Отговори
# 30
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добро утро Simple Smile
Ая спи при нас от както се е родила. В началото правих опити да я сложа в леглото й.. но тя се будеше в момента, в който я оставя сама, а и на мен нощното ставане за кърмене и после приспиване ми се струва кошмарно... та детето спи при нас и така като легна вечер, ставам чак по светло ... а и ми е много мило с детенце до мен 24/7  Laughing Таткото е много внимателен и не се притеснявам и от него вече  Heart Eyes

Съни, чудесна идея и за мартенския колаж Simple Smile
Нури И аз постоянно гушка и гъдилкам Ая.. тя има гъдел само от страни на коремчето ... и като е по гръб все си надига таза от гъдел и с една доволна усмивка всеки път ме радва. Попаднах на една статия , че гъдела е полезен за бебетата... Ставали по-социални  Mr. Green  ММ понякога ми прави забележка, защото неговия гъдел е толкова голям ,че само при докосване и подскача  Grinning Обвинява за това майка си .. ноооо това е положението .. ето и един цитат:
 "Учените установиха също, че в ранното детство гъделът въздейства благотворно, ако е предизвикан от майката. Гъделичкането кара бебето да се усмихва и намалява чувството му за боязън от околните. По тази причина учените смятат, че лекото гъделичкане в най-ранна възраст благоприятства по-късното оформяне на характера и прави човека по-общителен и по-отворен към социални контакти."
Голям хит ни е огледалото ... като се види и започва да се смеее и да се радва на образа си .. При вас реагират ли на "другите бебета"??? Simple Smile

# 31
  • Мнения: 629
Добро утро момичета  Grinning
Седнала съм с една купа макарони-мидички със захар и малко олио, че нали съм на специална тестяно-въглехидратна диета, от която може и да не се вталя ами да ошишкавея  hahaha
мари_84, мила на първо място детенцето ти има нужда от жива, здрава и щастлива мама, която да го отглежда с любов и търнеие. Другите неща се нареждат след това. Кел файда, ако сте на кърма, но ти не понасяш да си стоиш вкъщи и му се караш, викаш и сумтиш за най-малкото нещо. Нали?!  Hug Второ - дори и малко кърма да успяваш да даваш - пак е по-добре от нищо. В нея има бактерии, които нормализират чревната флора - а от там идва 80 % от имунитета. Щом като те боли под мишницата може да имаш запушени канали, поне при мен бяха такива усещанията. Приемът на соев лецитин подпомага отпушването. Ако мислиш, че имаш сили да се бориш свържи се с консултантка по кърмене за да обсъдите начина за отпушване на гърдите и за релактиране. Изобщо не е невъзможно, още повече, че ти вес още произвеждаш някакви количества и раждането и стартът на кърменето не са били чак толкова отдавна. Не нужно да минете изцяло на кърма, но ако успееш да увеличиш обема й само ще му помогнеш на детенце. Пък има и случаи на бебета, които са върнати обратно на гърдата дори на 6 месечна възраст. Не се отчайвай и не го приемай пораженчески, а просто се опитай да вдигнеш лактацията и полека-лека да предлагаш сукане. Може пък и да се получи. Това обаче не го прави само защото е модерно да се кърми и всички те питат дали кърмиш и те обвиняват. Това не е някаква самоцел. Направи го, ако го искаш защото смяташ, че това ще помогне на детето ти и защото имаш сили, не заради данък обществено мнение. А с кърменето така или иначе няма да угодиш на никой. Ако кърмиш изключително до 6 месеца ще има хора, които ще смятат, че лишаваш детето си от важни храни, ако кърмиш след годинката ще има хора, които ще смятат, че е време за отбиване и на детето му е време да яде пържоли и кюфтета (не е ясно как става дъвкането само с резци ама явно трябва да го могат децата  Joy), ако случайно дръзнеш да кърмиш след годинка и половина или две почти всички хора и най-вече лекарите ще те гледат като извънземно и ще твърдят че е извратено, че кърмата ти е токсична, нехранителна и какво ли още не (как така кравешката кърма не е токсична и нехранителна, а човешката придобива тези си свойства не знам...ама те на факт  Mr. Green hahaha). В кърменето угодия няма и не гледай чуждото мнение, а това, което ти диктува сърцето. Ако се получи отпушването на гърдите и се увеличи млякото - чудесно, ако ли пък нямаш сили за тази борба - не е края на света. Успех ти пожелавам каквото и решение да вземеш  Hug
radostina, алергиите за съжаление са гадна игра на котка и мишка без ясни правила. Едни от безспорните признаци са слуз и кръв в изпражненията, повръщане и ясни обриви или кожни екземи, недай Боже анафилактичен шок с подуване на чарковете на гърлото и невъзможност за дишане. Признак за алергия може да бъде обаче и разстройство, както и тежък запек, силни колики, много газове, обилна хрема, специфична кашлица и какво ли още не. При Зори и Коко нещата тръгват от ситни пъпчици, които се събират на групички и преминават в екзема - мястото изглежда като охлузено и от него сълзи лимфа. Не всяка пъпчица обаче е признак за алергия, особено ако изчезват и не се влошават. Зори е и повръщала (4 часа, излезе му душата на милото) при опит да и дадем кравешко нещо на 4 годинки, а в бебешката й възраст акото придобиваше една специфична киселява миризма. Коколинкото за сега се задоволява само с обриви и екземи.  bowuu Имам познати, на които децата са им повръщали на фонтан и са припадали. Тежките реакции по правило са по-редки от леките. Дано не ти се налага да се сблъскваш с този проблем  Hug

