Въпрос за фитнес, тае бо, аеробика и всички подобни?

  • 29 562
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 433
Аз ходя на тае бо 2 пъти седмично и ми се струват малко. По принцип нямам кой знае колко да отслабвам 169 см. съм 56-57 кг.  По скоро имам излишъци в коремната област. Като каза за шивашкия метър, наистина си права. От както съм започнала с тае бо-то килограмите са ми почти същите, но имам малка разлика в мерките. Та целта ми от тренировките е предимно стягане на тялото, не толкова отслабване.

# 61
  • Мнения: 1 455
Щом и ти самата смяташ, че 2 пъти седмично е малко - направи ги поне 3 пъти.
Стягане и олерефяване се постига с тае-бо, при условие, че правиш движенията както трябва. Инструкторът е длъжен да те наблюдава и коригира, ако се налага. Имам клиентки, които са се занимавали дълго време с някакъв вид спорт, но не без да постигнат желания от тях ефект. Защо се получава така? Ами защото не изпълняват правилно дадено упражнение, въпреки че може да са тренирали и всеки ден. Вече писах, че целта не е да се скача или мятат ръце и крака безразборно, но затова трябва да се прави всичко с инструктор. Може и в домашни условия, но с помощта на добре направена касета, от която може да се предобие добра представа за изпълнението на упражненията. Става и с книги и илюстрирани снимки, но пак всичко трябва да е добре обяснено. Последното се отнася за бавни упражнения или фитнес.
Ако имаш още въпроси, не се притеснявай да пишеш, а аз с удоволствие ще помагам, стига да мога.
поздрави
Дани

# 62
  • София
  • Мнения: 17 283
Аз имам въпрос, ако може  newsm78
Много ми е трудно да си преценя яденето, като ходя на фитнес. Ако ям нещо преди това, ми е по-трудно да тренирам, ако не ям или ям нещо по-малко (ябълка, портокал ...), след това като се прибера у нас мога да изям света.
Какъв е правилния подход?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Birdy,ти кога ядеш преди фитнеса? Мисля,че може да хапнеш нещо засищащо час преди тренировката. за мен поне това е идеалния вариант. аз,ако тренирам на празен стомах,се чувствам ужасно,направо ми е лошо...

и аз ще се включа с въпрос към danisport   bouquet
как ти звучи да редувам един ден тае-бо,един ден пилатес?
като целта ми не е толкова отслабване,колкото раздвижване на тялото,тонус и повечко сила (пък стягането ще е добре дошло).

# 64
  • Мнения: 1 455
Birdy, ще ти кажа какво знам аз по въпроса. Значи, най-лесно се отслабва когато се правят тренировки сутрин на гладно, по-добре само на едно кафе. Това, обаче не се отразява положително на много хора, тъй като нямат сили и може да им стане лошо, точно както става при blekuta. След тренировката може да хапнеш някакъв плод, а след около час или повече може да си закусиш, ако имаш този навик. Аз, обаче не обичам да тренирам сутрин. Като стана пия едно кафе с малко мляко и когато имам тренировка в 12 - играя на празен стомах или най-много на един плод (банан, ябълка). След тренировката обикновено взимам душ, след това оправям най-малкия си син и към 14 часа обядвам (обикновено въглехидратни храни). Това е когато имам тренировка на обяд.
КОгато тренировката ми е чак от 20:00 часа, последното ми ядене е нещо леко и то до 18:00 часа. Ако огледнея непосредствено преди тренировка - само плод или 50г ядки. Като приключа с тренировката - къпя се и за съжаление вечерям след 22:00, но тогава никакви въглехидрати (поне се старая). Така ми е добре на стомаха и по принцип нямам проблеми с килограмите.
Както blekuta те е посъветвала - хапвай си час и половина - два преди тренировката, но не преяждай, че после ще ти тежи, а може и да повърнеш докато тренираш  Sick.  Ако си гладна след тренировката - хапни първо плод, след това изчакай и яж каквото си си наумила. Ако пък плодовете те разяждат още повече - пропускай ги.
Според мен човек трябва да се храни, когато му се яде и да не яде, ако не е гладен. Просто имай едно на ум, че час-два преди тренировка и веднага след тренировка не е желателно да се нахраниш обилно.
blekuta, това с редуването е супер вариант - аз също така тренирам. Пон., сряда и петък играя Пилатес, вторник и четв. играя тае-бо, а събота тренирам на кростренажор. Неделя почивам.
леле, колко дълго стана. Извинете, ако съм досадила  Confused
поздрави
Дани

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Като приключа с тренировката - къпя се и за съжаление вечерям след 22:00, но тогава никакви въглехидрати (поне се старая). Така ми е добре на стомаха и по принцип нямам проблеми с килограмите.

Ти нарушаваш всякакви правила, но си го знаеш! Направо немога да повярвам, че изглеждаш толкова добре на аватара си! Аз ако се наям след 19 часа немога да заспя!  Sick

# 66
  • София
  • Мнения: 17 283
Извинете, ако съм досадила  Confused
поздрави
Дани


Как ще си досадила, аз на теб разчитам за ум и разум  Hug
И много благодаря!  bouquet

# 67
  • Мнения: 287
Аз имам въпрос, ако може newsm78
Много ми е трудно да си преценя яденето, като ходя на фитнес. Ако ям нещо преди това, ми е по-трудно да тренирам, ако не ям или ям нещо по-малко (ябълка, портокал ...), след това като се прибера у нас мога да изям света.
Какъв е правилния подход?
Големият глад след тренировка би могла да го преодолееш, ако най-рано половин час след нея изпиеш например един натурален сок /не повече/, или както Даниспорт казва, някакъв плод. Можеш да наблегнеш и на водата. След това няма да си толкова гладна и ще можеш да обуздаеш апетита си Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 455
МИра, ама не мога да си легна гладна, а след тренировка мога да изям целия хладилник. Освен това си лягам по нощите (най-рано 1) и няма как да издържа на къркорещия ми стомах.
Иначе, благодаря за милите думи, но ми остават още около 4 килца от последната бременност, но и те ще си отидат, когато спра да кърмя.
Краси, за водата съм съгласна, ама за натуралния сок  Naughty . Пълен е с рафинирана захар, все едно да хапнеш шоколад или сладкиш след като си тренирала. Виж, ако е фреш - ок, но тези купешките...., аз бих ги изключила от менюто по принцип.
поздрави

# 69
  • Мнения: 287

Краси, за водата съм съгласна, ама за натуралния сок  Naughty . Пълен е с рафинирана захар, все едно да хапнеш шоколад или сладкиш след като си тренирала. Виж, ако е фреш - ок, но тези купешките...., аз бих ги изключила от менюто по принцип.
поздрави
Да, съгласна съм за състава на соковете. До скоро не се бях зачитала какво пише по кутиите на натуралните сокове дето ги продават. В крайна сметка се оказа, че няма чак толкова натурални неща в тях.  newsm78 newsm11 smile3506

# 70
  • София
  • Мнения: 2 271

Мускули ти няма да натрупаш от какъвто и да е спор, по простата причина, че нямаш достатъчно тестостерон в организма си - това е хормонът, отговорен за растежа на мускула. Тестостерон поначало имаш, като всяка жена, но недостатъчно, за да добиеш вид на батко Арни. Жените правят обемни мускули само и единствено с помощта на анаболни стероиди, другото са глупости на неинформирани хора.

Ето тук си в сериозна грешка! Ако ме познаваше преди 5 години, нямаше да говориш така. Аз, нито имам мустаци, нито съм пила някога анаболи и стероиди, и каквито и да е препарати. Но спортувах усилено - тренирах карате. Тъй като натоварването на краката в този спорт е много голямо, бедрата ми бяха мускулести и обемни, като на футболистите. Също така от лицевите опори, които задължително правех всеки ден и разни специални упражнения, имах много ясно изразени "перки" (мускула на плешката), абе изобщо, имах си доста мъжка фигура. После, като спрях да тренирам активно, мускулите ми спаднаха  и аз видимо отслабнах.
Просто си има различни видове упражнения за стягане, релеф и обем на мускулите. За това именно са фитнес инструкторите, които, според това какво искаш да постигнеш, да ти кажат как да го направиш.
За отслабване, чрез стопяване на мазнините трябва да се правят аеробни упражнения, тоест такива, които да са активни, свързани с много дишане, защото кислорода в кръвта е в основата на разграждането на мастните депа. За тези натоварвания се ходи на аеробика, тае бо и други такива "подскачащи" спортове.
Фитнеса идва след стопяването на мазнините - за стягане на мускулите. Може да се стягат мускули, без да стават обемни и масивни - чрез многократни повторения на упражненията с малки тежести. За обем на мускулите се вдигат големи тежести в малки серии.
Общо взето това е!

# 71
  • Мнения: 6 243

Мускули ти няма да натрупаш от какъвто и да е спор, по простата причина, че нямаш достатъчно тестостерон в организма си - това е хормонът, отговорен за растежа на мускула. Тестостерон поначало имаш, като всяка жена, но недостатъчно, за да добиеш вид на батко Арни. Жените правят обемни мускули само и единствено с помощта на анаболни стероиди, другото са глупости на неинформирани хора.

Ето тук си в сериозна грешка! Ако ме познаваше преди 5 години, нямаше да говориш така. Аз, нито имам мустаци, нито съм пила някога анаболи и стероиди, и каквито и да е препарати. Но спортувах усилено - тренирах карате. Тъй като натоварването на краката в този спорт е много голямо, бедрата ми бяха мускулести и обемни, като на футболистите. Също така от лицевите опори, които задължително правех всеки ден и разни специални упражнения, имах много ясно изразени "перки" (мускула на плешката), абе изобщо, имах си доста мъжка фигура. После, като спрях да тренирам активно, мускулите ми спаднаха  и аз видимо отслабнах.
Просто си има различни видове упражнения за стягане, релеф и обем на мускулите. За това именно са фитнес инструкторите, които, според това какво искаш да постигнеш, да ти кажат как да го направиш.
За отслабване, чрез стопяване на мазнините трябва да се правят аеробни упражнения, тоест такива, които да са активни, свързани с много дишане, защото кислорода в кръвта е в основата на разграждането на мастните депа. За тези натоварвания се ходи на аеробика, тае бо и други такива "подскачащи" спортове.
Фитнеса идва след стопяването на мазнините - за стягане на мускулите. Може да се стягат мускули, без да стават обемни и масивни - чрез многократни повторения на упражненията с малки тежести. За обем на мускулите се вдигат големи тежести в малки серии.
Общо взето това е!

Благодаря!
Ти преобърна представите ми за физиологията на женското тяло Laughing
Майтапа настрана. Темата касае жена, която се бори с наднорменото си тегло, а не добре тренирани индивиди, които скулптурират фигурите си. И все пак, колкото и да се натоварва един индивид, генита са си гени. Аз съм тренирала доста (да не те подвежда привидната ми скромност в горния пост), но точно прасците ми не мърдат. За сметка на това лесно трупам маса на бедрения мускул. Мъжът ми е като теб - той прави пресци почти без усилие. При мен силна мускулна група е гърбът, а коремните ми мускули са слабото ми място...При теб явно силни са раменните, затова правиш "перки". Ти вадиш от собствената си физиология генерални изводи.

А това за големите серии с малки тежести в женския фитнес е най-разпространения мит, питай която и да е състезателка в бранша. Аз го направих - питах, и знаеш ли какво ми каза една републиканска шампионка: ами така ми е най-лесно. Мятам й на жената да направи три или пет серии с по 50 - 60 повторения и си гледам после моята работа. Ама същата тая като тренира за себе си, вдига с по 12 - 15 повторения. Това какво  ти говори? Аз самата преди да забременея, тренирах с "мъжки" тежести и с малки повторения. По-изчистена от мазнини не съм била никога, а обиколките ми бяха перфектни. Сега не го правя, защото ме мързи и няма кой да ми партнира, а с такива кг. мога да се осакатя ако не ме пази никой. Това беше малко офф.

Съгласна съм единствено с коментара ти за нуждата от инструктор. Това написах и аз. Спрортната програма е работа на специалисти, а не на запалени лаици, колкото и да са начетени (тук визирам себе си, скромната).

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
момичета,  ето тук http://aero-bg.com/index.html  може да си изберете зала и определена тренировка...
Хм, тези програми и водещите им актуални ли са? 'Щото виждам името на една особа, която води тае-бо на Спарта 2000 и се чудя тази ли е, за която си мисля и още ли е там? Danisport, ако имаш възможност, пиши ми на лични, моля   bouquet, ще ти бъда много благодарна ако си изясня този въпрос.

# 73
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично бих препоръчала йога.От йогата не се отслабва много и наведнъж, но освен отслабването се стягат мускулите, без да изпъква, огъвкавява се тялото и се балансират енергиите протичащи през него.
Практикувам йога от две години и до последно преди да родя, не се спрях(е тогава правех специални упражнения за бременни, за да не се натоварвам много, но да си поддържам гъвкавоста)

# 74
  • София
  • Мнения: 1 544
Хайде момичета -споделете резултати след повече от година. Какво направихте и до къде стигнахте със свалянето на омразните килца. Аз пак съм на стартовата линия и за сега единственното което правя е през ден на крос тренажора за 40 мин. с 2 табл. Л-Карнитин. Мислех да си взема карта за Ателетик на Мадрид, но 80.00 лв. за 12 посещения са ми множко.

Общи условия

Активация на акаунт