СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 796
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 873
Искам да попитам за пресни впечатления за х-л Армира, Старозагорски минерални бани! От прочетеното, като мнения оставам с впечатлението, че водата е 29 градуса, на мен лично ми се струва #Shocked направо студена.

бяхме там август 2011. водата е доооста по-топла. поне 35 градуса е.
Иначе аз лично съм доволна от всичко там, единствено е малко по-скъпичко като цени.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 15:58 от Bunnie

# 31
  • Мнения: 466
Искам да попитам за пресни впечатления за х-л Армира, Старозагорски минерални бани! От прочетеното, като мнения оставам с впечатлението, че водата е 29 градуса, на мен лично ми се струва #Shocked направо студена.

бяхме там август 2011. водата е доооста по-топла. поне 35 градуса е.
Иначе аз лично съм доволна от всичко там, единствено е малко по-скъпичко като цени.


Посетихме хотела миналия уикенд и останах разочарована, описала съм по напред защо, водата беше 27 градуса, зимен сезон за Спа  хотел е направо недопустимо  Sick

# 32
  • София
  • Мнения: 873
Искам да попитам за пресни впечатления за х-л Армира, Старозагорски минерални бани! От прочетеното, като мнения оставам с впечатлението, че водата е 29 градуса, на мен лично ми се струва #Shocked направо студена.

бяхме там август 2011. водата е доооста по-топла. поне 35 градуса е.
Иначе аз лично съм доволна от всичко там, единствено е малко по-скъпичко като цени.


Посетихме хотела миналия уикенд и останах разочарована, описала съм по напред защо, водата беше 27 градуса, зимен сезон за Спа  хотел е направо недопустимо  Sick

е, моите впечатления са от август 2011 и водата наистина беше много повече от 27 градуса. Бяхме с малко дете, което по 3-4 часа не излизаше от водата. Едва ли би издържала при 27градуса /говоря за големия басейн, а не за детския където водата беше още по-топла/ но сега може да не я поддържат така, знам ли.
явно навсякъде зависи какъв период ще улучиш.

# 33
  • Мнения: 466
Август месец все пак е лято, температурата на въздуха е друга, слънце пече и още повече нагрява водата, ами януари, да не говорим, че минералната вода там специално излиза с температура 35 градуса, колкото градуси да се загубят по трасето пак студено ми се видя, като трябва ще я подгреят, хората отиват да покиснат в минералната вода Mr. Green не да студуват  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 873
Август месец все пак е лято, температурата на въздуха е друга, слънце пече и още повече нагрява водата, ами януари, да не говорим, че минералната вода там специално излиза с температура 35 градуса, колкото градуси да се загубят по трасето пак студено ми се видя, като трябва ще я подгреят, хората отиват да покиснат в минералната вода Mr. Green не да студуват  Peace

да бе, разбирам твоето разочарование. Но е факт че водата при нас беше топла. И не се е заграла от слънцето определено, защото 1. басейнът е вътрешен и 2. точно в дните в които бяхме беше егати студът на вън. ние и затова избягахме от морето и отидохме там. иначе съм на мнение че в повечето спа хотели водата трябва да е по-топличка , наистина подходяща за киснене, а не като на повечето места с т 26-28 градуса.....

# 35
  • Мнения: 635
Момичета, кой хотел да избера между:

Калиста, Спа хотел Хисар, Хотел Пирин Сандански, Персенк Девин, Интерхотела в Сандански?

Била съм в 2 от тях, останах доволна, но реших да питам за мнения и да сверя часовника Simple Smile
Кой според вас предлага най-оптималното съотношение цена - качество?

# 36
  • Мнения: 141
От така изброените мога да дам мнение само за Персенк Девин.Ние бяхме там преди 2 седмици.Промоцията,която имат в момента е изгодна.На нормалните им цени не бих отишла. 

# 37
  • софия
  • Мнения: 757
ive1981 , каква е промоцията?

# 38
  • Мнения: 141
Ние като бяхме платихме 150 лв на ден за двойна стая за двама възрастни и две деца с включена закуска и вечеря.

# 39
  • София
  • Мнения: 16 691
сега се върнах от хотел лион банско- нищо особено не беше хотела, слабо спа, малък басейн, храната- горе-долу, иначи големи и хубави стаи и най- важното бус до пистите!!

# 40
  • Мнения: 466
ivankaka , как беше водата в басейна, достатъчно топла ли е, пълен ли е хотела и изобщо курорта?!

# 41
  • София
  • Мнения: 16 691
около 27 градуса беше водата. Хотела беше пълен с чужденци- българи почти нямаше. Курорта нямаше толкова много хора, както предните седмици, което беше супер понеже нямаше много опашки по лифтовете. Въобще и в курорта имаше малко българи, ама нормално заради високите цени и заради това, че бяхме през седмицата. Българите идват петък до неделя.

# 42
  • Мнения: 466
Благодаря за отговора! Peace

# 43
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Аспен Ризорт 4* (до Пирин голф - преди Банско)

"+" разкошен апартамент, широк, просторен, в дневната две много удобни кожени кресла с ниска мебел, отделно удобна висока мебел, всякакви удобства, отделна спалня, вана, великолепна храна, отлично обслужване, детски кът

"-" недостатъчно отопление (не централно, на конвектори, бяха отоплили, но  Naughty) , топлата вода от 50л бойлер - не става да напълниш ваната;

хотелът е на секции, които са отделени от рецепцията, ресторанта, СПА зоната .... и до там се минава или през подземния гараж (студено) или през градинка - навън - за мен това е абсурд за зимата - особено с малки деца, при положение, че навън е виелица

това прави абсурдно и ползването на СПА зоната, водата беше действително 32 градуса, но въздухът над басейна вледеняващ, излизаш мокър и трепериш, съблекалните като телефонна кабина, абсурд да се оправят деца  Sick

за мен, все още Вила Парк на Боровец е идеалното място, дано открием и други  Peace

# 44
  • Мнения: 24
добър вечер! Току що се върнахме от хотел Персенк в Девин. ИСкам да оставя впечатление. Извинявам се за грешки, не съм учила да пиша на български))))
Бяхме там от 29.01 до 31.01, 2 възрастни с 2 деца: на 2г и на 6г. Взехме двойна стая на промоция. Излезе 180лв ден със закуска и вечеря на всички ни.
Това е пеървият ни СПА хотел, който посетихме в България. Пътят от СОфия зае 3 часа, от тях по малко от час по магистрала, а после по едни яки завои:). Много е красива природата по пътя!!!! Като караш много бавно по завои, имаш време да разгледаш всичко))))
Първо, очаквах малко друго да е расположение на хотел. Някак си от снимки на сайта видях, че то е заобиколено от планина....Ама не е така. Хотел се намира в града, наоколо има къщи. Е да, планина има, ама не знам.....някак си очаквах, че ще има място за расходка до хотел, пътечки и само планина:)
Хотел е нов, всичко е все още чисто:). Стаята е голяма, за деца има диванче. Топло е във стая, дори много, отваряхме балкона дори:). В баня има ванна и душкабина. Има халати. Абе всичко има.....
Бассейн е топъл, 28-29гр (това за големия басейн в който ще се плува за мен е нормално). В малък детски - 34гр, в джакузи - горещо)))). Има сауна и парна баня. В бассейна можеш да слизаш направо по халат и бански - е, може би навсякъде е така, но аз не знаех, и първи път бях учудена, когато ми каза жената на рецепция, че мога така да направя)))). Много е удобно!
Дестки кът - това е минус. има само къщичка малка с пързалка, масичка и моливи. И никакви играчки!!!! Ама това не е детски кът!!!! Дори написах това като забележка. Поне накакви играчки могат да сложат!!!!
Ресторант - обслужването е нормално. Закуска - има къкво да се хапне, и шампанско има)))). Вечеря - всеки ден едно и също: 5 салати на избор, 5 основно ястия и десерт. Ок, 2 дни ще избереш, ама ако стоиш там повече....не знам, би ми се прияло всичко! ВИно не е включено във вечеря, продава се само в бутилки, най=низката цена май 40лв newsm78. Ами не е много вкусно там за вечеря.......Аз много обичам българска кухня, а тук дори шопска салата не беше вкусна((((
За други услуги - искам да си направя кола-маска. Питах в СПА, как може да стане това. Отговорът беше:"Ами то дълго загрява, сега вече е късно". Това беше в 6 вечерта. Питах, кога тогава може, утри сутрин? "Ами утре не работя, не може"...................така и не направих Thinking. Не знам, много ли е сложно да се направи...или къкво...........
Още забележки - в стая няма закачалки или как ди ги нарека. Като се искъпеш и си сложиш халат, после накъде да го окачиш, също такая и хавлии.......няма нито едно местенце затова. Окачвахме ги на врата на душ кабина, на баня.....
Ще се върна ли там? Не знам, в хотел може би не, ама в Девин - да! Расхождахме се 4 часа по екопътеки, много е красиво там, ама много!!!!!!
Това е:). Може би ще бъда полезна на някой!

Общи условия

Активация на акаунт