# 32
  • Варна
  • Мнения: 913
Привет от мрачна Варна! Simple Smile Ама няма как, зима е! Все пак съм доволна, че вчера успяхме да се разходим едно хубаво. Откарахме си два часа навън и два по пътя, молове и магазини.  Mr. Green
Хубалена , вчера щях да пиша, но не успях преди да излезем,  относно разходките ни, че понякога са в Морската градина, понякога не. Според зависи. Вчера бяхме там и се оглеждах, ама само с ннннн се засякохме.   Laughing
Относно анкетата при нас положението е шарено, но винаги е в нашата стая. Понякога в креватчето цяла нощ, поняга при нас цяла нощ, а има вечери в които е на смесено спане, така да се каже!  Mr. Green
А като ви слушам за алергиите, направо ми настръхва всеки косъм по тялото...  Shocked Понеже нито аз, нито някой от моите роднини и приятели няма и никога не съм ги взема много на сериозно. В тази връзка  ~MoDe~ , много си права. Колкото повече се информира човек, толкова повече се панира. Както се казва "невежеството е блаженство"... И все пак предпочитам да съм информирана и да се притеснявам (било то и излишно), отколкото недай се боже от незнание да пострадаме...
Иначе не знам от гъдел или не, ама мисията невъзможна е да си оправим педикюра.  Crazy
marsssika и на нас огледалото ни е любимо и му се смеем.  Heart Eyes Само се чудя на кого се смее повече на себе си или на мама и тати!  Joy

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 13:46 от Petkova

# 33
  • София
  • Мнения: 28
Добо утро!
Честити 4 месеца на Емил и Калоян
и честити 3 месеца на Симона на мама lacrimaaa, Самуил на мама endira, Стела на мама zellda, Виктор на мама shoro, Антония на мама Koleuss, Теодор на мама ssissi, Светослав на мама ~MoDe~ и на Йоан на мама Ceca
Също така честит имен ден на всички с имената Таня и Татяна   bouquet
Zvezdichkova  202uu
Купих babyVac - доста по-добре ми се отразява, че преди това оставах без въздух  Laughing Нели диша вече доста по-добре. Когато се събужда и като ме види такава усмивка озарява лицето й, че ми се разтапя сърцето  Hug
Пожелавам на всички ви един прекрасен зимен ден с вашите слънца  Hug
И все пак предпочитам да се притеснявам и да е излишно, отколкото недай де боже от незнание да пострадаме...
Нали знаете приказката да не те стига това, което те мисли майка ти - няма начин ние сме майки и е нормално да се притесняваме и да мислим децата си, лошо е да не ги направим и тях плашливи  newsm78

