82 ОДЗ в Обеля - коментари

  • 6 733
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
по повод прехваленото 41 одз,действително градината е уникална,а от директорката съм очарована,всички го хвалят,защото просто няма какво лошо да кажеш,аз съм изключително претенциозна и смятам ,че няма друга такава градина,не съм чула и до момента някой да се оплаква,нямам коментар по точка 1,2,3, защото смятам ,че е клевета,някой казал,друг го чул и всъщност истината е доста  различна,според мен в днешно време няма възможност да се случи подобно нещо.

# 16
  • Мнения: 2 524
по повод прехваленото 41 одз,действително градината е уникална,а от директорката съм очарована,всички го хвалят,защото просто няма какво лошо да кажеш,аз съм изключително претенциозна и смятам ,че няма друга такава градина,не съм чула и до момента някой да се оплаква,нямам коментар по точка 1,2,3, защото смятам ,че е клевета,някой казал,друг го чул и всъщност истината е доста  различна,според мен в днешно време няма възможност да се случи подобно нещо.

Това ако не си го е написала самата г-жа Ерика Младенова, те па на. В 5 ОДЗ има родители, избягали от "очарователното" й поведение.

здравейте, понеже сме класирани от септември в 5 ЦДГ филиал Обеля2  искам да ви питам имате ли впечатления от тези филиали - какво представляват, грижат ли се за децата, като нямат база къде ги извеждат да играят, храна от къде им носят и т.н ще се радвам да ми отговорите, защото се колебая дали да я запиша, въпреки че ако оставя за второ класиране губим място, а в 82-ро сме на 27 ред в чакащите поне така бяхме преди. Аз разбрах точно преди класирането за тези групи и ги добавих не разчитах много на тях, но пък ни класираха и сега се колебая - може да се грижат добре за децата, но ме притеснява, че нямат база въобще това с тези апартаменти някак не ми се вижда сериозно - дали имат идея да  строят нова база или?

  Персоналът на 5 ОДЗ е изключително добре подбран. Аз поне нямам никакви оплаквания. Децата в група са по-малко. В новите Филиали в Обеля - 2 е чисто и ново, тази година ги откриха. Децата разполагат с три помещения - за храна, за игра и за спално. Моето дете е в Обеля 1 и миналата година се класирахме за 41 ОДЗ, но не го преместих, защото базата може и да е добра, но от персонала определено има какво още доста да се желае, начело с Ерика Младенова.

# 17
  • Мнения: 4
Интересно ми е защо детето ти е било прието в 41-во, след като не го харасваш ?!? Нали сама си избираш детската градина.Освен това щом ти харесва да си затвориш детето в панелка си е твой проблем.Голямата ми дъщеря беше в 82-ро, сега малката я записахме в 41-во, имат хубав двор и се чуват добри отзиви от майките в градинката.Надявам се всичко да е  наред.Ще пиша пак !!! Всъщност защо плювате директорката на мен ми изглежда свястна, поне за сега.

# 18
  • Мнения: 2 524
Интересно ми е защо детето ти е било прието в 41-во, след като не го харасваш ?!?
Защото след прием и записване в 5 ОДЗ бях забравила да си махна профила и кандидатурите от ИСОДГ, която ги е подновила за следващата кампания. Живея много близо до 41 ОДЗ и  това, че има двор не означава, че извеждат децата в него . А моето дете от "панелката" при хубаво време се извежда и сутрин,  и седобед. Но да, права си -  всеки сам си решава.
По въпроса за мненията за Ерика Младенова - да, имам субективно изградено мнение, базирано на контакт с въпросната госпожа. Между другото повечето мнения за майките в градинките , с които съм разговаряла по отношение на нейната особа са по-скоро негативни, отколкото положителни. Но явно ти посещаваш други градинки из Обеля.

# 19
  • Мнения: 4
Е вече ми се изясни защо така ожесточено се плюе срещу двете ОДЗ-та 41 и 82.Защото уважаема storm76,  детето ви не е прието в нито една от двете градини!!!От яд и злоба се чудите какви глупости да съчинявате.Това обаче не ви прави чест, освен , че не е истина не е  полезно за никой.Представям си как се чувствате ! Миналата година и моето дете не беше прието но не тръгнах да плюя срещу всеки и всичко , доста е непочтено и грозно !Когато не ми харасва стоката в един магазин, просто отивам в друг, а не плюя продавачите.при вас магазина даже не е отворен , вие плюето по прозорците!
Моля ви ако искате да сме си полезни  инфото нека бъде коректно 111

# 20
  • Мнения: 2 524
Моето дете беше прието на следващата кампания, но не го записах в 41-ва. Както и да е, спорът е излишен. Споделих лични впечатления и отношение - нищо повече. Всеки може да изгради свои.

# 21
  • Мнения: 4
Мила ми storm76 има разлика между лични впечатления и клевети !!! Всеки иска най-доброто за детето си, но не винаги успяваме, защото има неща, които не зависят от нас- в случая това са класиранията в ИСОДГ.Едва ли гледането на деца в панелка е най-доброто! Пробвай пак, повярвай ми разликата е голяма и си струва.Детето ти най-вероятно е 2007 или 2006г. те вече са се наместили и имаш реални шансове. Искрено ти съчуствам, да живееш до 41-во ОДЗ да минаваш всеки ден покрай този красив двор, пълен с деца и цъфнали перуники и да заведеш малчо в панелката......Гадничко е !Опитай отново имаш избор-ОДЗ 41-компактно, подредено и чисто и ОДЗ 82.голямо, обновено и с басейн. Късмет !!!
И между другото запознах се днес с директорката на ОДЗ №41,която качествено си оплюла по всички форуми, та тази г-жа Ерика Младенова е жена с излъчване и стил.Личи с влизането в градината.Идеална чистота /обуха ми калцуни!!!/ и най-важното усмихнати хора !Нищо повече няма да кажа освен ВПЕЧАТЛЕНА СЪМ !!! Това си струва да се види !

# 22
  • Мнения: 265
Моят син е 2007г и трета година е в 41 ОДЗ. От лични впечатления мога да кажа че съм много доволна от градината и най-вече от госпожите на сина ми...страхотни са...отказах преместване в по-близка до нас градина именно заради тях. Винаги са ни влизали в положение и имат страхотен подход към децата...сина ми ги обича и обожава.
storm76 винаги ще има доволни и недоволни, аз съм от първите но да си призная повече негативни неща съм чувала за 82 ОДЗ но знае ли човек...винаги има две страни.
А относно директорката на 41 ОДЗ, аз съм имала само два пъти контакт с нея при записването на децата ми и вярно че е малко дръпната, но това не и пречи да е добър професионалист което е по-важно според мен.

# 23
  • Мнения: 2 524
Мила ми storm76 има разлика между лични впечатления и клевети !!! Всеки иска най-доброто за детето си, но не винаги успяваме, защото има неща, които не зависят от нас- в случая това са класиранията в ИСОДГ.Едва ли гледането на деца в панелка е най-доброто! Пробвай пак, повярвай ми разликата е голяма и си струва.Детето ти най-вероятно е 2007 или 2006г. те вече са се наместили и имаш реални шансове. Искрено ти съчувствам, да живееш до 41-во ОДЗ да минаваш всеки ден покрай този красив двор, пълен с деца и цъфнали перуники и да заведеш малчо в панелката......
Не ми съчувствай, избора за 5 ОДЗ си е мой и се чувствам добре. Не прочете ли, че детето ми имаше реален шанс за 41 - во,  защото беше класирано за него чрез ИСОДГГ? Колкото за цъфналите перуники - детето ми разполага с такива в нашия двор, не в двора на ДГ. По тази логика аз съчувствам на хората от панелките , чиято надежда е децата им да получат глътка въздух  на онзи двор с перуники и се борят със зъби, нокти, пари и връзки да достигнат до този заветен двор .

П.П. Искрено ли мислиш, че повярвах на поста на потребител с 3 мнения във форума?
П.П.П. Каквото и да напишеш след този мой постинг, няма да отговоря.

Последна редакция: вт, 15 май 2012, 21:47 от storm76

# 24
  • Мнения: 1
По принцип  не пиша във форума но чета редовно.Днес обаче не издържах като прочетох за моето любимо 41ОДЗ.Преди да разкажа каквото и да било заявявам най-отговорно че говоря от лично наблюдение и на моята най близка приятелка .

