Отговори
# 705
  • Мнения: 46
Ние името го измислихме доста отдавна преди да забременея се спряхме на 2 имена едно за момиче и едно за момче,бебка ще се казва Теодора Simple Smile

# 706
  • Мнения: 16
Май наближава време за нова тема.

# 707
  • Мнения: 10
И при нас името е проблем - аз си харесвам разни български - произволни, мъжът ми ме дразни с тъпотии - Телефонка, Пиронка и т.н. /забелязвам при него, че го прави не защото много го кефи, а защото така е чувал, че правят други/...., от което аз направо откачам bowuu #2gunfire #2gunfire #2gunfire и вчера вечерта се вбесих, казах му, че аз си имам три имена в главата, той дори не попита кои са, и че на финала аз ще си реша сама - малко се Shocked Shocked Shocked
Еми то ми писна, три пъти повдигам темата сериозно и все лиготии  - ааааа smile3516 smile3516

# 708
  • Мнения: 11
Ние с имената сме готови, аз май бях споменала по-рано. Иначе относно запека, и аз имам същия проблем, ама не постоянно.. и не съм предприела никакви мерки, освен че е скъсвам да пия прясно мляко.
Относно новата тема - докато миех чинии се сетих за това:
Април е близо вече, скоро ще се срещнем с малкото човече

# 709
  • Мнения: 8 242
Относно новата тема - докато миех чинии се сетих за това:
Април е близо вече, скоро ще се срещнем с малкото човече

Опа, айде това заглавие за след 1-2 теми поне.. Имаме 2-3 месеца до тогава.. поне още 3-4 теми ще изпишем..
Да не предизвикваме  Praynig

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
При нас темата с имената е също като при Hadji. Казвам, че имам предложение (то е само едно, и то не ми харесва много, но пак ми допада повече от това, което иска таткото), даже не ме пита какво е. Вече около нас приятели, познати питат, а аз все отговарям, че не сме измислили. В петък на бяхме на гости и хлапето на нашите приятели, което на 4 г. ме попита как ще се казва бебето и аз пак ами не сме му измислили име още  ooooh!.

# 711
  • Мнения: 0
blood, и аз имах вариант в главата за Теодора, че на нашата свеки името започва с Т, а тя нещо настоява да кръстим бебка на нея. Обаче тя кято чу името и каза "Категорично НЕ".  Shocked И оттогава аз си реших, че не искам да е на нея... Mr. Green
Аз си искам бебка да е със собствено име, да не е кръстена на никого. Но засега още не сме постигнали съгласие с мъжа ми -  той харесва едни имена, аз други...  Rolling Eyes Ще видим кой ще надделее накрая...  Joy
Mimei,, дано мъжа ти скоро да се оправи, да тръгне на работа и да спре да се притеснява.  Praynig Peace Знам, че те много се депресират като са така, чувстват се безполезни.  Rolling Eyes
ralitsa_tsaneva, много хубаво заглавие си измислила, ама наистина е по-добре да е за следващата тема, примерно  Hug

# 712
  • Мнения: 97
Цитат
И въпрос към ЛЛЛ:
Точно преди да разбера, че съм бременна ми откриха фиброкистозна мастопатия и че като цяло гърдите ми са с кистозна структура


Сатори Simple Smile,

     Както си прочела,кърменето и фиброзната мастопатия се приемат за съвместими, а често гърдите се повлияват благоприятно от кърменето, за това то се насърчава. Но пък  да се подготви човек  една идея повече винаги е от полза Hug

    Слизането на кърмата може да зависи от много фактори  - начина на раждане, прилагането на обезболяващи медикаменти/упойка, времето, в което бебето е поставено да засуче,стимулацията на гърдите,  но общо взето изключително редки са  случаите, при които майката не може да кърми и те са свързани с още по-редки заболявания, но се радвам, че това не е случаят Hug Кърмата започва да се отделя след раждането на плаценатата, а усещането за слизане на преходното или зрялото мляко обикновено е до няколко дни след раждането. Първа се появява коластрата   - малки, белезникави капчици – това е коластрата. Тя  толкова богата на хранителни вещества и имунни тела, че е напълно достатъчна, за да задоволи нуждите на бебето в първите няколко дни от раждането, а и отговаря на обема на нежното бебешко стомахче Peace То постепенно се привиква към новия начин на хранене, а с често поставяне на бебето на гърда се стимулира и „слизането“ на така нареченото „преходно мляко“, което отнема при повечето жени от няколко дни до седмица.

         Тъй като повечето жени споделят, че през този период усещат гърдите си „по-пълни“ и напрегнати,то поставянето на гърда отрано и на често, още докато гърдите са „меки“ може да предоврати тяхното „препълване“.  „ Преходното мляко“ отстъпва постепенно място на „зрялото“, а лактацията е добре установена обикновено в рамките на месец – няколко седмици.

        Причините за запушени канали може да са съвсем различни Peace  – неудачна организация на кърменето, неудобно бельо или неудобна поза за сън/почивка, но ако искаш можеш да намериш по-подробна информация тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

       Ще се радвам, ако нещо ти е било полезно, а занапред винаги можеш да ни пишеш и да питаш каквото те интересува допълнително Hug

# 713
  • Мнения: 0
Ние уж на свекъра мислихме първоначално и такива имена обсъждахме...с М. После май установихме, че на него му се иска да има кръстено момченце (аз пък се радвам, че ще си имам момиченце Wink ) и сега мислим варианти за свекървата- с П, само където ако някой не знае нейното име и ще помисли, че сме я кръстили на мен. В крайна сметка незная какво ще решим. За мен важно е името да е хубаво и благозвучно, да звучи добре и на галено, и да не е 1:1 с името на чивека на когото ще го кръстим, все пак бебка ще си е съвсем отделно човече....

# 714
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен,не съм писала скоро но чета всичко редовно Simple Smile За запека моята рецепта е една лъжица майонеза направо от опаковката Simple Smile За името и ние имаме леки припирни но май този път аз ще отстъпя  Wink

# 715
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте шкембенца!  Hug

Къдричке, мяркай се от време на време да се разписваш, да не те мислим!  Hug

За името, ние отдавна сме измислили, нямаме го този проблем.  Peace

И понеже стана дума за заглавия (Ралица, много хубаво си дала) да дам малко и аз:
 
Зимата скова земята, Априлска мама пролетта  си чака!
Зимата навън с пълна сила вилнее, а априлчето (на топло) в корема на мама се грее (живее)!
Нека вън е люта зима, до Април още време има!
Сняг, лед и студ е навън сега, а Априлчето в корема, чака пролетта!

И понеже не се взимам много на сериозно, ето и малко по-шегаджийски  Mr. Green:

Априлските мами вече са тежки мадами!
Априлска мама не може да се пързаля, понеже вече се търкаля!
Тази година Априлската мама ще пропусне ските, че вече засенчва (дори) планините!

# 716
  • Мнения: 11
Не съм, искрено се посмях с теб! особено това дето мамите се търкалят   Joy Joy

# 717
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
искате нова тема, но аз още не съм я започнала... утре ще е... сега ще сложа една анкета Simple Smile
име си имам още преди да забременея Simple Smile

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Много ми харесаха предложенията за нова тема,искрено се засмях особено като се погледнах в огледалото  261uu.Нямам търпение да се оправи вече това време откачам в къщи,изчистих,пренаредих гардеробите и сега смятам да си предложа услугите на комшийките newsm75 newsm79 1dishes 1ironing

# 719
  • Мнения: 147
duhi_puhi Честито за изпита    bouquet
За запека аз лично понякога се справям с конвенционалните средства-повече плодове(особено киви),сини сливи,смокини...Но понякога не се получава и продължава доста дни,то на човек тогава не му се яде,не му се мърда,ужас някакъв.Ето за такива случаи ползвам свещичките,при всеки е различно:)Не мисля,че трябва да има учудване:)
Имената все така се колебаем между двете-Дая и Ния,с превес на Дая(понеже е на баща му...).Сега имаме и ново именце за размисъл-Ванеса (таткото е Иван),обаче не съм сигурна дали не е малко префанцунено...Аз си бях харесала Дара,той не го хареса...абе няма консенсус и това е.
Аз да се похваля,свърши ремонта в нас,днес последно имаше майтсори,утре ще чистим.Ама нямам нерви,така мирише из целия апартамент на боя(и малко цигари) от ремонтираната стая,а не можаха да сложат вратата,заради ламината трябва да се реже.И цял ден само се проветрявам,сега са ми премръзнали краката,а ефекта-все така мирише  Sad
Нещо днес ме е хванала някаква депресия,дето Hadji вика,от това прекомерно стоене вкъщи...на няколко пъти изпадам в кризи-плача с глас...от няколко дена на приятеля ми само му се нервя за всичко...то като комуникирам на 99% с него Sad Дано да ми мине,че сама не се търпя.

Общи условия

Активация на акаунт