# 34
  • Мнения: 629
Хайде пак привет от мен  Grinning Коколинко се заигра сам с играчките и нещо им гука та използвам времето да разгледам новите снимки, а също така качих и няколко негови снимки - най-после и ние да се представим, вече в човешки вид  bowuu
Съни, ама уникални очички има Алинка, пу-пу-пу  Hug
Петкова, ама Дани страхотни муцунки прави  Grinning
А Ели и Анджи така сладко се е гушкат  Grinning Всички дечица са толкова сладки  Grinning Такава усмивка ми се разтегна от ухо до ухо, че сигурно приличам на жаба.  Joy
mela, честита ви 4 месеца! Значи нашето адашче също ги магери такива с главата. Аз за сега се ограничавам да го слагам така, че всички интересни неща, пък и аз самата да сме от страна, която не предпочита. При Зори номерът проработи, дано и тук да мине. Успех с масажите и гимнастиката. За съжаление алергични или със съмнения за алергии имаме доста бебенца, ама май аз най-много мрънкам и се оплаквам  Mr. Green
За анкетата гласувах с "в нашата стая, но в неговото креватче", ама то не е съвсем така. Около месец време спеше между нас в бебепорта, че ме беше страх да не го смачкаме. От известно време го слагам в неговото креватче, което е плътно до мен. Обаче ако е неспокоен вечерно време или на зазоряване го взимам при нас, че поне малко да поспя...докато не стане каката за градина и не вдигнат тупурдия с татко й.
Честити 3 месеца и на Симона на мама lacrimaaa, Самуил на мама endira, Стела на мама zellda, Виктор на мама shoro, Антония на мама Koleuss, Теодор на мама ssissi, Светослав на мама ~MoDe~ и на Йоан на мама Ceca Grinning

# 35
  • Мнения: 262
Привет, момичета!
И аз гласувах, че Жожката спи в нашата стая в креватчето му. Някой път спи и на спалнята, но ни е тясно така и все се тревожа да не го затисна.
Зелда, пиши, пиши по-често, че да започвам с усмивка деня си  Hug Честита месечинка на малката Стела  Heart Eyes
За захранването - не знам как да кача цялото инфо, което имам и затова поствам на час по лъжичка. Съни, може ли да направим нещо като блог, където да кача схемата? В word-ски файл е.

"ПЛОДОВЕ
Пъпеш – слаб алерген, сезон плод, отлична хранителна стойност, лесносмилаем, избягва се допир на кората с плода при разрязването и почистването
Диня – слаб алерген, сезонен плод, не много витамини в повече обем, източник на полезна фруктова захар, може да предизвика лек стомашен дискомфорт
Грозде – слаб алерген, препоръките за късно въвеждане са свързани с опасността от задавяне, добра хранителна стойност
Авокадо – слаб алерген, сред първите храни, включва се към основната храна вместо заместител на плодове, приема се добре от стомахчето и в по-крехка възраст
Манго – не е силен алерген (алергените са в кората), съдържа доста целулоза, лесносмилаемо когато е добре узряло, източник на витамин А и др.
Сливи – слаб алерген, могат да дразнят стомаха и не само (особено сурови), производните на сливите като ренглоти, червени сливи и подобни могат да разнообразят менюто
Банан – съдържанието на хистамин е факт, но често се преекспонира като проблем (особено ако детето не е реагирало до момента на други храни), важното е да не се предлага често и в голямо количество
Праскова – слаб алерген, сезонен плод, много добра хранителна ценност (теориите за алергизиращите мъхести плодове като прасковите и кайсиите съм срещала най-вече от български лекари, между другото ягодите съвсем не са в тази категория; във всички чужди схеми на захранване прасковата е слаб алерген; по спомени – прасковата може да се включи в диетата на кърмачката при АБКМ)

ЗЕЛЕНЧУЦИ
Броколи – слаб алерген, много подходящ зеленчук за алергични деца, внася важни витамини и минерали, около 8 м. може да се пробва как го понася стомахчето
Цвекло – не е силен алерген, един от най-нитратните зеленчуци, средноцелулозно, източник на важни витамини и минерали, може след 8 м. (от готово пюре, био или обработено срещу нитрати) 
Праз – алтернатива на лука, сходна хранителна стойност, бялата част е малко по-лесносмилаема от лука, до 1 год. винаги в малко количество и добре обработен термично
Пащърнак – не е силен алерген, доста фибри макар и преобладаващо разтворими, приличен витаминен и минерален състав, подходяща консистенция за първите месеци от захранването, от семейството на моркова заедно с целината, магданоза и подобни кореноплодни (от гледна точка на алергиите) 
Чушка – не е силен алерген въпреки че има и обратните мнения, внимание към червените чушки заради пигмента, сезонен зеленчук, лесно се комбинира с други зеленчуци, добър витаминен състав, евентуално подуване на стомахчето, може след 8-9 м. червена чушка


Просото се счита за слаб алерген, няма глутен, след 8 м. се приема добре от храносмилателната система – вариант за разнообразяване на кашите.

