Колко струва да бъдеш добре поддържана жена?

  • 8 527
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Колко ви струва поддръжката на месец? Колко пари харчите за себе си - козметика, дрехи, фризьор, ала-бала?
Смятате ли че липсата на пари може в някои случаи да бъде оправдание за онези жени, които се занемаряват?
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?

# 1
  • Мнения: 141
Ami da smetnem minimalnoto i nai-neobhodimoto:
kola-20 lv
frizior 30/podstrigvane i boqdisvane/, ve4e zavisi dali ima izsushavaniq i kolko-sredno po 10 lv

 I kato slojim vsi4kata kozmetika, bez koqto ne mojem gi izkarvam nqkade kam 100!
Napravo si e cifra, i tova vseki mesec Imp
Ama nqma kak Sunglasses

# 2
  • Мнения: 2 006
АБСОЛюТНО ЛИПСАТА НА ДОСТАТЪ4НО СРЕДСТВА НЕ МОЖЕ ДА Е ОПРАВДАНИЕ,ЖЕНИТЕ СМЕ ДОСТА ИЗОБРЕТАТЕЛНИ Embarassed ИМА ЛИ ГО ЖЕЛАНИЕТО Grinning КАКТО КАЗВАТ СТАРИТЕ ХОРА"ДУПЕ ЗНАЕ 2 И 200"АЗ ЛИ4НО СЪМ ИМАЛА ПЕРИОДИ НА СТРАшЕН "ГЛАД".НО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ИЗОСТАВЯЛА-ТОВА СПОРЕД МЕН Е ЛИПСА НА УВАЖЕНИЕ КЪМ САМАТА МЕН Grinning НЕ МОГА ДА КАЛКУЛИРАМ ТО4НО,НО НЕщАТА БЕЗ ,КОИТО АЗ НЕ МОГА СА;ФРИЗЬОР,КОЗМЕТИК(2 ПЪТИ МЕС.)ФИТНЕС(ПРЕДИ НЕ СЕ ЗАНИМАВАХ,НО СЕГА СЪМ МАНИЯ)САУНА(3,4 ПЪТИ МЕСЕ4НО)КОЛА МАСКА,ПЕДИКюР(ПРАВИ МИ ГО ПОЗНАТА,ИНА4Е НЕ ХОДЯ)-ЗА ВКЪщИ-АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ,НЕ СЕ ГРИМИРАМ МНОГО,НО СПИРАЛА,ГЛАНЦ И РУЖ СИ СЛАГАМ,ДРЕХИ СИ КУПУВАМ 4ЕСТО,НО НАЙ СЪМ МАНИАК НА ОБУВКИ,МАЛЕ КАК ГИ ОБИ4АМ Grinning ТОВА ЗА МИНИМУМА НЕ ГО РАЗБРАХ Embarassed НО КАКТО КАЗАХ ПО ГОРЕ ,ВЪПРОС Е НА САМОУВАЖЕНИЕ GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

# 3
  • Мнения: 5 500
Цитат на: A.A.M.Belev
GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

Защото пишеш с Caps Loka-a Wink

# 4
  • Мнения: 2 006
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: A.A.M.Belev
GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

Защото пишеш с Caps Loka-a Wink
Еее,благодаря,голяма съм....няма да се нау4а,как се работи с това 4удо Wink

# 5
  • Мнения: 8 769
Напоследък все по-малко. Затягаме коланите, че бюджета много отъня! Sunglasses

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Цитат на: A.A.M.Belev
АБСОЛюТНО ЛИПСАТА НА ДОСТАТЪ4НО СРЕДСТВА НЕ МОЖЕ ДА Е ОПРАВДАНИЕ,ЖЕНИТЕ СМЕ ДОСТА ИЗОБРЕТАТЕЛНИ Embarassed ИМА ЛИ ГО ЖЕЛАНИЕТО Grinning КАКТО КАЗВАТ СТАРИТЕ ХОРА"ДУПЕ ЗНАЕ 2 И 200"АЗ ЛИ4НО СЪМ ИМАЛА ПЕРИОДИ НА СТРАшЕН "ГЛАД".НО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ИЗОСТАВЯЛА-ТОВА СПОРЕД МЕН Е ЛИПСА НА УВАЖЕНИЕ КЪМ САМАТА МЕН Grinning НЕ МОГА ДА КАЛКУЛИРАМ ТО4НО,НО НЕщАТА БЕЗ ,КОИТО АЗ НЕ МОГА СА;ФРИЗЬОР,КОЗМЕТИК(2 ПЪТИ МЕС.)ФИТНЕС(ПРЕДИ НЕ СЕ ЗАНИМАВАХ,НО СЕГА СЪМ МАНИЯ)САУНА(3,4 ПЪТИ МЕСЕ4НО)КОЛА МАСКА,ПЕДИКюР(ПРАВИ МИ ГО ПОЗНАТА,ИНА4Е НЕ ХОДЯ)-ЗА ВКЪщИ-АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ,НЕ СЕ ГРИМИРАМ МНОГО,НО СПИРАЛА,ГЛАНЦ И РУЖ СИ СЛАГАМ,ДРЕХИ СИ КУПУВАМ 4ЕСТО,НО НАЙ СЪМ МАНИАК НА ОБУВКИ,МАЛЕ КАК ГИ ОБИ4АМ Grinning ТОВА ЗА МИНИМУМА НЕ ГО РАЗБРАХ Embarassed НО КАКТО КАЗАХ ПО ГОРЕ ,ВЪПРОС Е НА САМОУВАЖЕНИЕ GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ


Ходенето на всички процедури сигурно отнема доста време!  Shocked
Добре, че природата е била  благосклонна към мен, че с тоя мързел на какво ли щях да приличам....
ФРИЗЬОР кастря сама като ме хване нервата, веднъж годишно се налалга фризьора да оправи пораженията
КОЗМЕТИК нямам нужда засега
ФИТНЕС не си падам по физически усилия, стълбището ми е гимнастика
САУНА не ми понася
КОЛА МАСКА справям се сама с епилатора
ПЕДИКюР - сама
маникюр - сега не нося заради бебетата
АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ не ползвам  Embarassed
гримирам се, мания към червила - налични около 70 броя; към бельо също, гони бройката на червилата  Rolling Eyes
ДРЕХИ последните 2 години все бременна, още уточнявам размера, искам в по-малък да вляза (42 бг)
обичам ОБУВКИ с висок ток, но сега няма къде да ги нося и само си ги гледам по магазините

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не харча много за себе си, с изключение на дрехите.
Фризьор- 2 пъти в годината за цъвтежи и поддържане на кичурите- общо 40 лв. годишно
Козменик- 0
Фитнес, сауна, масажи, солариуми- 0
Маникюр, педикюр- 0
Спирала- 3 бр. годишно, към 10 лв., червила- 1-2 бр. годишно- около 8 лв., фон дьо тен и пудри 1 бр., към 5 лв., моливи за уста и очи към 5 бр- 10 лв.
Парфюми- скъпи, но икономично ползване- към 50 лв.
Значи за цяла година цифрата излиза около 130 лева.
Довечера ще кажа на мъжа ми каква икономична съпруга си има!!!

# 8
  • Мнения: 1 417
Ами, хич не е малко, като се замисля!Фризьор - боядисване ~75лВ, ама за това не ходя всеки месец
Фитнес, когато ме обземе ентусиазма за по 2-3м. годишно ~30лв. на месец, добре че съм слаба откакто се помня
Гримове - спирала, фон дьо тен, руж ~100-150лв годишно
маски - 40 лв годишно, ама си правя и разни домашни
/не включвам периода на бременноста - само за косата вчера дадох 80 лв за ампули и витамини/
маникюр от дъжд на вятър ~6лв на месец
кремове за лице - 2бр. годишно ~60-80лв.
Парфюмите няма смисъл да ги включвам те са си цифра, а за дрехите въобще да не говорим...Добре, че тати е грижовен и ме подпомага в покупките за добър външен вид /особенно през бременноста следеше нон стоп дали се мажа ,дали имам още кремове или трябва да се купуват нови/. Ама наистина баба знае 2 и 200, и с по малко пари пак можеш да изглеждаш добре, ама с повече усилия!
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 9
  • София
  • Мнения: 6 559
Хм - не съм се замисляла  Sad

