Гигант ли отглеждам?

  • 1 917
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 271
Дьщеря ми на 3 и 1/2 месеца беше 7кг и 68см.Не мисля,че изглежда пълна,пьк и не яде много.Кьрмим се,ядем пюрета и каши и то два пьти по малко количество.

# 16
  • Мнения: 1 108
Няма за какво да се  притесняваш.
Хрис на 2месеца и половина беше 6550 гр и 63 см.

# 17
da ti aja, to i spored kanadskite standartite malkoto ti e v ramkite na normalnoto. za 3msechno bebe ramkite sa mejdu 4.5kg i 7.5kg.taka che vsichko e ok. da ti e jivo i zdravo!

# 18
  • Мнения: 694
Ами  и ние сме големички-родихме се 3650-50 сантиметра-на един месец вече бяхме 5 килограма-55 санта,на два месеца-6 300,на 3 вече 7420,а на 4 -8 220-за това не се къхъри.Плюс това ние папкаме само на мама циците.
Все така да си растете.

# 19
  • Мнения: 2 777
Не е гигант - добре си е детето! Ние с мъжа ми и двамата сме дребни, синът ни се роди 3,200 кг. и 50 см., а на 3 месеца беше 7,220 кг. и 63 см. Количеството, което изяждаше на едно хранене беше доста по-малко - около 130мл., но пък ядеше по 7 пъти на ден.
Пък и от четвъртия месец бебетата започват да качват доста по-малко или поне при нас е така. Сега качва по 300 - 400гр. на месец, но и така на 6м. беше 8,750кг. и 72см. Докторите казват, че няма нищо обезпокоително.
Нека растат, да са живи и здрави.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 #Crazy Ама вие много ядене, ние не можем да изядем 180мл. мляко. Защо не му намалиж дажбата?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Да,всяко дете си е индивидуално,но.....все пак си има горе долу някаква граница на количество мляко което да изпие за възрастта си Naughty,а ако иска още,може да му се дава сок,вода......

А според теб как педиатрите са определили тези граници? След наблюдения на много бебета и усредняване на количествата.

Интересно ти като си гладна пиеш ли сок или вода, щото вече доста си яла и не е добре и ще те засити ли вода и сок?

За мен си е напълно нормално дете, още повече при високи родители. При Дариа беше обратното - ядеше по-малко от 'таблицата' за щастие имам сястна педиатърка, която ми каза, че няма определени количества, които трябва да изяжда едно дете, нито определем месечен прираст. Сега на 1г. и 7 месеца е 10 кг. жизнена и дива за трима и яде нон-стоп.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На 3 месеца малкия беше 7,730 и 67 см Simple Smile
Никога не съм го слагала на диета Naughty, лекарите много знаят но не мисля, че те биха държали децата си гладни.Винаги съм давала колкото му се яде Whistling
Сега се радвам на един едър господин -2 години 2 месеца -1 метър- 22 килограма Peace

# 23
  • Мнения: 46 526
#Crazy Ама вие много ядене, ние не можем да изядем 180мл. мляко. Защо не му намалиж дажбата?

Защото пищят от глад, поне при нас беше така  Laughing

# 24
  • Мнения: 98
razmerite vi sa super. Samo se posyvetvai s pediatyr za kolichestvoto hrana- dali ne e vredno tolkova mnogo mliako na tazi vyzrast, predvid razshiriavane na stomaha i drugi podobni. Eto zashto go kazvam: dyshteria mi na 5 meseca izvednyj otkaza vsiakakva hrana- v prodyljenie na desetina dena. Izvikah edna mnogo izvestna pediatyrka v kyshti, da ia vidi. Tia kaza, che e napylno zdrava i me razpita podrobno za hraneneto. posle leko mi se skara, che sym i davala po 200 ml mliako/tia si go izpivashe s kef/ kato kaza, che normata za neinata vyzrast e dalech po- malko. A za tri meseca spored neia triabva da iade po 130 ml 6 pyti. Edin vid sym ia prehranvala i zatova mi e otkazala da iade.-sama da si napravi raztovarvane. No kato cialo i az mislia, che e po- dobre da hapva i da raste , otkolkoto obratnoto. Mojebi,i tvoeto dete , ako mu e mnogo, samo shte si regulira kolichestvata.