Обеля не е чак толкова голям квартал и  наблюденията и споделянията с майките е че някой родители са доволни от детската градина,но от яслата досега никои не ми се е похвалил.
Детето ми е 2007г ,чаках 2 години да я приемат в 41 ОДЗ така и не я приеха .Когато в началото реших да си подам документите по съвет на майки около мен отидох на място в детската градина ,настина красива от вън ,с голям двор ...Качвайки се при директорката от вратата ни нахока  с мъжа ми.Минавайки през една секретарка влизаме в нейната стая при което аз посягам да затворя вратата след себе си ,и следва едно" КОЙ ВИ КАЗА ДА ЗАТВАРЯТЕ ...В КЪЩИ ЛИ СТЕ СИ ?".Онемях, както и да е ,казах че искам да си подам документите попита ме в кои век сме, компютри нямаме ли ,казах и че имаме но предпочитам лично .След което тя отвърна че ако си мислим за привилегии по този начин нямало .След което погледна дъщеря ми и я попита" ТИ НА ГРАДИНА ЛИ ИСКАШ ДА ХОДИШ?" детето каза" ДА" при което тя отвърна троснато "Е НЯМА ДА Е СКОРО ".В следващия момент ми каза да си подам документите по Интернет защото било въпрос на късмет ,е как е на късмет, като категорично каза че нямало да ни приемат ,и другото което ми направи впечатление е че пита мъжа ми дали работи в системата на МВР,след като отрече катего,ично ни каза" ДОВИЖДАНЕ" ,в нейната градина поне 60% от децата са на работещи в системата ,имам познати на които децата на 60 от-70 то място ги приемаха на първо класиране поради тази причина  ,а нас на 17 не .И честно казано след тази случка не ми се и искаше да я приемат там но единия вариант за ясла беше този другия 82 ОДЗ.
За тези които сега ще ме оплюят ,че не ми било прието детето затова пиша такива неща  ,сега ще ви кажа и за моята приятелка на която детето беше прието и дори ходи на ясла цяла година.То е детето което беше до такава степен стресирано ,че като го питаш как е то казваше "Не слушам ,бий ,бии".То е и детето на което му бяха събути гащичките на двора пред всички родители за да се покаже че му били тесни .То е детето на чиито родители се правеше забележка че е пълничко и че пишкало извън гърнето защото му е малко .При запитване от страна на родителите дали могат да му купят по -голямо и да го донесат ,се отвръщаше като на животни "НЕ".Майката на това дете ми е повече от приятелка ,това дете е част от семейството ми .Това дете по решение на родителите  , е преместено именно в" панелка" и е съвсем различно в момента.Аз сам свидетел колко сълзи проля тази майка докато детето и беше там .Дори когато го приеха във въпросната "панелка" на майката лично се обади директорката на филиал Обе.я и я попита дали е сигурна къде мести детето си .Няма нищо по -хубаво да си спокоен докато някой ти гледа детето ,не е важно в какъв лукс се гледа то ,а е въпрос на грижа и на доверие от страна на родителите към учителите .
за 82 ОДЗ нямам лични  наблюдения ,знам че тази година заради ремонта много родители се оплакваха че не знаят кога ще могат да си пратят децата  на градина .Дори някой разбраха случайно че вече приемат дечица ,нямаше кой да ги уведоми че градината работи .И за тортите и детските Р.Д също се носят приказки .
То вае което мога да кажа по въпроса ,разучете всички плюсове и минуси за градините преди да си записвате децата .Вярно е че при такъв наплив за тези градини нямаме избор, и затова ни правят на маймуни ,зависими сме и  ни мачкат , държат с децата както си искат .Не трябва да е така, затова изслушвайте всички страни ,всеки има право на мнение .Нека не се нападаме а да си помагаме  Peace

# 25
  • Мнения: 4
Направо обрахте "Оскарите" за сюжет и малък разказ. Браво на storm76 и компания !
Странно е , че глупости се пишат само от неприетите в ОДЗ 41 ! На нейната "най-добра" приятелка са "били" детенцето , но тя отишла "на място" да и приемат нейното ?!?!?!  Само дето приема от 2008г. е по електронен път, чрез това ИСОДГ де ! 

# 26
  • Мнения: 2 524
Направо обрахте "Оскарите" за сюжет и малък разказ. Браво на storm76 и компания !
Странно е , че глупости се пишат само от неприетите в ОДЗ 41 ! На нейната "най-добра" приятелка са "били" детенцето , но тя отишла "на място" да и приемат нейното ?!?!?!  Само дето приема от 2008г. е по електронен път, чрез това ИСОДГ де ! 
Мисли каквото искаш - твоя воля. Само да спомена, че за набор 2007-ма  и следващи става записването по електронен път в ИСОДГ, но директорките бяха задължени, ако родител отиде на място да направи регистрацията от негово име. Излишно е да се занимавам с теб - води си детето в 41-ва и бъди щастлива!

# 27
  • Мнения: 265
Да споделя и аз впечатленията си от яслата на 41 ОДЗ. По-скоро мнението ми е негативно... не са били детето ми, но се е случвало да му дърпат ушите и да го наказват...той си е вироглав...но не оправдавам методите им.
За градината общо не мога да коментирам, но за госпожите на сина ми Питова и Тодорова, мога да кажа само хубави неща...страхотни са...винаги усмихнати, ще го посрещнат, ще го целунат без преструвки...той ги обожава.
Tedddddy а за записването storm76 е права. Peace 
И аз мисля като marinarosen че форума е за споделяне и взаимопомощ и караниците са излишни...всеки има право на мнение...Аз лично съм чувала такива цветущи истории за 82 ОДЗ, но не бих се наела да ги коментирам като трето или четвърто лице, а само като препатила.

# 28
  • Мнения: 2
Детето ми е в другата 2-ра група при г-жа Бамбовска и г-жа Георгиева.Много сме доволни.Отлична база и отлични педагози !

# 29
  • Мнения: 10
Спрете с тези публикации,може да сме наивни ,но не сме глупави!Ваше право е да си водите децата където пожелаете,но не и да клеветите.Ние сме от щастливите и доволни,които  посещават 41 ОДЗ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          P.S.storm Аз не съм Ерика Младенова, видно е ,че първото ми име е Галя-galiabo,но ми се струва, че ти си някой ,който има полза от всичко това.

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 21:08 от galiabo

Общи условия

Активация на акаунт