Хламидия - тема 2!

  • 88 614
  • 779
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 27
непременно ще отида в НЦЗПБ - в сряда преди 9.30. А ако се окаже че не е била излекувана навремето хламидията, няма ли да е късно сега след 15 год да я излекувам. изобщо след толкова години дали би могла да бъде излекувана. Направо съм се шашнала. Мислих си че като ПСР теста излезна отрицателен всичко е наред и сега разбирам,че това всъщност изобщо не е достатъчно.

Ще ви пиша  резулатата

# 181
  • София
  • Мнения: 16 691
моята е от 8-9 години....

# 182
  • Мнения: 27
и от колко време вече я лекуваш. при какъв лекар ходиш който да те следи и да ти назначава лечение.

# 183
  • София
  • Мнения: 16 691
В НЦЗПБ при Теохарова ходих последно...леченията са ясни....не е голям избора от антибиотици

# 184
  • Мнения: 536
Мисля, че кръв може да дадеш и в понеделник и вторник до 13:00.  newsm78  А май самото изследване го правят в сряда, нещо такова разбрах, аз днес бях там. Приятелят ми ще ходи в понеделник.
Моят граничен резултат от Цибалаб се потвърди. ИгГ 1,1 и ИгМ 1,2 (реф. <1,1). И сега ще пия антибиотик...Тъй че не вярвайте на Кандиларов и Бодимед, там резултатите ми са категорично отрицателни.

# 185
  • Мнения: 27
а има ли някакви поражения при теб. поправимо ли е. Мен ме  болят колената от доста години и почвам сега да си внушавам че е от това. а и бебе не успяваме, макар че след ЦС всичко се оказа наред.

# 186
  • София
  • Мнения: 16 691
а има ли някакви поражения при теб. поправимо ли е. Мен ме  болят колената от доста години и почвам сега да си внушавам че е от това. а и бебе не успяваме, макар че след ЦС всичко се оказа наред.
това за колената не е добре...за пораженията- има със сигурност, след като направя Цветната снимка ще се разбере колко са големи....

# 187
  • София
  • Мнения: 16 691
Фефи, да, всеки ден може да ти вземат кръв до обяд, ама резултатите само в сряда. И понеже, аз едва устисках 2 часа да изчакам, та затова отидох в сряда и за консултация и за изследване.
Лион като ходиш си носи всички досегашни изследвания Peace

# 188
  • София
  • Мнения: 36 157
На мен Теохарова ми пусна и 3-те. Като отиде на място- те ще й кажат Peace

Като си ги плащаш Simple Smile  - защо не и трите

# 189
  • Мнения: 2
denis_d,благодаря за отговора,ще направя контролен тест,трябва ли да бъде отново кръвен и в същата лаборатория?това,че може да има хламидия в тялото ме смути-може ли да имам друг вид халамидия,а не трахоматис.

# 190
  • София
  • Мнения: 36 157
Поне 40 дни след АБ лечение се пуска контрола / Иг.А и Иг.Г - кръвен тест,  кръв от вената/
Желателно е да е в същата лаборатория - за да може да се сравнят резултатите.
Иг.Г пада бавно -така че може и след 2 месеца контрола / или както прецени лекаря/

Опасна за човека е предимно Хламидия Трахоматис - тя нанася най-големи поражения и нея търсим чрез изследванията Simple Smile
При теб са засечени антитела на Хламидия Трахоматис

Много се притесняваш - лекува се, не го мисли толкова Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 434
Здравейте,
имам конкретен въпрос за хламидията. Търсих информация, но не успявам да открия нищо конкретно. Изписано е много за възможните последствия от инфекцията върху репродуктивната способност на жената, но почти не откривам информация как една стара инфекция може да се отрази върху тази способност на мъжа.
Преди месец за първи път направих изследвания за хламидия. ДНК тестът в Геника беше отрицателен, но кръвния в Цибалаб се оказа положителен. Не зная конкретните стойности, защото док ми съобщи, че е положителен по телефона и ми назначи Сумамед. Ровейки се за повече инфо установих, че преди 5 години съм си била със симптомите за хламидийна инфекция, но и при двата ми прегледа ми изписваха лекарства за гъбички (без каквито и да е изследвания). Оказва се, че май съм извадила късмет, защото в този период често боледувах от ларингит и фарингит и си самоназначавах доксициклин. Просто това е антибиотика, който ми действа. Е, преди 2 месеца правих диагностична лапароскопия. Поражения няма.
Но въпросът ми е, възможно ли е стара хламидийна инфекция да причини тежка неподвижност на сперматозоидите и дали е възможно след курса антибиотици тяхната позвижност да се възстанови поне малко.
Извинявам се за дългия пост.

# 192
  • София
  • Мнения: 36 157
  Много рядко може да възникнат усложнения - най-често  уретрит, както и епидидимит и орхит,
а при  по-тежки случаи и  стерилитет.  След години - уврежда кости и стави.

Епидидимита /възпаление на каналчето по което се предвижва спермата от тестисите нагоре/ - протича със силна болка , висока температура и т.н. - няма как да не се разбере Simple Smile

Усложненията при мъжете са рядко срещано явление, по-често протича безсимптомно и не нанася големи поражения.
По-опасна е за жените

Конкретно на въпроса - ако има много тежко усложнение, няма да протича безсимптомно - а и хламидията уврежда пътищата - не сперматозоидите.  Малко вероятно според мен - но, не  е изключено да увреди и спермата

# 193
  • София
  • Мнения: 16 691
На мен Теохарова ми пусна и 3-те. Като отиде на място- те ще й кажат Peace

Като си ги плащаш Simple Smile  - защо не и трите
Денис, само за инфо да ти кажа, че не платих и трите Peace Peace Peace Peace Платих само 2 Peace
Фоксимун, на въпроса ти за качеството на сперматозоидите- мога да ти кажа, че при нас след 15-дневен курс на АБ, мъжът ми изкара спермограма като за донор. А преди това имаше едва 9% подвижни и малко количество сперматозоиди. Дали е от лечението със АБ-никой не може да каже категорично.....но се предполага, че оказва влияние.

# 194
  • Мнения: 1 434
Благодаря за отговора Денис,
И аз това изчетох, и въпреки че нямам инфо за толкова бурно протекли неща, както и че сега проблема със сперматозоидите е броя живи и неподвижността, си мисля, че лекуването на старата хламидия няма да е нещото, което ще реши проблема.

иванкака, въпреки горното, вашият случай звучи обнадеждаващо. дано! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт