Биохимичен скрийнинг - няколко въпроса

  • 1 621
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Nassi, да ти кажа в Пловдив туй БХС с колкото и лекари да съм говорила, никой не ми е казал да го правя.. Даже ми се чудеха защо искам  newsm78
За други пловдивски мамита от форума също знам, че не са правили такова нещо..
На мен поне 3ма лекари ми казаха, че това е някаква Софийска мания в момента (без да обиждам никого) и е напълно излишно ако няма някаква фамилна обремененост или други рискови фактори.. Също споменаха и за 3Д и 4Дтата..
Разбрах, че го правят във ВМИ в Пловдив, 28 лв струва, ама досега от никоя не съм чула да е ходила.. Аз също не отидох..
Всеки сам си решава все пак.. Само казвам според мен каква е тук ситуацията.. и защо не са ти назначавали..

# 16
  • Мнения: 2 142
На мен ми взеха 23лв, преди Коледа  newsm78

# 17
  • Мнения: 5 370
Така - миналата година - 2004-ми правиха в 16 седмица и 1 ден. Преди това бях ходила на ехо при наблюдаващия ме лекар. Не съм ходила на консултация и не съм искала такава, затова платих само 23 лева.
Насси, аз лично не смятам, че 3Д е "мания", не знам как може лекар да се изкаже така, ама нейсе. Определено си струва, особено когато се гледа за спина бифида или някакво друго увреждане . Иначе...всички тези неща се правят за лично спокойствие и, естествено, никой не може да ви задължи.

# 18
  • Мнения: 1 999
Аз също си направих БХС в МД в 16-17 г.с., а утразвука от предния ден беше във ВМА, където ми беше гинеколога. Платих около 30-33 лева март миналата година. В тази сума влиза и консултацията, т.е. разясняването на резултата ти от кръвната проба.

# 19
  • Мнения: 1 588
Въпросът ми е към тези, които скоро са си правили БХС - колко и кои хормони ви проверяваха? Алфа-фетопротеините и ЧХГ са ясни, а други хормони?

# 20
  • Мнения: 1 170
Nassi, да ти кажа в Пловдив туй БХС с колкото и лекари да съм говорила, никой не ми е казал да го правя.. Даже ми се чудеха защо искам  newsm78
За други пловдивски мамита от форума също знам, че не са правили такова нещо..
На мен поне 3ма лекари ми казаха, че това е някаква Софийска мания в момента (без да обиждам никого) и е напълно излишно ако няма някаква фамилна обремененост или други рискови фактори.. Също споменаха и за 3Д и 4Дтата..
..

Абе доста грубичко изказване.....  #CrazyМания е доста неподходяща дума, при условие че толкова мами сме преживели изненадващи и съвсем неочаквани проблеми. Като ме водеха нерискова та какво от това??? Това изследване е едно елементарно взимане на кръв- какво губиш? А си печелиш спокоиствие... Но както и ти каза: всеки преценява за себе си....

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Ззз, а защо са ти взели 30 лв.? като се обадих ми казаха 20 newsm78


Ами не съм много сигурна. Просто ми казаха 30 и аз си ги платих  Rolling Eyes... На мен док миказа 20 лв.

# 22
  • Мнения: 4 181
Момичета, много ви моля не разубеждавайте хората да си направят едно безобидно изследване, което само може да помогне Naughty
Това, че някои лекари живеят още в миналия век е е до на ръка, във 2-ра градска в София например повечето лекари отказват да слагат и епидурлана, какво ще кажете по този въпрос newsm78
При БХС се изследва за болести, които съвсем не са наследствени, а напълно случайни, тоест не дай си Боже може да се случи на всеки.
Къде не сме ги дали тия 32 лв (в Майчин дом - 10 консултация, 20 - изследване, 2 кръв, когато аз ходих).
А относно Софийската мания, не е вярно, много лекари тук също не са наясно и не обясняват на пациентките дори че съществува такава възможност, освен това аз доколкот знам само в София и Варна може да се прави, на другите места няма специалисти, които да интерпретират данните и затова не се прави.
Съжалявам, че стана толкова дълго, ама много се дразня когато някой разубеждава да не се прави нещо,което не може да навреди. В случая говорим за взимане на кръв, какво толкова #Crazy

# 23
  • Мнения: 4 181
Munichka, забравих да спомена, че и аз ходя при Джонгова, страхотен лекар Hug
А и това , че тя не работи с касата няма значение, защото касата не покрива БХС

# 24
  • Мнения: 228
Биохимичен скрининг не дава диагноза ,а само процен и вероятност за евентуалното заболяване.При мен вероятноста за Даун беше много голяма и се започва ходене по-мъките,да не говорим за стреса който изживях до самото раждане ,затова не ми говорете ,че е едно даване на кръв ,защото не съм се зарадвала и един ден ,че съм бременна.За радост имам прекрасна и здрава дъщеря.

# 25
  • Мнения: 721
Момичета, не знам, но вече съм уплашена от това изследване и то не от друго, а от факта, че по принцип съм паника, а ако резултатите не са добри и аз ще си съсипя нервите като Ръмпи. В крайна сметка излиза, че правиш не правиш БХС - не е ясно дали бебето е здраво или не. Тогава защо да го правя???

# 26
  • Мнения: 2 232
 rumpy - По- добре 9 месеца да не можеш да се зарадваш, че си бременна и да се тревожиш, отколкото цял живот.Пиша като препатила , именно от много четене във форума и от такива съвети да не се прави изследванието, че дава грешни резултати аз не си го направих.Също и от прехвалини доктори в белият списък , които нито забелязаха нещо в плода нито ме пратиха на на БХС-понеже не съм рискова, на 28години бях тогава имам 1 здраво дете и нямаме в родовето подобно заболяване.Бях и на фетална ехография, даже касета си имам със запис и доктора се подписа след прегледа, че ,, няма аномалии", прегледа всички маркери за такива......Е и при тези обстоятелства няма да ви казвам как се почувствах след като родих в 8ми месец, изключително при неочаквано влошила се бременност бебе 1150 кг. и след като 20 дни се молех да оживее и да го спасят в неонтологията , разбрах , че е със синдром на Даун- нямам думи за шока...живота ми се обърна на 180градуса и не мога да спря да се обвинявам и да обвинявам другите.......

Та мисълта ми беше, че всеки решава дали поема риска да не си го направи и ако, недай си Боже му се падне такова дете, какво ще направи с него ..Дали ще може достойно да си поема кръста и да си го гледа, или с лека ръка ще го захвърли в дом.Ето това е главният въпрос според мен.Аз не си го бях задала преди това и трудно се взима такова решение.Защото това не е  наследствено заболяване(както много хора се лъжат), а е пълна случайност и никой не е застрахован да не му се случи.Уви това го разбрах чак сега....
Сега след няколко месеца страдание и упреци от моя страна  към себе си, като погледна малкото Ангелче съм щастлива, че той е жив, защото всяка една негова усмивка ми казва -Благодаря, очите му показват че е щастлив, а щом той е щастлив и аз съм щастлива...Брат му го обожава направо- как да страдам повече, но не знам как ще е занапред, бъдещето ми е неизвестно.

Така, че мили майки не се подвеждайте по нечии съвети, а сами взимайте такива важни  решения.Съжалявам, че стана толкова дълго.

# 27
  • Мнения: 1 170

Така, че мили майки не се подвеждайте по нечии съвети, а сами взимайте такива важни  решения.

Момичета, много ви моля не разубеждавайте хората да си направят едно безобидно изследване, което само може да помогне Naughty
Това, че някои лекари живеят още в миналия век е е до на ръка, във 2-ра градска в София например повечето лекари отказват да слагат и епидурлана, какво ще кажете по този въпрос newsm78
При БХС се изследва за болести, които съвсем не са наследствени, а напълно случайни, тоест не дай си Боже може да се случи на всеки.
А относно Софийската мания, не е вярно, много лекари тук също не са наясно и не обясняват на пациентките дори че съществува такава възможност, освен това аз доколкот знам само в София и Варна може да се прави, на другите места няма специалисти, които да интерпретират данните и затова не се прави.
Съжалявам, че стана толкова дълго, ама много се дразня когато някой разубеждава да не се прави нещо,което не може да навреди. В случая говорим за взимане на кръв, какво толкова #Crazy

 smile3501 smile3501 smile3501

# 28
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз останах без думи просто съм шокирана и не съм готова за такива разговори "ако" се случи не знам.... не бих имала смелостта и силите да гледам такова дете просто се отчаях знам каква е вероятността ,но какво да се прави не съм в Бг и тук не правят такива изследвания сложни не ми ги правиха и при първата бременност и имам голямо дете на 5 год ще направи март а аз почти на 24 и изпаднах в ужас просто не ми стигат думите много съм шокирана от думите на dezho защото бях в Бг когато разбрах че съм бременна и ме предупредиха за тези изследвания отначало не отдадох внимание но след прочетеното и инфото направо не знам как ще изкарам до юни месец в неизвестност newsm45

# 29
  • Мнения: 2 232
Нушинка-не съм искала толкова стряскащо да прозвуча, просто написах това, което на мен се случи.....Съжаллявам, че така си се разстроила, сега е важно да си спокойна, това все пак не се случва на всеки втори....Написах го, понеже много майчета решават по-добре да не се тревожа-няма да го правя , и не мислят за последствията....А ти като нямаш възможност сега да го направиш няма да умреш я.В много страни не го правят, защото и на такива деца не гледат както у нас... но това е друга тема....В Италия също не се прави и си ги гледат наред с останалите.Мога да напиша, че те не са по-малко сладки и обичливи от обикновенните деца.аз ако не бяха го направили това изследване на синът ми за да установят причината за ниското му тегло, по нищо нямаше да разбера, че е нещо по-различен.....поне засега.Надявам се и за вбъдеще да е така.Всичко зависи от средата в която попаднат тези деца- от това зависи и как ще се развият....Не знам защо тук на тях се гледа като на прокажени (с извинение).
Но да не разводнявам темата повече.....Гледай по-трезво на нещата и се успокой.

Общи условия

Активация на акаунт