СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 769
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 774
Определено Велинградските ще са на 1 място!

Да, но кои......

# 301
  • Мнения: 54
Това е любимата ми тема!
 Определено Велинградските са на първо място - ако се има впредвид в басейна на хотела да има топла минерална вода. За мен ГРАНД ХОТЕЛ ВЕЛИНГРАД е номер 1. СПА центърът му е много хубав-има малък топъл детски басейн и голям /с по-хладка вода/басейн. Стаите са мноого хубави и комфортни. Обаче е много скъпо в ресторанта. Sad
В хотел Селект Велинград също е хубаво. Спа - то е доста добро и доста често пускат разни промоции - нощувка+закуска и вечеря на много изгодни цени. smile3501

# 302
  • София
  • Мнения: 3 774
Това е любимата ми тема!
 Определено Велинградските са на първо място - ако се има впредвид в басейна на хотела да има топла минерална вода. За мен ГРАНД ХОТЕЛ ВЕЛИНГРАД е номер 1. СПА центърът му е много хубав-има малък топъл детски басейн и голям /с по-хладка вода/басейн. Стаите са мноого хубави и комфортни. Обаче е много скъпо в ресторанта. Sad
В хотел Селект Велинград също е хубаво. Спа - то е доста добро и доста често пускат разни промоции - нощувка+закуска и вечеря на много изгодни цени. smile3501


Ако се включат повече хора, можем да направим класация и тя да е от полза за всички.....

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
За Велинград - макси е най-добрия хотел,но цената според мен му е в повечко... Както и да е,и аз да пиша - сега сме за уикенда в Римска баня, супер очарована съм,даже смятам,че 3 звезди са му малко. Басейните са 2, доста големи,35 единия 36 градуса другия, в единия има и мини пързалчица. Има и  джакузи и наистина добър спа център. Единствения проблем е,че е твърде топло. Особено в помещението на единия басейн се чувстваш като в сауна. В стаите и коридорите е също доста топло. Има си и вътрешен детски кът,много хубав, за поляните вън сте казали. Храната в ресторанта наостина не е лоша и не е твърде скъпа. Така че съм приятно изненадана и очарована от хотела.ще повторим. И ццената е много изгодна,особено на апартаментите,тъй като сме с три деца и трудно намираме на вечер цена под 250лв във Велинград. Иначе,любимия ни спа хотел е Гранд хотел Поморие,едно от най-добрите спа въобще,и поцедурите с кал и луга са много ефективни. Но там е доста по-скъпо и не дотам кидс-френдли. Peace

# 304
  • София
  • Мнения: 3 774
Започна да се вижда някакъв ред в хотелите, за сега претенденти за класацията са:
ГРАНД ХОТЕЛ ВЕЛИНГРАД, Гранд хотел Поморие, Park Hotel & Spa Maxi, продължаваме.....

# 305
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Ако направим една класация на СПА хотелите в България, как ли ще изглежда тя......

най-добре е с анкета и всеки гласувал - по желание - може да сподели как е гласуал и защо (с какви съображения)  Hug

аз във Велинград съм била само в Двореца, така, че няма как да гласувам за други, а в Павел баня не съм била, Вършец също ....

един път може да се класират курортите, като Велинград, Чифлика, с.Баня до Банско и т.н. и после и самите хотели  Peace

# 306
  • Мнения: 1 299
Обръщам се към любителите на Велинград.Попаднах на изгодна оферта за хотел Стария чарк,ако някой има информация ще съм благодарна да сподели.

# 307
  • Мнения: 904
Трябва да има някакви критерии за такава класация.Не  може всеки да дава своето предложение ,защото не всеки е бил във всички хотели в даден курорт.По-скоро за даден курорт да се изброят хотелите и всеки да гласува по някаква система/ с точки или оценки/ като условието да гласува например може  да бъде посещаемост на хотела най-малко един уикенд.

# 308
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
аз си представям да се изброят доста хотели, а всеки да гласува за тези, които би препоръчал или би повторил  Peace може да е един, може да са 5, после в мнение може да сподели кои е избрал и защо  Peace

# 309
  • София
  • Мнения: 3 774
Трябва да има някакви критерии за такава класация.Не  може всеки да дава своето предложение ,защото не всеки е бил във всички хотели в даден курорт.По-скоро за даден курорт да се изброят хотелите и всеки да гласува по някаква система/ с точки или оценки/ като условието да гласува например може  да бъде посещаемост на хотела най-малко един уикенд.

Разбира се, че имах предвид за мнение само ако си бил в хотела. Мислех да бъде по-простичко, а не сложна класация. Един ориентир за нас самите. Всеки да каже къде най-много му е харесало и защо, все нещо ще се получи......

# 310
  • Русе
  • Мнения: 3 711
В Дипломат Плаза затоплят водата, така ли? В района май няма минерална вода или греша.

Да, водата не е минерална. Вероятно затоплят, иначе май няма как. За мен твърдо х-лът е класи над някои прехвалени, напр. Акватоник във Велинград. Въпрос на усещане и пр. Не отричам, че съм претенциозна. В БГ, изключвайки някои неща по морето, съм се чувствала ОК само там и в Кемпински гранд арена Банско.

Затоплят до 28 гр, питах ги специално. Иначе отзивите са ОК навсякъде.

# 311
  • Мнения: 4 936
Лично според мен - само хотелите с минерална вода са СПА хотели - СПА означава Санита пер аква т.е здраве чрез вода.

В Бг, обаче минералните извори са изключително много, така че освен големите балнео курорти - Велинград, Девин, Хисар, Павел баня , Сандански има и много други - Костенец, Вършец, Чифлика - лично аз съм очарована от хотел Съни гардън, Дива и Балкан - последните два - в чифлик, но с уточнението, че сме били там лятото-страхотно изкарахме и на много изгодна цена.
 

Бих искала да получа мнения, ако някой е бил в Костенец, Наречен и др. по-малки курорти -
Лично на мен много ми допадат оферти със закуска и вечеря - Акватоник - много сме доволни, от Севтополис - също

# 312
  • София
  • Мнения: 3 774
Лично според мен - само хотелите с минерална вода са СПА хотели - СПА означава Санита пер аква т.е здраве чрез вода.

В Бг, обаче минералните извори са изключително много, така че освен големите балнео курорти - Велинград, Девин, Хисар, Павел баня , Сандански има и много други - Костенец, Вършец, Чифлика - лично аз съм очарована от хотел Съни гардън, Дива и Балкан - последните два - в чифлик, но с уточнението, че сме били там лятото-страхотно изкарахме и на много изгодна цена.
 

Бих искала да получа мнения, ако някой е бил в Костенец, Наречен и др. по-малки курорти -
Лично на мен много ми допадат оферти със закуска и вечеря - Акватоник - много сме доволни, от Севтополис - също


Хотелите нарастват ГРАНД ХОТЕЛ ВЕЛИНГРАД, Гранд хотел Поморие, Park Hotel & Spa Maxi, Акватоник, Севтополис продължаваме.....

# 313
  • Мнения: 4 936
имаш предвид, че Макси и гранда също имат оферти със закуска и вечеря?

# 314
  • Мнения: 54
имаш предвид, че Макси и гранда също имат оферти със закуска и вечеря?

Гранд хотел Велинград са пускали оферта със закуска и вечеря, но само за делничен пакет. За Макси- никога не съм виждала. Доста е скъпичко там, но сигурно си заслужава....

Общи условия

Активация на акаунт