-фризьор - 25 лв. на 1 -2 месеца + боя 15 лв.
-козметика - декоративна+шампоани+нещо за мъжо да не е капо Twisted Evil  - около 40 лв. пак за същия период
-обезкосмяване - с епилатор, кола на триъгълника - 8 лв.
-обаче ходя на плуване и щото съм несериозна не си вземам карта - та 5 кинта на ходене - за месеца 25-30;
-бельо- м-м--м-м-м - слабост, ама нещо напоследък обикалям по разпродажби - максимум 50 лв на месец ;
кремчета - Нормадерм на Виши + п-в стрии на Виши - 60-70 лв. за 2 месеца (сега ползвам за лице същата ерия ама на Ейвън - икономии братче Stuck Out Tongue )
дрешки, обувки и парфюмчета - допреди 4 месеца - само от чужбина, защото много пътувах и от командировъчнте почти всичко си вземах - там бях на абс. далавера
 Sad
тенис - 1-2 в месеца - 12 лв.
друго не мога да се сетя   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 205
Аз съм доста икономична.
На фризьор ходя от пролетта и то само за подстригване - преди това майка ми ми беше фризьор - досега 10 лв; боядисването и маските си ги правя сама.
Козметик - не, справям се сама, епилация - също, маникюр и педикюр също;
Голям фен съм на бялата козметика и парите ми отиват най-вече за нея; може би от началото на годината досега съм дала 150 лв - 200 лв
Общо взето съм от кръжок сръчни ръце и сега-засега съм доволна от себе си. Няма да се сменям Laughing
Дрехите и обувките не влизат в тази сметка, щото са си необходимост, може да ходя без грим и кремове, ама няма как да ходя гола и боса...

# 11
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lilita
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?


Зависи от вида и излъчването на жената. Предпочитам да съм със здрав, а не маскиран вид.

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: bobolenta
Цитат на: lilita
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?


Зависи от вида и излъчването на жената. Предпочитам да съм със здрав, а не маскиран вид.

Е, чакай сега, кой говори за маскиране? Ами че то и за да си здрава, пак трябва " поддръжка" Grinning

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Туфи
Е, чакай сега, кой говори за маскиране? Ами че то и за да си здрава, пак трябва " поддръжка" Grinning


Да, така е, но маникюр, педикюр, козметик, в някои случаи и фризьор, сауна, фитнес и т.н. не са задължителни елементи. В смисъл, че и с малко можеш да изглеждаш добре, стига да имаш основата, да си сръчен и да не те мързи. Иначе всяка жена обича да се глези - то е ясно. Grinning Да уточня:

Фризьор - много рядко /т.е. веднъж в годината примерно, косата ми не цъфти/, само за смяна на имиджа, иначе основно сама се фризирам, от няколко години не се боядисвам, иначе и това сама правех /на коса 95 см/. Маски за коса не ползвам.
Маникюр и педикюр - сама
Козметик - сама, иначе ползвам крем за лице, два пъти в месеца - маска за лице, спирала, червило или гланц. Фон дьо тена го влача сигурно от година. Моливи ползвам рядко, и то само за устните. На очите слагам сенки, но мноооого рядко, само за поводи някакви. Очна линия и молив за очи не ползвам.
Фитнес - не ползвам. Преди тичах в парка през ден, но сега избягвам, защото не искам да отслабвам повече.
Сауна - понася ми перфектно, но в момента не мога да си го позволя, а и не искам по гореизложените причини с теглото.
Обезкосмяване - епилатор и бръснач - сама. Не че не мога да си позволя кола, но тая болка в деликатните зони не мога да я изтърпя /за което много съжалявам Close /, уверих се. Лосион за тяло ползвам от дъжд на вятър /засега/.

Не съм го смятала в цифри, защото купувам когато и от каквото имам нужда, а цената и съответно продукта го избирам според възможностите си в настоящия момент.

# 14
# 15
  • Мнения: 4 068
Момичета като ви слушам какви ги говорите за козметика.....мале ако всичките ми клиентки са като вас аз ще умра от глад.
Иначе Съни да ти кажа,не съм убедена,че има човек дето да не се нуждае от козметик и може сам да си оправи лицето.Аз дето съм козметик не мога да се почиствам сама.Ходя при колежка.Маските не са достатъчни,за да се изчисти кожата от комедоните и милиумите.Изключено е просто.А всяка кожа се зацапва.Такъв феномен като "нормална кожа" почти не съществува.

А иначе аз не съм от най-икономичните.
На козметик ходя 2 пъти в месеца.За кола маска само 1 път.
На фризьор 2 пъти седмично,защото си изправям косата/това последното добре,че не го плащам вече щото ми го прави колежката в моя салон/.
Един път на 2 месеца си правя кичури и се подстригвам.
Ходя на солариум и от време на време на сауна.
Обичам и бялата и декоративната козметика,но не се цапотя много.Лятото не ползвам грим.
Иначе съм доволна,че Гспод ми е дал добра фигура и не ползвам никакви антицелулитни и отслабващи терапии.
Маникюр нямам поради естеството на моята професия,но полагам грижи за ръцете си,защото иначе няма да мога да правя масаж с тях.
Това е.Абе доста си е.Не съм смятала точно колко ми отива на месец за такива процедури.
Смятам,че съм добре потдържана жена без да прекалявам и да се цапотя и да изглеждам като кукла.

# 16
  • Мнения: 148
Цитат на: miravmbd
Няма нищо по добро и удобно за мен от естествения вид.
 Wink

И аз така мисля - почти никога не се гримирам, така че не харча за декоративна козметика. Имам няколко червила от памти века и една спирала, която сигурно е изсъхнала вече. А сенките ми са от абитуриентския бал преди 13 години.
Иначе винаги поддържам гел за измиване на лице, някоя и друга готова маска и хидратиращо кремче;
На козметик и аз не ходя - епилация, маникюр и педикюр си правя сама.
Подстригване - за 6лв. един път на 1,5м. (поддържам къса коса) + кичури на 3-4 месеца.
Фитнес - правя си гимнастика в къщи, по половин час всеки ден преди работа.
Дрехи и обувки - на периоди. Като ме хванат лудите мога и много пари да изхарча, ама ми се случва много рядко (пък и гледам все за децата да купя нещичко, че нали растат като гъбки).
Та и аз май съм от икономичните, но това си ми е начин на живот.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Цитат на: renci
Момичета като ви слушам какви ги говорите за козметика.....мале ако всичките ми клиентки са като вас аз ще умра от глад.
Иначе Съни да ти кажа,не съм убедена,че има човек дето да не се нуждае от козметик и може сам да си оправи лицето.Аз дето съм козметик не мога да се почиствам сама.Ходя при колежка.Маските не са достатъчни,за да се изчисти кожата от комедоните и милиумите.Изключено е просто.А всяка кожа се зацапва.Такъв феномен като "нормална кожа" почти не съществува.
.....
.


Ренци, със сигурност по-добре разбираш това от повечето от нас тук. Аз съм ходила един единствен път на козметик, защото скучаех в един хотел. Там жените като ме видяха казаха "Това момиче защо е дошло тук? Няма какво да и чистим" Сложиха ми само някаква подхранваща маска, за да не разочароват  като ме върнат. Моята кожа рядко образува пъпки, петна и др. неща. Btw какво са милиуми? По тази причина не ползвам фон дьо тен, руж, маски, а къ,м повечето  кремове съм алергична. БЕз да искам съм икономична, иначе страшно си падам по козметика. Затова пък колекцията ми от червила надхвърля 1400 лв. (средно по 20 лв.)  Shocked  Shocked . ужас , за пръв път се замислих каква инвестиция съм направила! Май не съм икономична  Neutral Face

# 18
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Karen
колекцията ми от червила надхвърля 1400 лв. (средно по 20 лв.)  Shocked  Shocked . ужас , за пръв път се замислих каква инвестиция съм направила! Май не съм икономична  Neutral Face


малий!!!! ти направо ме смля!
аз с моите три червила.....

# 19
  • Мнения: 4 068
Карен,трябва да се радваш,че имаш такава кожа.Това е голяма рядкост.
Иначе милиумите са онези противни малки бели пъпчици дето не излизат със стискан.Тях ги боцкаме с игличка и тогава ги вадим.Приличат на мсни натрупвания.

пп.Наистина завидна колекция червила имаш.Ама няма лошо.
Всеки си има малките мании.Мойта мания са обувките,и бялата козметика.

# 20
  • Мнения: 172
Аз употребявам само качественна и скъпа козметика.Без друго се гримирам рядко,поне да се глезя с нещо качествено,както казва съпруга ми за цигарите поне като се тровя да е с нещо скъпо и хубаво.Използвам предимно Шанел и за козметиката и за парфюмите ,само ружа ми е манхатън.Особено съм доволна от фон дъо тена на шанел "double perfection fluide 'номер 10 limpide той е с 15 фактор и ми защитава кожата перфектно и прави тена ми супер вече 6 та година съм с него.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Цитат на: LILI11
Аз употребявам само качественна и скъпа козметика.Без друго се гримирам рядко,поне да се глезя с нещо качествено,както казва съпруга ми за цигарите поне като се тровя да е с нещо скъпо и хубаво.Използвам предимно Шанел и за козметиката и за парфюмите ,само ружа ми е манхатън.Особено съм доволна от фон дъо тена на шанел "double perfection fluide 'номер 10 limpide той е с 15 фактор и ми защитава кожата перфектно и прави тена ми супер вече 6 та година съм с него.


