Да си преговорите за ФДТ...

  • 2 049
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бу, имам същата кожа като твоята, използвам същия като на Стефани, слабо покривно, леко матира. Течен е и не стои като маска, даже не се усеща. Винаги слагам и крем преди това, но изчаквам да попие десетина минути. Хубавото е, че въобще не се забелязва, а лицето изглжда чудесно.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 477
Бу, за мен е малко странно това с избора ти на ФДТ. newsm78
За мен е необичайно трудно да попадна на моят цвят след толкова пробване и избиране в кометичен магазин, а ти искаш да погледнеш една картинка и някой друг да ти каже- Да, вземи си го. Wink
Не става така, мила!  Stop
Разходи се хубаво из парфюмериите, започни от Манхатън, виж Мейбълин, Буржуа, Лореал, Ревлон и ще видиш колко трудно е да попаднеш на твоят ФДТ. Като цвят, текстура, трайност, излъчване...  Wink
Тук многократно сме обсъждали добрите ФДТ и пак това, което е добре за мен, не се е харесало на друг...
Та сложна работа е това с избирането на твоята козметика. Wink

Но по картинка -съм против! Naughty

# 17
  • Мнения: 9 093
Картинката я сложих, за да се ориентира кое точно да търси, защото има различни видове ФДТ.
На място, като отиде, ще попита за точно този вид, ще й покажат цветови гами, ако й хареса- ще си вземе.  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 9 477
Аз говорех за картинките от каталога на Avon. Wink

# 19
  • Мнения: 9 093
Аааа...разбрах, извинявай Embarassed
Аз от каталог никога не мога да си избера подобни продукти, като пристигне поръчката е прекалено късно да го връщам...докато не го пипна и пробвам, не мога...

# 20
  • София
  • Мнения: 9 477
Точно това имах в пред вид.  Wink
На мен в магазин с 50 възможности за  пробване ми е трудно да избера ФДТ, камо ли така- само по каталог. Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 1 544
Аз си взех този и съм доволна много. Лек е и седи естественно.

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 18:12 от Майка Зайка

# 22
  • Мнения: 2 047
  Цветовете от брошурите не винаги съвпадат - преди години поръчах един фдт цвят ivory - беше ми точен, после друга серия (май точно невидимия воал) и същия цвят - беше с 2 тона по-тъмен на живо  Laughing

  В магазин с проба е най-добре.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз говорех за картинките от каталога на Avon. Wink
Е, коУежке, чак толкоз шаран не съм Simple Smile
Бях си поръчала 2 вида мостри, т.е. за общо 10 ФДТ Ейвън, смятах да ги пробвам и после да избера...ти пък! Исках мнения (мислех, че е ясно) за такъв тип кожа кой какво ще ми препоръча. Но ги отказах и си взех Буржоа.

В този ред на мисли, взех си такъв:



ама не съм във възторг...толкова е лек, че чак го няма никакъв...то бива, бива лек, ама този хептен не е покривен  Confused Кремът с лек тониращ ефект от Ейвън ми е по-покривен... newsm78
Освен това, като го нанеса след крема, ми остават видими следи  ooooh! Аз верно, че ФДТ сефте ползвам, но все пак имам завиден стаж в мацотенето, чак толкоз ли да съм зле?! Мажа, мажа, и в която посока мажа, остават следи от пръстите ми...особено на челото. Не съм пробвала методът на Василиса да изчакам 10 минути след крема, обаче - ще го.
Това, което помага да няма такива следи, е да нанасям крема и ФДТ заедно, но не знам дали е правилно, т.е. има ли проблем някакъв така? Пък и ми е по-лесно на веднъж да ги мажа... Кажете  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 9 477
Честита ти придобивка Бу! Grinning

Чакай сега, ти не го ли пробва фдт в магазина? Thinking
Там щеше да забележиш това. Wink

Според мен, слагаш повече от необходимото количество фдт на лицето си и за това се получава този ефект на бразди. newsm78
Пробвай да слагаш по малко.
Правилото при нанасянето на Фдт е -по-малко.
Мацваш съвсем малко- на върха на показалеца си и нанасяш на лицето. Като покриеш определен участък, преценяваш още колко малко да добавиш. Hug
Като количество се нанася много икономично, не като крема за лице, напр. Wink

Другото което ще те посъветвам да НЕ правиш е да смесваш фдт с крема си Naughty. Аз правех същото преди, докато разбрах, че всъщност е грешка.
Изчакваш кремът да си попие хубаво в кожата и след това наансяш фдт.
За фдт и изборът на такъв според типа кожа, виж тук. bowuu

# 25
  • Мнения: 35 968
знам, че не е правилно, но този ФДТ го нанасям без крем отдолу

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Чакай сега, ти не го ли пробва фдт в магазина? Thinking
Там щеше да забележиш това. Wink
Пробвах...не забелязах...аз и не си го мазах на челото, де Simple Smile
А защо е грешка?

# 27
  • София
  • Мнения: 9 477
Обяснението беше нещо от сорта, че така се смесвали компонентите на крема с тези на ФДТ и дефакто се неутрализира действието им.
Особено се касаеше за крем/фдт с SPF.
Аз правех това със смесването, защото кремчето (на Елеа -с 25 ф-р) ужасно трудно се размазваше и с ФДТ нещата бяха О.К., но пък се губело ефекта на защитата.
 Thinking
Повече не правя така. Wink
В сайта на Пола (от линка, който ти дадох по-горе) си пише стъпките за гримиране. Интересно е. Simple Smile

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Особено се касаеше за крем/фдт с SPF.
На мен и двете са ми с SPF Simple Smile Или пак се неутрализират? Пусто любопитство... Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 9 477
Бу и аз не разбрах в подробности обяснението по химическите формули и тяхното разпадане и пр., но намека ми беше достатъчен за да знам, че правя нещо не както трябва и съответно престанах. Wink
Съответно казам го и на теб. Simple Smile
Ако намеря нещо по въпроса, ще го постна непременно тук. Peace

Общи условия

Активация на акаунт