Какво правите с умалелите дрехи на децата?

  • 15 106
  • 166
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 926
Пера и вакумирам.
Смятам да имам още едно дете, за това ги пазя.
Живот и здраве след второто ще подарявам.

# 46
  • Мнения: 1 569
И аз пазя за второ, живот и здраве. Но вече доста се насъбраха, колкото и да внимавам с купуването. Скоро и аз трябва да започна да вакумирам. След второто и аз много бих искала да давам на домове. Но и там ли имат изисквания едва ли не да са нови, като в Червения кръст? В църква наскоро ми октазаха няколко плика дрехи, защото не били НОВИ!  #Crazy За мен лично това е меко казано нахалство, имайки предвид колко гладни, боси и голи хора има.  Sad

# 47
  • Мнения: 1 050
Вакумирам запазените дрешки, тъй като се надявам да имам второ детенце. Тези, които не стават вече за носене ги използвам за парцали. Особено разни памучни, така хубаво си бърша прозорците.

# 48
  • Мнения: 800
Пазех много време дрешките от дъщеря ми, раздадох много неща като колички, столчета, шезлонги, креват и т.н. и след това забременях с малчо, та хайде на ново - всичко да си купя. Сега също раздавам неносени, запазени и готини друшки, а другите до кофата - много бързо изчезват. Два пъти пробвах да ги нося по домове за сираци, голяма разправия ...

# 49
  • Мнения: 75
И аз пазя за второ, живот и здраве. Но вече доста се насъбраха, колкото и да внимавам с купуването. Скоро и аз трябва да започна да вакумирам. След второто и аз много бих искала да давам на домове. Но и там ли имат изисквания едва ли не да са нови, като в Червения кръст? В църква наскоро ми октазаха няколко плика дрехи, защото не били НОВИ!  #Crazy За мен лично това е меко казано нахалство, имайки предвид колко гладни, боси и голи хора има.  Sad
Същата работа! Много е голям дисонанса между изискванията на администрацията в домовете и реалното състояние на нещата, което е тъжно. Но ние веднъж ходихме във Враца - там директорката на дома не се прави на интересна - имат нужда и се радват да вземат подаръците с открито сърце.

# 50
  • София
  • Мнения: 20 129
И аз пазя за второ, живот и здраве. Но вече доста се насъбраха, колкото и да внимавам с купуването. Скоро и аз трябва да започна да вакумирам. След второто и аз много бих искала да давам на домове. Но и там ли имат изисквания едва ли не да са нови, като в Червения кръст? В църква наскоро ми октазаха няколко плика дрехи, защото не били НОВИ!  #Crazy За мен лично това е меко казано нахалство, имайки предвид колко гладни, боси и голи хора има.  Sad

Аз ги нося в дома в Младост 1, който се слави като един от най-добре осигурените, защото е сравнително в центъра. За този дом съм чела, че получават много голям процент от даренията за район София, но въпреки това ми взимат дрехите и никога не са ни върнали. Дъщеря ми няма износени дрехи, защото все купуваме по много и някои са носени само по 2-3 пъти, а има и такива, които съм изпрала и дори не е обличала, но като ги носим в чували, никой не е седнал да проверява какво качество са - просто благодарят и взимат. Даже първият път като носихме, много се притеснявах да не ни отсвирят, но хората казаха, че в тази криза всяка помощ е добре дошла. Надявам се само нещата да стигат до децата.

# 51
# 52
  • Русе
  • Мнения: 2 153
чрез една приятелка ги подарявам на някаква жена от нейното село, която има нужда. детенцето и е по-малко от моето, но и изпращам и мои дрехи, които не нося. в домовете не ги искат. незнам защо - имали си всичко.
имам някои неща които направо не ми се дават, чисто нови са, но тук няма оказиони, а с тези магазини втора употреба..... така че всичко заминава по приятелки и на тази жена.

# 53
  • Мнения: 11 009
Най-любимите прибирам и пазя. Друга част отиват в Продавалника. Останалото раздавам, а негодните за носене изхвърлям.

# 54
  • Мнения: 1 569
Момичета, а освен този дом в Младост, знаете ли за други в или около София, където можем да отидем да занесем дрешки?  Heart Eyes

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Пера и вакумирам.
Смятам да имам още едно дете, за това ги пазя.
Живот и здраве след второто ще подарявам.


Незаменима помощ са!
Сега след второто прехвърлям на приятелки и на племенници. Някои- в сайтовете за продажба. Други( поизбелели, с някой появил се дефект)- оставям в торбички да кофите, все на някого ще свършат работа.

# 56
  • Мнения: 697
Всичко  предавам  на някоя приятелка с по-малко дете .

# 57
  • София
  • Мнения: 20 129
Момичета, а освен този дом в Младост, знаете ли за други в или около София, където можем да отидем да занесем дрешки?  Heart Eyes


Пандичка, ето какво съм намерила аз, когато преди години започнах да търся къде да даваме дрехите и играчките на детето:


"П.Р.Славейков"1309 ул."Пиротска" 175 02/822-09-86

кв. Драгалевци 1415 ул."305" 1 02/967-12-25, 967-13-25

"Христо Ботев" 1614 кв. Овча купел, ул."Христо Стефчов" 2 02/957-86-46  - деца от около 12 до 18 години

Дом "Надежда" 1784 ж.к Младост

"Асен Златаров" 1229 ул."Сава Филаретов" 23 02/9381227/8369790

"Св. Параскева" кв. Надежда, ул. "Порой" 16 02/31-33-07

ДОМ ЗА МЕДИКО-СОЦИАЛНИ ГРИЖИ ЗА ДЕЦА СВ.СОФИЯ
София, ул. Гюешево 21
02 822 07 70

ДОМ ЗА ВРЕМЕННО НАСТАНЯВАНЕ НА СИРАЦИ СВ.СОФИЯ
София, жк. Захарна фабрика, бл. 51 вх. А
02 9208090

ДОМ ЗА ВРЕМЕННО НАСТАНЯВАНЕ НА ДЕЦА ОТ 3 ДО 18г ВЯРА, НАДЕЖДА И ЛЮБОВ
София, жк. Надежда 2, ул.Свободна 30
02 936 00 11

ДОМ ЗА ДЕЦА ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКА ГРИЖА СВЕТИ ИВАН РИЛСКИ
София, бул. Цар Борис III 128
02 8553916

ДОМ ЗА МЕДИКО-СОЦИАЛНИ ГРИЖИ ЗА ДЕЦА СВ.ПАРАСКЕВА
София, жк. Фондови жилища,ул.Порой 16
02 8319184

ДОМ ЗА ДЕЦА ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКА ГРИЖА ПРОФ.АСЕН ЗЛАТАРОВ
София, ул. С.Филаретов 23
02 9381227

ДОМ ЗА МЕДИКО-СОЦИАЛНИ ГРИЖИ ЗА ДЕЦА СВ.ИВАН РИЛСКИ ЧУДОТВОРЕЦ - от бебета до 4-5 годишни
София, кв. Лозенец, ул. Мала планина 36
02 8689227

Хубаво е да се обадиш предварително /дано телефоните са все още актуални, но и да не са, лесно могат да се намерят/, за да получиш информация колко големи са децата в дадения дом и дали ще вземат носени дрехи.


Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 12:20 от Tatti

# 58
  • Мнения: 60
аз ги давам на сестра ми, тя има по-малко дете, но ако са много износени ги давам като помощи

# 59
  • София
  • Мнения: 20 129
аз ги давам на сестра ми, тя има по-малко дете, но ако са много износени ги давам като помощи


 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт