Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 493
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 161
Crazy Crazy Crazy

Все трябва да има начин!... Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала.

# 76
  • Мнения: 2 978
Добре де..аз не разбирам едно....към тези дето казват, че не трябва да се редят майките за да запишат децата си и по този начин, че се създавало напрежение, навалица и репутация за еди кое си заведение.
Как всъшност предлагате да става записването..след като ние майките сме виновни за това..???  Thinking

За да висят от толкова рано значи жените трябва да започват работа, имат нужда някой да гледа детето им...това дете трябва да бъде прието 2006 есента...какво трябва да направят за да бъде прието в градината?

Казвате, че това го правим ние..висим от рано...ми ако тези майки не са висяли, децата им НЯМА ДА  бъдат приети 2007- септември..а дотогава?

За следващата година молбите не се прехвърлят- тъпо но факт.

Ще ви дам пример за друга градина- в Зона Б5...там ходят деца от Люлин.....уж трябва да са само от квартала, но не са......пак ли майките са виновни??

# 77
  • Мнения: 2 755
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала....
Emem, ти какво разбираш под предредили се? Аз под това разбирам хора, които са дошли на опашката след теб, а после са се опитали да минат пред теб. Обаче да наречеш онези, които за разлика от теб са си направили труда да станат по-рано и да се наредят на опашката, спазвайки си реда, предредили те, е това вече е доста нахално от твоя страна. Ами да беше дошла и ти по-рано. Ейййй, ама ако можеше да не се помръднем за нищо, а пък нещата ни да се нареждат ОК, най-добре щеше да е. Такива са условията на прием, който се е наредил по-рано - пИчели, който е спал - не пИчели. Wink

# 78
  • Мнения: 2 755
Вини, добре си го написала. Обаче, ако пак въведат районирането, тогава пак ще има недоволни. Абе угодия няма.

# 79
  • Мнения: 130
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят? на мен 8-мо ми е малко далече, за щастие имам много по-удобна до нас градина, където по всяка вероятност ще ни вземат. Но ако бях от квартала и ме прередят така, честно си казвам, много бих се ядосала....
Emem, ти какво разбираш под предредили се? Аз под това разбирам хора, които са дошли на опашката след теб, а после са се опитали да минат пред теб. Обаче да наречеш онези, които за разлика от теб са си направили труда да станат по-рано и да се наредят на опашката, спазвайки си реда, предредили те, е това вече е доста нахално от твоя страна. Ами да беше дошла и ти по-рано. Ейййй, ама ако можеше да не се помръднем за нищо, а пък нещата ни да се нареждат ОК, най-добре щеше да е. Такива са условията на прием, който се е наредил по-рано - пИчели, който е спал - не пИчели. Wink

Emem имаше предвид това:
Цитат: нищо не може да направи  Аз може би ще се оправя, но тези, които нямат връзки, незная, че трябва да се чака на опашки, какво ще правят?!

# 80
  • Мнения: 2 978
Вини, добре си го написала. Обаче, ако пак въведат районирането, тогава пак ще има недоволни. Абе угодия няма.

Просто исках да кажа, че няма смисъл да се нападаме тук, след като няма да променим нищо...ама нищичко!!! Naughty

# 81
  • Мнения: 3 663
вини, най-лесният начин е всяко ОДЗ да приема деца само от района
и ако останат свободни места, тогава да се вземат деца от други райони
до момента, в който това не стане практика ще има среднощни опашки за определени ОДЗ-та и още как  Confused
тук обаче идва темата за правото на избор на всяко семейство къде да си запише детето
според мен не може да се даде енозначен отговор

# 82
  • Мнения: 2 755
Mimmi, ясно схванах написаното от Emem. Поне от начина по който е написано. Станалите рано и онези с връзките са отделени с многоточие от онези, другите, които са изпълнили точно условията. Или поне граматически смисълът е този. Ето го :
Хубава работа сега, някои чакат от 2 ч, други ще влизат с връзки... а тези, които са изпълнили точно условията - отишли са в определения ден, рано сутринта, но пак не са влезли - те какво да правят?...

П.П. Не нападам никого. Просто искам, нещата да са ясни. Peace

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
emem, извинявай  Embarassed никого не искам да обидя, да предредя или нещо такова......Намери темата за 8 ОДЗ някъде през септември и ще видиш колко от влезналите деца всъщност са редовно влезнали!Освен това аз изпаднах в много кофти ситуация, когато август месец разбрах,че трябва да почна работа септември, бабите се покриха, детегледачка нямам и трябва от днес ца утре да го запиша на ясла. Е, тогава разбрах, че има записване,дълго чакане и драма голяма!Ето за това питам тези майки какво да правят?!
Разбира се оценявам трудът мили мами да станете толкова рано, да висите в студа пред яслата, за да запишете ангелчетата в най-добрата възможна ясла  Hug Но помислете за миг поне, ако цялата тази енергия я употребим в това да променим тази абсурдна ситуация няма ли да е по-добре  Peace

А за районирането съм против - може би все пак ако искаш да запишеш детето си близо до работата или както е в моят случай да нямаш детска ясла в квартала си!