Банан
- 6-8 м. (суров или пюре)
- в някои схеми се препоръчва за захранване
- по-късно при алергични деца (съдържа хистамин)
- слаб алерген
- подходяща консистенция (може сред първите плодове)
- средноцелулозен плод (не е лек за нежното стомахче, особено суров)
- много добър витаминен и минерален състав (витамин С, важни В-витамини и др.)
- запичащ ефект; често е причина за т.нар. черни нишки в памперса (не е проблем)

Ананас
- пресен: след 1 год. (тропически плод, но е киселинен подобно на цитрусите)
- пюре: най-рано 8-10 м., най-добре 12 м.
- сок: в много малко количество може преди възрастта за цитруси (напр. няколко капки)
- не е често срещан алерген, но се счита за такъв заради киселинността
- при въвеждане: добре е да се смесва с други слабокиселинни плодове
- доста целулозен
- богат на витамин С, както и магнезий

Киви
- след 10-12 м.
- срещат се и някои препоръки около 8-10 м. 
- при алергична обремененост след 12 м.
- не е цитрус, но тенденцията е към по-късно въвеждане (проучвания от последните 10 години отбелязват повече деца с проблемна консумация)
- не е силен алерген, но може да предизвика непоносимост (заради киселината)
- термично обработено не е подходящо (губи витамин С и е киселинно) 
- семките не са проблем за стомахчето и небцето след 8 м.
- сравнително богато на фибри (разхлабващ ефект)

Сок от портокал
- след 12 м. (няма разлика между плода и сока, проблемът е киселинността)
- има някои официални препоръки от 6-8 м. (френски, гръцки и други схеми):
  * предлага се разреден с вода или смесен с други плодове или сокове
  * предлага се задължително заедно/след друга храна (напр. на закуска)
  * предлага се в малко количество (до 80-90 мл, един път дневно)
  * високото съдържание на витамин С подобрява усвояването на желязото от храната
- няколко капки от лимон, портокал и подобни, добавени в храна, не би трябвало да са проблем (може преди 12 м.)

Грозде
- може от 8 м. (пасирано, сурово или сок)
- може от 6-7 м. (има схеми, в които е веднага след първите плодове)
- след 10-12 м. (опасност от задавяне)
- слаб алерген
- добра хранителна стойност (ценни захари, някои витамини)
- може да предизвика подуване на стомахчето
- едно наум за киселините
- плод, който задържа доста пестициди (още една причина да е старателно измито и обелено)
Смокини 
- 8-10 месеца: пресни или стерилизирани
- 18-36 месеца: сушени, на парченца или цели
- обикновено се въвеждат на по-късна възраст: няма под каква подходяща форма да се приготвят и предложат по-рано, както и опасност от задавяне от сушените плодове
- слаб алерген 
- различни витамини, отличен минерален състав (няколко важни минерала накуп)
- много добър източник на калций (сушени)

Предполагам, че ако се пасират добре и се смесят с друг плод, семчестата им вътрешност няма да дразни небцето и стомахчето. Например черните семки на ягодите не са проблем от тази гледна точка след 8-9 м. Най-важното е, че смокините са слаб алерген в детското хранене. 
Може да се замразят – измити и подсушени, без захар, без други добавки. След размразяване запазват сладостта си (от опит). Всъщност са доста сполучлив плод за замразяване.

Праскови, кайсии
- пюре: 6-8 м.
- сурови: 8 м.
- слаб алерген! (в детското захранване не се считат за проблемни мъхести плодове) 
- при алергична обремененост: след 1 год. 
- ценен витаминен и минерален състав (витамин С, бета-каротин и др.)
- регулиращ ефект (алтернатива на крушите и сливите)
- суровите плодове съдържат пектин (може да дразни нежното стомахче)
- средноцелулозни (не са леки за стомахчето, но най-вече сурови)
- едно наум за плодовите органични киселини в пресните плодове (дори да са видимо зрели и сладки)
Патладжан
- въвеждане: 8-10 м. или 12-18 м. (различни мнения)
- слаб алерген
- съдържа хистамин: в семките и обвивката (внимание при алергични деца)
- не се консумира в голямо количество от малки деца
- добър, не не незаменим витаминен и минерален състав в детското хранене (калий, калций, вит. A, С)
- средноцелулозен (фибри над 2 г/100 г)
- трудносмилаем (в началото задължително обелен – ципата е несмилаема както при доматите)
- въздейства върху бъбреците и някои други вътрешни органи (при хора със заболявания)
- съдържа соланин (токсичен само в големи количества; в съвременните сортове е в малко количество; концентрира се май-много в презрели патладжани или с кафяви петна по тях; соланин се съдържа в картофите, доматите и чушките)

/За никотина – според по-нови проучвания всички от семейство картофови го съдържат, обаче това е минимално количество и е интересно по-скоро от биологична и ботаническа гледна точка; от хранителна гледна точка е достатъчно зеленчуците да се консумират здрави, пресни, без петна и пр.; в източниците за детско хранене по принцип не се споменава като проблем, но патладжанът не се предлага в големи количества./
Патладжанът е наистина доста противоречив зеленчук. Във форума е заклеймен като вреден за малки деца, но без препратки към източници, посветени на детското хранене. А според такива източници най-често се въвежда малко преди 1 год. или около 1-1.5 год. 
Общото във всички препоръки е: малко количество. 

Няма единно мнение за мястото му в детското захранване:
* Препоръчва се като добър зеленчук в англоезични, френскоезични и други схеми преди 1 год., но поне след 8 м.
* В преведените статии в BG-mamma - преди 1 год. 
* В руски и испаноезични схеми – около или доста след 1 год., но също и преди тази възраст.  
* Един пример да не се въвежда дори на 1 год.: патладжанът се изключва от менюто, но заедно с продукти като лук, краставица, маруля и червен пипер (вероятно съображението е, че са тежки за стомаха)
* Присъства в рецептите за деца между 12-24 м., както и по-рано. 
* Във форума се счита за забранен за малки деца, но без конкретни източници на информация.
* Интересно е, че не се споменава в различните списъци със забранени храни за деца под 1-2 години (за разлика от други храни). 

Соланинът е главният проблем, но през последните 20 години сортовете са доста култивирани и тази токсична съставка не е проблем - при условие, че не се консумира в големи количества от малки деца. Това е задължителното напомняне във всички детски рецепти и съвети за захранване, но самият зеленчук не се забранява, само се препоръчва за различна възраст. 

За влиянието върху вътрешните органи – може да е както положително, така и отрицателно. При доказани проблеми с бъбреци, панкреас, жлъчка е противопоказен, но тук става въпрос за болестно състояние. На хора с подобни проблеми не се разрешават и сини сливи, марули, зеле, спанак и др. 

Ако се въведе след 1 год, тогава солта за премахването на горчивия вкус не би трябвало да е проблем, тъй като е в малко количество. Според международните стандарти за прием на сол, след 1 год. може да се приемат до 2 г сол дневно."

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте момичета!
Не мога да сваря да ви чета ,че камо ли да пиша,все има какво да правя #2gunfire
СЪНИ темичката както винаги е супер  bouquet
Фифо спи,а аз се връщам да почета.
За предната анкета гласувах 6-ти месец,Алекс така почна и сега така смятам ,а сега в наща стая в негово креватче,не че има друга стая,че сме с 2 и всички сме в спалнята  Joy
Целувам ви ! newsm51

