какво да сготвим в глинен гювеч

  • 62 260
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 879
Не изчетох темата, но сподеям рецептата, по която аз правя гювечета/ в 4 малки гъвечета имам предвид, не в голям, но също би станало/:
-сварявам нарязано на кубчета пилешко месо , бяло и го слагам на дъното
-слагам по една лъжица лютеница във всяко гювече
-нарязан на кубчета кашкавал
-топено сирене
-обикновенно саламулено сирене добре изкиснато, че иначе става много солено
Пека във фурната около половин час и после чуквам по едно яйце във веяко гювече. изключвам фурната и оставям така, яйцето си се запича идеално.
Става много крехко всичко вътре, много вкусно. Peace

# 76
# 77
  • Мнения: 5 770
Решила съм да сготвя в глинения гювеч свински и пилешки хапки, зелеви сърми.Искам да сложа и гъби,лук,моркови,чесън.

Как да ги подредя,предварително дали да запържа месото и гъбите и какви подправки да сложа?

# 78
  • Мнения: 0
здравей Мони аз редя на дъното бекон или шарено месце после  сърми - пилешко пак сърми свинско сърми и накрая слагам пак бекон като подправки 4ервен 4ерен пипер кимион къри и става вкусно но въпрос на вкус

# 79
  • Мнения: 5 770
А гъбите,лука,морковите на дъното ли да ги сложа или отгоре?

# 80
  • Мнения: 80
Аз обикновено поради липса на време за предварителна подготовка правя следното:
месото(тествано със заешко, свинско, телешко)
слагам в гювеча, слагам смлян чер пипер, дафинов лист, цветчета мащерка и салвия, покривам с вино и "Забравям за час и половина" на 300 градуса. Като почне да мирише на приятно махам капака и оставям да се зачерви.
ЗАБЕЛЕЖКА: Трябва да се включи абсорбер(или примерно на тераса), понеже при печенето алкохола във виното мирише твърде неприятно първите 35 минути...

Междувременно си правя гарнитурата:)

Общи условия

Активация на акаунт