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Здравейте всички и Честита Нова Година!
Радвам се много на растящото и ядящото си дете, но все повече се притеснявам дали нещо не бъркам. Виктор се роди на 5 октомври с тегло 3300 и 52 см. В момента е почти на три месеца и вече е 7100 и 62 см. Яде по 5 пъти на ден по 180 - 210 мг, като веднъж стигна до 250. На смесено хранене сме - кърма и Фрисопеп. Нормално ли е това? Вече не ни стават дрехи за 6 месечни бебета Shocked
А е много спокоен, яде и спи. През кратките моменти на бодърстване се смее гука и се закача.
Може би трябва да уточня, че аз съм висока 180 см, мъжът ми също ....
Какво мислите?







Всички казват да не се притеснява жената, а някой може ли да каже ако сега бебето/на почти 3 месеца/ яде 210-250 колко ще яде като стане на годинка ?
И според вас няма опасност от рахит ?
Или по забавена двигателна активност ?

Не се заяждам  Naughty просто питам  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Всички казват да не се притеснява жената, а някой може ли да каже ако сега бебето/на почти 3 месеца/ яде 210-250 колко ще яде като стане на годинка ?
И според вас няма опасност от рахит ?
Или по забавена двигателна активност ?

Не се заяждам  Naughty просто питам  Simple Smile


Мисля, че само след 1-2 месеца детето ще започне да яде и други неща, а не само мляко, така че няма да пие по 500мл. на една годинка - както изглежда на пръв поглед.

За рахита трябва да каже педиатър.

За активността - не виждам връзка. В смисъл може да е по-пълно и подвижно бебе, а може да е слабо и мързеливо.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всички казват да не се притеснява жената, а някой може ли да каже ако сега бебето/на почти 3 месеца/ яде 210-250 колко ще яде като стане на годинка ?
И според вас няма опасност от рахит ?
Или по забавена двигателна активност ?

Не се заяждам  Naughty просто питам  Simple Smile


Мисля, че само след 1-2 месеца детето ще започне да яде и други неща, а не само мляко, така че няма да пие по 500мл. на една годинка - както изглежда на пръв поглед.

За рахита трябва да каже педиатър.

За активността - не виждам връзка. В смисъл може да е по-пълно и подвижно бебе, а може да е слабо и мързеливо.





За активността не съм съгласна, виждала съм бебета на 6 месеца /пухкави/, които не могат все още да се обръщат, такива които на 8 месеца трудно седят седнали в количка по същата причина , и такива дето прохождат доста късно пак поради същата причина.
А виждала съм и бебе /слабо/, което е мързеливо, но едно единствено, а от пухкавите познавам доста.

Слабите бебета са доста по активни това разбира се е мое наблюдение и мнение

# 28
  • Мнения: 46 526
doniboni, да ти кажа какво научих от моя опит, защото София беше със сходни размери  Wink
Реално бебетата не са дебели, но с всяка година стават все по-високи, т.е. тези граници, които са поместени в книгите са според по-малки см. и вече са далеч от истината, понякога се стига до разлика от 10 см.!!! а е ясно, че това изисква и повече храна /за да е с нормални пропорции бебето, трябва и да е повече килограми/
Ето снимка на София на 3 месеца, точните мерки са 63 см. и 6.900 кг., но не мога да кажа, че е била дебело бебе, мерките са съвсем близки до тези на жената, пуснала темата, предполагам, че нейното бебе изглежда горе долу така.

За подвижността- това е до ген, аз съм била кльощаво, злоядо и изключително кротко и мудно дете  Confused за разлика от София  Mr. Green

За рахита- той е от недостиг на витамин Д, така че ако има профилактика.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 16:18 от Писана

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Писана, наистина София изглежда много добре на тази снимка, а и на снимките които си сложила в подписа  Grinning

За витамин D съм съгласна, но все пак ако бебето е пълничко, а е от активните бебета и проходи на 10-11 месеца тази тежест няма ли да му изкриви крачетата ?


Общи условия

Активация на акаунт