Отговори
# 735
  • Мнения: 228
В палатка на почивка не искам да стъпя, писнало ми е ...  #2gunfire
Калина, аз също те каня и то не само за района на Хисар, Карлово, Сопот, но и Старосел, Панагюрище, Стрелча, Копривщица ...  Laughing Laughing Laughing Ако се намираш някъде наоколо, свиркай!!!
Мари, ти пък ако ходиш на Беклемето, свиркай като стигнеш до Кърнаре.  Laughing
Икаменова, а във фрикасето слагаш ли хляб? Питам, защото на Калоян преди ако не сложех хляб в манджата и му се гадеше от парчетата. Като сложех хляб и нямаше никакъв проблем ...
Хора, аз нещо не обичам да ходя на море. Има хубави градчета с минерални извори, басейни ... може би тази година почивката ще ни е на подобно място, ще видим. Само живот и здраве.
Николета, аз също ти пожелавам същото като Мари. Наистина е рано за такива пожелания, но все пак ...
Приятна вечер, дами! Лека и спокойна нощ ви пожелавам! smile3524

# 736
  • Мнения: 1 266
Лейди, непременно.Аз май само се каня.Каката ми не е въодушевена да кара ски, дори ми заяви, че не искала и не можела.Може да изчакаме с планината и до март месец.Иначе искам да ги заведа на чист въздух, някъде на високо.Еленския балкан ни е на близо но предпочитам Троянския.На Беклемето има ли някъде минерален басейн?

# 737
  • София
  • Мнения: 24
Добър вечер на всички!
Студеничко е навън днес. Ходихме към 40 минути на разходка с малките и бях единствената кукувица с деца по улицата Mr. Green
За чашката- Влади шише не е помирисвал, от 6 месечен пие от чашка с моя помощ, последните 2-3 седмици му давам да пие сам само дето като се напие после останалото е на пода ама айде... Затова пък не яде сам, то и аз едвам му пробутвам, яде с 300 зора, само едно мазане пада, ужас!
За почивката- последните 2 години почивахме в едно малко хотелче на плажа между Равда и Несебър. И като цени и като обслужване сме доволни и тази година ще чакам майка ми от Москва да дойде че не ми се ходи така с децата без да може да излезем поне вечерно време двамата. Между другото също почивката като каката беше на 1г. и 3 мес. беше доста изморителна. Най страшното е че тя няма страх от водата- само се обръщам за 3 секунди и тя вече се цъмбурка #Crazy
За планина- аз по принцип съм от Габрово и ще си ходим за известно време през лятото и може би и до Узана. Там е наистина чудесно, сърцето ми е винаги там, в родният ми край!
Ники Hugприсъединявам се към пожеланията на другите!

# 738
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile

Гледам хубава тема сте подхванали Simple Smile. ММ иска да ходим в Гърция това лято, но аз нещо се дърпам защото е харесал нещо на 700 км с приспиване на Метеора, не го подкрепих много дано не остана без почивка Simple Smile.

Някой беше питал за почистването с какво може да замести Доместос( не си спомням много добре дали беше това точно). Гледах една емисия за хотели в Германия и Франция за алергични хора. Там специфичното беше че перяха белъото с "vinaigre blanc" - бял оцет. С него чисетеха и баните, тоалетните и подовете. Казаха че единствените му недостатъци са че мирише, но пък се измирисва много бързо. Идеята ми хареса и аз от време на време ползвам ябълков оцет за гуменото килимче на Криси.

Може би Мари знае повече, аз което намерих за този бял оцет е че се прави от царевица, която първо се превръща във вид захар а после в алкохол, който ферментира на оцет. Но си мисля че нашия ябълков оцет няма да му отстъпва по качества.

За нослето и хремата: на Криси много му помагат Коларгол 1%. Не смея да слагам други капки. Това са капки, които се приготвят на момента на купуване, ММ ги беше взел от една аптека в Мусагеница за лев и нещо, имат трайност около 5 дни, черни са на цвят и много цапат, но пък за втори път ни оправят хремата за два дни.

Бебешондел, една приятелка ми каза че след като бяха прекарали Нова година в Токуда заради ларингит на малкия ( тя се беше изплашила и беше предпочела да е под лекарска опека) си бяха взели увлажнител за въздух и му действал много добре. Аз още се чудя. Оздравявайте бързо.

# 739
  • Мнения: 0
Мари:) , арапия изглежда многоо добре ,малко скъпичко ми се вижда ,но явно има защо Laughing-жалко,че е заето,но ще намериш и друго хубаво място

# 740
  • Мнения: 1 266
Слънце, бях за почистването с оцет но нищо повече, благодаря за инфото. Hug
Ето и някой алтернативни почистващи средства


Сода за хляб – тя е мек и натурален абразив, който почиства всякакви повърхности без да ги надрасква. Содата има и още един плюс – обира лошите миризми.

Оцет – ефективно премахва плесен, петна от варовик и неприятни миризми, а освен това действа като дезинфектант. При избора на оцет няма значение дали е ябълков или винен, но за предпочитане е да е светъл на цвят, за да не оставя петна.

Лимонов сок – естествен избелител и дезинфектант, който ухае много приятно.

Етерични масла – премахват неприятни миризми, убиват вируси и бактерии, повдигат настроението и създават положителни емоции.

