Годината отмина вече, на топличко се гуши МАЙското човече!

  • 28 264
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Момичета, пак сте се скъсали от писане  Laughing
Прегръщам ви всички! Въпреки, че и аз съм в отбора на шашнатите, мисля, че трябва да мислим по-позитивно.
Фиксирала съм се върху глобални проблеми - като започнем от това, че още не съм купила нищо за бебка. Дори не знам какво точно ще ми трябва. Засега са ясни креватчето и количката, но че ще трябват - а какви, от къде... Rolling Eyes После чета списъка за бебчето - то има няколко, как да си избера? Бодита с дълъг ръкав 5-6. Нашите бебки като ще се родят през май имат ли нужда от такива, няма ли да им е топло? И бройката от какво се определя? Бебчето по колко пъти на ден се преоблича? И така мога да карам по целия списък.
После за храненето- досега хапвах доста цитруси. Навредила ли съм си? И къде е истината? И ако това са важни неща кой трябва да ни ги каже. Аз не мога да предположа, кое би било проблем, за да питам. Пък и незнам кой. Ако не чета форума и се надрънкам с ягоди пък кърмя...
За бебефоните - аз съм в къща. Явно ще ми трябва, но не ми е ясно - едната част  Laughing стои при бебо, другата с мен ли си я разнасям?
Отгоре на всичко и мъжа е болен и аз съм настинала-пак тече носа, лека температура, гърлото го оправих приблизително с лукчета. Пия парацетамол, но не помага особено.
...после ще дописвам.

# 676
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет, мили бременни мами, пълни с бушуващи хормони! И аз като вас се клатушкам ту съм на върха на радостта и щастието, ту потъвам в мисли, тревоги и един куп фантазии! Аз излизам от тази дупка като се постарая да изгоня всичко от ума си, което ме смазва и започна да мисля за моя съпруг, който токова много ме обича, за Вики!!! Сега ни предстои да си направим спалнята, моя мъж заедно с приятел проектираха мебелите, избрахме си матрак, гледахме бебешки креватчета и хоп се появява усмивка!
Много съжалявам за проблемите, които имат asselina, blagovesna и всички като мен с бъбречни проблеми.
Пате аз пих Монурал, но не ми помогна и смениха на Зинат, утре ще пусна стерилна урина и дано да съм ги избила вече всички бактерии.
И аз се бях шашнала, че ще родя в седмия, такива контракции имах, много болезнени. Слава на Бог днес бях при доки и шийката си е скъсена, но не се е влошило състоянието ми. Ще си лежим.
относно бейбифона не съм ползвала, живея в къща, но не ми се е налагало, а и Виктор имаше а и все още има вграден микрофон и комшиите го чуваха като се разплаче!
За цитросите elliee, не се притеснявай. Сега може да хапрваш, все пак те са добър източник на витамин С, нооо след като родим ситуацията при кърмене е друга!!! Никакви цитроси и мъхести плодове- праскови, кайсии, ягоди, малини. Най-подходящ е сока от ябълки!
Прегръдка за всяка от вас!!!

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 14:51 от pisana yana

# 677
  • София
  • Мнения: 66
Мили момичета, втрещих се от написаното последните две страници. Аз си мислих, че само аз съм изпаднала в дупка и светът ми се вижда черен. Надявам се при всички неприятностите да отминават бързо и да влезем в един по-благоприятен период, лишен от болежки, и кофти случки.

Аз днес си забранявам да се оплаквам. Ще се включа по темата с бебефоните.
Лично аз смятам, че купуването на такъв уред за малък апартамент е излишна инвестиция. Ние живеем на 64кв. и ми се е случвало да съм на терасата в другия край на апартамента и да чуя че бебето плаче. Въпреки това, когато се роди сина ми ми подариха ето този бебефон: http://www.dealextreme.com/p/2-4ghz-wireless-8-led-night-vision- … blue-flower-56328
Мисля, че даже е поръчван от същия сайт (с безплатна доставка до БГ). В началото го ползвах, когато отивах до тоалетната или банята, или върша някаква домакинска работа из другите стаи. Работи безотказно около 2 месеца, след това започна да си губи обхвата и картинката изчезваше от монитора. Спрях да го ползвам и не ми е липсвал. По-късно малкия отскубна камерката от стойката и до там му беше живота на този уред Simple Smile. Сега не мисля да взимам.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте момичета! Моят лек за притесненията ( не че са толкова много ) е да си намирам за какво да мисля Grinning Да сготвя, да напазарувам, да се срещна с някой, да взема и заведа малкия на градина и деня минава! Grinning Чувствам бебока постоянно, на прегледите казват ,че всичко е наред, аз се чувствам добре ( с мънички забележки) и това ми стига да съм много щастлива Hug

