Убавиците на пътя

  • 4 912
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 599
А стига с тезубавици, де! Аз съм виждала убавец да влиза в еднопосочна улица, покрай училище,

Това ми е непрекъснато пред очите и кога ще се стигне до бой, не знам. Един ден, единият шофьор ( който беше в правото си ), извика полиция - дойдоха, направиха забележка на другия, повъртяха се малко, влязоха още поне 3-4 коли пред погледа им и нищо. На саморазправа ще е вече работата, щом и полицаите не могат да накарат тия тарикати да спазват елементарни правила.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 762
Защо се дразните, че темата е за убавиците? Ми това си е самата истина. Винаги може да се разбере кога кара жена / е, има и изключения/. Наистина са супер нетолерантни  Peace Не си преценяват габаритите на колата, завиват все едно карат прицеп, навлизат в кръстовище при положение, че няма как да го преминат и от там правят задръстване. Смятат, че като подадат светлинен сигнал всеки е длъжен да спре и смело се набутват в съседното платно.
Мога да изреждам до безкрай  Laughing
Разбира се, че има жени много, ама много добри шофьори, но повечето трябва да ги забранят със закон.
Мъжете, които страдат от "синдрома на малката пишка" въобще няма да коментирам  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 8 942
Повечето шофьори, които срещам напоследък са жени. За мен няма полове в това занимание. Както едните са нетолерантни, така й другите. Айде мъжете да не се правят на добри, че съм виждала да псуват закъсала жена, вместо да слезнат да я побутнат, да са поне малко кавалери. Ама ако на тях им се случи. У нас всеки кара, както си може - няма убавици, няма убавци.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хеле пък ако се срещнат две убавици. Ей тогава надцакване и кокошинене да видиш.

# 34
  • Мнения: 934
Една 'убавица' се опита да ме бута на заден и успя цели 2-3 метра. Караме си двете в локално платно. Има няма към 300-400 метра си караме една зад друга. Спира убавицата  и аз чинно спирам  метър и нещо зад нея. Включва задна и тръгва рязко, без да поглежда в огледалото или да включи поне аварийни мигачи. Аз втрещена поне се усетих да пусна спирачката. Бута ме 2-3 метра, аз вече се облегнах на клаксона. Тя погледна в огледалото, газ и се изнесе. Един мъж на тротоара и той в неведение стоеше и мигаше на парцали. Добре че ми е здрава бронята и лека колата, та теглича на убавицата само малко ми вдлъбна номера.
Иначе и аз не съм цвете за мирисане, признавам си 'пишман шофер' съм и затова карам с 100% внимание.

# 35
  • Мнения: 11 717
Няколко пъти съм се изкушавала, но само в мислите си, да сложа ръкавици при карането. Ами студено е сутрин, какво да направя. Но съм устоявала на изкушението.

От късна есен до ранна пролет шофирам само и единствено с ръкавици. С условието, че са кожени и са моят номер  Mr. Green
Вярвай ми, по-добре да съм с ръкавици, отколкото да държа волана с два пръста, защото ръцете ми са измръзнали  Mr. Green
 Всъщност е доста удобно и сцеплението с волана е по-добро. Свалям ги само на дълъг път и в колата вече е достигната нужната температура 26-27 градуса  Laughing

# 36
  • Мнения: 533
И от двата пола има некадърни "шофери",на някой не трябва да им се дава книжка ама никога.С убавиците не съм имала досега проблем,ама с убавците доста,че скачат да се бият и с жена престай си! Laughing Laughing Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 23 124
Поне 90 % от жените-шофьорки са патки! Казвам го без грам извинение, при все, че и аз съм жена, но не шофирам, а само наблюдавам докато ме возят.  Peace

# 38
  • Мнения: 183
Мисля си, и винаги съм казвала, че човек или има усет за шофиране или не.
Пола не е от кой знае, колко съществено значение.
Че има жени шофьори, от които се пазя като дявол от тамян /разбирайте буквално, че съм способна да отбия в дясно и да я оставя да ме задмине и отиде възможно най-далеч от мен/, има и то доста.
Но пък и какви мъже шофьори имааааа- мани, мани.
Та така - до човек е си е това според мене.

# 39
  • Мнения: 2 652
Минз, взимам си поука. От утре съм съвестна убавица  Mr. Green

# 40
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Добре де, може да съм `убавица, ама добър шофьор не съм. Признах си без бой Laughing
Аз па никакъв шофьор не съм Whistling. Минзи, не ни дискриминирай, моля, и пусни тема за хубавиците по тротоарите Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 032
Къде к'вато статистика съм видяла, внушително по-големият процент катастрофи се причиняват от мъже, а катастрофите със смъртни случаи са почти винаги причинени от мъже. Но някой ако ми покаже, черно на бяло, достоверна статистика, че в България е точно обратното, с интерес ще прочета.

Също, макар и да избягвам удоволствието да шофирам в България, в преразказите за агресивни шофьори дето изскачат и раздват шамари, тукати и тлъсти псувни- все мъже участват.

Не забравяйте това, като си хортувате за хубавици и грозници.

# 42
  • Мнения: 2
Помислих, че става дума за магистралните каки бе хора ooooh!
И аз така си помислих  Laughing .Иначе по темата-вчера на една улица,по която минавам много често гледам отдалече се засилила една "убавица" с една летяща кошница и кара в мойто платно,защото от нейната страна има коли.Гледам,че има къде да се завре,за да мина аз,все пак съм си предимство,но тая патица лети срещу ме.Спирам аз,спира и тя.И й правя жестове да мръдне назад.Все пак трябваше да се върне назад само 2 коли.Тя се обръща и ми прави физиономия,че не може да кара назад и да се завре.Та трябваше да и правя място аз и да се върна 5 коли назад,за да може "убавицата" да мине.Даже не ми й благодари,но както й да е.Сили ми се като шофьор от Формула 1,ама маневри назад-забрави.Чудя се ако и аз не можех да карам назад какво щяхме да правим.Сигурно да седим като кокошки и да чакаме някой да ни помогне.Не знам на такива как изобщо им дават да шофират и то зимата. Laughing

# 43
  • Мнения: 4 479
Мдаа и аз да се включа в малцинството - жените са в пъти по-нетолератни на пътя  от мъжете ....
Въобще нямам идея защо и как, но в това съм убедена от дълго време и изключвам случките, в който правят глупости от неопитност или глупост.
В кюпа слагам и момъците със стаж около година..

Преди няколко месеца бях свидетел и на женски бой на централна софийска улица за разрешаване на спор, кой- кого засекъл и има ли право или не #Crazy.

# 44
  • Мнения: 2 376
Аз не знам защо говорите за толерантност. Когато болшинството започнем да спазваме правилата, от толерантност няма нужда. Аз така разбирам нещата.

Общи условия

Активация на акаунт