Искаме ли гражданско общество и има ли то почва у нас?

  • 5 303
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 2 484
Човек като не знае, а иска да научи се интересува, търси и намира. В нета има достатъчно възможности за това. Имаш въпроси, а не търсиш отговори от там, където ще разбереш всичко, а продължаваш да задаваш въпросите тук на хора, на които не вярваш.
Много ми е интересно защо искаш аз да ти обяснявам... Нали аз съм тази, която пише глупостите? Как ще ми повярваш тогава? Явно просто ти е кеф да се заяждаш.
Пиши в търсачките "НК" и чети! После напиши "НПК" и пак чети! И т.н. и т.н. Написах по-горе, че съдиите са виновни, но ти продължаваш да ми задаваш един и същи въпрос. Потърси и затова отговора в търсачките? Има стотици статии по тези въпроси. Ще получиш отговор и на въпроса за шофьора в Бяла. Но за това трябва да прочетеш НК! Там си пише точно и ясно. Има разлика и в броя на жертвите и в престъплението.
Много ми е интересно как пък разсъждаваш и за паяците... Ами заради неправилно паркирали също има много инциденти. Ама то трябва и да помисли малко човек за това... Явно и всички с някаква униформа за теб са полицаи.  
Прочети и статистиките за ПТП-тата!
Казваш и за престъпните закони... Ами ако ги нямаше тези протести пред съдилищата, щяха ли да се направят тези срещи после в НС и с ВСС и с Главния прокурор и с Върховните съдии? И щеше ли да отпадне това споразумение, за което писах по-горе? Щяха ли да вдигнат долната граница на присъдите?
Да беше влязла само в линка от предния ми коментар и да беше отворила линковете вътре и толкова неща щеше да прочетеш... Но не... Ти май не обичаш да четеш... Обичаш да задаваш въпроси...
Въобще много имаш за четене...   ooooh!

"...Българите сме смели само когато ножът опре в кокала. Страх и компромиси населяват нашите заешки сърчица. Нехайни и нагли шофьори избиват децата ни по улиците, но ние си траем. Не е нашето, шепнем с устни, впити във възглавницата, и се молим злото да ни подмине..."

Хайде и един бонус ще ти отпусна. От мен да мине:


А законите и начина им на прилагане може да се промени само със силно гражданско общество, защото доста от народните представители са юристи, а те нямат сметка от такива промени!

Пак малоумни писания! Инциденти ставали заради неправилно паркиралите......Точно по тази причина стават най-малко инциденти. Освен това за толкова години не видях дори един случай, в който паяк вдига автомобил пречещ на движението!

Ето какъв беше въпросът ми:

"Защо тези наказания да не могат да бъдат по-високи тук??? Поради каква причина?"



Значи според теб законите са съвсем наред, но съдиите са виновни. Аз пък смятам, че законите са  престъпни, а съдиите са престъпници, алчни за пари.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 13:57 от vl

# 77
  • Мнения: 234
Аз не съм запозната със съдебните системи на други европейски държави.
Каква е присъдата за непредумишлено убийство или убийство по непредпазливост в една Белгия или Франция например?

# 78
  • Мнения: 0
Аз не съм запозната със съдебните системи на други европейски държави.
Каква е присъдата за непредумишлено убийство или убийство по непредпазливост в една Белгия или Франция например?

За Белгия не мога да ти кажа, но за Франция, наказанието за причинена смърт на един човек, следствие на неспазване правилата е до 5 години... Горе долу това е превода:
"221-6-1 в случай на съзнателно нарушение на задължения за сигурност уредени със закон или подзаконов норм. акт, водач на мпс извърши неумишлено убийство - от5 год. + 75000 евро глоба "

За същото у нас е до 6 год. Текста е от преди последните промени:
Чл. 343. (Попр. - ДВ, бр. 29 от 1968 г., изм., бр. 95 от 1975 г., бр. 54 от 1978 г., бр. 28 от 1982 г.) (1) Когато с деяния по предходния член по непредпазливост са причинени:
в) смърт, независимо дали са настъпили последиците по буква "а", наказанието е лишаване от свобода до шест години."


Основната разлика е, че там се дават ефективни присъди, а тук до скоро- не...
И това беше една от причините преди няколко месеца да се изпрати това писмо до Европа:

Скрит текст:
До Жозе Мануел Дурао Барозо-
Председател на Европейската комисия


До Катрин Дей-
Генерален секретар на Европейската комисия

До Мартин Шулц-
Председател на Европейския парламент

До Посланниците на страните от ЕС

До всички български и чужди медии


ОТВОРЕНО ПИСМО

От Родители на загинали при пътни инциденти в България


В  БЪЛГАРИЯ  СЕ  УБИВА БЕЗНАКАЗАНО!!!!
Почти 1000 загинали и 9500 ранени  на година. На пътя…
Това е статистиката за последните 10 години.
93% от виновните водачи се наказват с условни присъди и дори с по-леки наказания.
Само 7%  са ефективните присъди/98% от тях са за рецидив/.
Иначе казано, ако убиеш човек за първи път,  не те наказват, без значение дали си пил , избягал,  преминал с 120км/ч през пешеходна пътека и т.н. Просто не трябва да убиваш втори път. Но 70 души на година го правят…  Дали ако тези 70, а и другите, които виновно са причинили смърт,  бяха наказани първия път, статистиката нямаше да е друга? Какво е посланието към Oбществото от страна на съда? Според нас е: „- Ако убиеш един път- няма проблем! Може да си пил, може да е на пешеходна пътека, тротоар, може да избягаш- няма проблем!” Не вярвате? Разбираме ви. При Вас не е така, но при нас това е истината.
Ние сме хора,които са загубили смисъла на живота си, децата си,  в тази необявена война и се борим да променим нещата, за  да намалеят тези трагедии. За да няма родители, на които да им се налага да преживеят това,  което ние понасяме.  Убедени сме, че неадекватната ни съдебна система не оказва необходимата превенция върху всички потенциални нарушители на закона.
Правосъдие се раздава на „на конвейер”, без да се отчита степента на вина на водача и в каква степен е нарушил Закона за движение по пътищата. Наказанията са еднакви и условни.
Няколко примера:
1.   Ако убиеш пешеходец, който се е движил неправилно, без да си превишил скорост и си спазил закона получаваш 1-2 год. условно или пробация
2.   Ако убиеш пешеходец на пешеходна пътека- също  2 год.  условно
3.   Ако убиеш пешеходец на пешеходна пътека с 100км/ч- 2год. условно
4.   Ако убиеш човек на тротоар или автобусна спирка- 2год условно
Тук закона предвижда до 6год.лишаване от свобода/ефективно/
В България квалифициращите състави, които би трябвало да утежняват наказанията са алкохол и бягство от местопрестъплението. Смъртта или нараняването на повече от един човек също са утежняващи обстоятелства. Ето как стоят тук нещата:
              1. Убиваш човек и си пиян- до 3год. условно
              2. Убиваш човек и избягаш- до 3 год.условно
3. Убиваш човек,  пиян си и избягаш- до 3год.условно
4. Убиваш човек , пиян си, избягаш и нямаш свидетелство за правоуправление- до 3 год. условно
5.  Всичко по т.4.+превишена скорост – до 3год.условно… А, ако не те хванат? Подобни случаи не са рядкост…
6. Убиеш и/или раниш повече от един човек и си пиян- до3год.условно

Тук закона предвижда  от 3 до 10 год. лишаване от свобода, а в особено тежки случаи от 5 до 15 год. В България закона не предвижда административни санкции за подобни престъпления, свидетелства за правоуправление се отнемат обикновено за 1-4 год.

Ние не разбираме как в този широк диапазон, в който може да бъде приложено както ефективо/1,2,3 и т.н. год/, така и условно/1,2,3 и т.н. год./,  съдът не отчита тежестта на вина на водача, според нарушенията на Закона за движение по пътищата и постановява еднакви присъди. Не разбираме за какво служи Закона за движение по пътищата? Не разбираме за какво служат пешеходните пътеки, тротоарите? Защо е забранено да се шофира,  след като си пил? Защо има ограничения на скоростта? Защо изобщо има такъв закон?
 Според Българския съд нарушаването на този закон  не е от съществено значение. Ние си учихме децата да пресичат на пешеходна пътека, да се движат по тротоара, а те  намериха смъртта си точно там. България е на първо място в Европа по брой убити пешеходци, особено деца и това ще продължава да бъде така, защото е ненаказуемо и хората склонни да нарушат закона отлично знаят, че няма да бъдат наказани… Защо е така, попитахме прокуратурата и съда. От съда не сметнаха за необходимо да ни отговорят, но от прокуратурата ни отговориха и то в ефира на  Българската националната телевизия.
Зам.главния прокурор г-н Валери Първанов, подсмихвайки се, ни отговори така: „ -Ами то, деца си умират и без друго, в затворите няма място и това е държавна политика.” С този си коментар той обрисува тежката морална и институционална криза,  в която се намира правосъдната ни система. Отговори кратко и ясно защо тази система се ползва с най-нисък кредит на доверие. Та ние говорим за децата си! Що за поведение пред  хора, погребали смисъла на живота си, е това?!!!! Не вярвате? Разбираме ви, при Вас не е така, но ние не сме като Вас…                                                                                                                                                                                                         
Нещо се промени в България за последните 20-25 год. Или човешкия живот се обезцени или се промениха нравствените ценности и морала на магистратите, защото законът ни не е променян. Престъпленията са същите, а наказанията-коренно различни от тези преди 20-25 години.  Винаги в подобен ред от мисли се поражда и въпросът- корупция… Не без основание според нас.
Нашият живот никога няма да е същия без децата ни, които спазвайки закона загинаха заради престъпното погазване на същия  този закон от други. Държим отговорни за това и правосъдната ни система, която не наказва адекватно такова поведение на пътя и по този начин го насърчава. Ще се борим с тази система, за да има по-малко хора като нас, по-малко майки и бащи в черно, по-малко сълзи, по-малко мъка и повече детски усмивки!
Срещаме подкрепа от страна на Министерство на вътрешните работи и лично от министър Цветан Цветанов. По негова инициатива и с подкрепата на парламентарната група на ГЕРБ изготвихме и ще бъдат внесени в парламента промени в Наказателния кодекс, които би трябвало да окажат възпиращо действие върху хора, решили да нарушат закона. Всичко това обаче няма да се случи, ако съдебната система продължи да функционира по същия неадекватен начин и да не взема предвид степента на вина според Закона за движение по пътищата. В примерите по-горе са възможни и правилни ефективни наказания, дори и по сегашния ни наказателен закон. Какво кара съдиите да решат,  че един живот, един детски живот струва това, което сме цитирали? И какво повече от това някой трябва да наруши, за да бъде наказан?
Знаем ,че България е на незавидно място по брой пострадали и е поела редица ангажименти за намаляване на транспортната престъпност. За съжаление това няма да се случи въпреки усилията на МВР и правителството, ако не се променят порочните съдебни практики.  Ние водим много активен диалог и срещаме разбиране от парламентарни групи, министри, парламентарни комисии. Единствено от страна на съдебната власт няма  нито чуваемост, нито диалог. Цялото ни общество усеща дефицит на справедливост. Чувството за безнаказаност винаги води до израждане на нравствени ценности, води до поведение, недопустимо за съвременно общество, идеализира индивидът, който не спазва закона, човекът с пари който успява да избегне наказание. Това тревожно се превръща в модел на поведение на подрастващите, незачитане , липса на респект от закона. Отчайващото усещане за липса на справедливост води до желание за саморазправа. Не ни чака добро бъдеще с такава ценностна система. Не само политици, цялото ни общество , всички здравомислещи хора са против тези съдебни практики. Съдебната ни система обаче, потънала в собственото си усещане за недосегаемост, отказва  да чуе гласа на народа, на който всъщност са призвани да служат и от чиито данъци се формират немалките им заплати. Корупцията и съмнителните нравствени ценности на магистратите ни,  за които се пише в докладите на Европейската комисия не са тайна за никой в България. Съдебната ни система е с най-ниска степен на доверие според официални проучвания. Тази затворена,  кастова система,  отказва да се съобразява както с общественото мнение, така и с вашите доклади. Те все по-зле разбират какво им казвате. Последното разбирайте буквално- лидерите на съдебната власт не се преструват, те наистина не разбират какво се иска от тях.
Наред с организираната престъпност и корупцията,  ние поставяме на дневен ред загиналите по пътищата невинни хора и държим отговорни за това основно съдебната ни система.  Ако беше адекватна,  нашите деца можеше да са живи. Тук поставяме и стотиците имотни измами със земи и жилища, нотариалните измами… Това е ежедневие у нас, дами и господа. Не искаме много. Единственото, за което се борим, е да има респект от закона, а за този,който го наруши -  адекватно наказание! А може би искаме прекалено много?
От наше име, от името на всички родители загубили децата си, от името на всяко семейство загубило близък човек в тази война на пътя, Ви молим:
Не спирайте с негативните доклади към съдебната ни система! Ако народът можеше да напише такъв доклад,  той със-сигурност щеше да е по-негативен от Вашия. Съдебната ни система няма да се самореформира , тя не иска  и от  това страда цялото ни общество!
НЕ  НИ ПРИЕМАЙТЕ  в Шенгенската зона с така работеща правосъдна система!
ЩЕ СЕ СРАМУВАТЕ  ОТ  НАС!  Ние самите се срамуваме от себе си...
Прибавете към докладите си  тези проблеми! Това са проблеми на цялото ни общество, наред с корупцията и организираната престъпност.  1000 убити,  9500 ранени и осакатени на пътя, десетки хиляди роднини и приятели съпреживяващи тази мъка, стотици обикновени българи измамени и доведени до дъното.
ТОВА  Е  ПРОБЛЕМ  НА  БЪЛГАРИЯ! ЩЕ  СТАНЕ  И  ВАШ!
В  БЪЛГАРИЯ  СЕ УБИВА  БЕЗНАКАЗАНО!
 В  БЪЛГАРИЯ  ЗАГИВАТ  ДЕЦА - НАШИТЕ  ДЕЦА! 
СРАМУВАТЕ  ЛИ  СЕ  ОТ  НАС? НИЕ- ДА…
ЗАЩОТО  ИСКАМЕ  ДА  СМЕ  КАТО  ВАС…   
НО  НЕ  СМЕ…
Подписваме с личните си телефони, поради отдалечеността ни един от друг.
С уважение:         
                                   