Днес бях на училище за бременни. Темата беше обезболяване при раждането. Много готин лектор, анестезиолог от първа АГ болница - задоволи изцяло любопитството ми и заличи страховете ми, а бебо получи първата си шапчица ( подарък от фирма ФОКС) Party

# 679
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте момичета! Моят лек за притесненията ( не че са толкова много ) е да си намирам за какво да мисля Grinning Да сготвя, да напазарувам, да се срещна с някой, да взема и заведа малкия на градина и деня минава! Grinning Чувствам бебока постоянно, на прегледите казват ,че всичко е наред, аз се чувствам добре ( с мънички забележки) и това ми стига да съм много щастлива Hug

Днес бях на училище за бременни. Темата беше обезболяване при раждането. Много готин лектор, анестезиолог от първа АГ болница - задоволи изцяло любопитството ми и заличи страховете ми, а бебо получи първата си шапчица ( подарък от фирма ФОКС) Party

 А малко повече инфо относно лекцията дали ще може Simple Smile

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Разбира се! Беше за различните видове упойки - обща ( райски газ) и локалните - епидурална и спинална. Само, че ще се радвам да ме ориентираш какво точно да ти разкажа....

# 681
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
http://www.aiko-bg.com/i_pictures/Avent21.01-29.01.2012.pdf

Промоция на AIKO на AVENT

# 682
  • Мнения: 240
почти ме отказахте от бебефон... остава въпроса за датчика за движение, но той самостоятелно е на доста по-ниска цена - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4844&cat=35
little_didi4, лека бременност и щастлив финал!  Hug
elliee, за "казването" и аз си го мисля... може би е рано все още и затова не са ни казали лекарите...
...това са ми любимите плодове... #2gunfire #2gunfire
pisana yana, е много им е скъпа помпата - електрическата на Nuk е около 140... не разбирам кое оправдава разликата от 100 лв.  newsm78

# 683
  • София
  • Мнения: 6
Разбира се! Беше за различните видове упойки - обща ( райски газ) и локалните - епидурална и спинална. Само, че ще се радвам да ме ориентираш какво точно да ти разкажа....

 Ами понеже при първото си раждане не ползвах упойка си мисля има ли смисъл. Една приятелка ми каза, че нея накрая така или иначе и с упойката я е боляло та се чудех дали обясняват какво е усещането ако си с упойка, препоръчват ли я или по-добре протича раждането без нея. Аз като че ли съм се настроила пак без упойка да раждам, но ми е любопитно какво казват лекарите. Ако не те затруднявам де и не е много дълго за обяснение. Благодаря ти предварително Simple Smile

# 684
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Добър ви ден,

Както писах снощи, сутринта проведох разговора с учителката на Пепи. Не ги знам какво и колко ги гледат, ама тя се направи на ударена с парцал – ама как, ама Пепи, ама той кротко дете, ама те само си играят... А аз бях взела Ники с мен, който само стоеше и гледаше страшно. Накрая й каза – госпожо, говорете вие с родителите на това дете, да не ида аз да говоря... и тя направо загръцна. Не че е прав, но детето се оплаква, че казва на госпожата и тя не му вярва и го наказва. Което за мен е грешно. Ако не е видяла какво се е случило, да започне по-внимателно да наблюдава.
Беки, нали бяхме на съседни маси, та за това не си чула. Едно детенце нещо притеснява Пепи в градината, напикава го в тоалетната, сваля му гащите пред момичетата... ей такива неща. Но той ги преживява и ми наговори снощи едни работи, дето хич не искам да ги чувам от него, та за това се наложи да си поприказваме с госпожата.

Asselina, госпожата каза, че и други деца се оплакали и е говорила няколко пъти с родителите. Явно детенцето си е палаво и едно по едно редува децата в групата да ги... „закача” (да не кажа някоя по-тежка дума). Което е още по неприятно. Обеща жената да поговори и с детето и с родителите... пък ще видим.

krisi72, по повод на шумотевицата около изписването... на изписването на Пепи дойде само мъж ми и майка ми. Никой друг. Ама аз не им се обадих де. Баща ми беше в болница, а сестра ми не помня вече, но не беше тук. Със свекитата се бях разбрала да не идват и те нямаха нищо против. Така че както си го направиш.

За бебефона, мога да те посъветвам да изчакаш. Първо много зависи разположението на стаите ви вкъщи. Когато живеехме при майка, нищо че е апартамент, там стаите са доста отдалечени, има коридори  и имах нужда от бебефон. Сега в този апартамент... всичко е на една стена разстояние и няма да имам нужда от бебефона. Единствено ако съм в банята.
Виж когато пътуваме, на гости сме или сме на море, винаги го носех. На море – и сега си го нося. Оставям го при Пепи и ние си сядаме пред съседното бунгало или на близкото заведение. Той знае кое копче да натисне и да ме извика.
И понеже не е евтин уред, помисли, дали някой не би имал желание да ти го подари. Няма да ти трябва съвсем в началото.
А за марките – имах и с камера и без. Този с камерата го продадох и малко съжалявах, но другия ми беше подарък от кумувете. Моя беше на Brevi и до ден днешен се ползва. Сега е в съседката от 4-тия етаж. Аз ползвам един по-стар от сестра ми – на Филипс. Пушка е, все едно сега е купен, а е на 10 години. Тези са по-съвременни и по-хубави. Ако имам възможност – бих си взела с камера. Ама е много скъп!!! Според мен не си заслужава. И понеже нямам възможност, а и нужда нямам, ще си ползваме стария.

Нелката, аз съм решила да взема количка без кош за новородено. Много са хубави, сигурно и са много удобни, но... така съм решила. Аз бях пускала двата модела колички, на които съм е спряла. Водят се комбинирани, може вътре да се сложи порт-бебе за по-голяма стабилност и имат кошница за кола, която се прикрепя. В смисъл ние и няма как да се съберем в колата ако тръгнем с кош за новородено, кошница за кола и столчето на Пепи... не че няма да ги сместя съвсем, ама малко в повече ще ми дойде. Всъщност ти трябва да си харесаш количката – трябва да разгледаш доста модели, да ги сглобиш и разглобиш, да ги побутнеш, повдигнеш на задни и предни колела... просто да ги усетиш. И така ще си избереш. Тук всеки има предпочитания към определен тип или модел количка, така че не знам до колко ще сме ти от полза.

Ох докато ви изчета и изпиша тоз ферман, стана време да ходя на ФМ. Хайде ще се разпиша довечера.

Аааааа  не е истина... Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 9 нови отговора.

Е ще ви чета довечера... чао за сега

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Разбира се! Беше за различните видове упойки - обща ( райски газ) и локалните - епидурална и спинална. Само, че ще се радвам да ме ориентираш какво точно да ти разкажа....

 Ами понеже при първото си раждане не ползвах упойка си мисля има ли смисъл. Една приятелка ми каза, че нея накрая така или иначе и с упойката я е боляло та се чудех дали обясняват какво е усещането ако си с упойка, препоръчват ли я или по-добре протича раждането без нея. Аз като че ли съм се настроила пак без упойка да раждам, но ми е любопитно какво казват лекарите. Ако не те затруднявам де и не е много дълго за обяснение. Благодаря ти предварително Simple Smile

Като цяло за нормално раждане се препоръчва епидурална упойка, при която се поставя катетър между прешлените и чрез него може непрекъснато и точно да се дозира необходимото количество медикамент. На мен са ми слагали такава упойка и бих я препоръчала на всеки,който се чуди Grinning Няма риск за бебето, за майката, не отнема много време , а контракциите продължават да се усещат просто като леко стягане. Дори можеш да се разходиш след като ти е поставена. Препоръчва се да се сложи на по-малко разкритие - 3-4 см когато раждането не е толкова напреднало и няма още много силни контракции. Всъщност тогава слагат катетъра ,а упойка може да се влива през цялото време, в зависимост от нуждите ти и преценката на лекаря,разбира се.

Общо взето мнението беше ,че ако жената си е избрала екип, е добре да направи една консултация с анестезиолога, с който избраният лекар работи в практиката си и тези неща да се обсъдят. Въпрос на лично решение е.
Примерно знам,че във Франция ще ти сложат такава упойка по подразбиране, освен ако изрично не откажеш...така че е въпрос и на народопсихология. Peace

# 686
  • София
  • Мнения: 6
Мерси много, беше ми много полезна информацията Simple Smile

# 687
  • Мнения: 54
Цитат
Цитат на: janin4eto_87 в Ср., 25 Ян. 2012, 15:14
Разбира се! Беше за различните видове упойки - обща ( райски газ) и локалните - епидурална и спинална. Само, че ще се радвам да ме ориентираш какво точно да ти разкажа....

 Ами понеже при първото си раждане не ползвах упойка си мисля има ли смисъл. Една приятелка ми каза, че нея накрая така или иначе и с упойката я е боляло та се чудех дали обясняват какво е усещането ако си с упойка, препоръчват ли я или по-добре протича раждането без нея. Аз като че ли съм се настроила пак без упойка да раждам, но ми е любопитно какво казват лекарите. Ако не те затруднявам де и не е много дълго за обяснение. Благодаря ти предварително Smile

ооооо много е гадно да си си вкъщи само ровя и чета нещо, мога да си пиша тук през 5 мин  Laughing Laughing Laughing
И аз много се чудих и четох за епидуралната упойка, много мнания, много нещо. Моя приятелка беше с такава и накрая не си усещала контракциите и се наложи секцио, неможа да роди нормално, други пък казват, че са супер доволни.
Аз мисля, че който каквото реши трябва да мисли, че това е най-правилното за него и така, моят син го родих без такава упойка.

# 688
  • Мнения: 1 313
Чета, чета, всеки за нещо се притеснява... то е нормално де. Аз за сега успявам бързо да си изгоня тези мисли от съзнанието. Може би и заради работата се разсейвам, въпреки че да не ви казвам колко съм разсеяна в работата Laughing За сега мога да кажа, че се наслаждавам на този етап от бременността и съм много щастлива.

mi, ние пък зарязахме търсенето на нов апартамент заради бременността ми, но ми беше доста лошо в началото. Сега пък ми се струва късно - няма време преди да се появи да изберем, обзаведем и т.н. Ще трябва някак с малкото бебе да действаме.

maya_nb, чета в момента една книга на д-р Карп. Той е педиатър с десетки години стаж. В нея беше описал няколко неща във връзка с храненето на майката и кърменето:
  - много рядко ако бебето има колики (той всъщност твърди, че това не са точно колики, но това е друга тема) и плаче много, неразположението му се оправя ако майката промени начина си на хранене. въпреки това препоръчва да се пробва, като за цитруси нищо не беше споменал според мен, други храни е изредил, но ще погледна пак;
  - единствените храни, които препоръчва да се избягват по време на кърмене са прясно мляко и соеви продукти - ако бебето е алергично към тях, чрез кърмата се предавали дразнители;
На мен темата с храненето ми е слабост, доста съм чела и трудно някой може да ме убеди да се откажа от нещо без да изложи логични аргументи и причинно следствени връзки Crazy

Nelkata_77, аз съм решила да взема кош за новородено по 2 причини - едната, че е по-твърдо на гръбчето на бебето, а и от вятър се надявам да пази по-добре; другата, че мисля в къщи да си разнасям бебока в него в първите месеци, за да спи по близо до мен през деня или на гости като ходим, пак да спи в него.

elliee, просто си задавай въпросите по списъка, както аз направих. Ще видиш, че все някой намира време да се включи със съвет Simple Smile За бодитата, аз нямам опит, но според мен май месец си е хладно понякога и трябва дълъг ръкав. За бройките не мога да помогна - не съм ги мислила, аз ще купя малко и ще взема от друго бебе.

И за изписването исках да пиша - много не го разбирам това събиране на роднини, носене на цветя, камери... Не знам, странно ми е, но мъжа ми каза, че му харесва. Предполагам от роднините който може ще дойде. Ние нямаме много в София.

Последно, да не ви досадя прекалено - купих си крема на Мустела и един душ гел за чувствителна и раздразнена кожа на Юсерин. От 2 дни ги ползвам, доволна съм за сега.

Оставям ви, че съм си взела работа за в къщи Simple Smile



# 689
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз когато раждах дъщеря ми получавах много бавно разкритие и ми казаха, че ако ми сложат упойка може да спрат раждането. Лекарката тогава ми каза, че се слага след 4-6см разкритие, което се увеличава на равни темпове. Аз на 4 часа получавах по 3см разкритие. Отидох с 1 см, след 4 часа бях 4см, след още 4 часа - 7см, и след още 2 часа беше пълно разкритието. Казаха ми, че упойки няма да ми сложат, а аз мнооооооооооого ги убеждавах /даже имаше и разговор на висок тон по едно време/.

Сега ме е страх много. Миналия път се страхувах, че ще ме шият. Този път дали всичко ще е наред с бебо и мен. Просто колкото повече приближава момента, толкова ми е по-трудно да мисля на тази тема. Само да сме живи и здрави накрая. Мисля, че няма да искам упойка /освен, ако не ме напъне като сестра му бебс/, при всички положения ще е непредвидено слагането на упойка, ако се стигне до там.

Общи условия

Активация на акаунт