А смятате ли избора на пола на бебето за грях?

  • 9 924
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 170
Не мисля,че някой гледа не собствения си пол като втора категория.

Elfi4ka, тук имаше една потребителка, която определено гледаше на своя пол като на втора категория. И усилено се опитваше да ни убеди всички да се съгласим с това Wink.
Не знам дали се сещате, но темите и бяха прословути в това отношение. Whistling

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 11:13 от Tumba_lumba

# 46
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В Израел е много интересно: за да ти разрешат процедура със селекция на ембриони от желания пол, трябва семейството да има поне 4 деца от другия пол и да успее да докаже, че има средства и възможности за отглеждане и на планираното ново дете. Добре са го измислили, но там семействата са с по много деца и има логика.

Много интересно.  Thinking

Аз имам две момчета, ще ми се момиче, интересно ми е да разбера какво е да отглеждаш момиче, но и ми харесва да си имам момчета, така че... абе все ми е тая какъв пол ще са ми децата!  Crazy

Дядото на колега на мъжа ми е имал 11 момчета и... дванайстото момиче! (ирландец човека, не че е от значение голямо) Когато му съобщили, че има момиче, той ги напсувал, защото мислел, че се ебават с него.  Mr. Green

По-конкретно по темата... Мисля си, че има неща в които не трябва да се бъркаме независимо колко са ни напреднали технологиите, науката, медицината. Това ми отношение е и към други неща, не само към избора на пол.

# 47
  • Мнения: 27
Няма значение какъв пол ще е детенце. Важното е да ми е живо и здраво.  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 68
Не зная за потребителката, която е гледала на пола си за втора категория. Но не мислите ли, че все още в очите на много хора наистина сме втора категория? Чувала съм какви ли не истории, и то не във Индия или Китай, а в България. Главно по селата и в по-малките градчета. В университета имах няколко състудентки, които ми се оплакваха, как всичко отива за братята им. Как са разпределенеи имотите, колко е нечестно всичко. Родителите им дори не са криели пристрастията си, и на всеки въпрос от страна на дъщерите, защо това е така се отговаря:" Защото той е момче, наследник, продължител на името."

# 49
  • Мнения: 27
Не зная за потребителката, която е гледала на пола си за втора категория. Но не мислите ли, че все още в очите на много хора наистина сме втора категория? Чувала съм какви ли не истории, и то не във Индия или Китай, а в България. Главно по селата и в по-малките градчета. В университета имах няколко състудентки, които ми се оплакваха, как всичко отива за братята им. Как са разпределенеи имотите, колко е нечестно всичко. Родителите им дори не са криели пристрастията си, и на всеки въпрос от страна на дъщерите, защо това е така се отговаря:" Защото той е момче, наследник, продължител на името."
Права си Vivi G, но за мен не е нормално това да се случва в 21-ви век. От години насам жените сме се доказали, че можем да вършим огромна част от работата, която вършат и мъжете. Ако не се лъжа учени наскоро доказаха, че жените са силният пол.

# 50
  • Мнения: 68
И в 22 в, да живеем, много хора ще си стоят все в Средновековието. Богопомазаните синове на така разсъждаващи родители, едва ли ще придобият по-различен манталитет. Така им е изгодно. Съответно и те ще възпитат децата си по този начин. И така ще си върви.

# 51
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
Считам го за нередно.В някои неща човек не би трябвало да се меси,колкото и да сме напреднали. Stop

# 52
  • Мнения: 27
И в 22 в, да живеем, много хора ще си стоят все в Средновековието. Богопомазаните синове на така разсъждаващи родители, едва ли ще придобият по-различен манталитет. Така им е изгодно. Съответно и те ще възпитат децата си по този начин. И така ще си върви.
За жалост пак си права, докато не се промени манталитета на много хора, няма да се оправи проблема.

# 53
  • Мнения: 3 066
Нямайки нищо общо с преференциалния пол за момчета и манталитета на оринеталците и аз смятам,че както бих се възползвала от събирането на стволови клетки , от ново раково лечение, от нови медицински опитни методи и напреднали технологични решения,така бих се възползвала и от този тип услуга.
Вече споменах,че сме питали и са ни казали сума ,процедури и т.н. когато му дойде времето за друго дете. Peace

# 54
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Не, не го смятам за "грях".

Не мисля,че някой гледа не собствения си пол като втора категория.

Оооо, гледат и още как.

Моите родители никога не надживяха факта, че не съм се родила момче. Колкото и да се стараеха, двойният стандарт си личеше, особено след раждането на брат ми. И сега си личи по подмятанията, че "няма кой да продължи фамилията" (братът няма деца).
(А след като намерих едно писмо от татето, че "раждането на сина му е най-щастливият миг от живота му", го отрязах за двайсетина години Mr. Green)

Така че, ако алтернативата е цял живот да наказваш чадото си, че не е отговорило на очакванията за Мъжка Рожба, по-добре е да имаш право на избор на пол.

# 55
  • Мнения: 1 310
Пък после да ме убеди някой, че желанието за дете не е форма на най-висш егоизъм.
Дори и така да е - това е начинът за продължаване на човешкия род. Така че, в този случай на егоизъм, не намирам нищо лошо. Peace

По темата - всеки има право на избор. Не мога да съдя никого. Аз не бих го направила.

# 56
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Не, не го смятам за "грях".
Оооо, гледат и още как.
Моите родители никога не надживяха факта, че не съм се родила момче. Колкото и да се стараеха, двойният стандарт си личеше, особено след раждането на брат ми. И сега си личи по подмятанията, че "няма кой да продължи фамилията" (братът няма деца).
(А след като намерих едно писмо от татето, че "раждането на сина му е най-щастливият миг от живота му", го отрязах за двайсетина години Mr. Green)

Така че, ако алтернативата е цял живот да наказваш чадото си, че не е отговорило на очакванията за Мъжка Рожба, по-добре е да имаш право на избор на пол.
В твоя случай е така, но имам роднини, чийто баща ги дели въпреки че и двете са момичета. Изцепките на такива родители ме отвръщават.  #2gunfire
Мъжът ми много искаше да имаме момиче, но когато разбрахме, че е момче си пожела само да е жив и здрав.Не е имало драми, а сега се гордее е малкото си момче.
По темата, не смятам че е чак грях все пак "Всеки луд с номера се" , аз съм на мнение, че не пола определя какъв човек ще станеш и как ще те възприемат останалите.

# 57
  • Мнения: 1 310
По темата, не смятам че е чак грях все пак "Всеки луд с номера се" , аз съм на мнение, че не пола определя какъв човек ще станеш и как ще те възприемат останалите.
Е, напротив. Полът определя в доста голяма степен животът ти. Аз много държа останалите да ме възприемат точно като жена. Peace

# 58
  • Мнения: 758
Нямайки нищо общо с преференциалния пол за момчета и манталитета на оринеталците и аз смятам,че както бих се възползвала от събирането на стволови клетки , от ново раково лечение, от нови медицински опитни методи и напреднали технологични решения,така бих се възползвала и от този тип услуга.
Извинявай, но не мисля че новото раково лечение е вид "услуга". Виж това за избора на пол - да.
Едното са животоспасяващи процедури, другото е прищявки. А сравнението на напредналите технологични решения с възможността за раждане на деца по поръчка е доста неуместно, според мен. С едното си купуваш нов телевизор, а с другото дете, така ли?

# 59
  • Мнения: 9 460
Нямайки нищо общо с преференциалния пол за момчета и манталитета на оринеталците и аз смятам,че както бих се възползвала от събирането на стволови клетки , от ново раково лечение, от нови медицински опитни методи и напреднали технологични решения,така бих се възползвала и от този тип услуга.
Извинявай, но не мисля че новото раково лечение е вид "услуга". Виж това за избора на пол - да.
Едното са животоспасяващи процедури, другото е прищявки. А сравнението на напредналите технологични решения с възможността за раждане на деца по поръчка е доста неуместно, според мен. С едното си купуваш нов телевизор, а с другото дете, така ли?
Така изглежда, освен ако авторката не се шегува. Не си цитирала целия пост, особено последното изречение.
Вече споменах,че сме питали и са ни казали сума ,процедури и т.н. когато му дойде времето за друго дете. Peace
Оттук става ясно, че е точно услуга - искаш, даваш пари и готово. Предвид това, че изборът на пол сигурно е свързан задължително с процедури ин витро, дали наистина си заслужава цялата процедура и риска за здравето на жената (доколкото знам има стимулации, лекарства и други не много приятни неща, свързани с  ин витрото) за желания пол на детето?

Общи условия

Активация на акаунт