Малко извън темата, но моля те пусни още снимки на тази кукла! Още като я видях ме изпълни с възторг!

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Karen
Цитат на: LILI11
Аз употребявам само качественна и скъпа козметика.Без друго се гримирам рядко,поне да се глезя с нещо качествено,както казва съпруга ми за цигарите поне като се тровя да е с нещо скъпо и хубаво.Използвам предимно Шанел и за козметиката и за парфюмите ,само ружа ми е манхатън.Особено съм доволна от фон дъо тена на шанел "double perfection fluide 'номер 10 limpide той е с 15 фактор и ми защитава кожата перфектно и прави тена ми супер вече 6 та година съм с него.


Малко извън темата, но моля те пусни още снимки на тази кукла! Още като я видях ме изпълни с възторг!


И аз съм на това мнение- направо е родена за целувки!!!

# 23
  • Мнения: 172
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=vie … 709&ran=31915
Момичета благодаря за хубавите думи Simple Smile ето линка ама не зная как да го направя  така,че да го избирате като се кликне отгоре му.

# 24
  • Мнения: 172
А, браво  получило се е Simple Smile

# 25
  • Мнения: 197
Цитат на: LILI11
А, браво  получило се е Simple Smile


Май не се е получило. Поне при мен дава някаква грешка

# 26
  • Мнения: 172
При мен като кликна отгоре на линка,който аз съм написала и излиза не зная защо при ва с е така а този другият е :
http://community.webshots.com/user/lili11103
другият с 11102 е старият и там снимките не са добри.А как става така,че да е действащ линка?

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Най-вероятно адреса не е публичен.

# 28
  • Мнения: 871
Много е относително колко струва моята подръжка на месец .Много не си падам по декоративната козметика, купувам си елементарни неща като спирала, червило, фон дьо тен, пудра,и молив за устни. Позволявам си да са малко по- скъпи защото не прекалявам с грима. Но пък за сметка на това имам друга мания, да купувам бельо,и дънки, не мога да устоя , видя ли нещо и край. А на козметик ходя всеки месец по веднъж. Това е в общи линии, абе икономична жена съм си. Rolling Eyes

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Да ти е жива и здрава малката! Много е сладка!

# 30
# 31
  • Мнения: 5 103
Фризиор 4 сушоара на месец по 7лв.
Боядисване- 30лв.
Маникюр-4 пъти по 7лв.
Козметика - 30-80лв. зависи какво си купувам тоест какво е свършило:)
Ако е зима солариум карта около 30лв.
Фитнес - 38лв.  карта
Парцалки около 100лв.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Според зависи.
Фризьор-10
боядисвам се сама,освен ако не трябва да сменям цвета
Маникюр и педикюр-сама
Козметик-рано ми е още Wink
Козметика-по принцип сестра ми ме затрупва с такава и рядко ми се налага да купувам нещо различно от шампоан и маски за коса
Фитнес-не ходя
Дрехи-пак зависи от 40 до 100 лева

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моите разходи не са големи,тъй като съм превържаник на естествената красота
Фризьор един път на 2 месеца-10лв.
Спирала на 6 месеца една-40лв/без спирала не мога/
Червила,молив за устни-ползвам много рядко

Фон дьо тени,пудри и всякакви други мазила не използвам,нямам нужда,и не ми харесва като видя някой намацотен с такива седят ми супер изкуствени такива момичета,мое мнение не искам да се засягате. 

за дрехи,бельо,обувки-500-600лв средно за годината
маски за коса,шампоани и балсами-200лв средно за годината

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Честно казано,не съм смятала,но съм голяма разсипница в това отношение.Харча доста месечно за разни маски,кремове,за лице,тяло и разни други и най-ме е яд че не ги ползвам.Накрая ги изхвърлям ползвани до половината,защото им е изтекъл срока на годност.Но има и неща,които си ползвам до дъно,но са малко Confused

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз за момчета съм се "абонирала", ама когато видях тази бебана, ми се прииска момиченце.  Embarassed
По темата - баба знае и две, и двеста.  Wink
Да бъдеш добре поддържана може да струва и много малко, може да струва и доста пари.
Това, че нямаш средства, не е извинение да се превърнеш в повлекана.
Като студентка имах една колежка, много красиво момиче. Ходеше с едно страхотно червило, ама невероятно. Попитах я каква марка, с тайната идея и аз да си купя таквоз някой прекрасен ден, когато се опарича.  Embarassed Просто нямаше начин да не е много скъпо!
Момичето извади от джоба си от онези (не знам дали ги помните), химически червила, които се продаваха по сергии и павилиончета. Не знаех, че още съществуват! Стикът на червилото е отровно зелен, но сложиш ли си на устните, става един кошмарен цикламен цвят. Но точно на нея й стоеше страхотно.  Joy
Надявам се, че разбрахте поуката в моята историйка.   bouquet
Пожелавам ви да си намерите "вашите" средства за разкрасяване.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 654
Фризьор- 6 лв. Не си боядисвам косата така че това май доста парички ми спестява.
Епилиране-сама
Козметика-20-30 лв.
До тук всичко е ок...ако не беше слабостта ми към хубавите парфюми и "парцалките". Там хвръкват към 100-150 лв. Embarassed
 

# 37
  • Мнения: 3 423
преди бременноста
-фризьор -веднъж на 2-3 месеца по 20 лева
антицелулитни кремчета -преди купувах Виши но после минах на Дева-5лева
масаж -всяка седмица-20 лева
епилация-след една по сериозна инвестиция за няколко  лазерни епилации за радост приключих с космите
маникюр и педикюр-сама си правя
козметик-не ми се налага
гримове и червила-немога да сметна,но ползвам основно Revlon ,които са на нормални цени

сега като съм бременна
крем против стрии -34 лева седмично-250мл.е и като се мажа 2 пъти дневно за една седмица свършва
гел против срещу вече появили се стрии-и той е 35 лева но с него се мажа по рядко и ми стига за 2 седмици

# 38
  • Мнения: 7 186
И аз съм от тези, които повечето процедури предпочитат да си правят вкъщи- като започнеш маникюр, педикюр, обезкосмяване /с епилатора/, почистване на лице, маски на лицето и косата. Иначе ходя на фризьор за поддръжка на месец- два. Боядисвам се всеки месец. Ходя също на солариум и фитнес.
За дрехи и козметика не знам колко пари ми отиват. Имам и по- евтини и по- скъпи неща, не робувам на марки, държа просто нещата да ми харесват.
В последно време докато бременеех се бях отказала единствено от фитнеса. Сега след празниците мисля пак да започвам да ходя, да мине малко време от операцията все пак.

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На фризьор ходя 1-2 пъти на тримесечие;
Боядисвам се сама
не ползвам декоративна козметика Embarassed Embarassed
епилация - сама вкъщи
бяла козметика - ползвам българска/чужбинска (но купена не от БГ), но съм доста икономична
за парцалки и обувки - хич и не знам колко пари давам Rolling Eyes

Мисля, че не е необходимо чааак толкова много една жена да изглежда добре, по-скоро е до желание от нейна страна Wink

# 40
Честно да си призная обожавам да седя в салона страхотно си почивам там на фризьор ходя веднъж месечно но качествено с всичките му процедури на маникюр ходя всяка седмица а на козметик два пъти в месеца не мога да преценя дали оставям много пари там но ми е приятно пропуснах солариума но напоследък е рядко че ми е далече

# 41
  • София
  • Мнения: 6 743
Точно покрай сбирките които си организираме напоследък се замислих как ми се ще да синакупя хубава козметика,но като се замислих колко ще ми струва и се стреснах.Хубавата козметика е скъпа,но аз искам такава  Embarassed
Едно 150-200 лева ще ми дойдат добре на първо време ,а като отслабна  Joy и повече! Hug

# 42
  • Мнения: 4 371
Колко ви струва поддръжката на месец? Колко пари харчите за себе си - козметика, дрехи, фризьор, ала-бала?
Смятате ли че липсата на пари може в някои случаи да бъде оправдание за онези жени, които се занемаряват?
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?

Обезкосмяване - ръце 8 лв, мустаци 2 лв, вежди-пак 2, триъгълник-8лв
Другите части сама ги обезкосмявам Laughing
Маникюр-два пъти в месеца по 7лв.
Пилатес-4 или 6 лв, зависи колко пъти ходя, сега смятам и на спининг да тръгна-5 лв И по-скоро го правя за разнообразие, а не за поддръжка.
Козметика не си купувам много често Rolling Eyes, просто защото не използвам много много.
Фризьор - 15лв, но през 3-4 месеца, иначе сешоар си правя по-често, обикновено за някой повод.
Дрехи често си купувам(ужас), но за сега уж съм спряла Crazy
Може би липсата на пари не може да бъде оправдание. Примерно когато нямам възможност да ходя на кола-се епилирам сама. Ох, не знам. Спорен въпрос.
А какъв е минимумът - не знам.Има ли всъщност такова понятие като минимално или максимално поддържана? Или се поддържаш, или не Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 390
Когато си купувам бяла козметика - купувам всичко наведнъж - тоник, серум, крем дневен, крем нощен... Давам луди пари (робувам на марки по отношение на козметиката!), но ми стигат за дълго време.
Декоративна козметика също не купувам всеки месец, пестелива съм. Simple Smile
Ходя на фризьор един път на два месеца - 10 лв.
Ампули за коса си купувам всеки месец - между 10 и 20 лв.
Боя за коса (8.99) купувам на два месеца веднъж, защото една боя ми стига за 2 боядисвания)
Обезкосмявам се сама, както и се боядисвам сама последно време.
Маникюр не си отглеждам, педикюр си правя сама.
За фитнес не давам пари, защото имам свои уреди.
За дрехи - нямам определено колко ще похарча месечно - някой месец си купувам повече неща, друг - не купувам нищо.


# 44
  • София
  • Мнения: 3 984
Ами да видим:
1) Всяка седмица сушоар(поне, понякога и по 2-3 пъти седмично), един път в месеца подстригване и боя - около 200 лева
2) Веднъж в месеца основно почистване на лице+ всяка седмица по една терапия - около 150 лева EmbarassedТук влиза и "оправяне" на вежди и мустаци...
3) За козметика - около 150  лева на месец.
4) Маникюр и педикюр - около 50 лева на месец.
5) Гледам поне 2 пъти да ходя на мазаж - около 50 лева.

Общо към 550-600 лева....

Сама се епилирам.

За дрехи, чанти и ибувки няма да коментирам, работата ми го изисква...

На фитнес не намирам време в момента да ходя, имам да свалям още килограми от бременността, но кърмя и съм отложила тези неща за сега....Понякога с мъжо плуваме в басейна на Правителствена ( имаме безплатни карти по служебна линия)...

# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тъкмо си мислех да напиша какво ми се иска да правя и _mira_ го написала Grinning
Ще ми се обаче обезкосмяването да е веднъж завинаги, ще ми се и малко силиконови цици, и от онова, дето се слага в устните, но не силикон, а някакъв воден гел, който след1-2г изчезва, та няма опасност от трайно загрозяване Mr. Green, нямам нищо против и перманентен грим на устните, може и малко запълване на бръчици,искам изтегляне на малко мазнинки тук-там, справяне с целулита, някой и друг изкуствен кичур за обем и дължинка.... Май големичка стана сумата Wink
А истината е - обезкосмяване в къщи, фризьор веднъж на 2-3 месеца,маникюр и педикюр също у дома, 2 червила и 3 молива за устни, с които получавам безброй оттенъци и се случва да ме питат кой номер ми е червилото Simple Smile, спирала ползвам по половин година, тук Бог е бил дащен, имам много дълги и извити мегли. Малко руж,няколко нюанса, който става и за сянка. Гимнастиката - с количкатяа и двете деца до 5етаж без асансьор.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
В някои отношения съм много икономична:
не се боядисвам, не правя сешоар, подстригване 2 пъти годишно -14 лв.
на козметик не ходя, кожата ми е чиста, не съм много окосмена - епилация вкъщи
Маникюр не нося откакто имам 2 деца - само за рождения ми ден и Нова година си отглеждам дълги нокти и сама ги правя.
масаж - когато се сетя, по 15 лв.
козметика - откакто спрях да купувам скъпи кремове (алергична съм) и се спрях на ЕЛея съм смешно евтина, скоро ще мина на студено пресован зехтин с тази суха кожа...
За декоративна козметика май ръся 100 лв месечно.
НАй-много харча за дрехи, обувки, всеки ден се прибирам с нещо ново  Embarassed Не искам да ги смятам.
не спортувам, мисля да ходя на танци или пилатес, ще добави около 40лв. към сумата за поддръжка.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 984
Тъкмо си мислех да напиша какво ми се иска да правя и _mira_ го написала Grinning

Казала съм си , докато мога, ще се възползвам от колкото може повече неща! Поне като се гърча, да знам, защо Sick

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И аз съм по домашната поддръжка - педикюр, маникюр, епилация, маски на лицето - у дома.
Пари давам за:
- фризьор - 5-12 лв средно на 3 месеца, зависи какво правя (само подстригване например ми е 5 лв, стрижа се не повече от 6 пъти годишно).
- декорация на маникюра - средно 8-12 лв месечно
- козметика за домашна употреба (бяла и декоративна) - средно 15-20 лв месечно.

Това е от мен Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 371
мисля да ходя на танци или пилатес...

Идвай при нас Flutter

# 50
  • Мнения: 126
И аз да се отчета:
*фризьор - веднъж месечно 50 лв. /връхчета, боядисване, сешоар/. През другото време сама си оформям косата у дома - с 2-3 четки, сешоар, преса, серум и пяна.
*козметика за коса - около 20-30 лв. на месец. Ползвам стандартни продукти от рода VO5, L'oreal, Gliss Cur. Ползвала съм няколко пъти и по-скъпа козметика, но ефектът е същият. Правя си и домашни маски като се сетя - мед, зехтин и вит.А.
*козметик - не ходя. 3 пъти през живота си се излъгах - толкова зле никога не ми е била кожата - раздразнена, на петна, на пъпки /които преди това съм нямала/.
*лице - ползвам крем и лосион на Ив Роше, много съм доволна. Около 35лв за 2 месеца
*декоративна козметика - средно 20лв. на месец, не се цапотя много, пудра и фон дьо тен изобщо не ползвам
*фитнес, масаж - като остане време, лошото е, че обикновено няма кой да гледа детето и средно ми се пада 1 фитнес седмично и 1 масаж месечно - това е 35лв. общо
*депилиране - у дома всичко
*маникюр - по-скоро поддръжка на нокти, защото такъв нямам - пак у дома
*дрехи - 2 пъти годишно с мъжа ми си гласуваме бюджет за сезона /м/у 500 и 1000лв./ и тогава си накупувам всичко необходимо. Иначе мразя да ходя по магазините, а и време нет!

# 51
  • Мнения: 6 164
Не мога да кажа с точност. Доста харча за козметика, най-малкото защото като ми попадне каталог на Avon, сякаш задължително поръчката ми трябва да е 40-60лв. Не че не мога да мина без тези неща, по-скоро го правя от глезотия. Rolling Eyes Само за косата не знам колко отива, слагах си кичури в Магама, бои, маски за коса, пяна, лак, шампоани, балсами, серуми за краища... различни маски за лице и кожа, кремове, лосиони, сто вида мазилца за нокти... И това е само поддържаща козметика, както я наричам, макиажната отделно... Не мисля, че една жена обаче има нужда от всичко това, за да се нарече "поддържана" и липсата на толкова неща не може да я оправдае. Без тези неща пак мога да изглеждам добре, просто обичам да имам от всичко, дори да не го ползвам... Половината от нещата съм ги пипнала 2-3 пъти и повече не. Sad По тази причина постоянно хвърлям цели червила, които вече са поостаряли, или пълни тубички. А не може да се каже, че ми е по джоба да го правя... Трябва ми психиатрична помощ. Tired
На фризьор естествено ходя, защото сама не мога да се подстрижа, но маникюра си оправям сама, както и епилацията. Само солариумът ми е разход за навън.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 272
Да видим и при мен как стоят нещата:
- козметичка, веднъж месечно - 30 лв. - кола маска на цялото тяло
- фризьор, веднъж месечно - 6 лв.
- гел за почистване на лице, пак ми стига за 1 месец - 7 лв.
- тоник за лице - купувам евтин около 1,50 лв.
- лосион за тяло - 9 лв.
Това са задължителните месечни разходи. Крем за лице купувам веднъж на 3 месеца, червила - също. Шампоан и балсам за коса - също. А спирала - веднъж на 6 мес. Маникюр и педикюр сама поддържам. Косата още не я боядисвам, защото нямам бели косми, но след някоя и друга година и това ще се вмъкне като разход.

# 53
  • Мнения: 1 708
Фризьор - на 2 месеца боядисване - 20 лв
Маникюр - правя си го сама но на два месеца ходя задължително - 10 лв.
Козметик - почистване на лице - два пъти в годината през другото време я поддържам само - 20 лв.
Кола маска - правя сама епилация
Козметика - минимум 40 лв. на месец
Дрехи - около 50 лв на месец

# 54
  • Мнения: 2 596
И аз съм по домашната поддръжка - педикюр, маникюр, епилация, маски на лицето - у дома.
Пари давам за:
- фризьор - 5-12 лв средно на 3 месеца, зависи какво правя (само подстригване например ми е 5 лв, стрижа се не повече от 6 пъти годишно).
- козметика за домашна употреба (бяла и декоративна) - средно 15-20 лв месечно.

Ти си го написала вместо мен. С тази разлика, че се стрижа всеки месец и фризьора идва у дома за 3 лв.

Общи условия

Активация на акаунт