Отговори
# 15
  • Мнения: 3 638
Съни, благодаря ти, че поддържаш за нас тази прекрасна тема  newsm51
Яна днес за втори път хвана сама, с умисъл играчка  Laughing голям кеф пада с тези, дето висят от активната гимнастика и дрънкат при удар, големи тупаници им раздава  Heart Eyes
За анкетата - Яна спи на отделно креватче при нас  Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Благодаря ви за честитките,момичета  Hug
Съни, не мога да не отбележа,че темичката както винаги е страхотна  Hug   bouquet
В анкетата гласувах - на леглото между мама и тати  Grinning Така ми е най-спокойно  Heart Eyes
Ох,много сте писали,бързах да ви изчета и сега каво запомних, какво не...  Mr. Green
Съни, ще правиш ли различни колажи на някакво време или ще си стои все този?  Rolling Eyes
За захранването - и аз съм на мнение,че трябва всеки да се ръководи по детето си и сам да си преценява  Peace Аз примерно гласувах в предната тема за 5 месеца,ама това само ориентировъчно, може и преди това,може и след това да захраня,не смятам да съм крайна   Peace
Киса, твоя доктор ме убива просто  Joy Дано всичко е наред с Влади  Hug
Нури, и аз постоянно мачкам Благовест  Mr. Green Навсякъде го целувам, а гъдел мисля че по мишничките има  Grinning
Аз от моето свеки като цяло не мога да се оплача,ама тя идва веднъж в седмицата(майка ми и тя) и така ми е екстра   Mr. Green Иначе тука някакви мантри чете на детето, някакви енергии си разменят  Joy И тя, и майка ми се парфюмират,ама до сега не съм им правила забележка, не ми пречи  newsm78
А бе някъде се загъбиха Деси Енчева и Поу, Уинди и нея много време я няма  newsm78
Ох, и още имам да пиша,ама ММ ме вика    Mr. Green Остави вика бг мамата за малко  hahaha

# 17
  • Мнения: 181
А,Сийн,ще правя различни колажи,но нека постои този.Нека пораснат още малко човечетата и ще направим още един,ама мисля другия месец да събираме снимките,а за март месец да е готов колажа,да посрещнем пролетта с по-весел колаж и още по-сладурести човечета.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Съни, супер  Grinning Предположих,че така си го замислила, ама реших да питам  Grinning С всичките ни красиви бебоци пак ще бъде страхотен, пък и да ги видим вече попораснали  Hug

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте мами,може ли някой от София да ми каже за хотел близо до посолството на САЩ?Благодаря преварително.

# 20
  • София
  • Мнения: 28
Лили, ако Нели има хремичка, вземи да я мажеш с Пулмекс бейби. Препоръча ми го Пепи, за което много й благодаря.  Hug
На листовката пише:
Пулмекс Бебе не трябва да се използва при бебета под 6-месечна възраст.
В тази връзка да ви питам вие стриктно ли спазвате указания за лекарства или ги заобикаляте. Аз понеже (да чукна на дърво) много рядко съм боледувала и е било леко почти не познавам лекарствата и ако ми се наложи нещо да пия чета листовки и спазвам стриктно, а откакто забременях и сега като се кърмим съвсем съм се вманиачила май.  newsm78

# 21
  • Мнения: 629
Съни, мерси за темичката и дано скоро Али си върне добрия нощен сън  Hug
bella MI, мисълта ми беше, ако се окаже, че млечните жлези са подути тогава консултантките да мислят нещо. Те минават по-специално обучение и могат да дават становище и по медицински въпроси. На мен това подуване нищо не ми говори, но за съжаление от собствен горчив опит знам, че лекарите бързат винаги със спиране на лактацията, а не с решаване на проблема. Успех  Hug
Hariela, какво да се прави. Явно Коко ще е като Зори. На един приятел на баща му в болницата още 80-те години са му казали, че съвременният бич ще бъдат алергиите, сърдечните заболявания и СПИН. Та да се радва, че при него е първото. И май прави са излезли.
MoDe, благодаря ти  Hug Аз просто имам невероятна памет и каквото чуя или прочета просто го запомням. А покрай каката се наложи да прочета доста. С радост споделям с вас защото и на мен много мами са ми помагали с информация и съвети.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Лили, ако Нели има хремичка, вземи да я мажеш с Пулмекс бейби. Препоръча ми го Пепи, за което много й благодаря.  Hug
На листовката пише:
Пулмекс Бебе не трябва да се използва при бебета под 6-месечна възраст.


Това е заради нежната бебешка кожа. Ако те притеснява вземи Хустагил- при него ограничения няма. Но лично аз от пулмекс съм по-доволна.

Съни, мерси за хубавата тема.

Изчезвам, че Иво ревна

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 5
Съни, благодаря за хубавата тема!   bouquet

Винаги ми е било интересно да науча как решават този въпрос другите семейства. Еличка спи при нас, но на отделно легло. Понякога, ако е много неспокойна я взимам при нас на спалнята, но рядко. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета  Hug
Съни, темата е страхотна   bouquet
За пропуснах да пиша в последната тема, но редовно ви чета.
Мъжът ми си е тук за един месеци гледам да сме повече време с него и с малкия.
Освен това след операцията неуспехът ми с кърменето вече е пълен. Чувствам се ужасно от това. Първият въпрос, който всеки ми задава, е: "Кърмиш ли? Те днес младите майки от рано се отказват да кърмят- 1 месец и айде- нямали кърма". А аз направих всичко, което зависеше от мен- но просто нямам. След операцията Дани не искаше изобщо да суче- в момента, в който му подам гърдата и започваше да пищи, да реве истерично и да се дърпа  Cry Първо кърмата ми спря от едната гърда- нищо не излиза от нея. След време и от другата. За цял ден успявам да изцедя около 30мл. с много мъки и болки, защото изстискам гърдата, за да потече. Запушиха ми се каналите. В момента съм със силни болки в областта на мишницата, а ме боли и самата гърда. Не знам какво да направя.... А толкова исках да кърмя! И навсякъде чета колко е важно да се кърмят бебчетата, за да са здрави и да ги предпазим от алергии. Аз съм много алергична и това още повече ме кара да се притеснявам и да се обвинявам, че сякаш не мога да предпазя детето си. Много ми е тежко  Cry  И на всичкото отгоре всяка жена някак си се чувства длъжна да ми натекне колко е важно да кърмя, как зависело от мен и ако съм имала желание ще кърмя, а аз нямам! То е престъпление да имаш и зорлен да спреш, но когато нямам- какво да направя? ....
Иначе Дани за сега е добре. Развива се добре. По коремче, когато е, си държи главата изправена; гука; писка и се смее; вече хваща играчки, но за кратко- има един слон с големи уши, които много шумкат и Дани много им се чуди, когато ги хване  Mr. Green завърта се настрани, когато лежи по гръб, но не може да се обърне все още. Другата седмица сме на имунизация и тогава ще го теглят и мерят, но на кантара вкъщи излиза, че е 7 кг., а според шивашкия метър е 64 см.  Peace
Съни, много е сладка Али с обичките  Flutter
Звездичкова, наистина е неприятно това, през което минавате ти и бебчо  Hug Тези алергии  ooooh! много ме е страх от тях. А самата съм много алергична към доста неща и направо настръхвам като си помисля какво може да стане при алергична реакция. Преди 4 години лежах в токсикологията след анафилактичен шок от риба  #Crazy Господ да пази всички дечица  Praynig
Дезърт, направо си героиня. Моля се всичко при вас да е наред и неприятностите да останат зад гърба ви  Praynig
Лека нощ от мен. Дано тази вече Дани поспи повечко, че снощи по никое време се ококори и му се доигра  Whistling

# 25
  • Мнения: 758
Добро утро момичета!
Надявам се нощта ви да е минала спокойно!
Звездичкова, Hariela, благодаря ви за подкрепата. Преживях факта, че явно няма да се кърмим дълго, но и баткото по това време (2,5 м) започнах на смесено хранене. Удобството е по-голямо, ама сега пък ще съм малко по-независима от бебка Wink

lilli74 на някои лекарства го пишат за да се застраховат производителите. Според мен специално за Пулмекса е да се предотвратят алергии от евкалипта или евентуално изгаряне на кожата. АБ, който ни изписаха също пишеше че не се препоръчва за бебета под 6 м(мисля) ама до колкото знам в повечето страни на бебета под 1 година АБ се изписва при много сериозни заболявания, а нашите лекари започват направо с това. Но дълга тема е Simple Smile

Относно алергиите - според мен има повече фамилна обремененост, но и употребата на АБ и други могат да предизвикат.

А за захранването аз гласувах, че ще се ръководя по детето, но при всички случаи мисля да е след 4 месец. По принцип кърмените деца могат да се захранят по-късно (така май съм чела), но в крайна сметка майката сама си преценява. Важното е да е постепенно, и да се въвеждат една по една храните. Още нещо, което бях прочела когато захранвах Гого - препоръчително е новата храна да се дава преди обед. Може би да може да се реагира, ако се случи нещо още през деня.

А за спането - гласувах при мама и тати, но в отделно креватче. По точно казано при нас е, че аз спя при нея, а баткото го пратих временно на моето място с татко му Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Добро утро,мили мои! Hug
Съни,страхотна тема,но това не е изненада де.
А Али е абсолютна кукла с тези обички!Да я нацелуваш!
За анкетата-малкия спи при нас,но не в леглото си,а само в количката Crazy hahahaНе може да спи в кошарата и това е.Все едно на тръни го слагаме,дано някой ден се научи,че коша почва да му окъсява вече,64см е човека.Иначе пък забравих да кажа,че на 03.01 го теглихме,беше 6200,което не е зле като кг за неговата възраст,но реално беше качил 380гр за 1 месец! Rolling Eyes CrazyСеага съм решила до 03.02 да не го теглим,че почвам много да се сдухвам,като видя мизерните грамчета разлика,та по-добре да не знам!
Момичета,направо ме хвърлихте в оркестъра,с това че ме мислите за героиня,или нещо подобно.Аз далеч нямам такива амбиции,нито пък мисля така.Просто правя нужното,за да хапва сина ми.Нали това ми е работата в момента... LaughingИначе 2 дни вече ''вдигна '' малко'' милилитрите на 110-120 baby_neutralПовече от това е пълен абсърд.Ядем ги на 3 пъти с паузи от по 5мин между засукванията,през това време пеем и урига и айде пак наново.И яде на около 4 часа заради което се налага да ставам всяка вечер,вече не помня откога,май около месец.Ставам около 2 часа,навивам си аларми и го храня полузаспала със затворени очи.Това го правя,защото през деня яде 5 пъти,а за неговото наддаване няма как да е око да са толкова малко....та няма как.  Tired
Крис иначе е добре,много добър батко е.До момента няма грам ревност а само любов към бебето.От леглото става и го търси,идва си от градина пак е залепен до него.Много са ми сладки. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
мари84,не бъди толкова строга към себе си,заради кърменето.Не края на света.Аз също не кърмя от 20-тия ден на бебето,но хич не ми и пука.Направила съм каквото мога.Сега нямам угризения,имах само първия ден и дотам.После си направих едно силно еспресо и изпуших първата си цигара с кеф и дотам с угризенията Mr. Green Mr. Green Mr. Green Laughing.Какво да направя,като има,има.Като не-здраве да е. Peace
За захранването- мисля около 5-тия месец да е.Може да е една седмица преди да го навърши,може да е и на 6м.Ще видя,както дойде.Не съм се вманиячила нито по късното,нито по ранното захранване.
зА АЛЕРГИИТЕ-незнам какво да ви кажа...в рода ми и моя и на ММ никой няма.Засега и децата са така,пък ще видим.Дано така си остане.А дали имат връзка със захранането-мисля,че само в някой случаи,зависи.Пример-имах приятелка,която даваше боб на бебето си,което нямаше и 3 м. #2gunfire #2gunfire #2gunfireИзумена бях,но какво да се прави,нейно е детето.Интересно,но до момента няма алергии,вече е на 5г,той се роди по-рано от Кристиян.А,боб като ви казвам,говоря за леееко намачкан боб с чушки,лук,моркови и всичко,което можете да се сетите като подправки. hahaha
Киса,как е Влади,дано всичко е ок,а доктора......няма да коментирам
Ставам да будя баткото,че е на градина.Но преди това ще дръпна набързо една цигарка с кафето,че не съм го изпила още Whistling

# 27
  • Мнения: 4
Добро утро!

Съни- Благодарности за темата! Hug

Искам да попитам майките с опит с алергиите- Какви бяха признаците че детенцето има някаква алергия? от няколко дни по лицето на Ники има малки ситни пъпчици, най- вече около устата. По тялото няма. Друго което ми направи впечатление е че има лека хрема и трудно диша сутрин.
Ще съм благодарна да споделите опита си

# 28
  • Мнения: 556
Оф, направо изпълних мисията Голямото четене! Whistling Crazy
Накрая успях! Бяха ми се събрали над 15 страници!

Добро утро и от мен да кажа вече!  Hug

Съни, страхотна тема както винаги!  Hug

Толкова неща изчетох, че вече забравих какво на кой щях да пиша. newsm78
Първо да ви почерпя, днес моите момчета стават на 4 месеца!



Честито и на всички други бебчета, които днес имат месечинка!

За алергиите, много неприятно това, което се случва на някои от вас. Особено запомних за Звездичкова. Верно, че имаш опит, но това си е направо мъчение и за теб и за бебо. Дано бързо да отшумяват.

За захранването, още се триумя с какво да започна - оризова каша с бифидус, за която каза Пепи, с тиква или с нещо друго като например морков или картоф.  newsm78 Иначе съм решила да е след 5 навършени, но ще видим и това.

За анкетата, то при нас е все различно. Един път аз спя с двамата, друг пъти ги разделяме в отделни стаи. Гласувах при нас на отедлно креватче.

Какво става с другите близнашки мами? newsm78 Не се включват въобще.

За главичката не помня кой точно беше писал, че си я държи предимно на една страна. И при нас е така с Калоян. От 16-ти почваме масажи и гимнастика да видим какво ще стане. От едната страна му се е деформирала - по-сплескана е, дано се оправи. Иначе я върти понякога и на другата старана, но много по-рядко и не така хубаво.

# 29
  • Мнения: 499
Добро утро Hug

За анкетата, ако не сте познали, аз съм единствена, която е посочила в отделна стая Blush Така и тя е спокойна, и ние, за всички е добре така явно при нас.

Hariela, odkf са здравички и спокойни принцесите и по-често да можеш да се разписваш.

Съни, дано тази нощ сте успяли да поспите.

Ахилеа,
гладен си е младежът и не се залъгва лесно Grinning

Мари84,
не с ечувствай виновна за кърмата, направила си всичко по силите си. Толкова бебета има в темата, които са на АМ, включително и ние и мисля, че това не пречи да сме живи и здрави.

Миа си спинка все още....пупу, все така да е добричка Heart Eyes Аз да ви нагледам, после ще пусна една прахосмукачка и като дойде баба й да я гледа ще изляза да свърша малко работа и да купя риба за довечера мисля да готвя.

Честита четвърта месечинка на Емил и Калоян!

Честита трета месечинка на Симона, Самуил, Стела, Виктор, Антония, Теодор, Светослав и Йоан!

Общи условия

Активация на акаунт