# 84
Не мога да си обясня защо е този наплив към това ОДЗ 8.Може би реда  Ви допада,защото има яснота в рамките на годината,както е в училище знаеш,ще си приет или не в рамките на една годината.Второто,което може би това,че там децата са разпределени по възраст,така както отиват в училище.Доколкото зная това е ред,който е ясен от години наред.
 Искам да ви уверя и да Ви убедя,че целият район "Красно село" и особено к-сите Бели брези,Красно село ,Борово и Хиподрума/които са част от район "Красно село" /имат прекрасни детски градини, с прекрасни учители,всички те много добре подържани от Кмета Стефанка Маркова.Трябва да Ви споделя,че към 15.09.2005г някой от тях търсеха деца,защото бяха застрашени от съкращаване.Защо е необходимо да щурмуваме една детска градина,при положение,че има поне още 5 също  толкова добри в района.
Вероятно, Вие всички сте  от този район и Вие ясно,че една градина щом не събере деца за съответната група,то тя  се закрива и персонала се съкращава.Лесно се съкращава,но трудно се открива група.
Майки, пазете детските градини в район"Красно село",те ще трябват и на Вашите деца.Тази година в район"Красно село" се съкратиха доста  начални учители  в училищата,защото не можаха да съберат деца  за първи клас .Там проблема е същия наплив към едни учебни заведения към други не,а няма основание и огромна разлика!
Колко до това дали сте доволни или не от детската градина или училище,резултатите при детето са сбор от усилията на учители и родители.Каквито и оценки да се слагат на учителите,то е безсилие.Няма ли взаимодействие между тях и доверие страдат децата и то за цял живот.

Да може би голяма реклама се прави на това 8 ОДЗ.Какъв е проблема,ако сина ми не е там.КОй диктува условията да висим от 2 часа,след като приемат документи през цялата година.Това е нашето "АЗ".Какъв е смисъла да коментираме.Да и аз чувам всички ги хвалят,всички ги покрепят  и Университета,и училищата предпочитат тяхните деца,защото се преборват с тестовите изпити за елитните училища.На място имат логопед,педагогически съветник,прекрасен учител по музика.Както виждате не избират децата с тестове,а ги приемат по ред  и ние висим,защото знаем това,че е така години наред.Разбира се сигурно и от тях има недоволни,защото ако няма, то тези мнения за тях ще бъдат абсолютна истина,а това не е възможно,такава няма.
Тук някои от Вас,искат молбата да важи докато приемат децата.Да това става само в детски градини където няма много кандидати.Там групите са смесени от 3 до 7 години и сами разбирате ,че става въпрос само за отглеждане,а не за образование.

# 85
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ.Имам усещането,че тук някой ни провокира,за да му правим реклама.Колко пъти се преплита  в форумите и темите?Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ.
Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница

# 86
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Да и аз чувам всички ги хвалят,всички ги покрепят  и Университета,и училищата предпочитат тяхните деца,защото се преборват с тестовите изпити за елитните училища.
Някакво социалогическо проучване ли е правено сред гимназисти и студенти, кой къде е ходил на градина и дали въобще е посещавал? Shocked В автобиографиите ли се пише, какво?
Цитат
Тук някои от Вас,искат молбата да важи докато приемат децата.Да това става само в детски градини където няма много кандидати.Там групите са смесени от 3 до 7 години и сами разбирате ,че става въпрос само за отглеждане,а не за образование.

В коя детска градина групите са смесени??? Изключвам някое село или миниатюрен град с малко деца.

# 87
  • Мнения: 5 370

Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница
И какво за ЦДГ 124 до Военна? Искам повече информация, разбира се, ако разполагате с такава, а не просто да върви лафът.

# 88
  • Мнения: 3 861
лили, според мен всяко хубаво нещо си има цена - дали ще са пари, време, усилия или нещо друго няма значение
щом имате желанието и амбицията детето ви да ходи в "елитна" и "водеща" детска градина (доколкото разбирам извън района, в който живеете), няма начин да не се жертва едното, двете или всички взети заедно
разбирам, че е неприятно да се редиш на опашка през нощта, но това са неудобства, които родителите си създават сами
с най-добри чувства  Heart Eyes
Ама на мен 8 ОДЗ по стечение на обтоятелствата ми е под носа както се казва...на 5 минути пеша от нас...
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ.Имам усещането,че тук някой ни провокира,за да му правим реклама.Колко пъти се преплита в форумите и темите?Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ.
Нека потърсим информациа за други градини.Например ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница
А аз имам усещането, че тук някой ни провокира и агитира за всичко друго, само да не е 8 ОДЗ...защо ли???
Пиша за 8 ОДЗ защото ми е харесало най много от всички градини в околността, защото ми е близо и защото имам какво да споделя като преживяване за него било то и висене за записване посред нощ!!! Ако това, че пиша за 8 ОДЗ не ти харесва не чети в тази тема, ако искаш да се говори само за ЦДГ "Брезичка" в Бели брези или ЦДГ 124 до Военна болница просто си пусни такава тема, ако искаш говори и в тази тема за други градини, никой няма да те спре или да ти попречи, за това са форумите, за обмяна на информация, но тука сме големи хора и най малко имаме нужда от напътствията ти за какво да пишем. Изказвания от сорта
Цитат
Да престанем да пишем за това 8 ОДЗ
и
Цитат
Не е ли по добре да спрем,за това 8 ОДЗ
са  не на място в ТАЗИ тема

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 22:26 от Lilly

# 89
  • Мнения: 2 755
Lilly, още малко и ще те изкарат рекламен агент на 8 ОДЗ. Кажи поне на хонорар ли си или ще има бартер - приемат ти детето, а ти им правиш реклама във Форума на БГ-мама. Пък ако организираш и екип от колегите ти.........познай какво ще стане? Wink Laughing hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт