Декемврийската дружина вече при родените премина!

  • 24 905
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 117
Добро утро.ние излизаме на разходка всеки ден.Ако времето е подходящо сме навън,ако не в мол.Но вече ми омръзбаха моловете,които в Пловдив са само 2,но пък през седмицата са празни и е много спокойно.Събота и неделя,когато са препълнени от хора не ходя.

# 646
  • Мнения: 53
Добро утро.ние излизаме на разходка всеки ден.Ако времето е подходящо сме навън,ако не в мол.Но вече ми омръзбаха моловете,които в Пловдив са само 2,но пък през седмицата са празни и е много спокойно.Събота и неделя,когато са препълнени от хора не ходя.

Като ходите често в моловете, да си видяла дали има намаление в LC Waikiki? Simple Smile

# 647
  • Мнения: 925
Добро утро!
Ние в неделя правихме погача и беше най-вече да се видя с приятелки и роднини. Бебето не разбира, но беше щастлив такова дундуркане му удариха всички, аз също - починах си  Grinning
Имам въпрос към ЛЛЛ Откакто ни изписаха от болницата Стенли повръща на всяко ядене, но наддава добре - изписан 3200 за 1 месец 4700. Доктора тогава каза, че не е нищо сериозно и ще го израсте. Но детето се мъчи след ядене, гърчи се дори по време на хранене, не може да заспи по 1 час, а понякога се буди след час повръщайки. Вчера пак го попитах и той ми каза или да зачестя храненията за сметка на количеството, или да мина на АР мляко. Не предпочитам втория вариант, обаче не знам как да си реорганизирам храненията, дали и вечерно време да го будя на често? До сега се хранехме на поискване около 3 часа, в повечето случаи аз го будех, а вечер си се будеше сам на около 4-5 часа.

Здравей, ooups!

Поздравления за чудесното наддаване на Стенли! Много хубаво, че и лекарят се е изказал за повръщането му е отхвърлил диагнози като рефлукс или други притеснителни неща.
Действително повръщането е много често срещано при много малки бебета и, както пише в един кърмачески сайт, това е по-скоро "проблем на прането, а не медицински проблем".

За съжаление все пак някои бебета изпитват дискомфорт и това е нормално - храната се връща обратно по хранопровода, причинявайки известно дразнение. Чудесен съвет от лекаря да намалиш интервала на храненията - когато Стенли поема кърма по-често, той най-вероятно ще се храни с по-малки количества, стомахчето няма да се препълва и може би няма да повръща. Ако заспива между храненията, може да му предлагаш гърда в спящо или сънено състояние. Много бебета засукват учудващо добре така.

Мислиш ли, че имаш силен рефлекс на потичане? Забелязала ли си силата на струята, с която млякото излиза от гърдата? Ако е твърде силна струята, може и това да притеснява и да дави Стенли. В такъв случай дали е вариант за теб при по-силна струя на млякото да оставиш малко кърма да изтече в стерилна чашка или контейнер (ако искаш да съхраниш тази кърма) или просто в хавлиена кърпа или в мивката и когато силата на струята понамалее, тогава да предложиш на Стенли гърдата?

При повръщане се препоръчва също детето да се кърми в по-изправена поза, такава, при която главичката се пада леко по-високо от телцето, както и да се правят паузи по време на кърмене, така че детето да не гълта твърде бързо и лакомо. По време на тези паузи и след приключване на храненето може детето да се поноси изправено и да се изчака да се оригне. Честото оригване помага на бебчетата да изкарат въздуха от стомахчето си и така ги облекчава.

В тази статия може да намериш още идеи, които да ти се сторят ценни. Успех!   bouquet

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 72

Здравейте мами! Много искам да пусна снимка на моя малък мишок, но незнам дали ще се получи. Извинявам се ако не се получи. Ние се преродихме с този шезлонг, пак спи. Приятен ден на всички!

http://pepitastar.snimka.bg/other/baby.649466

# 649
  • Мнения: 300
Добро утро.ние излизаме на разходка всеки ден.Ако времето е подходящо сме навън,ако не в мол.Но вече ми омръзбаха моловете,които в Пловдив са само 2,но пък през седмицата са празни и е много спокойно.Събота и неделя,когато са препълнени от хора не ходя.

Като ходите често в моловете, да си видяла дали има намаление в LC Waikiki? Simple Smile
Аз също се интересувам, обичам да пазарувам от там, защото има дрехи от моите размери, т.е големички.

# 650
  • Мнения: 1 884
Здравейте и от мен Laughing Laughing

Радостче Hug Hug Hug-опитай се да бъдеш спокойна, Hug Hug-как е Ема-стискам много палци

Днес нашето момченце става на два месеца Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes-да ни е жив  и здрав, за толкова форумно време така и не се научих да слагам почерпка ooooh! ooooh! ooooh!-затова   food010  food010  food010 cook cook
-
Chip4e,Arma-честити месечинки на бебките Hug Hug
chip4eмного ми хареса  люлката и аз сериозно се замислям да взема на юнака,който в момента спи,но се пробужда с плач,което ме навява на мисълта,че коликите не са отминали,а от инфакол и сабсимплекс се бе запекло момчето и вече не знам,явно при нас ще са дълги .....

# 651
  • Мнения: 35
Въпрос към ЛЛЛ
Малко съм болна, пробвах да се лекувам с бабешки методи но без резултат. Вчера вдигнах температура. Пробвах с оцет да я сваля но продължи да се повишава и се наложи да пия Колдрекс към 7 часа. След това не съм кърмила. Бебо е на АМ но не го харесва. Иска кърма. Вече съм добре, нямам темп. само хрема кихам кашлям. Нося маска, надявам се да не го заразя. Кога ще се разгради лекарството и кога мога да започна да кърмя, може ли настинката ми да се предаде чрез кърмата. Много благодаря

# 652
  • Мнения: 4 804

Здравейте мами! Много искам да пусна снимка на моя малък мишок, но незнам дали ще се получи. Извинявам се ако не се получи. Ние се преродихме с този шезлонг, пак спи. Приятен ден на всички!

http://pepitastar.snimka.bg/other/baby.649466
Така могат да я видят само, тези които имат регистрация в сайта.

# 653
  • Мнения: 183
MuJIuHka-колата маска ми я правят навсякъде-нито едно косъмче не оставям!!А аз не мога да се справя с бръснача..
а за МОЛовете-питах ви защото ние много често ги обикаляме,даже я кърмя в стаята за бебета,обаче не знам с това разстройство дали не й лепнах някой вирус точно от там(бабата ми го втълпява усилено!

# 654
  • София
  • Мнения: 217
Свекърва ми е при нас от вчера и вече нямам търпение да си ходи. Само дава акъл и то не ми го казва, ами говори на детето. преди никога не ми се е бъркала, а сега не спира. То не беше как да го къпем, че трябва да го мажем, как да го кърмя, да му давам капки против колики ... Ей, направо се чудя как сме се гледали досега. И понеже ние с ММ категорично отказахме помощ от бабите като се роди детето и сега само говори на детето, че не я познава и се чуди коя е тази баба. Толкова съм свикнала да съм самостоятелна, че и най-малката намеса ме вбесява. Нямам нищо против да го гушкат, да идват да му се радват, но да не ми се бъркат. А и майка ми е същата и ми идват в повече.
Извинявайте, че ви натоварих, ама ми поолекна  Heart Eyes

За обезкосмяването - мен нещо ме е шубе още. Белега от операцията би трябвало да е зарастнал вече, но шубето голям страх  Laughing

Момичета, не знам дали се е коментирало, но какво представлява първия преглед (гинекологичен) след секцио? И кога трябва да се направи, като свършат лохиите ли?

# 655
  • Мнения: 117
Добро утро.ние излизаме на разходка всеки ден.Ако времето е подходящо сме навън,ако не в мол.Но вече ми омръзбаха моловете,които в Пловдив са само 2,но пък през седмицата са празни и е много спокойно.Събота и неделя,когато са препълнени от хора не ходя.

Като ходите често в моловете, да си видяла дали има намаление в LC Waikiki? Simple Smile
вчЕРА МЕРНАХ ТАБЕЛИ 50%,но не съм разглеждала друго освен детските,а там нямаше нищо като за бебешорите.Разпродаваха детските дрехи в Карфур.Купих дънкова рокля с блузка с дълрг ръкав към нея общо за 5лв Embarassed,НО БЕшЕ ДОСТА ОБРАНО

# 656
  • Мнения: 1 022
Здравейте момичета, отдавна не бях писала тук, а само във ФБ, но за сметка на това ви чета редовно Crazy
Ние днес бяхме на консултация и ни сложиха ваксината. Дари тежи 3.500кг и е качила 700гр от най-ниското тегло.
Обаче продължава да е с колики, даже се беше запекла от инфакола, та вчера и давах Лактулоза и през нощта имаш страшен ефект Laughing Беше се омазала до врата, та будих таткото да се къпем... но поне и олекна на коремчето.
Чипче, арма, мечкони- честити месечинки на бебоците  bouquet

# 657
  • Мнения: 4 804
MuJIuHka-колата маска ми я правят навсякъде-нито едно косъмче не оставям!!А аз не мога да се справя с бръснача..
а за МОЛовете-питах ви защото ние много често ги обикаляме,даже я кърмя в стаята за бебета,обаче не знам с това разстройство дали не й лепнах някой вирус точно от там(бабата ми го втълпява усилено!

Трябва проуча в Сливен къде мога и аз да си направя, че ми е писнало през 2-3 дена да кося  hahaha Някакви оплаквания имала ли си? Боли ли много или се понася?
Ние тук си нямаме МОЛ, градинки не останаха наблизо. Аз се чудя като почна с по- дългите разходки как ще е кърменето  newsm78 Нямам сутиен за кърмачки, защото пусти големи цици ...  Crossing Arms Чудя се какво ще правя? Не ми се носи шише с АМ  Naughty

# 658
  • София
  • Мнения: 217
Ние тук си нямаме МОЛ, градинки не останаха наблизо. Аз се чудя като почна с по- дългите разходки как ще е кърменето  newsm78 Нямам сутиен за кърмачки, защото пусти големи цици ...  Crossing Arms Чудя се какво ще правя? Не ми се носи шише с АМ  Naughty


Хич не е задължително сутиена да е за кърмачки. И от обикновен сутиен можеш да извадиш гърда, а също и тези спортните, безшевните. Аз по-скоро се чудя каква трябва да е блузата, че да не трябва коремът ми да е от вън. Може би с по-голямо деколте  newsm78

# 659
  • Мнения: 4 804
Много ми е неудобно от обикновен да си извадя и после да прибера гърдата.  Sad Нека някой да сподели опит как е добре да си облечена за да се получи кърменето навън.

Общи условия

Активация на акаунт