# 37
  • Мнения: 15
Здравейте,
ние сме на 2,5 месеца, чета ви редовно, но последната тема я попропуснах. Имам нужда да ви пиша, да споделя какво се случва при нас и да поискам съвет.
Крис е на кърма, но през деня, в някои часове не е достатъчно и го дохранвам с изцедена през нощта.
В началото той се хранеше по 30 мин и така продължихме дълго време. Имахме много силни колики, изпробвахме какво ли не, даже от Германия ни изпратиха капкии мисля, че ни помогнаха. Другото, което помогна беше гушкане и затопляне на коремчето. Оказа се обаче, че не всеки път, когато е плакал са били колики, а не му е стигала кърмата. Наддаваше с много малко и след като започнах да дохранвам, започнаха грамчетата да се увеличават.
Вчера му сложиха 2 ваксини и вдигна температура 37,2, която с панадол спадна, днес сутринта беше 37,4 и тя спадна. Педиатъра ми каза преди следващата ваксина да му дам 3 дни 2 пъти по 2 мл калциев глюконат. Четох мнения, че не е препоръчително и дори е вредно. Доволна съм от педиатъра ни и мисля да и се доверя, но все пак, ако някой има мнение по въпроса, ще се радвам да сподели.
От както го дохранвам с кърма, Крис е спокоен и усмихнат, купих си и слинг, защото покрай коликте постоянно го гушкахме и той си го иска сега. Много му харесва там, а аз съм довона и се чувствам свободна:)
Бях качила 20 кг, сега ми остават 9 кг и като ви чета, май съм единствената, която не си ги е възвърнала. Не се ограничавам, а даже се тъпча с орехи, бадеми, овесени ядки, жито, макарони, пълнозърнест хляб, айряни, чай, картофи. Когато ям по-малко, кърмата веднага намалява:(
И да се похваля, канени сме за кръстници на приятели, които ще се женят август месец. Не знам, дали ще успея да вляза във форма, силно се надявам, но всичко зависи от това до кога ще кърмя.
По време на бременността имах хемороиди около 4 месеца-външни, след като родих (секцио се наложи), се появиха върешни и сега се лекувам, наред с това имам и бактериална вагинална инфекция. Общо взето е разнообразно и забавно.
Дано не съм била много скучна, защото виждам, че обсъждане други теми, по които не мога да се включа адекватно, защото не съм изчела последната, но имах нужда да споделя:)
За анкетата - гласувах, че спи в отделно креватче, само сутринта от време на време го вземам при нас, храня го в легнало положение и поспивам:). Крис се храни около час, на 2,5-3 ч. и така и двамата се чувстваме добре.

# 38
  • Мнения: 1 262
мари_84, недей да се чувстваш зле, а хората да говорят каквото си искат. Ти нали правиш всичко по силите си?  Както имаше една дума "Прави, каквото трябва, пък да става каквото ще". А да ти кажа за алергиите все още не е много ясно от какво се причиняват и дали кърменето е гаранция за липса на такива. Има много кърмени бебета с проблеми и алергии и много некърмени без проблеми и без алергии. Така че дали е до организъм, околна среда и т.н. още не е ясно. Така че споко - горе главата и мисли положително. Много ми е странно в днешно време, ако едно бебе има проблеми и не е кърмено ще качат че са, защото не е кърмено. Ако обаче няма проблеми, ще кажат случайност. Ако обаче е кърмено и има проблеми - случва се, няма 100 % гаранция.  Laughing Така че никой не е застрахован - кърмен, некърмен, захранван, незахранван, май от прекалено гледане се получава това.  newsm78

radostina 87, това което си описала може и да е алергия:
"Когато се дава нова храна на бебо за първи път е необходимо тя да бъде единственото различно нещо в менюто му. Количеството и трябва да е много малко (една-две чаени лъжички), като се следи за появата на алергични реакции (кожни обриви, чревно разстройство със слуз и жилчици кръв, кихане, кашляне). Алергичните симптоми могат да се появят веднага, а може и след 4-5 дена от даването на храната.
Задължително условие при въвеждане на нова храна е детето да е здраво."
Виж обрива около устата да не е от лиги примерно, че моя редовно е с мокро лигавче и понякога отдолу дето има контакт с мокрото му стават пъпчици, но после минават. Или като баща му го целува с твърда брада преди да я избръсне, а той много натиска при тия целувки и вика "да му загрубее кожата".  ooooh! Ей, не се научи тоя човек. За кашлица/кихане може бебето да е болно. Спри за няколко дена или 1-2 седмици, ако даваш нещо различно от мляко и пак пробвай да видиш дали пак ще стане така.

Мела, честити 4-месеца на близнаците! Тъкмо се чудех къде се загуби.  Laughing

За главичката някой беше писал, че бебето я насочва към светлината понеже и на моя главата му беше все на една страна като спи. Сега го слагам няколко дена от едната страна на креватчето, няколко дена от другата и така сменя страните. Обаче в будно състояние и като го държа, я мести на всички страни.

# 39
  • Мнения: 128
Много сте активни тези дни  Laughing, едва успявам да ви изчета.  Blush
Съни, благодаря ти за поредната хубаво оформена темичка.   bouquet
Мела, Честит празник на малките мъже!  newsm67
Честито и на всички, които имат повод да празнуват днес!  bouquet
Радостина, при нас симптомите на алергията поне за сега са обриви, слуз и еднократно кръв в акото. Дано при вас всичко да е нормално и да нямате такива проблеми, защото е доста тежко и неприятно.  Sad
Хубалена, отслабнах от само себе си. Влязох да раждам 70 кг., от болницата излязох с 13 кг.по-малко (все едно съм родила няколко деца  Mr. Green). След това с проблемите около малката (хематом на врата, кожен пъп, АД и АБКМ) и последващата диета заради алергията на Дари станах 53 кг. Та не съм правила нещо по-специално, за да отслабна. Ти не се притеснявай, постепенно и при теб килограмите ще влязат в норма скоро.  Peace
Флучия, много са ми интерсни постовете ти за захранването.  Hug Всички рано или късно ще захраним и е добре да имаме нужната информация за това.  
Desert`Rose, много се радвам, че операцията е минала успешно и малкия е добре.  Hug
За спането - гласувах в една стая с нас, но отделно креватче.  Peace

# 40
  • Мнения: 34
Момичета, много ви благодаря за окуражителните думи  Hug Страхотни сте, наистина  Blush
Дани спинка добре снощи, но след като се събуди в 5 часа сутринта и не иска да спи повече- играе му се  Whistling
за захранване- смятам да изчакам до към 6 месец, но да видим дали той няма да поиска по-рано. Гледам да се водя по детето  Peace От една седмица насам не си изяжда млякото- остават му към 40-50 мл. Не го насилвам- колкото изяде, толкова.
за спането- обикновено си спи в креватчето, но понякога го взимам при мен на леглото. В момента не сме си вкъщи и от 20 дни спи в зимния кош на количката  Whistling мои приятели му подариха чувалче и съм много доволна- ръцете са му свободни, а надолу е завит Simple Smile
гледам да излизаме всеки ден,в който има слънце навън. Дори и да е по-студено- ако не духа вятър, завиван го хубаво и навън.
за акането- понякога ака всеки ден, друг път през ден. Цветът е светло зелено с тъмно зелено. Мия го на всяка смяна на памперса само с вода, но когато е наакан- слагам и малко шампоан. Използвам козметика на Веледа- много съм доволна  Peace
хубав ден от нас

# 41
  • Мнения: 19
Съни   bouquet темата е супер
Киса  пиши какво е станало при лекаря и дано всичко си е ок  Hug

# 42
  • Мнения: 163
Здравейте мами!
Съни както винаги си ни спретнала една чудесно офрмена темичка! Hug

Днес Влади цял ден спи, горкото тия колики не го оставят намира.Тъкмо бях решила че отшумяват, защото започна сам да си заспива в креватчето, пропускаше вече и нощното хранене и аз викам браво отърва се милото! Да ама не! От една седмица не е спрял да се гърчи, и то като се почне от към 4,30 до към 7,00 когато ставаме и двамата и започваме сутрешния тоалет и храненето.Уж от топлата водичка му отпусне малко и след половин час се започва наново.Направо ми се реве като го гледам как се мъчи, така ми е жал че немога с нищо да му помогна.То не е натягъне, пръцкане, докато излезе това прословуто ако.Днес с гърчене от към 5.10 часа някъде чак към 11,30 часа успя да изхвърли нещо и то не беше обилно, даже леко зеленко.Чудя се дали му няма нещо, че само търси да се гушне и да заспи, такъв ми е един сънит, ленив и като цяло отпуснат, но пък не реве, което ме кара да мисля че му няма нищо друго освен болките в коремчето.Така зловещому къркори, и едно странно свирукане има даже.
Напоследък пък и сънувам само някакви щуротии.Вчера майка ми и сестра ми така са ми се смяли като им разказах.Сънувам си аз, че храня малкия и му говоря някакви щуротии, той си се хили доволен и по едно време взе че ми проговори "имам гражданска, имам гражданска"  Joy Joy Joy Joyи аз така се уплаших че (в съня си де) отивам при милото и му викам "Влади проговори, ама не иска да каже мама или тати, а ми вика имам гражданска" и той ми се изсмя подигравателно.Отивам аз пак при детето и то пак вика "имам гражданска" hahaha, а после "аз съм ангел", а аз му викам "какъв ангел, небесен ли"  Joy Joy Joy Joy Представете си  hahaha hahaha hahaha А той не бе аз съм преродилия се ангел и скочи от столчето дето го хранех  защъка наоколо като голям човек и тогава се събудих.Е няма такава щуротия начи.

Днес милото трябва да е говорил с шефовете си да го пуснат в понеделник почивка та да отидем до Пирогов.Вчера изчетох сумати неща в нета за поставената от педи диагноза Хидроцеле, че вечерта ми беше така нервно от притеснение, направо се бях отреперила, а малкия беше при моите родители за 2 часа и майка като го донесе отново в къщи, така съм го мачкала и така съм му се радвала, че все едно досега е бил откраднат и са ми го върнали.Напълно изтрещях. #Crazy А иначе и аз четох че този д-р Момчилов бил много добър специалист.Даже има профил в БГ мама, разписва се като доктор ОГИ.Дано да попаднем на него в понеделник.
Зелда отново искрен осе посмях на поста ти за свекито ти, особено на момента с отварянето "оф тука ми мирише на нещо хубаво отварям"  Joy Joy Joy Joy JoyДаже ставам любопитна да видя свекито ти че така представа си изградила за нея в моите очи че.......Много обичам постовете ти!

За анкетата гласувах в отделна стая.Аз и бебчо спим заедно в неговата стая, понякога е при мен на голямото легло, а понякога е в креватчето си.Напоследък от тия колики все е гушнат при мен и все ми е ту на едната гърда ту на другата, само го прескачам нощем.Засега таткото спи самичък а сутрин преди да излезе за работа ляга при нас, целува ни, милва ни и това е най-хубавото ни време на тримата, сгушени един до друг.Много ми е мил тоя момент. Аз взех решението с бебчо да спим отделно от тати, че той спи много леко, трудно заспива, а и работата му е много натоварена, та реших да го пожаля и да го оставим поне той да се наспива.огато се прибере от работа той се занимава с малкия та да мога и аз да посмя малко, че към 20,00 часа много ми натежава.

Дезъртче радвам се че с Ивко всичко се оправя.Знам че ще се справите.Браво на баткото, то си му личи че е добро дете.,
Хариелка, много мило ми стана като изчетох поста ти как със София се радвата на Елиза и как я цункате по коремчето. Представям си каква сладка картинка сте ми тричките. Мъжа ти е щастливец с такива хубавици около себе си!

cvmНа лекар ще ходим в понеделник! Надявах се милото ми да го пуснат утре от работа, та да отидем, ама няма как.Даже от притеснение бях решила да взема едно такси и направо да отивам с малкия, ама мъжа ми иска и той да дойде.Аз снощи докато го къпех му поопипах пакета.В едната торбичка тестиса се усеща, много малко топче, в другата обаче не го апипах защото на усещане беше все едно цялата торбичка от месо и няма топче в нея. Разледах разни снимки в нета за различните видове хидроцеле, поне малко да съм наясно, та да мога да задавам адекватни въпроси на доктора, а и се бях притеснила много. Майките по форумите пишат че се правела операция или се изчаквало до 6 месец да се види дали ще се оправи от само се бе си.Дано да минем по лекия начин. Благодаря ти че ни мислиш!
Мъжа ми няма търпение вече да захраним малчо,било му време,  тва мляко не го хранело! Много ми е смешен като започне да се тюхка излишно, при положение че бебчо си хапва добре, добре и наддава.Ама оня ден купихме две пюренца че да му мине мерака-едно тиква и едно моркови, е той беше заредил кошницата с каквито на него му харесват ама ато му разясних кое за колко месеца е и чак се разочарова че трябва да ги върне на рафтовете им. hahaha hahaha hahaha

Исках и някакви други неща да ви пиша, ама те бяха по въпроси от предната тема и нещо ми изскочиха от главата  newsm78 май трябваше да си ги отбележа на едн листче. newsm78

# 43
  • Мнения: 775
Привет и от нас и благодарско за поредната хубава темичка!   bouquet

Мити спи в нашата стая, но в неговото креватче. Е, понякога сутрин рано го взимам при мен да си доспим, че иначе няма да ме остави.

За килограмите-имах 10 за сваляне, сега имам 12... Положението е неудържимо и главата все в хладилника.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 3 638
Аз пак съм болна  smile3514
Някой по-рано беше писал, че е оглавил класацията за най-кекава майка.
Да ама мисля аз да се кандидатирам за тази позиция! Трети път от както се роди Яна без да броим, бактериите  #2gunfire (обикновено боледувам 1 път през зима - като абонамент)
Дано и тоя път на дедето му се размине и не го заразя, а си седя предимно у нас. Мъжа ми ли носи бацили от офиса, не знам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт