Позитивизъм

  • 5 756
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 301
Почти винаги съм позитивно настроена, но наистина дори и най-големите песимисти "удряме негативното дъно"... Ама пък като мина на песимистична вълна си меля само на мене си и не натоварвам хората около мен.
Много мразя негативно вечно мрънкащи и недоволни хора - много ме натоварват!

# 16
  • Мнения: 4 841
Може ли все пак да дадем някаква дефиниция на "позитивност", защото съм забелязала, че масово се бърка с глуповатата наивност и безотговорното безразличие?

# 17
  • Мнения: 230
Може ли все пак да дадем някаква дефиниция на "позитивност", защото съм забелязала, че масово се бърка с глуповатата наивност и безотговорното безразличие?
...или се вкарва в клише,, ..това е позитивизъм....'' и всичко останало го закопават в локвите Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 12 103
Може ли все пак да дадем някаква дефиниция на "позитивност", защото съм забелязала, че масово се бърка с глуповатата наивност и безотговорното безразличие?
Ти пък, дефиниция, то не са книги и теории по въпроса, няма как сред нас да има човек, който да не е попаднал поне на една. И все пак, позитивност би било ти да си винаги в положително настроение, а ако не си мигом да намираш плюса на ситуацията. След това Вселената и Другите ти се отплащат като са добри с теб и сбъдват желанията ти. В общи линии.

ПП Напоследък е много демоде човек да не е в настроение, да не говорим да го е сполетяла беда. Направо е срамно. Laughing

# 19
  • Мнения: 230
[quote author=Бoяна link=topic=633197.msg20740496#msg20740496 date=1326055432

ПП Напоследък е много демоде човек да не е в настроение, да не говорим да го е сполетяла беда. Направо е срамно. Laughing
[/quote]...успокои Mr. Greenме

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз съм позитивна. Не само според определението на Бояна, а и въобще.
Положителният поглед върху случващото се около мен не ме прави глуповата, извинете. Наясно съм със ситуацията, виждам всичките и недостатъци, но предпочитам да се фокусирам върху позитивното в нея - не може да го няма, нищо не е само черно или само бяло.

# 21
  • Мнения: 170
...................
ПП Напоследък е много демоде човек да не е в настроение, да не говорим да го е сполетяла беда. Направо е срамно. Laughing

Аз пък съм останала с убеждението, че към днешна дата е много актуално да си свъсен, намръщен, да си постоянно в дупка и да нямаш настроение. И, ако си по усмихнат почват да ти се чудят какво не ти е наред....или по скоро какво ти е наред, че им се "хилиш като ряпа" ooooh! Whistling....и въпроса е обикновено: "Абе, как все успяваш да си така усмихнат!"...Една усмивка според мен е много по приятна за околните, отколкото свъсените вежди и не говорим само за усмивката, а за поведението на човека като цяло...

# 22
  • Мнения: X
И аз съм малко объркана с понятието "позитивизъм". Вярвам в добрия край и мисля, че всичко може да се подреди добре, пък и да не се подреди (ако не става дума за здраве и живот), много важно.
Обаче във всяка ситуация виждам подводните камъни. Защото ги има, не че ми се привиждат. Не ме плашат, просто предпочитам да знам за тях.

Да си реалист изключва ли възможността да си позитивен? Честно казано, мисля че в масовия случай "позитивизъм" се използва, като "наивност". Ако не предвиждаш лошото, значи си позитивен и обратното, а не мисля че е точно така.

# 23
  • Мнения: X
И, ако си по усмихнат почват да ти се чудят какво не ти е наред....или по скоро какво ти е наред, че им се "хилиш като ряпа" ooooh! Whistling....и въпроса е обикновено: "Абе, как все успяваш да си така усмихнат!"...

Хм, аз работя основно със скандинавци. Прекарвам с такива повече време, отколкото със семейството си. Отдавна научих, че да си без усмивка е все едно да си без дрехи. Не може без нея. Така че отдавна се научих да си я закачам, като излизам от къщи. Научих обаче и че това не значи нищо. Нито вещае добри намерения, нито добро отношение, нито нищо. Просто задължителен аксесоар. Хубавото е, че се научих да съобщавам и лошите новини с усмивка, позитивно.  Mr. Green

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 23:17 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 1 210
Наясно съм със ситуацията, виждам всичките и недостатъци, но предпочитам да се фокусирам върху позитивното в нея - не може да го няма, нищо не е само черно или само бяло.

Има за съжаление не малко ситуации, в които няма нищо позитивно. Смъртта е една от тях, както и загубата в цялост.
Важно е да бъдем естествени според мен и да изживяваме емоциите си - тогава поне ще бъдем свободни и необременени. Което си е позитивност в някаква степен.

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 23:23 от Вълшебница

# 25
  • Мнения: 170
Реализма не изключва позитивизма, не говоря да се рееш из облаците и да ходиш нахилен като напушен... Laughing Laughing Laughing ... Страхове всеки има, но...не знам, може би зависи от отношението ни като цяло към живота....някои неща не могат всякаш да се обяснят с думи....и съм далеч от ония книги за които говори Бояна, просто философия и начин на мислене, това е...начин за възприемане на себе си, на света, на околните, на нещата, които ти се случват....

ПП А инак, аз затова казах, че една усмивка не говори за позитивизъм, разбира се, но е добре да я има...

ПП Ако, трябва да сме честни, напоследък и моя позитивизъм не е на ниво, ама.... Whistling

# 26
  • Мнения: X

ПП А инак, аз затова казах, че една усмивка не говори за позитивизъм, разбира се, но е добре да я има...

При всички случаи е по-добре с усмивка, но човек не трябва да се доверява само заради усмивка. Совите не са, каквото са. (Позитивна поговорка   Joy)

# 27
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

Важно е да бъдем естествени според мен и да изживяваме емоциите си - тогава поне ще бъдем свободни, необременени и естествени.

Тук нещо не ми се връзва. Аз не съм емоционална, но това не значи че не съм естествена. Напротив. Ако взема да "ах-кам" и да "ох-кам" за всяко преживяно нещо, то няма да съм аз. Ще бъде изкуствена превземка, нетипична за мен. Несвободна също не се чувствам.

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Смъртта, да, тя никога не е ново начало. Признавам, че загубих част от себе си, когато почина татко, но това не е ведрината, с която май разполагам в доста доволно количество.

# 29
  • Мнения: 230
Позитивизма си е чиста нагласа или утвърждение на една изтерзана личност.
,,Позитивния'' човек едва ли би се питал да ли е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт