Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Здравейте, мили бъдещи мами! Не съм писала отдавна, но нямаше какво да кажа. Сега мога да се отчета с новини. Моята док ми прави ФМ и пратих кръв в Майчин дом за БХС, заедно с отчетите от ФМ. Миналия ден пристигнаха и съм щастлива, че резултатите са много добри. Останалите ми изследвания също са ОК с изключение на хемоглобина - 98 при мин 120  ooooh! Но не съм особено шашната, док ми даде лечение за 1 месец - феро-фолгамма, таблетки с желязо и фолиева киселина. Дразнят ме сега бабите, защото ми "изписват" всякакви манджи и то комбинирани в най-лошите подредби.
Искам да споделя и за още една моя болежка с въпрос дали и някоя от вас изпитва това. От втория месец усещам болка в костта на опашката. болката е остра и то само когато премествам левия си крак в определена позиция и то не винаги.
Е това е то от мен. Препоръчвам една книжка - Всичко са пренаталното възпитание на Мари-Андре Бертен.
 Hug

# 16
  • Мнения: 32
Ето ме пак Simple Smile
Надявам се снимките да ви повдигнат малко настроението  Hug Всичко ще е наред милички,юли ще се радваме и ние на такива жабчета Simple Smile
Добре дошли на новите момичета,лека и безпроблемна бременност и от мен!Все така да се множим и все хубави вести да си носим!
Имаме си и близначета,страхотна новина,кураж на мама,за нея специално двоен късмет  Hug
Тери какъв обяд  Crazy лигите ми още текат  Joy
Пепина не се притеснявай мила,толкова познати имам с по-лоши резултати,а децата им от здрави,по-здрави.Стиснала съм силно палчета и вярвам,че всичко ще е наред!Прегръщам те и ти пращам много усмивки   bouquet
Видях Давидков обсъждате,мога много да пиша и една хубава дума няма да има,НО...важното е всяка една да се чувства сигурна и спокойна.
И аз си взех изследванията от БХС,но съм леко объркана  Crazy Правих ФМ в 13г.с.+6 дни и доктора каза,че съм на границата(бебето вървеше по-напред от очакваното),но мога да мина в ранния скрининг.Отидох да дам кръв на следващата сутрин,попълнихме документите,АГ-то ми попълни стойностите от прегледа.До тук добре,но получавайки резултатите установявам,че ми е направен късния скрининг,защото според тях бебето отговаряло на 14г.с.+4 дни  ooooh! Та не разбрах кой прав,кой крив,но и не ме вълнува така или иначе резултатите са ми добри.А на въпроса в коя седмица съм явно никой не може да ми отговори  hahaha
Мама Рая подкрепям мнението ти  newsm10
Стискам палчета за всички,на които им предстоя преглед или изследвания!
Трябва да сме по-положително настроени,да вярваме,че всичко ще е наред!!! newsm51 Целувки на всички и усмивки  Laughing

# 17
  • Видин
  • Мнения: 685
Айде и аз да се запиша в новата тема. Ха-хо  bouquet Hug  bouquet Няма значение в коя седмица си. Ти си си в нашия отбор и не те даваме Crossing Arms Mr. Green Пък и важното е децата да се родят здрави, а дали ще е юли, август или септември не е от значение. До тогава ще си знаем и кътните зъби Mr. Green
Мпеева, добре дошла  bouquet. Лентичка можеш да си направиш много лесно. Харесваш си някоя от нашите, например, и като кликнеш върху нея, те препраща на страницата с лентички. От там следваш инструкциите. Не е трудно, но ако имаш други въпроси пиши Peace
Катя, добре дошла. Вярвам, че всичко ще е наред от тук насетне, и през юли ще се радваме на прекрасни бебчета Heart Eyes
Каматна, от написаното ти ми хрумна много хубаво заглавие: С първите кокичета усещаме първите ритничета, на нашите момчета и момичета. На вас харесва ли ви??? Ако да ще го добавим на 1ва стр. за някоя от следващите теми Blush
Аз ще ви оставям, че ще имам гости след малко. Приятна вечер момичета Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 32
ахахаха Ния нямам намерение да се местя мила,от мен отърване няма  Joy  Hug
Заглавието е страхотно,много ми харесва!!!Мисля да направим една анкетка,да ни е лесно в избора.
Ати това за бабите и манджите....ух най-много го мразя.Вечното "хапни си","яж,бебе носиш","трябва да ядеш".... ooooh! Сподели ли с лекаря си за болката?Според мен явно притискаш някой нерв,едва ли е нещо сериозно.И аз от време на време имам болежки там и в слабините,по-точно в малкия таз.Много неприятно.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 709
Цоп и отивам да играя с децата... утре ще пиша.

# 20
  • Мнения: 70
Здравейте момичета! Записвам се прекрасната тема!
За списъчето: Термин 01. с близначета, от София съм! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 24
Хоп и аз в новата темичка  Laughing така като гледам първата страничка, имаме около 5 момченца някъде и 1 момиченце, доколкото съм преброила правилно  Laughing да са ни живи и здрави, това е най важното  Hug аз скоро не съм писала, но няма нищо интересно около мен.....почивам си вкъщи и вече ми е скучно, но ... трябва да се пазим   Hug Добре дошли на новите мами и вече май си имаме 2 двойки близначетааа  Grinning Целувки

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ей, момичета, колко бързо свърши старата тема. Добре дошли на новите майчета и особено на двете с близначета.
Днес ми беше първи работен ден след 2 седмици почивка и оцених колко е хубаво да си вкъщи в това състояние и да си почиваш, а аз точно това правих - активно релаксирах по празниците.
Лека вечер на всички  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте,вие кога разбрахте за пола на бебето ,защото аз сам в 12 седмица последния ден де утре влизам в 13 и днес доктора каза че е рано за пола а и било седалищно разположено(някой знае ли дали тожа е добре или зле).Сащо искам да ви питам колко килограма сте качили до тук,защото при менс е натрупаха доста килца бях 49 кг сега сам 54 но отказах и цигарите а и зимата нормално сам си 50-51 кг.Ще видим каква свинка ще стана  Embarassed

# 24
  • Мнения: 79
Леле, Ния, каква си ни поетеса. Чудесно заглавие си измислила. Ако има гласуване, това ще е моят избор.

Момичета, ама как се удвоява темичката ни. Вече имаме и две близначета. Само хубави новини да носите и много да се пазите, че двойна работа трябва да свършите.

Кате, седалищно още нищо не значи. Има значение при раждането. Явно, поради това положение, лекарят не може да види пола. Аз бях 56 и днес се мерих - 62 кг. Сама виждам, че съм порасла на дупе и крака. Вече имам и коремче, макар и малко и цици....и то какви. С първата бременност качих на 20 килца, но ги свалих успешно. Така че тази бременност също не ме притеснява. Природата си знае работата. Не мисля, че 56 кила са ок на моите 175 см ръст и просто в началото наваксвам.

Лека нощ момичета и спокойни сънища.

Утре съм на втора ФМ. В Марковс ще ходя. Вече знам, че всичко е наред, но това второ мнение го искам. Пък и все още не знам със сигурност бебо ли е или бебка.

# 25
  • Мнения: 7
Добре дошли на новите момичета Hug, мисля че този месец все повече ще ставаме, понеже доста момичета крият до 3тия - 4 тия месец, знаем защо  Rolling Eyes..... Лека бременност с дано юли всички да гушкаме едни прекрасни бебоци  Wink

katq123 не се притеснявай за килограмите  4-5 кг вече са нормални, още повече че е зима, разходките са ограничени и т.н А и от много хора съм чувала , че качените кг по време на бременност се свалят доста по лесно така че......споко.

Аз да се оплача пак, повтори ме ангината.... ooooh! дали защото спрях по рано антибиотика, дали заради имунната ми система......незнам......сега пак съм на антибиотици и този път смятам 5 дни да ги пия още повече като ме уверихте, че не са  вредни. Стискайте палци да не ме потрети, че ще се гръмна вече....... doh

# 26
  • Мнения: 0
Привет на всички нови мами, много се изкефих че вече си имаме втори бъдещи близнаци, и въобще че юлската чета расте с всеки изминал ден!
Аз да се отчета за протокола преди да си легна - утре съм на постфетална морфология във Варна, стискайте палци, надявам се там да се види ако има нещо анормално и утре може би ще знам и пола на бебо! Прегръщам ви всички и още веднъж ви благодаря за милите и топли думи! Без вас деня ми щеше да е адски труден и непоносим  Hug Hug Hug smile3525

Анитка пази се, че не е хубаво така - пази леглото няколко дни ако трябва, повече чайове и по малко разходки навън  Hug

# 27
  • Мнения: 7
pepina_79 Ох, какво да ти кажа ....не съм излизала от Нова Година, все в къщи си стоя, тук е топло, по цял ден чайчета, мед, лимони, плодове, .....и въпреки това за 7 дни 2 гнойни ангини.... Sad
Стискам ти палци, всичко утре да е наред и да видиш такъв цвят гащета, за какъвто си мечтаеш Hug

Момичета вие как се опазвате от тези настинки, грипове.....и т.н
Приемам всякакви съвети.....и благодаря предварително Hug

# 28
  • Мнения: 1 069
Здравейте момичета! Записвам се прекрасната тема!
За списъчето: Термин 01. с близначета, от София съм! Simple Smile

И на теб да ти пожелая - лека и безпроблемна бременност от сърце ти желая. И две прекрасни бебчета на финала  Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 1
Да ни е честита новата темичка! И аз да се отчета в нея Flutter
 Анитка ето един съвет от мен.Аз съм опитвала и ми помогна.И дъщеря си измъчих веднъж и дали от това или си въобразявам,но помогна.Потопи си пръста първо в мед и после в хлебна сода и си намажи гърлото.Малко е гадно,внимавай да не повърнеш.Но така се премахват налепите ако имаш такива и не вдигаш температура.Ако решиш опитай PeaceСкорошно оздравяване Hug
 Добре дошли на новите мами.С пожелания за леко бременеене Wink

Общи условия

Активация на акаунт