Рика, дано. Hug

# 741
  • Мнения: 493
Почивка, почивка  Laughing През крив макарон.
Ако мм почне работа, едва ли ще може да вземе отпуска ... ако не почне няма да имаме пари  hahaha

Иначе би ми се искало да изкараме 1 седмица на седемте езера с децата. Едно море, пак с децата и ако има как 3-4 дни с мм на саме, може и на Несебър, нямам никакви предпочитания, и в Пловдив бих си починала, само някой да ги гледа  hahaha

Сложих да ври лайка в стаята на ТЕя, дано и помогне че много кашля  Tired

# 742
  • Мнения: 1 572
Здравейте, време е за нова тема и ново заглавие. Предлагам да почетем отново нашите малки ангелчета.
Моето предложение е:
Крис, Стоянчо, Гого - 3 звездици, завинаги ще светят в Декемврийските редици!
По-късно ще пиша и за други неща, че сега изгубих сили  Cry

# 743
  • Мнения: 329
Крис, Стоянчо, Гого - 3 звездици, завинаги ще светят в Декемврийските редици!
newsm10 newsm10 newsm10

Много хубаво предложение!

dobra и аз се размечтах за почивка и започнах да разглеждам офертите. Аз ще работя през лятото, но поне едно море в Гърция, а в най-прекрасния вариант в Испания ще направим. Водим баба и дядо с нас за да можем да си починем малко и ние. Ако успеем ще избягаме и на едно море сами с татито. Иначе на планина - всеки уикенд на вилата ни.

# 744
  • Мнения: 55
Точно мислех същото като Добра,но ме няма хич в стиховете...Исках да предложа заглавието ни отново да е в този дух.Просто не мисля,че може да е нещо друго.Всички за това мислим.И кой знае колко време ще е все така...Заглавието ми се струва съвсем подходящо.

# 745
  • Мнения: 152
 И аз цял ден все го мисля, ама като не ми идваше нищо в главата си замълчах... все се надявам ,че някой по-деен ще се включи. Добра, Hug
само че кой ще пусне новата тема ?
лека и спокойна нощ на всички .. . Hug

# 746
  • Мнения: 15
Не съм писала днеска, само чета!!! Мъчно ми е за Ники и просто каквото и да кажа ще е...

# 747
  • Мнения: 844
Май няма нов тема  newsm78

Добра ,хареса ми заглавието ,което предложи  Hug

За почивката- ние нали сме на морето и ходим на есен на планина , но тази година няма да стане... Иначе се глася да водя МАрио на плаж в ранните сутрешни часове. Ще му мисля , да дойде лятото  Mr. Green

Слънце
, аз бях питала , благодаря ти Hug Само дето незнам от къде да взема бял оцет  newsm78
Използвам понякога ябълков оцет за мивката в кухнята , ама незнам как бих измила цялата баня с него ... Засега се спрях на Циф спрей ,че доместоса е малко отровен
  Grinning

# 748
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ей,ама за лекарско отношение,не имах предвид,че навсякъде е лошо,получавала съм и прекрасно отношение,но последното беше ужасно.
Санитарките бяха по-мили и човечни.
Студа е голям,живеем в къща и тръбите в баня/тоалетна са замръзнали,няма там вода от снощи,ще се къпем в баба.
Днес съм вече по-спокойна за Дени и съм уверена,че и няма нищо.Постоянно я наблюдавам много внимателно как се държи и какво прави.
mari:)ние вече 3 години подред ходим в Царево,тоест там отсядаме на хотел/къща,а си правим плажа на Арапя,супер е,има доста място,капанчетата предлагат богата/прясна и евтина храна.Ако се засечем с някоя,ще ми е много приятно.
За почивката ,от сега съм уверена,че ще бъде много забавно за нея,както все обича да се мокри,като си вземе шишето и натиска биберона на пода,да прави локвички и после почва да маже с ръце.

# 749
  • Мнения: 31
здравейте, момичета! Ние имаме проблем-преди около 10 дни се отбихме по желание на Антонио-той сам отказа да суче повече. Няколко дни след това започна да не иска да яде нищо солено-в смисьл пюрета за над 1 год или домашни пасирани ястия. Не зная дали има нещо общо с отбиването, но като период горе-долу сьвпадат. А преди ядеше много добре, даже майка все му се радваше на завидния апетит. Няколко дни яде само грис или пудинг, само сладки неща, но от вчера отказва и тях. Принудих се да му дам АМ. Досега никога не е пил, защото се кьрмихме и не искаше да приеме нищо от шише с биба. Иъпи го, пие и сок и жода, но почти не яде/тук0там по коричка хляб и това е. Яде например малко ябьлка или ягоди, но вече доста се притеснявам и мисля да го водя на лекар. Може би да е от зьби, но не виждам никой конкретен да се опитва да излезе. Има ли и други дечица така да откаъват да ядат и то за толкова дълъг период-жече 10 дни.... Cry. благодаря предварително за помоща. Хубав студен ден от нас-тук е минус 10.... Confused
  

И при нас горе долу е така. В средата на януари ми спря кърмата и от тогава я храня по едеин час. Преди това ядеше с голямо удовволствие. За съжаление нямам все още решение на този проблем.
За чашата от два месеца пие с моя помощ, а вчера схвана как работи това велико изобретение наречено сламка. Пак се олива,но все пак мисля да й взема вече такава чаша със сламка.

Общи условия

Активация на акаунт