Да подадем ръка на самотна майка от Шумен и 6 месечното й бебе

  • 34 265
  • 335
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
Мога да изпратя торба за сън и космонавт за бебчето, както и обувчици. Ще видя и за други неща останали от сина ми. Може ли адрес, на който да ги изпратя.

# 16
  • Мнения: 4 370
Мии, майката каза че има дори няколко космонавта за бебето. Изпратили са й много дрешки, дори и за по голямо дете. Беше натрупала няколко кашона с по големи дрешки в ъгъла. А тя няма много место. За торба за сън нищо не каза, но единствено за бебето има нужда от тензух, защото не ползва памперси, а си прави пелени от него. Аз й обещах, колкото имам от моите деца, да й занеса.

Адреса й е:
гр.Шумен 9700
ул.Жечко Попов 16 ет.3
Йорданка Димитрова

П.П. Сега се обадих да я попитам за адреса и попитах и за тази торба за сън - никога не е виждала такова нещо  Simple Smile ако искаш й я изпрати да опита.
Благодаря ти!  Hug

# 17
  • на Земята
  • Мнения: 174
Aни,можеш ли да пуснеш и тема в Продавалник,за да видят повече хора,но да упоменеш,че с дрешки е затрупана и ако може с друго да помагат хората Peace

# 18
  • Мнения: 102
Aни, благодаря ти   bouquet в понеделник ще и пусна пратка по куриер. Приготвила съм и телефон, малко парички и торба за сън ще и изпратя. Има ли къде да си готви за да и изпратя и някаква храна за готвене?

п.п Ани, свързах се с Данчето и се разбрахме. Още веднъж ти благодаря   bouquet

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 11:32 от mii

# 19
  • Мнения: 4 370
Има газов котлон!
Теди, в Продавалник никога не съм пускала тема! Малко ми е мъгла.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 192
Имам дрешки, но като чета не са и нужни за момента. В понеделник ще пусна продукти за готвене и някой лев.  На адреса по- горе ли?

# 21
  • на Земята
  • Мнения: 174
Да,това е адреса.Може да й звъннете първо по телефона да се разберете Peace
Радвам се,че все повече хора се включват да помагат Hug

# 22
  • Мнения: 192
Да,това е адреса.Може да й звъннете първо по телефона да се разберете Peace
Радвам се,че все повече хора се включват да помагат Hug

Чух се с нея и ми каза, че не отказва нищо- дрехи за нея, за малката, храна, кой с каквото може...

# 23
  • Мнения: 102
Момичета, аз утре и пускам колета с телефона, но зарядното му не е много надеждно. Ако някоя има излишно зарядно за Моторола V3 да помага. Ако няма ще и купя и ще изпратя.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 223
но единствено за бебето има нужда от тензух, защото не ползва памперси, а си прави пелени от него. Аз й обещах, колкото имам от моите деца, да й занеса.

Ани и всички останали   bouquet

Имам 6 бр. пелени  за многократна употреба, с подложки и копчета - универсален р-р.
Ползвала съм ги малко, но не изглеждат добре /подложките и полара отвътре/, понеже при едно пране бях пропуснала да извадя една черна тениска и всичко бяло стана сиво...
Така и не посмях да накисна подложките в белина, също и да ги пусна на висока Т, за да не пострадат копчетата и гумираното вътрешно покритие.
Ластикът отзад  е доста стегнат и е добре да се подгъне навън, за да не причинява дискомфорт на детето.

Мисля, че ще са и от полза на жената - ако слага подложката отгоре и сменя на 2-3 ч., може да ползва 2 пъти памперса без да го пере. Четох някъде /но не съм пробвала/ , че и  нарязани хавлиени кърпи също вършели страхотна работа, препоръчваше се и комбинация от двете - подложката отгоре, а в джобчето - кърпа.

Ако прецените, че е уместно, мога да и ги изпратя утре по Български Пощи, като МПП, на посочения адрес - нямам куриерска фирма наблизо.

ПП. Не ми е удобно да и звъня, съвсем случайно попаднах на темата. За жалост с друго не мога да помогна  Embarassed



# 25
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
не разбрах майката още на този таван ли живее

# 26
  • Мнения: 4 370
Вече не живее на тавана. Намерила е друга квартира. Ползва една малка кухничка и терасата към нея. Банята е обща. Във всяка стая има наематели. После делят тока по равно и това е малко неудобно, защото не се знае кой колко ползва. Сега плаща 90лв.
Но вчера е намерила гарсониера, в друг квартал за 100лв и мисли да се премести там. Все пак ще е по широко и ще си плаща тока самостоятелно. А само 10лв е разликата.
Аз ще й помогна с транспорта на багажа. Като се премести ще публикувам новия адрес.

Дани, пелените предполагам че ще й свършат работа. Ако не ти е проблем ги изпрати. Н.п. че е по пощата. Все трябва да намери начин да отиде до пощата.

# 27
  • Мнения: 3 181
Кога ще се мести?
Може ли да конкретизирате, освен пералня и прахосмукачка от какво още има нужда.
Дрехи за нея, какъв размер, обувки 36?


Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 21:08 от ani27

# 28
  • Мнения: 682
Цитат
Може ли да конкретизирате, овен пералня и прахосмукачка от какво още има нужда.
От всичко...., според мен най-вече от пари, макар че не ми го каза направо, когато говорихме, Няма нужда да я затрупваме с излишни дрехи и обувки, но все пак жената е оставила телефон и всеки с добри намерения може да я потърси и да уточни, как да й помогне.Иначе може да я затрупаме с кашони, и без това няма достатъчно място.
Детенце има нужда от постоянна помощ, почти на седем месеца е и е около 7 килограма.Дрешките сега й стават малки много бързо, така че това е основната нужда.
И аз ще й пращам скоро колетче с пеленки и подложки, чисто нови са ми.Не знам дали ползването на пелени от плат е решение на майката или просто нуждата така я е принудила.Ако е склонна може да се помогне с  някакви за еднократна употреба, защото в студа без пералня, не знам, как се справя.
Поздрави на mii за бързата реакция с телефона   bouquet

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
няма ли кой да й помага - бащата или някакви роднини

Общи условия

Активация на акаунт