За грима и герданчетата

  • 2 535
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
Сверих си часовника, мерси! Аз тези неща не съм ги купувала за нея; детето беше на гости, защото ходи с щерката на балет и майката не успя да дойде на представянето, помоли ме да я взема с моята. Отидохме в нас, заиграха се. Щерката е на тринайсет, има си почти всичко от обици до грим и на детето му беше интересно. Моята извади една стара кутия с бижута и й одари тези дървените, носила ги е на седем/осем годинки сигурно. Балсамчето и огледалцето ги бях купила за друго дете, но видяхме, че се радва и реших на нея да ги дам. И през ума не ми е минавало, че е малка, защото балсамът е почти безцветен, само мирис има някакъв, а огледалцето си е направо бебшко. Тези забрани за каквото и да е не са много правилно нещо, но всеки си знае за собственото дете. Не помня да съм правила театри, ако моята дъщеря се пръсне с парфюма или се интересува от лак; но сега тепърва открива сенките и молива; добре че има малко вкус и не се цапоти много.

# 16
  • Мнения: 5 160
Палада, не се коси - разни хора, разни идеали.
Нормално сте постъпили.
И аз не съм за пълната забрана - обикновено има обратен ефект и поражения.
Игра вкъщи (да опита тези неща) - да. На училище - по правилата и нормите на институцията.
Детските гримове в голям процент - водят до обриви по лицето.

# 17
  • Мнения: 9 364
Срещу герданите, гривните и пръскането в умерени количества с парфюм нямам нищо против. Гримове и балсами за устни обаче - не. Ще трябва поне да влезе в пубертетта. Леля и без мое знание и подари детски лак за нокти. Без да изпадам в истерия и не пред детето обясних, че повече такива подаръци, не искам. Сега го маже само в къщи и после лесно се мие. Не ми харесват момиченца с грим и лак. Аз дори тинейджърки не харесвам гримирани и самата аз не съм си слагала грим преди да стана студентка. Но това е мое мнение.
Смятам, че малко си сбъркала, но не е голяма беда. За тази цел аз вече на всички предварително обяснявам, че гримове и лак за нокти дори детски не желая за подаръци, за да няма издънки. Защото не всеки се сеща да пита, пък като кажеш предварително, няма сърдити.

# 18
  • Мнения: 21 469
  Нищо не забранявам, ако прояви интерес към нещо и купувам, макар още да няма шест. На практика не си слага нищо, по веднъж-два пъти да се е мацвала и толкоз.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 768
аз имам момче, но не мога да разбера тези подкачания толкова.
Синът ми е на 10 год. и от време на време се пръска  с парфюм. Зимата всеки ден е с балсам за устни.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Герданчета, гривнички, шнолички, ластичета - да. Грим - не. Не се лъжете, това че пише "детски", не ги прави нито детски, нито с по-високо качества, нито нищо! Никога и за нищо на света не бих пъхнала в ръцете на детето си "детски" гримове, колкото и шарени и детски да изглеждат, или пък ако някой им ги подари. Честно, не зная с какъв акъл изобщо някой ги купува, подарява и дава на дете! По-безопасно ще е да се гримирра с кал от земята, отколкото с пособни мазила, които нито ги знаеш какво имат, нито как са съхранявани, нито дали са по стандарти за козметика.

# 21
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Хайде да уточним какво разбирате под "гримирани" деца. Соник се "гримира", мацоти и след 5 макс 10 минути е измита и чистичка. С рисунки по лицето от някое детско парти седи по дълго време, отколкото у дома "нагримирана". Лакът е детски, измива се с първото миене на ръцете(тук е мястото да призная, че съм ѝ слагала от лепенките с цветенца и съм запечатвала отгоре с безцветен лакът, но това само на едно пръстче ).

# 22
  • Мнения: 21 469
с какъв акъл изобщо някой ги купува, подарява и дава на дете!

 С акъл, че хлапето ги иска. А аз не смятам, че е подходящо поле за бойни действия да отказвам и забранявам всяка глупост - ограничавам само важните и наистина опасни неща. Както вече казах, мацни си два пъти и гримът заминава в коша.
 Гланц за устни и купувам от аптеката. Наистина има нужда от него.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, добре, щом смяташ, че нищо не може да му стане! Защото аз съм виждала какви алергии и кожни проблеми могат да се получат от такива "детски" гримове. Аз исках са предупредя, пък който както иска!

# 24
  • Мнения: 21 469
  Ами, смятам. Нищо не смятам, то възрастен човек се изприщва някой път. Гледам да не се вглежда в това нещо нито тя, нито аз и се надявам да не се превръща в проблем.
  Самата аз не се гримирам, но това нищо не значи - веднъж слезе гордо по стълбите в детската с червилото на едно девойче на уста... Представи си колко момиченца са се намазали с едно и също червило и колко хигиенично е това... #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма да се обяснявам, който си има дете, си му бере отгворностите! Аз лично има принцип - чужди гримове не ползвамм, както и моите не давам, от чисто хигиенна гледна точка (все едно да си дам четката за зъби). Гримовете нямат работа върху нежната детска кожа, а за разни "детски" боклуци изобщо няма да коментирам - те са жива отрова.

# 26
  • Мнения: 12 666
От много малка, в България нямаше, та й носех от чужбина - гримове. Предпочитам, отколкото да се цапоти с моите.  Дали са отрова - някои ще кажат, че и бебешката козметика е отрова, мажете ги с мас.  

# 27
  • Мнения: 931
Моята дъщеря е на 4 години и си има гривнички, герданчета, шнолички, фибички, но гримове няма и скоро не мисля да има. Първо защото предназначението на грима е да направи жената по-привлекателна и сексапилна, което не се отнася за деца и второ гримовете биха могли да предизвикат алергични реакции.
Моята беше с атопичен дерматит и все още се обрива от какво ли не и ще е безотговорно от моя страна да й позволя да слага грим на лицето си. Също така не бих се зарадвала ако някой й подари гримове без да ме попита защото ще ми е трудно после да ги прибера без да й разреша да ги пробва.  

# 28
  • Мнения: 5 160
Подаръкът обикновено е подарък, за да е изненада.
Има много теми за подаръците - вкл. и много вече е модерно да си продадеш в интернет книгата-подарък, която ти се повтаря...  Twisted Evil.
Не може всеки да те пита това може ли не може ли.
Ти си родителят, ти преценяваш кое да оставиш в ръцете на детето и кое не.
И му обясняваш защо.

Не може винаги да изконтролираш случаи като описания с мацането на всички с едно червило.
Това пак обясняваш защо не е добре да се прави.
На моята й подаряваха гримове, вече знае защо да не играе с тях.

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 11:48 от lorenca

# 29
  • Мнения: 931
С родителите на приятелчетата на детето практикуваме така - преди всеки празник питаме на какво би се зарадвало детето за да можем да се ориентираме. Гримове не са й подарявали защото знаят, че е склонна към алергии. Самото дете вече знае, че не бива да се маже с нищо по лицето за да не се обрине. Не, че не се е случвало един два пъти някоя 6-7 годишна кака да я гримира без да пита, но това е друго. Деца са и не мислят за последиците.

Общи условия

Активация на акаунт