А на vl ще кажа, че продължава да си държи за нейното и да не следва съветите ми, защото ако беше потърсила статистиката, щеше да види колко инциденти има следствие на неправилно паркирали, както по тротоарите, така и до кръстовища и пешеходни пътеки. Дори наскоро беше ударено едно детенце на пътя, защото баща му си беше паркирал джипа на тротоара и то отивайки на училище, заради него е ходило по платното. Добре, че детенцето се е разминало с най-лошото.

Това е последното, което пиша на vl. Явно тя има някакъв психически проблем, за да се държи така. Все си мислех, че само мъжете могат да са комплексари, но явно съм се объркала...

# 79
  • Мнения: 2 484
Поредица от малоумни включвания в различни теми, които имат за цел да отклонят вниманието на четящите от истинските проблеми!
Ти как си с психиката? Дали пък точно ти нямаш душевни проблеми??? Не разбрах, че даваш съвети.

# 80
  • Мнения: 234
Мерси,Теда,и vl е мъж Laughing


Нищо малоумно няма,vl,достатъчно сме внимателни и големи хора.
Всеки си има своя мяра за важните неща Peace
И психолози има по специализирани кабинети,а не по форуми Laughing
..."душевни проблеми" Joy.Смешко.

# 81
  • Мнения: 1 288
Моя позната се потроши заради нещо на обществено място, дето не му беше работата там. Чакаме 50 минути линейка. След което ни се съобщава, че няма достатъчно коли, трябва сама да се придвижи до болницата. Казвам й да съди общината - "Аааа, къде ще се занимавам."

Майка ми тихичко протестира, възмутена защо не ни издават касова бележка, а не е поискала сама на касата. За да подам сигнал в НАП, ми искат ЕГН. Че да не ми е изпила чавка мозъка?!

Неуредица със сайт на превозвач при познат - съветвам пак съвестно аз - "КЗП???" - "Аааа, не ми се занимава, няма смисъл."

Куцинца ме стряскат околовръст местоживеенето ми.
- Добър ден, Екорвановесие ли е (трябваше като в оня виц - да ви таковам и на вас майката)?
- Да, кажете.
- Ами, тука едни кученца, малко ме е страаах.
- Да, влизам Ви в положение, но ние не можем да ги приберем, че такова...такъв законът. А и те там са кастрирани и обезпаразитени.

При личната лекарка:
- Трябва ми направление.
- Сори, душо, свърших лимита за месеца.

Имам и още примери за двустранността на процеса. А ББ е толкова популистки чувствителен, че направо не проумявам как хората не се възползват от тази му политическа слабост.

Бтв - скоро на интервю за работа топнах пред баш шефа ароганта служителка. Сигурна съм, че си го е отнесла, имайка наблюдение над стила му на работа. Но така се гради ГО.

# 82
  • Мнения: 2 484

Нищо малоумно няма,vl,достатъчно сме внимателни и големи хора.


Нищо малоумно няма в текста до европейската комисия. Малоумни са включванията на тази особа. Явно, че тя не е писала този текст. Капацитетът и не стига дотам, за да напише такова съчинение. Тя само знае с колосален фанатизъм да повтаря едни и същи неща без да приема никакви други аргументи!

"Зам.главния прокурор г-н Валери Първанов, подсмихвайки се, ни отговори така: „ -Ами то, деца си умират и без друго, в затворите няма място и това е държавна политика.”-цитат
Политиката била такава.....Коя политика? Да бъдат изтребвани гражданите на тази страна, както възрастни, така и деца? Не му ли зададохте по-конкретен въпрос за каква политика става дума? Не съобщихте ли на различни медии за това негово изказване?
Такова изказване показва липса на елементарно възпитание, цинизъм, арогантност, безхаберие и дори съучастничество в престъпленията! Значи си имаме зам.главен прокурор престъпник!!!!Ако в една нормална държава прокурор си позволи такова поведение, вероятно веднага ще бъде уволнен и със забрана да практикува!

Май Пламен е прав, че държавата е на изживяване......

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 00:44 от vl

# 83
  • Мнения: 36

Нищо малоумно няма,vl,достатъчно сме внимателни и големи хора.


Нищо малоумно няма в текста до европейската комисия. Малоумни са включванията на тази особа. Явно, че тя не е писала този текст. Капацитетът и не стига дотам, за да напише такова съчинение. Тя само знае с колосален фанатизъм да повтаря едни и същи неща без да приема никакви други аргументи!

"Зам.главния прокурор г-н Валери Първанов, подсмихвайки се, ни отговори така: „ -Ами то, деца си умират и без друго, в затворите няма място и това е държавна политика.”-цитат
Политиката била такава.....Коя политика? Да бъдат изтребвани гражданите на тази страна, както възрастни, така и деца? Не му ли зададохте по-конкретен въпрос за каква политика става дума? Не съобщихте ли на различни медии за това негово изказване?
Такова изказване показва липса на елементарно възпитание, цинизъм, арогантност, безхаберие и дори съучастничество в престъпленията! Значи си имаме зам.главен прокурор престъпник!!!!Ако в една нормална държава прокурор си позволи такова поведение, вероятно веднага ще бъде уволнен и със забрана да практикува!

Май Пламен е прав, че държавата е на изживяване......

Ако, когато протестирахме, когато тоя прокурор се изказа така, когато връчвахме искането за оставката му беше дошъл и ти и бяха се присъединили още хора, можеше и да бъде свален.
А Теда е права за абсолютно всичко. Дори тя помогна за превода на текста на английски. Въпреки, че после разбрахме, че е нямало нужда да го правим на английски.  И да, съобщихме на медиите. Макар, че нямаше нужда, защото те веднага гръмнаха всички, когато той направи това изказване по БНТ. После и извинение имаше, но не това искахме. Но как да го постигнем това, като до нас няма такива дейни и умни хора като теб?
 Thinking

И защо постоянно пишеш на бОЛТ? Тук няма толкова възрастни хора, дето да не довиждат.

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 06:50 от mipopov

# 84
  • Мнения: 0

И защо постоянно пишеш на бОЛТ? Тук няма толкова възрастни хора, дето да не довиждат.

А познай защо е така!
 Без да искам съм го разпознала , че е мъж. Ако разгледаш постовете му ще разбереш, че това е човек, който явно не може да намери в истинския свят някакво разбиране сред себеподобните си и е решил да се показва тук на "по-слабия" пол колко е умен, обаче без някакво съдържание. Той дори отбягва точните аргументи, не коментира целия текст на написаното и се хваща за това, което най-не му е ясно. Той задава въпроси, на които не търси отговори. 
Защо повечето мъже, които пишете тук не сте такива като него? Ами просто защото нямате неговия проблем, който вече написах какъв е.

# 85
  • Мнения: 24 467


То и тук те осъждат да платиш- обезщетение на пострадалите /вкл. на близките на убития/

Няма такова нещо, по простата причина, че докато дойде време за делото, извършителя вече няма нищо на собствено име. Отидете на някой произволно избрано дело и ще се убедите! Обезщетенията се изплащат от застрахователните компании.

Какво няма? Присъдени обезщетения? Глупости. Има и то доста - като брой и като сума. На достатъчно дела съм ходила, за застраховател и за пострадало лице. Проблемът не ми е бивал в присаждане на сумата, а в събирането /ако не говорим за ГО/. Личният ми случай бе виновен велосипедист, той изобщо застраховка няма, но пък бели може да ти направи достатъчно, като участник в ПТП /и това лично го видях и преживях миналата година/.
Днес, тъкмо, ни подминаха  в планината /!/ три подобни лекета- с много висока скорост на колелета по пешеходен маршрут. Безмалко не ни затриха с малкото дете. Непълнолетни.
ГО си е затова- да покрие щетите. А ако тръгнеш да търсиш виновния, трудно ще намериш у него 100 хлд., напр. Виждам как се събират дори 500 лв. глоба от човек, работещ на сиво. Точно никак. Принципно не съм против високи глоби, но от години виждам, как количеството  не решава никакви проблеми и не води до намаляване на нарушенията. За повечко ефективни присъди съм  с лишаване от свобода, не толкова за глоби.

ВЛ, европейски е , поне тъй следва да бъде, нашият закон, дала съм го изрично една настояща норма и една малко минала, без да връщам много назад. Упоменах за едни промени от септември, т.г.

Колкото по-  фанатично се защитава дадена кауза, толкова по- малко последователи си намира. Важно е кой е лицето й и как търси  съмишленици. Ако ще и най- справедливата да бъде, може да прогони иначе солидарни с нея хора.

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 19:29 от Judy

# 86
  • Мнения: 0


То и тук те осъждат да платиш- обезщетение на пострадалите /вкл. на близките на убития/

Няма такова нещо, по простата причина, че докато дойде време за делото, извършителя вече няма нищо на собствено име. Отидете на някой произволно избрано дело и ще се убедите! Обезщетенията се изплащат от застрахователните компании.

Какво няма? Присъдени обезщетения? Глупости. Има и то доста - като брой и като сума. На достатъчно дела съм ходила, за застраховател и за пострадало лице.
ГО си е затова. А ако тръгнеш да търсиш виновния, трудно ще намериш у него 100 хлд., напр. Виждам как се събират дори 500 лв. глоба от човек, работещ на сиво. Точно никак.

За едно и също говорим. Просто бъркаш малко нещата. Застрахователя плаща едно обезщетение, но ако искат пострадалите могат да заведат и дело за обезщетение от извършителя, но това не се прави, защото просто докато дойде делото, той обикновено няма вече нищо на негово име Simple Smile

# 87
  • Мнения: 24 467
Кои неща? Твърдя, че има и наистина има присъждани обезщетения. През мен са минавали купища документи за такива.
Кофти е, когато човечето няма застраховка, защото трудно ще намериш нещо да му вземеш. Независимо дали става въпрос за обезщетение или за глоба. И за 200 хлд. да ги осъдиш- все едно, след като и 20 хлд. няма.   
Когато друг плаща /в случая застраховател по ГО/ все му е тая на виновния колко плаща този сатраховател. Ако пък някой търси него лично /нашия велосипедист, да речем/ и той няма с какво да плати- пак му е все едно.
Няма да му е тъй все едно, обаче, ако бъде лишен от свобода с ефективна присъда. Поне на повечето хора, понеже има и една друга категория, за която и това не е  нещо впечатляващо.

# 88
  • Мнения: 0
Кои неща? Твърдя, че има и наистина има присъждани обезщетения.

А аз какво твърдя?  Не е ли, че застрахователите дават обезщетения?  Знам дори за какво пазарене става въпрос, но и ти сигурно ги знаеш тези неща.
Аз казвам , че обезщетения се взимат от застрахователите и ти казваш това. Аз казвам, че от виновника, не могат да вземат обезщетение. И ти казваш това...  Нещо май не можем да се разберем... Simple Smile

По-горе казах, че в чужбина виновния се осъжда да плати и глоба. Но тази глоба се плаща на държавата. Обезщетението към пострадалите е друго и няма нищо общо с тази глоба. И казвам, че и у нас трябва да има такава глоба. А като няма, ще му се удържа от бъдещите заплати, докато плати, както е и там!

# 89
  • Мнения: 2 484

И защо постоянно пишеш на бОЛТ? Тук няма толкова възрастни хора, дето да не довиждат.

А познай защо е така!
 Без да искам съм го разпознала , че е мъж. Ако разгледаш постовете му ще разбереш, че това е човек, който явно не може да намери в истинския свят някакво разбиране сред себеподобните си и е решил да се показва тук на "по-слабия" пол колко е умен, обаче без някакво съдържание. Той дори отбягва точните аргументи, не коментира целия текст на написаното и се хваща за това, което най-не му е ясно. Той задава въпроси, на които не търси отговори.  
Защо повечето мъже, които пишете тук не сте такива като него? Ами просто защото нямате неговия проблем, който вече написах какъв е.

Ти вероятно си затънала в проблеми-лични, обществени и всякакви други......Малоумните ти включвания нямат край.......Така беше в темата за фаровете през деня, така е и тук. И то с императивен тон, изключващ всякакво възражение........Командвай у вас, тука няма как да стане.
А аз участвам и в автомобилни форуми, където почти няма дамско присъствие. Понякога и там  имаме разногласия, но не се оплаквам като теб и не търся психични проблеми в другите. Съветвам те да ги потърсиш в себе си.


Не зная кога сте протестирали, не гледам и не слушам новини и естествено доста неща пропускам. Много е лесно да обвинявате  другите в бездействие.

Последна редакция: пн, 22 окт 2012, 00:03 от vl

Общи условия

Активация на акаунт