КОГА СЕ СТЪПВА НА КРАЧЕТА?

  • 9 371
  • 51
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
сега с този интернет....сами се досещайте ,че се вкарах сама в един филм!
Аз също съм така.Чета,мисля си защо моето малко съкровище изостава в движенията си и ми става мъчно.Обаче си казвам-"да е жив и здрав". Не може да пълзи(не прави и опити),не се изправя  още,сигурно и късно ще проходи.Като му укрепнат мускулите сам ще пожелае какво да прави.

# 31
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 182
Аз никога не съм пълзяла,направо съм проходила.И нямам никакви двигателни проблеми,напротив-не можеш да ме спреш. Laughing

# 32
  • Мнения: 3 622
На мен не са ми се хвалили, че децата им са проходили рано, но пък няколко пъти ми обърнаха внимание, като я гледаха как ходи - Какво му е на детенцето, та така ходи, нещо не е наред? /при това беше на възраст 10-11 месеца/
А тя, пролази на 7 месеца, на 10 ходеше хваната за ръка, но има много малко краче и обувките и бяха големи, съответно и походката малко особена. На мен ми беше криво, но пък мъжът ми ги скастряше такива доброжелатели с: О, нямаме време за ходене, сега се учим на езици и компютри, че то в днешните трудни времена, трябва да е учено детето.
Смятайте какви погледи хвърляха.
Това, че някой е проходил рано не е мерило за нищо

# 33
  • София
  • Мнения: 44 286
Детето ти ще направи всичко, когато тялото му е готово за това.
Ако много се тревожиш, винаги може да направиш една консултация с ортопед, за да си сигурна, че проблем няма и да може после спокойно да чакаш детето да се изправи Simple Smile
Моето е от много ранно проходилите, аз пък имах притеснението(в началото) да не си навреди...всеки с филма си Crazy

mama na hrisi - няма по-добре, няма по-зле. Когато детето походи само, то просто е готово за това и мускулите и костите и всичкото му. (това и според лекарите)

# 34
  • Мнения: 198

Ей, не очаквах толкова много постове, но се радвам да получа толкова много информация. Явно трябва просто търпеливо да си изчакаш момента. Но наистина е кофти като приятелките, с които излизаш са толкова напред с материала, и седемесечните им бебета - по малки от твоето- пълзят, че и ходят опрени за мебелите, а пък твоят само лежи по корем и нищо друго не прави.
На седемнайсти имам консултация с ортопед и се надявам всичко да е наред със ставите му, да са се оправили предишните проблеми. На шест месеца още не беше започнало калцифицирането на дясната тазобедрена става, сега, след толкова много витамин д, се надявам да сме оправили нещата.

zai4eto 81, а твоето дете на каква възраст е?

# 35
  • София
  • Мнения: 5 658
Седеммесечно ходи, опирайки се по мебелите? Ти това видя ли го с очите си или се доверяваш на преразкази от очевидци? Навярно знаеш, че ранното изправяне на крака (най-често принудително, от нездрави амбиции) води до изкривяване на костите на краката поради незрелостта на двигателната система. А такива, които се хвалят (предимно неоснователно) с такива "подвизи", бих подминала с насмешка  Peace

Явно си притеснена повече от нормалното поради проблемите, които сте имали и е хубаво, ще скоро ще го види лекар, надявам се вече всичко да е наред  Peace

# 36
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 893
Седеммесечно ходи, опирайки се по мебелите?

Да, и мен това много ме учуди.  Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 44 286
мен също.
изправяне на 6-7 месеца не е нещо необичайно, много деца се изправят тогава, без проблем, съвсем самостоятелно Но чак да ходи...това, обикновенно  става поне на 8 месеца, някакво пристъпване, държейки се за мебел...
Иначе наистина когато детето се изправи и проходи самостоятелно(не насилствено и от болни амбиции) дори да е рано не е никакъв проблем. (но все пак под рано разбирам около или през 9 месец, не на 7 и под прохождане имам предвид самостоятелно или само държейки се  за пръсче на мама, не  подхванато под  мишниците и т.н.)

nenibeni - пожелавам  ви всичко на консултацията да е на 6 и наистина най-лошото, което може да направиш е да сравняваш детето си с другите.

# 38
  • Мнения: 445
И моето дете така почти всичко започна да прави след връстниците си, но тя се роди и недоносена, почти месец по-рано и с тегло 2,400 та може би затова. До 3.5 - 4 месеца още й придържах главичката като я държах на ръце. При нас ортопеда каза, че всичко й е перфектно. Като един плюс на късното прохождане поне при моето дете беше по-рядкото падане. От самото начало си падаше "хубаво", така че да се изтърколи по дупе и да не си удари главичката и лицето, а и много рядко падаше въобще, направо протича стабилно. Тя затова и късно проходи, беше страхлива, в къщи не се спираше държейки се за мебелите, но не желаеше да се пусне.

# 39
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 182
Това за ходенето на 7-месечното бебе и с очите си да го видя,няма да му повярвам. Naughty Дъщеря ми не може да седи стабилно,а какво остава да ходи.Направо не е за вярване как си фантазират някои хора. Wink Сигурно го е изправяла няколко пъти под мишничките и като се е оттласнал от земята и ей,на-проходи!  hahaha Питай я кога ще правят прощъпулник.  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 44 286
и това колко ще е стабилно не зависи от това рано или късно ще проходи.

# 41
  • Мнения: 3 736
Понякога майките се изразяват амбициозно, но всъщност имат предвид други неща. Аз бях изумена от двумесечно бебе, което само сяда, пък се оказа, че не било съвсем само.  Laughing

# 42
  • Мнения: 403
И моето дете така почти всичко започна да прави след връстниците си, но тя се роди и недоносена, почти месец по-рано и с тегло 2,400 та може би затова. До 3.5 - 4 месеца още й придържах главичката като я държах на ръце. При нас ортопеда каза, че всичко й е перфектно. Като един плюс на късното прохождане поне при моето дете беше по-рядкото падане. От самото начало си падаше "хубаво", така че да се изтърколи по дупе и да не си удари главичката и лицето, а и много рядко падаше въобще, направо протича стабилно. Тя затова и късно проходи, беше страхлива, в къщи не се спираше държейки се за мебелите, но не желаеше да се пусне.


Това, че се е родило мъничко не е причина за малко по-късно прохождане. На моя мъж сестра му се е родила 1,700 кг. лекарите са казали на свекървата, че ще се развива по-бавно заради това, но е проходила на 9 месеца, тя дори се шегува, че ако се е развивала "нормално" е щяла да проходи на 5 месеца  Laughing Нашата щерка също не искаше да стои много мирна все искаше да я разкарвам като мъничка и я държах под мишниците за да се мъчи уж да ходи, но въобще не съм я оставяла тежеста й да пада на крачетата й, а по - скоро да се лъже едва ли не, че ходи. Зора си беше при мен в този макар и не дълъг период останах без кръст тогава, но все пак на 7 месеца ми пролази  Grinning

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
И моето дете така почти всичко започна да прави след връстниците си, но тя се роди и недоносена, почти месец по-рано и с тегло 2,400 та може би затова. До 3.5 - 4 месеца още й придържах главичката като я държах на ръце. При нас ортопеда каза, че всичко й е перфектно. Като един плюс на късното прохождане поне при моето дете беше по-рядкото падане. От самото начало си падаше "хубаво", така че да се изтърколи по дупе и да не си удари главичката и лицето, а и много рядко падаше въобще, направо протича стабилно. Тя затова и късно проходи, беше страхлива, в къщи не се спираше държейки се за мебелите, но не желаеше да се пусне.


Това, че се е родило мъничко не е причина за малко по-късно прохождане. На моя мъж сестра му се е родила 1,700 кг. лекарите са казали на свекървата, че ще се развива по-бавно заради това, но е проходила на 9 месеца, тя дори се шегува, че ако се е развивала "нормално" е щяла да проходи на 5 месеца  Laughing Нашата щерка също не искаше да стои много мирна все искаше да я разкарвам като мъничка и я държах под мишниците за да се мъчи уж да ходи, но въобще не съм я оставяла тежеста й да пада на крачетата й, а по - скоро да се лъже едва ли не, че ходи. Зора си беше при мен в този макар и не дълъг период останах без кръст тогава, но все пак на 7 месеца ми пролази  Grinning

Напротив,причина е!Твоята племенница,да е жива и здрава,просто така се е случило.Зависи от детето.Моята племенница пък се роди в 29гс,проходи на година и осем месеца.Що нещо изчетохме със сестра ми,ходеха при ортопеди,специалисти.Направихме снимки,замервания,ехографии,просто нямаше друга причина освен недоносването.Това и лекарите го казаха.Утре малката душица навършва три години.Още имаме проблем с проговарянето,но тича като индианец! Laughing

# 44
  • Мнения: 403
И моето дете така почти всичко започна да прави след връстниците си, но тя се роди и недоносена, почти месец по-рано и с тегло 2,400 та може би затова. До 3.5 - 4 месеца още й придържах главичката като я държах на ръце. При нас ортопеда каза, че всичко й е перфектно. Като един плюс на късното прохождане поне при моето дете беше по-рядкото падане. От самото начало си падаше "хубаво", така че да се изтърколи по дупе и да не си удари главичката и лицето, а и много рядко падаше въобще, направо протича стабилно. Тя затова и късно проходи, беше страхлива, в къщи не се спираше държейки се за мебелите, но не желаеше да се пусне.


Това, че се е родило мъничко не е причина за малко по-късно прохождане. На моя мъж сестра му се е родила 1,700 кг. лекарите са казали на свекървата, че ще се развива по-бавно заради това, но е проходила на 9 месеца, тя дори се шегува, че ако се е развивала "нормално" е щяла да проходи на 5 месеца  Laughing Нашата щерка също не искаше да стои много мирна все искаше да я разкарвам като мъничка и я държах под мишниците за да се мъчи уж да ходи, но въобще не съм я оставяла тежеста й да пада на крачетата й, а по - скоро да се лъже едва ли не, че ходи. Зора си беше при мен в този макар и не дълъг период останах без кръст тогава, но все пак на 7 месеца ми пролази  Grinning

Напротив,причина е!Твоята племенница,да е жива и здрава,просто така се е случило.Зависи от детето.Моята племенница пък се роди в 29гс,проходи на година и осем месеца.Що нещо изчетохме със сестра ми,ходеха при ортопеди,специалисти.Направихме снимки,замервания,ехографии,просто нямаше друга причина освен недоносването.Това и лекарите го казаха.Утре малката душица навършва три години.Още имаме проблем с проговарянето,но тича като индианец! Laughing

Не ми е племенница на мъжа ми сестра, май се пада зълва Simple Smile
Не знам не съм лекар и не съм запозната  Rolling Eyes  знам, че понякога /да не казвам в повечето случаи/ кувуозите оказват влияние, но просто доста случаи знам за много мънички родени, които са нямали проблем специално с това, ама може и най-вероятно са биле случайности Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт