Хайде Юлче със шейната да превземем планината

  • 36 277
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 87
Здравейте и от нас, че предният пост беше само за запис...

Снега много го харесва - пипа го, яде го, иска да и правя топки, които носи и повтаря "топче, топче". Само веднъж сме се возили на шейната. Хареса й, но като я свалихме да се разходи и не успяхме да я качим пак, защото предпочете да си рие из снега.
Къпе се с желание стига да успеем да я натикаме в банята. Направо пощурява като я съблечем гола и може да тича и да се радва така с часове  #Crazy
На гърнето седи когато пожелае - аз се пробвам периодично като се сетя - след ставане от сън, преди лягане, преди/след ядене, като се държи "подозрително". Понякога сяда, друг път вика "няма". Случва се да дойде да каже, че й се ака и после дим да я няма. Явно е игра и аз я гоня да я сложа на гърнето. Случва се да седне, да се заиграе и да не иска да стане... номера безброй - даже лъже, че й се ака и се напъва и от старание и актьорство чак пръцка та изглежда по-реалистично  Mr. Green
Пелените ги сменяме сравнително лесно и съдейства ако не си е намерила нещо по-интересно за правене. Ако е ядосана ми разкопчава копчетата на пелените и се събува  #Crazy
Струва ми се, че чат-пат само за ядене мисли. Повтаря "ам-ам" и търси храна, води ме за ръка да й отварям шкафовете и там да провери (те са закопчани заради набезите й). До толкова се интересува от всичко за ядене, че миналата седмица счупи буркан с грах и се засили да яде  Sick Хванах я, но не бях сигурна дали не е изяла някое парче стъкло и какви драми преживях  Sick Sick Sick Педиатърката ми каза да я следя ако повърне или реве като да я боли стомахчето да я водим в Пирогов, да яде картофи, банани и да търся дали ще "снесе" стъкло. Два дена яде банани и картофено пюре ама нищо не "открих" и я оставих на мира. Умрях от притеснение заради лакомията и интереса й да пробва всичко  ooooh!
И да питам нещо, че стана много дълго - пиете ли още кърма/АМ/мляко?. Ния е отбита, не иска АМ, но яде кисело мляко (по веднъж на ден) и понякога нещо с прясно мляко.

# 46
  • Мнения: 165
Светле ,голям сладур,много бързо растат дечицата...
Kosty добре е Доника,правим гимнастика,рехабилитация ,ходим на плуване ще става плувкиня Grinning,има малко напредък започна да сгъва крачето като върви .В сряда сме на телк и ми е много притеснено,дано отпуснат малко помощ,че много трудно.                                                                  

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 09:19 от pepka_

# 47
  • Мнения: 7 416
pepka_ ,стискам палци за ТЕЛКа!Дано ви отпуснат възможния максимум!  Praynig
 Чудесно,че имате напредък!  Hug

 

# 48
  • Мнения: 5
Момичета, благодаря ви че се включихте по темата за гърнето. Ще продължавам с опитите пък докъдето стигнем, като се стопли ще е по лесно, че може да седи по голо дупе например Simple Smile
На снега и ние много се радваме, само дето тази година снега тук никакъв го няма почти.
Ние с яденето сме на вие. Все го гоня да яде нещо, ако може цял ден ще седи гладен и няма да се сети изобщо за храна. Най много обича да яде пица (аз му правя), принцеси и крем. А киселото мляко вече казах, по един компотен буркан на ден. Много го уважава и все го търси.
Рерка, стискам ви палци за Телка и ви желая бърз напредък  Hug
svetla_zlateva, много ме кефи косата на Денко, страхотен е Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 107
Браво на малката плувкиня, радвам се, че имате напредък.
Като гледам и вие много си обичате бибата, като нас. Опитвам се да и я крия през деня, давам я само за спане, но понякога си я търси, при това доста настойчиво - пипааа.

Диване тенкс за идеята  bouquet Ха, дано помогне. Луда е по Бебе Лили и песничките и, може и да свършат работа. Въпреки че само като чуе думата баня, изтръпва и почва да вика (ама наистина да вика) охи, охи - не, не.
Дали не сме и предизвикали ние някакъв стрес от къпането newsm78

Слав какви готини къдрици има, пу-пу Heart Eyes

Мамамиа в края на предишната тема обсъждахме какво и по колко мляко пият малките Peace

# 50
  • Мнения: X

Диване тенкс за идеята  bouquet Ха, дано помогне. Луда е по Бебе Лили и песничките и, може и да свършат работа. Въпреки че само като чуе думата баня, изтръпва и почва да вика (ама наистина да вика) охи, охи - не, не.
Дали не сме и предизвикали ние някакъв стрес от къпането newsm78


Знам ли, ама сигурно се е наплашила нещо. Аз бих го обърнала на игра доколкото е възможно, някак да ѝ стане забавно. Не знам дали ти се къпеш заедно с нея, но ако не, може и това да пробваш, да види, че няма нищо страшно.  Stop Танцуваш, пееш, изнасяш спектакъл.  Laughing Пък дано започне пак да ѝ харесва. Може и да се заиграете в банята преди самото къпане и лека полека да стигнете до душа.

# 51
  • Мнения: 1 107
Това със спектакъла ще го приложа като се приберем вкъщи. Че сега представяш ли си картинката - къщата на свеки, пълна с народ, а аз се вихря гола в банята  hahaha Joy

# 52
  • Мнения: 16
целия блок кънти с Кокошка край хамбаря. Повръща ми се от тая песен вече, ама оно си знае "ко, ко, ко" и нищо друго.  Mr. Green Веер ако не я изпея поне 4 пъти, няма заспиване.  Joy
Мдаммммм.....  Crazy и при нас, и при нас....  newsm26 Animal Chicken
Я да ви питам аз, през колко часа храните малчовците?

# 53
  • Мнения: 723
pepka_, сладурка голяма е Дони  Heart Eyes Дано всичко ви се подреди по най-добрия начин  Praynig

Забравих да споделя, че онзи ден в петък направиха на Борко последните ваксини Пентаксим и Синфлорикс. Бях останала с впечатлението, че само с Пентаксим се реимунизира, но се оказа, че ваксините отново са 2. Детето този път ги понесе доста тежко  Confused Към 19.00ч. вечерта го заболяха крачетата на мястото на инжекциите и отказа да ходи. Непрекъснато искаше да бъде гушкан и носен. През нощта проплакваше и му беше трудно да се върти. Почти не спахме, а и на моменти вдигаше температура. Опитах се да минем с кърмене и много течности, но след като не успя да спи и следобеда от болка, му дадох 1/2 доза Панадал, която го отпусна, та си навакса със спането през нощта. Педиатърката ме беше предупредила, че дечицата, които не са давали реакция към ваксините до сега (какъвто е случая с моето дете), обикновено приемат последните приеми доста по-тежко.
Споделям това не, за да ви плаша или нещо такова, а да имате предвид и да се подготвите да имате под ръка нещо за компреси  Peace

Иначе мерките му са 10.400кг/78см.

# 54
  • Мнения: 107
А нашата педиатърка ни каза, че е една реимунизацията.
Така и не разбрах всъщност една ли е, две ли са??? Като чета тук, на всеки различно му казват

# 55
  • Мнения: 87
А нашата педиатърка ни каза, че е една реимунизацията.
Така и не разбрах всъщност една ли е, две ли са??? Като чета тук, на всеки различно му казват

И аз мислех, че е една и отидохме уж за Пентаксим, но се оказа, че има и Синфлорикс. Както и до сега, категорично отказах да се слегат две ваксини едновременно и март ще сложим Синфлорикса. Нашата педиатърка каза, че след годинка слага всички ваксини на ръчичките и сложи Пентаксима на ръчичката. Беше ме предупредила да очаквам сериозна реакция, но за мой късмет минахме с леко раздразнение и червено петно и подутина на мястото на ваксината  Praynig

# 56
  • Мнения: 2 369
я да видя какво от фермана,който исках да напиша ще се сетя..... newsm78

последната ваксина и на нас ни предстои,но поради дълго продължилото сополавене и дори кашляне (от сополите) май нещо ни позабравиха и остана да виси тази ваксина,но като ви чета тук доста се позамислих и никак не държа да бързам с нея. а ако не я сложа изобщо какво ще стане?

мила_ив,незнам прочете ли какво е писала бъги в предната тема относно гърнето,но ако не си го прочела не е лошо да го направиш.щом детето ти неиска сега да сяда на гърне значи го остави за други времена,а моя пък личен опит показва,че това е след навършване на 2 години.тогава почти гарантирано ще с енаучи от раз.аз лично така съм оставила нещата.и мойто неще и да чуе за гърне (след като няколко месеца малко преди да стане на 1 годинка ползваше такова) и не планирамда го натискам насила преди да навърши 2 години.тогава ще подновя опитите си.

сняг знае какво е,но не му обърна особено внимание.пипна го,отбеляза го като ново,позачуди се,но общо взето не е ф някакви еуфории и аз гласувах с @друго@ в анкетата.

бъги,мерси за статиите относно пишките.Алето е малко по-забелен от втора фаза,но малко по-малко от трета.няма да го дърпам пък дано наистина се отлепи само,както гарантират по тези статии.единственото нещо,което все още ме кара да се съмнявам,въпрки,че още преди да родя си бях решила д ане забелвам е факта,че имахме проблем с големия ми син.него не го забелих също,но не защото неисках,а защото не ми стискаше и го оставих затворен.така си живяхме безпроблемно до края на първата му година и след това (не си спомням тоно на колко е бил,но беше топло,а той е роден декември,та значи е бил на годинка и нещо) се появи едно топче под кожата на средата на пишлето голямо колкото зърно от леща и аз го заведох на лекар.той го забели пред очите ми по брутален начин с инструментите си и извади бяло наслоение,което сега разбирам е било смегма (така ли се пишеше точно?) и каза @ето това е...гледай колко мърсотия@,ама някакси с лош тон все едно аз съм му я навряла вътре.та ето един пример от мойта практика,който показва,че тази смегма все пак не винаги излиза сама,както пише по статиите.ама ще рискувам.предпочитам да оставя нещата така и да му дам шанс да се забели естествено,а ако има проблем ще го решаваме тогава,отколкото да го насилвам сега в стремежа си да избегна предполагаем проблем  Peace

до тук се сещам какво исках д апиша,но май не е всичко.пускам го и после ще дописвам,че не се знае дали и това ще успея иначе да публикувам:)

# 57
  • Мнения: 372
И ние днес ходихме на консултация - не мерихме и не теглихме там, че беше много студено, но пък вкъщи си я мерим и теглим периодично, така че нямаше смисъл да я разсъбличаме само за това. Вчера точно я измерихме 11.300 и 80см.

Сложиха ни живата ваксина против шарките и сега ще чакам реакция до седмица  Crazy

А както и предположих имаме някаква хранителна алергия и сега ще дебнем каква е. Почваме наново захранване, първо няколко дни картофи, моркови и Фризопеп само докато се оправят напълно бузките  Crazy А как ще я опазя да не отмъкне друга храна от нас направо не знам, трябва да се крия за да ям  ooooh!

След месец другите две ваксини, и аз си мислех че е само Пентаксим. Досега също никаква реакция към тях не е правила освен 37 градуса първия път само. Много ваксини, направо почвам да се чудя що тръгнах да ги слагам всички.
Бъги, давала ли си Туя на Борко преди и след ваксините?

# 58
  • Мнения: 2
ЗДравейте момичета,
Алена    bouquet.
Днес бяхме на консултация - 10.600 кг и 84 см. Сложиха ни последната ваксина, вече чааааааааааак на 6 гоинки мисля беше.
За банята, само като му кажа хайде в банята и започва сам да се съблича, голямо щастие е.
За гърнето - мисия невъзможна.
Храни се по 4 пъти дневно и плод между храненията.

В детската градина сме Shocked Shocked Shocked, голям рев, дано свикне скоро, че ми е едно свито.

# 59
  • Мнения: 361
 Hug

Pepka,страхотна а плувкинята Hug

Храним се твърдо 4 пъти дневно ,но напоследък като споменах не мога да го изхраня.Постоянно ходи и "аааааам-ааааам".По този повод,на последък редовно между храненията изяжда по един банан,една ябълка,орехи,бадеми,едни Био "бисквитки" с различни семена пък са му фаворит.

Банята ние проблем,единствено когато трябва да излиза от нея Laughing.Иначе като чуе водата да тече се е научил сам да си сваля анцунга или чорапогащника,да си разлепва  памперса и с 300 км/ч отива в банята.Много е смешен.

Ваксина трябваше да сложим др.седмица,но е заточил някакви сополи,та май ще пропуснем.Иначе и педи ми каза,че са две,но ще ги слага в различни месеци.

Днес му купихме една танцуваща крава от Джъмбо.Е,няма такава игра ви казвам.На обяд заспа с нея,толкова му беше кеф,а сега не я дава и на сестра си Crazy
Подобна видяхме онзи ден у една приятелка и едвам си тръгнахме от там,такъв рев му удари за нея,че тя чак предложи да я вземем у дома за няколко дни Laughing

- Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт