защото ако градината прехвърляше молбите от година за година нямаше да се случват такива стълпотворения...Ако аз мога да подам молба когато реша и да чакам там година, година и половина защо да вися по нощите и да изпреварвам някого, то няма и да има кой да изпреварвам всъщност. А с това, че в началото на годината се приемат мобите за съответната календарна година те общо взето създават този хаос, всеки иска да е първи и всеки е готов да прежали една нощ, но защо трябва да е така, според мен грешката е в системата за прием на градината, което не  прави лоша самата градина. Аз съм решила да го запиша там още миналата пролет, през лятото отидох там за първи път да разговарям с директорката, ако можех да подам още тогава молба за тази есен мислиш ли, че щяхме да висим аз и мъжът ми тази нощ като паяци там, че и свекър ми и той дойде да помогне човекът...
А темата не пуснах за да се оплаквам, аз съм доволна, Калоян е 6 номер и е вътре!!! просто исках да споделя изумлението си от случилото се, още не мога да повярвам, че в цивилизована страна каквато имаме претенцията да сме може да се случи такова нещо. Странно ми е, някъде има проблем и той не е в нас родителите според мен...Ето в други квартали такива проблеми няма, градините са повече, няма толкова много новодомци като в Борово...незнам какво да мисля

# 32
  • Мнения: 2 755
Момичета, не виждам от какво се оплаквате и какво би постигнал един репортаж по ТВ. Фактът е: твърде малко места, твърде много деца - за това от градината не са виновни. А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки"...
Еmem, къде прочете, че се оплакваме от персонала в градината? Хората направиха, каквото можаха. Местата са малко. И не ние създаваме правилата. Ние просто се нагаждаме към тях. По-точно принудени сме, да се нагаждаме към тях. Няма достатъчно места в детските градини и ясли и за това не са виновни нито персоналът в тези заведения, нито ние, родителите, които искаме да подсигурим добра детска градина за децата си. Ако има някой виновник, то това са онези от Столична община. За какво ли не се намериха пари, но за построяване на детски градини и ясли, пари няма. В същото време, част от сградите на някои детски градини продължават да се използват не по предназначение. Спирам дотук, защото не съм си доспала и не съм в настроение да споря с когото и да било. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 750
Ами аз всъщност септември явно проформа я занесох тази молба, просто да знаят че ме има. Тогава имаше една възпитателка дето заместваше директорката - та тя ми каза най-рано пролетта ще ви дойде реда. Ама като се срещнах с директорката после - жената си ми каза - ако ти е наложително не е проблем и като навърши 10 месеца ще го взема - днес отидох тя каза - айде с изследванията заповядайте февруари месец.
В квартала също няма ясли - аз съм в Св.Троица и тук е само една, в която има  две групи. Мисълта ми беше, че и при нас има недостиг, но пък чак толкова..............въобще не ви завиждам.
Успех на всички!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да попитам и тук - това, че децата са ми 1-ви номер гарнтира ли има 100% влизане?

# 35
  • Мнения: 3 161
Лили и Тони, доколкото знам, в Англия е подобно на това, което предлагате: някои хора си записват децата в определени елитни градини още преди да се родят, защото напливът е огромен. Това какво променя? Пак някои влизат, други - не. С тази разлика, че влизат не тези,  които са отишли най-рано сутринта, а от по-предна година.

За 8 ОДЗ специално не знам доколко можем да виним общината. Ами има и 93то, и още няколко ДГ в района, където напливът не е чак такъв. Просто повечето градини у нас са кофти и тази е от малкото с добра репутация, затова идват и хора от други райони на София даже. Така че просто не виждам смисъл да се оплаквате - освен че, както казвате сами, сте яко недоспали и изтощени...  Wink

# 36
  • на терасата
  • Мнения: 671
А на нас ни предстои същата лудост, само, че записване в първи клас.
В България е така #Cussing out

# 37
  • Мнения: 3 861
да попитам и тук - това, че децата са ми 1-ви номер гарнтира ли има 100% влизане?
за ясла - да. Ти нали за дребосъчката питаш? Нали синът ти ходи на градина? Или ти и неговата сменяш?
не съм си доспала и не съм в настроение да споря с когото и да било. Peace
АЗ не съм си доспала, ти ВЪОБЩЕ не си спала smile3534  love001

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
сина ми автоматицхно жлиза в градината. За малката питах

# 39
  • Мнения: 9 990
Писах много,ама някъде по трасето ми се загуби написаното-та накратко сега:
Емем донякъде е права.Ако записваме децата предварително,проблемът става лавинообразен-така за децата родени в следваща година въобще няма да има места.Решението е-построяването на детски градини с такова темпо,с което се строят и китните блокове в квартала.Дали??Дали ако се построи нова градина децата ще се разпределят?Колкото до базата и до обучаващите се там студенти-това е като в училище-идваха стажанти,нищо по-различно.Естествено е всеки да иска най-доброто за детето си. Peace
Макар и с неугледна сграда-другите детски заведения в квартала са също добри,но за там няма такъв наплив/за това ОДЗ се носят легенди от време оно-не всеки можеше да запише детето си Wink/
Наистина ви пожелавам да останете доволни,далече съм от мисълта да оспорвам решението ви да подавате точно там,а не на друго място,както и не рекламирам друга градина,но ми се струва,че малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ да е,защото било супер.
Написаното е след  уверението ми,че на пръв поглед и на думи,предавани от уста на уста всичко е ок.Аз самата ,тъй като не приеха детето ми,нямам преки наблюдения,но съдейки по мненията на майките около мене,с които се редихме по същия начин на опашки и се молехме да ни приемат децата-не е по-различно от останалите градини Peace

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 17:24 от пенелопа

# 40
  • Мнения: 3 861
сина ми автоматицхно жлиза в градината. За малката питах
Ааа за ясла няма проблем според мен освен това фактът че баткото и той е там би трябвало да ти дава предимство(ако е там де, но аз поне така рабрах)

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да, да там е

# 42
  • Мнения: 3 161
...но ми се струва,че малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ да е,защото било супер.

Може и така да е  Wink. Аз също много исках 8 ОДЗ, макар че Брезичка ни е точно под носа, а 8мо доста по-далеч пеша, защото четох много за него във форума и все суперлативи (а за Брезичка почти няма мнения, макар че също е доста голяма и май базова). Казаха ми също, че м.г. в 7.30 сутринта имало 4-5 души на опашка пред 8мо, а днес видяхте какво стана - и също мисля, че сами се навиваме малко как там е най-най и всички трябва да са там. Показателно е и това, че масата ранобудни са били от форума. Дано Пенелопа да е права, че и на другите места е ок, защото наистина ми е малко криво, че не успяхме.

# 43
  • Мнения: 3 861
Цитат
малко психясвате на тема-само и само 8 ОДЗ

Тони трай си, че вече и психарки ни изкараха, зарежи...
а дали щеше да напишеш така ако все пак се беше преборила да приемат и твоето дете там??? Съмнявам се Naughty
Психарка или не аз съм доволна от това, което съм направила, не се примирявам лесно, не се задоволявам с малко и искам най доброто за детето си и ако за някой това не е нормално и е психарско ...мисля, че това си е за негова сметка Crossing Arms

# 44
Здрасти, мацки, включвам се в темата само, за да кажа, че бях номер 20-ти на опашката  Wink Спомням си повечето от вас.
Супер нощно бдение си беше, а  Joy

Общи условия

Активация на акаунт