Дело за издръжка

  • 78 959
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Кашпичка, благодаря за отговорите.  Hug

# 721
  • Мнения: 4 458
Леле колко е оплетено  ooooh!
Абе не го мисли, важното е, че имаш решение и то с увеличение. Радвай се  Peace

# 722
  • Мнения: 6 729
Не го мисля, важното е че всички мои любими хора са здрави, какво повече да искам Grinning
Диас Hug

# 723
  • Мнения: 668
 Момичета, бихте ли ми казали, дали съдът има право да откаже да изплати издръжката за 1 г. назад?
 Разделени сме от почти 2 години, но едва сега подадох документите за развод, с искането да бъде изплатена и издръжката на децата ми за 1 година назад.
 БНД не работи, няма и имот на негово име.

# 724
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Да, има право. Може да уважи и частично молбата за издръжка за минал период, а може и да определи издръжката да е от датата на влизане в сила на съдебното решение.
Успех!! Много късмет!!!! Hug

# 725
  • Мнения: 668
Да, има право. Може да уважи и частично молбата за издръжка за минал период, а може и да определи издръжката да е от датата на влизане в сила на съдебното решение.
Успех!! Много късмет!!!! Hug

 и на какво основание?

 Притеснява ме факта, че аз работя за сравнително добри пари, а той -не работи.
 И след последните приказки на майка му, че аз вземам голяма заплата и да не съм се занимавала да му искам пари на него, още повече се надъхвам да търся правата на децата си.
 Досега не съм го закачала, дори когато, той обикаляше по екскурзии из Европа с новата /с парите от продажбата на жилището, в което живеехме и за чието подобрение заслугата е моя/, а аз се чудех къде да отида да живея с две деца и как да оцелеем в тежката зима.
 Досега се държах възпитано и се стараех, въпреки всичко и заради децата да запазя добрия тон, но те взеха да ме правят на маймуна вече. Нито гледа децата, нито пари дава, а на всичко отгоре не спря да говори глупости по мой адрес.
 Та така, понеже възропта срещу сумата, която му искам за минало време, въпросът ми е какво може да направи, за да не взема тези пари.
 

# 726
  • Мнения: 897
А като няма доход точно как ще плаща издръжката?  Rolling Eyes
А ти и за минал период искаш. Не мисли, че не влизам в положението ти, но трябва доста добър адвокат, който да присъди изплащане на издръжка от човек, който няма доход.
А по въпроса- можеш, да. Стига и добър адвокат да имаш.

# 727
  • Мнения: 668
 Какво значение има, нали на децата по закон им се полага издръжка, дори и минималната?

# 728
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А като няма доход точно как ще плаща издръжката?  Rolling Eyes
А ти и за минал период искаш. Не мисли, че не влизам в положението ти, но трябва доста добър адвокат, който да присъди изплащане на издръжка от човек, който няма доход.
А по въпроса- можеш, да. Стига и добър адвокат да имаш.

 Гледат се и доходи от продажби на недвижимо имущество, а тя май може да докаже такава.  Peace

# 729
  • Мнения: 897
Какво значение има, нали на децата по закон им се полага издръжка, дори и минималната?
Да си призная и според мен е така. Втората жена на БНД го е съдила за издръжка, а дори и минималната не са присъдили. Тъй като плаща вече на моето дете, а взима 320 лв заплата.
Т.е. не е задължително да се присъди издръжка по закон. Можеш да си я искаш от общината/тъй като едно от условията е родителя да е безработен/, а тя после си търси парите.


 Гледат се и доходи от продажби на недвижимо имущество, а тя май може да докаже такава.  Peace
При продажба по време на брак не се ли дели продажбата на две? Защото се смята, че е приход на семейството?

# 730
  • Мнения: 668
 да, това го знам и също е вариант.
решена съм да се боря докрай, за да получат децата парите, които им се полагат от баща им по закон, след като той доброволно не иска да им дава.


 Гледат се и доходи от продажби на недвижимо имущество, а тя май може да докаже такава.  Peace
Аз нямам документ от тази продажба, може ли адвокатът ми да изиска такъв?

# 731
  • Мнения: 897
решена съм да се боря докрай, за да получат децата парите, които им се полагат от баща им по закон, след като той доброволно не иска да им дава.
Все едно аз съм го писала това.  Hug

# 732
  • Мнения: 668
Корина, този апартамент беше негов наследствен, придобит преди брака - аз не получих и стотинка от продажбата. Той ги изхарчи с новата си за нова кола, екскурзии по чужбина и т.н. После продаде колата, изкара още няколко месеца и сега няма нищо. Беше с нея в чужбина уж да работят, но се прибра след няколко месеца, явно като му свършиха парите.
 През цялото това време аз си траех и не създавах проблеми, но вече наистина ми писна да ме разиграват, защото от доброто си поведение нищо не спечелих, а те само се възползваха от това.

# 733
  • Мнения: 897
Движимо и недвижимо имущество придобито по време на брак е собственост и на двамата. Провери за автомобила.  Peace

Колкото повече те чета, толкова повече си казвам- добре, че има хубава професия. Тоз мъж твоя много неразумен.  Rolling Eyes

# 734
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Какво значение има, нали на децата по закон им се полага издръжка, дори и минималната?
Да си призная и според мен е така. Втората жена на БНД го е съдила за издръжка, а дори и минималната не са присъдили. Тъй като плаща вече на моето дете, а взима 320 лв заплата.
Т.е. не е задължително да се присъди издръжка по закон. Можеш да си я искаш от общината/тъй като едно от условията е родителя да е безработен/, а тя после си търси парите.


Това е абсолютно невярно! Издръжката е дължима по закон от двамата родители, отделен въпрос е конкретния размер както и дали ще се плаща.
Корина, да не би да има някакво споразумение между страните? Иначе за размера на издръжката има значение дали БНД има задължения и към други деца. Той дори и да е безработен към даден момент, това не е основание за издръжка в размер на 0.00лв независимо колко деца има! Това съм го проверила и със сигурност е така!  Hug
Flo_Rida, ако можеш да докажеш липса на загриженост и заинтересованост от страна на БНД и фактическа раздяла за минал период, малка е вероятността да ти откажат издръжка за минало време.

P.S. Flo_Rida, хич не се занимавай какво говори бабата. Hug  Казвам ти го аз дето свеки е на моя страна.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт